EmZeu
EmZeu

Youtube dan ne zaman para kazanılır

2022’DE YOUTUBE İLE NASIL PARA KAZANILIR? YouTube Geliri: Video Yükleyerek YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 1. YouTube İş Ortağı Programı 2. YouTube’da Reklam Vermek 3. Tanıtım videosu içeriği 4. Ortaklık programları 5. YouTube ve çevrimiçi mağazanızla para kazanın 2İpuçları ve tavsiyeler: YouTube’da nasıl video çekilir ve para kazanılır 3Video yükleyerek YouTube’da para kazanma gerçeği YouTube ile […]

11 Ocak 2022 - 14:35 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi. A+A-

Youtube dan ne zaman para kazanılır

2022’DE YOUTUBE İLE NASIL PARA KAZANILIR?

 1. YouTube Geliri: Video Yükleyerek YouTube’da Nasıl Para Kazanılır
  • 1. YouTube İş Ortağı Programı
  • 2. YouTube’da Reklam Vermek
  • 3. Tanıtım videosu içeriği
  • 4. Ortaklık programları
  • 5. YouTube ve çevrimiçi mağazanızla para kazanın
 2. 2İpuçları ve tavsiyeler: YouTube’da nasıl video çekilir ve para kazanılır
 3. 3Video yükleyerek YouTube’da para kazanma gerçeği
  • YouTube ile para kazanmanın alternatifleri: Dropshipping
  • Daha fazla bilmek ister misin?

YouTube, girişimciliğe adım atmak için harika bir platformdur . Yani YouTube ile nasıl para kazanılacağını bilmek istiyorsanız, bu sizin makaleniz. 

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan YouTube, piyasadaki en büyük ikinci sosyal ağdır . Bu nedenle YouTube kanalı yapmayı öğrenmek ve online satışlardan ekstra para kazanmak isteyen bir e-ticaret girişimcisi olmanız veya YouTuber olmak için yapmanız gereken her şeyi bilmekle ilgileniyor olmanız fark etmez . Bu makale size ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir. 

Bu makalenin sonunda, 2022’de YouTube’da nasıl para kazanılacağına dair her şeyi öğreneceksiniz . Daha spesifik olarak, size youtuber’ların nasıl para kazandığını, YouTube’un size kaç abone ödediğinden ve YouTube’daki videolardan nasıl para kazanacağınızı anlatacağız. Ayrıca videolarınızın daha fazla ziyaret alması için size ipuçları vereceğiz ve YouTube’da nasıl abone kazanabileceğinizi anlatacağız. 

SHOPİFY İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIR

YouTube Geliri: Video Yükleyerek YouTube’da Nasıl Para Kazanılır

Ekstra para kazanmanın yeni yollarını arıyorsanız , muhtemelen YouTube videolarını nasıl hazırlayıp para kazanacağınızı veya YouTube’un nasıl para kazanmak için çalıştığını merak etmişsinizdir. 

YouTube ile para kazanmanın yolları bunlar . 

1. YouTube İş Ortağı Programı

En kolay yolu, videoları YouTube’a yüklemek ve oluşturulan içerikten para kazanmaktır. Ama bunun nüansları var. YouTube’da nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız, 2022’de YouTube iş ortağı programının nasıl çalıştığını bilmeniz çok önemlidir. 

¿ YouTube’da para kazanmaya ne zaman başlarsınız ?

Youtuber’lar, YouTube iş ortağı programına kabul edilene kadar hiçbir videolarından para kazanamazlar. Yalnızca YouTube kanalınız 1.000 aboneye ve 4.000 saatlik herkese açık görüntülemeye ulaştığında , iş ortağı programına katılmak için incelenebilir. 

Bu, bu görüntüleme sayısına ulaşana kadar YouTube’da gelir elde edemeyeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle YouTube’da video yapmak için yeni konular deneyerek içerik oluşturmaya ve kanalınızın erişimini artırmaya devam etmek önemlidir.   

Artık para kazanmak için YouTube’da kaç kez ziyaret etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, kullanıcılardan gelen diğer sık ​​sorulan soruları yanıtlayalım. 

YouTube’da ne kadar ödeme alıyorsunuz?: YouTube’da bir milyon görüntüleme ne kadar eder? Youtuberlar nasıl para kazanıyor?

YouTube’da bir milyon görüntülemeden ne kazanacağınızı tahmin edebilecek kesin bir rakam yok. Bu platform ziyaret sayısını ödüllendirmez , bunun yerine diğer tamamlayıcı eylemler (reklam, süper sohbet , üyelik vb.) için bir komisyon sunar.Bu , ziyaret sayısı arttıkça, daha fazla maddi tazminat alacağınız anlamına gelir, ancak kesin miktar belirsizdir. 

YouTube’da istikrarlı bir gelir elde etmenin en iyi yolu kaliteli içerik oluşturmaktır. İçeriğiniz iyiyse, topluluk videolarınıza sadık kalacak ve bu, reklam gelirinizi artıracak, daha fazla şirketin ürünlerini tanıtmanız karşılığında size para teklif etmek istemesi, daha fazla insanın kanalınızın premium içeriğine erişmek istemesi veya yorumların en üst sıralarında çıkmak için para ödemeye istekli olanlar. Bu nedenle, YouTube videolarından nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız endişelenmeniz gereken tek şey izlenme sayısı değildir. YouTube ile nasıl para kazanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin. 

YouTube’da her abone için ne kadar kazanıyorsunuz?

YouTube, sahip olduğunuz abone sayısına göre ödeme yapmaz. Bu rakam, daha önce de belirttiğimiz gibi, yalnızca reklam geliri, bağlı kuruluş pazarlaması, süper sohbet, üyelik, mağazacılık, işbirlikleri vb. yoluyla YouTube’da kazanılabilecek para hakkında bir fikir edinmek için önemlidir.

Bir YouTuber ne kadar para kazanıyor?

Influencerların gelirlerini tahmin eden araçlar olsa da gerçek şu ki bir youtuber’ın gerçekte ne kadar kazandığını bilmenin kesin bir yolu yok . Ana gelirleri, şirketlerle olan sözleşmelerden / işbirliklerinden (tabii ki özel sözleşmeler), üyelik komisyonlarından, reklamlardan vb. 

Mantıklı görünse de, kanalınız ve topluluğunuz ne kadar büyük olursa, o kadar fazla gelir elde edersiniz, ancak nihai kazancınız aynı zamanda içeriğinizden nasıl para kazanmayı başardığınıza da bağlıdır, bu nedenle bununla ne kadar para kazandığınızı kesin olarak bilmek imkansızdır. Youtube. 

2. YouTube’da Reklam Vermek

Bu nedenle, bir YouTube kanalı yapmak ve para kazanmak istiyorsanız, ilk seçenek, izleyicilerinizin içeriğinizdeki reklamları görme sayısına bağlı olarak değişecek olan reklamlardan elde edeceğiniz gelirden yararlanmaktır. 

Bu, abone sayınızın nihai kârınızı belirlemeyeceği, ancak YouTube’daki reklamlardan ne kadar kazandığınız konusunda size iyi bir fikir vereceği anlamına gelir . 

Youtuber’ların nasıl para kazandığını bilmeniz için, YouTube’da reklam göstermek için kazanılan paranın şunlara bağlı olduğunu bilmelisiniz:

 • Reklamın türü (afiş, keşif, atlanabilir veya atlanamaz vb.). Ancak ne tür bir reklamın kanalınızda gösterileceğine siz karar veremezsiniz ve içeriği de karar veremez. 
 • Oyun zamanı.
 • rekabet gücü YouTube’daki reklamlar teklife göre çalışır, böylece daha büyük reklamverenlerle veya daha doymuş bir niş için rekabet edenlerle daha fazla para kazanırsınız. 

Bir içerik oluşturucu olarak, reklamlarınızın ne zaman görüntülenebileceklerini seçmek dışında reklamlarınız üzerinde hiçbir kontrolünüz olmadığını belirtmek önemlidir. YouTube ve algoritması, ilgili reklamları ilgilenen bir kitleye göstermek için gerekli optimizasyonları yapmaktan sorumludur. 

3. Tanıtım videosu içeriği

Şirketler, sosyal ağların sahip olduğu potansiyelin farkındadır, bu nedenle her zaman ürünlerini tanıtmak için etkileyiciler bulmakla ilgilenirler . Yeterince abone ve ziyaret aldığınızda, bu şirketler sizden ürünlerini videolarla para karşılığında tanıtmanızı isteyecektir. Bu, hedef kitlenizin ilgilendiği ürünleri tanıtmanın ve ek gelir elde etmenin iyi bir yolu olabilir , ancak bunu yaparken dikkatli olun, çünkü izleyiciler reklamlara ve promosyonlara çok duyarlıdır.  

Bonus ipucu: Yalnızca gerçekten ilginizi çeken ve nişiniz için değerli olacağını düşündüğünüz ürünleri tanıtın ; bu sadık izleyicilerinizi mutlu edecek.

4. Ortaklık programları

Ara sıra yapılan işbirliklerine ek olarak, birçok şirket size bağlı kuruluş programlarına katılmanızı da teklif edebilir. Bu, platformlarına sizin için oluşturacakları benzersiz bir bağlantı aracılığıyla kaydolan her kişi için bir komisyon alacağınız anlamına gelir. 

Affiliate marketing , şüphesiz şirketler arasında en çok büyüyen pazarlama faaliyetlerinden biridir. Bu nedenle, küçük bir hedef kitleniz varsa veya bu dünyaya başlamak istiyorsanız bile, hangi şirketlerin (niş alanınızla ilgili) bu programa sahip olduğunu ve sizin bunun bir parçası olmanızla ilgilenebileceğini çevrimiçi olarak araştırın. Ve oradan, bağlantılarda daha fazla tıklama üretebilecek YouTube videoları yapmak için yeni konuları oynatmaya başlayın. 

5. YouTube ve çevrimiçi mağazanızla para kazanın

Halihazırda başarılı bir e-ticaret işinize sahip olmanız veya sadece YouTube’da para kazanmanın yollarını arıyor olmanız ve bu makaleye rastlamanız önemli değil. İnternette ürün satmanın birçok yolu vardır ve para kazanmak için bir YouTube kanalı açmak bunlardan biridir. Biraz daha derinlemesine açıklayalım. 

Diyelim ki e-ticarete girmek istiyorsunuz ve daha fazla satış elde etmek için alternatif yollar arıyorsunuz, YouTube bunu yapmak için mükemmel bir platform. Markanızı büyütmek için YouTube’da video çekmenin birçok avantajı vardır, bu yüzden en önemlilerinin bir listesini oluşturduk:

 • Marka görünürlüğü kazanın: İşinizi büyütmek için YouTube’u kullanmak, şüphesiz markanızın erişimini artırmanıza yardımcı olacaktır. YouTube’un dünyanın en büyük ikinci arama motoru olduğunu zaten söylemiştik, bu nedenle platformu ile geniş bir kitleye erişebileceksiniz. Elbette bazı videoların yayınlanmasından sonra, yeni müşterilerinizin çoğu bu sosyal ağdan gelecek. Pazarlama stratejilerinizi planlarken bütçenizi önceliklendirmek için YouTube ve YouTube’dan elde ettiğiniz geliri analiz etmeyi unutmayın .
 • Markanızın profesyonel olduğunu gösterin : Bu platformdan yararlanmanın tek yolu video yükleyerek YouTube ile para kazanmak değil. Ayrıca marka stratejinizin (marka bilinci oluşturma) profesyonel ve meşru olduğunu göstermenize yardımcı olacaktır . İlgi çekici video içeriği oluşturarak izleyicileriniz (ve potansiyel müşterileriniz) bu içeriği markanızla ilişkilendirecektir. Ve bu onlara ürünleriniz hakkında daha fazla güven verecektir.
 • Markanızı insanlaştırın : YouTube’u markanızın arkasındaki insanlara göstermek ve onu daha insani hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Müşterileriniz sizi tanıyorsa, mağazanızdan alışveriş yapma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Onlarla, ilgilerini çeken konularda doğrudan bir konuşma yapacağınız için, sizinle kişisel düzeyde de bağlantı kuracaklar. Bir youtuber olmak ve para kazanmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin. 
 • İçeriğinizi geri dönüştürün: Çabalarınızı YouTube ile para kazanmaya yatırmanın avantajlarından biri, kullanıcılarınıza içeriğinize erişmeleri için yeni bir yol sunuyor olmanızdır. İçerik pazarlaması , işinizi büyütmenin harika bir yoludur, ancak hedef kitlenizin tamamı blog okumaktan hoşlanmayacaktır. Ayrıca video içeriği oluşturursanız, yepyeni bir kitleye erişmiş olacaksınız. 

Halihazırda bir e-ticaret işletmeniz varsa, hem videolarınızda hem de açıklamalarınızda mağazanızı ve ürünlerinizi tanıtın. Web sitenize gelen trafiği artırmak için mükemmel bir yoldur .  

İpuçları ve tavsiyeler: YouTube’da nasıl video çekilir ve para kazanılır

YouTube ile para kazanmak için videolarınızın çok sayıda ziyaret alması gerekir. İçeriğinizi YouTube’da en çok görüntülenen videolardan biri haline getirmek için bazı ipuçları : 

Çekici ve bilgilendirici içerik oluşturun : Kullanıcılar her zaman kendilerini eğlendiren veya onlara değerli bilgiler veren videolar ararlar. Kitlenize kaliteli video içeriği sağlayabilirseniz, videonun tamamını izlemeleri ve gelecekte geri gelmeleri olasıdır; bu, video yükleyerek YouTube’da para kazanmak için hayati önem taşır. 

Düzenli ve tutarlı bir şekilde paylaşım yapın: Nasıl YouTube kanalı oluşturup para kazanacağını merak eden herkese verdiğimiz harika tavsiye: Tutarlı olun. YouTube’un algoritması yalnızca size fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kitlenizle daha güçlü bir ilişki kurmak için de iyidir. İzleyicileriniz için sürekli bir içerik akışı sağladığınızda, onlar kanalınızla etkileşime girmeye devam edeceklerdir. Bu, çevrimiçi varlığınızdan ve dolayısıyla e-ticaret işinizden çok daha fazla haberdar olacakları anlamına gelir. Ayrıca, yeni kullanıcıların kanalınızı keşfetmesine yardımcı olacak, videolarınızı insanların en çok izleyeceği saatlerden yararlanmak için içeriğinizi yayınlamak için en iyi zamanlara dikkat etmeniz de çok önemlidir .

Diğer YouTuber’larla işbirliği yapın : YouTube videolarından para kazanmak için kullanabileceğiniz bir strateji, diğer YouTuber’larla ortak çalışmaktır. Bu, kanalınızın varlığını artırmanıza, benzersiz içerikler sunmanıza ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmanıza olanak sağlayacak mükemmel bir yöntemdir. Hedef pazarınızda aktif olan YouTuber’lar hakkında biraz araştırma yapın ve onlarla iletişime geçin; işbirliği yapmakla ilgilenmeleri çok muhtemeldir. Instagram’daki etkileyici pazarlamaya çok benzer , yalnızca YouTube’da. 

Videolarınızı 10 dakikadan uzun yapmaya çalışın: 10 dakikadan uzun YouTube videolarının oynatma süresi daha uzundur, bu da bu videoların oluşturacağı reklam geliri miktarına olumlu katkıda bulunur. Ek olarak, ortalama izlenme süresi daha yüksek olan videolar, arama sonuçlarında daha yüksek görünecek, bu da kullanıcıların içeriğinizi görüntüleme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, daha uzun videolar yayınlamak YouTube ile daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. 

Tıklamaya hitap eden çekici video başlıkları ve küçük resimler oluşturmaya çalışın . Bir YouTube kanalı oluşturduğunuzda, kitlenizin dikkatini çekmek için savaşacak büyük bir YouTuber topluluğu olacaktır. Kanalınız için içerik oluştururken ve hepsinden önemlisi, onu tanıtırken bunu dikkate almak önemlidir. YouTube’un görsel odaklı bir platform olduğunu unutmayın, bu nedenle çekici tasarımlar yapmak daha fazla kullanıcı çekmenize ve bunun sonucunda YouTube’da daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İçeriğinizin video ve ses kalitesinin profesyonel olduğundan emin olun. Söylemeye gerek yok, bu da başarınızda önemli bir rol oynuyor. Markanızı olumlu ve profesyonel bir şekilde sunmanız gerekiyor, bu yüzden video içeriğinizin kaliteli olması gerekiyor. Günümüzde teknoloji sayesinde bu, çok fazla yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Aslında, mobil cihazlar için çok yardımcı olabilecek birçok video düzenleme uygulaması var .

YouTube’da SEO’nun önemini unutmayın. Ayrıca videolarınızın özellikle açıklama ve başlıklarda SEO’larına dikkat ederek YouTube ile daha fazla para kazanabilirsiniz . Şüphesiz, YouTube kanalınıza organik trafik oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Video yükleyerek YouTube’da para kazanma gerçeği

Birçok kullanıcı, YouTuber’ların gerçekte ne kazandığını görünce şaşırır. Şüphesiz, YouTube’da videolardan para kazanmak mümkündür, ancak önce çok sayıda görüntüleme ve abone almanız gerekir. Yani hızlı bir şekilde video yükleyerek para kazanmak için bir YouTube kanalı açmayı düşünüyorsanız aradığınız şey bu olmayabilir.

Elbette YouTube’da gelir elde etmenin de sınırlamaları var. Ancak, size ve markanıza başka neler getirebileceğini düşünmelisiniz: görünürlük, hediyeler, bağlantılar vb.

Para için video yapmak, çabalarınızdan para kazanmanın en iyi yolu olmayabilir, ancak bu, YouTube’dan para kazanamayacağınız anlamına gelmez. 

Yine de, YouTube’da video yapmak için yeni konular keşfederek bu platformun tüm kaynaklarından faydalanabilirsiniz ve aslında size tavsiye ediyoruz. Bu sayede kullanıcılarınıza daha görsel ve kullanımı kolay içerikler sunacaksınız.

Aslında yapamayacağınız şey, video yüklemeden YouTube’dan para kazanmak. Öte yandan, iyi içerik, ürünlerinizi göstererek marka güveni oluşturmanıza ve hatta örneğin abonelerinize indirim kuponu vermeye karar verirseniz müşteri sadakati oluşturmanıza yardımcı olabilir .

YouTube ile para kazanmanın alternatifleri: Dropshipping

İnternetten para kazanmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise dropshipping. Dropshipping, girişimcilerin envanter taşıma endişesi olmadan e-ticaret mağazalarını yönetmek için kullandıkları bir iş modelidir. Eğer siz bir dropshipping iş var , sadece tedarikçileri Bir sipariş aldığınızda her zaman bize ve bunlar müşterinin kapısına kadar doğrudan ürün gönderecektir. İnternet bağlantınız olduğu sürece dünyanın her yerinden bir stoksuz satış mağazanız olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu...

iPhone’da WiFi  çözümleri deneyin iPhone’unuz WiFi’ye bağlanmıyor mu? Bir işletim sisteminin yeni bir sürümü her yayı...

Huawei p smart 2019 wifi entegresi Huawei p smart 2019 wifi entegresi

HUAWEI P SMART 2019’UN WİFİ ŞİFRESİNİ NASIL GÖREBİLİRİM? Android, giderek daha fazla seçenek ve işlev sunan bir işletim sistemidi...

Mutfak dolapları nasıl temizlenir Mutfak dolapları nasıl temizlenir

Mutfak mobilyaları büyük aşınmaya maruz kalır. Yağ, yemek ve yemek artıkları, toz… Dolaplara, fayanslara ve diğer mobilyalara acım...

Mutfak fayansları nasıl temizlenir Mutfak fayansları nasıl temizlenir

Mutfak fayansları zahmetsizce nasıl temizlenir Fayansları yağdan arındırmakta zorlanıyorsanız ve güzel görünmesi için ne yapacağınızı b...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz iPhone’da WiFi ile ...

iPhone’da WiFi  çözümleri deneyin iPhone’unuz Wi...

Huawei p smart 2019 wifi entegresi Huawei p smart 2019 wifi ...

HUAWEI P SMART 2019’UN WİFİ ŞİFRESİNİ NASIL GÖREBİLİRİ...

Mutfak dolapları nasıl temizlenir Mutfak dolapları nasıl te...

Mutfak mobilyaları büyük aşınmaya maruz kalır. Yağ, yem...

Mutfak fayansları nasıl temizlenir Mutfak fayansları nasıl t...

Mutfak fayansları zahmetsizce nasıl temizlenir Fayansları ya...

Yanmış fırın yağları nasıl temizlenir Yanmış fırın yağları nası...

Fırındaki yağ birkaç dakika içinde nasıl temizlenir  MUTFAK ...

Halılar evde kolayca nasıl silinir Halılar evde kolayca nası...

Halınızın boyutuna ve ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak a...

Binance kaldıraçlı işlem nasıl yapılır Binance kaldıraçlı işlem ...

Binance Vadeli İşlemler Eğitimi: Alım Satım ve Ücretlerin Aç...

Bosch bulaşık makinesi işaretleri anlamı Bosch bulaşık makinesi iş...

Bosch Bulaşık Makinesi Yanıp Sönen Kırmızı Işık Çoğu bulaşık...

Unsuz şekersiz sufle Unsuz şekersiz sufle

Unsuz şekersiz çikolatalı sufle Bu sabah bu çikolatalı sufle...

Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul ingiltere Birleşik Krallık’ta...

Bu, Birleşik Krallık Posta Kodları için web sitesidir. Bu sa...

Saksılar HABERLERİ