Sal. Eki 26th, 2021

Harfler, yazı tipleri ve yazı tipleri dönüştürücü

Bu web sitesinde birden fazla güzel yazı tipi stili var. Instagram ve diğer uygulamalar için bu yazı tipi dönüştürücü ile sadece kopyalayıp yapıştırarak güzel yazı tipleri elde edebilirsiniz. yazı stilleri

Harf dönüştürücü nedir

Bu site sadece hangi metin kaynakları oluşturmasına olanak sağlar kopyalayıp biyografi ve bu tür herhangi bir uygulama durumunu yapıştırın olarak Instagram yazı fontları , Twitter , Facebook, WhatsApp ve daha bir çok.

Sosyal profilinize veya video oyununuza anlam ve güç katan, öne çıkan ve sizi diğerlerinden farklı kılan harfler ve semboller oluşturmak yararlıdır .instagramda yazi tipleri İtalik, altı çizili, kalın yazı gibi daha genel ve yaygın yazı tipleri ile…

Veya sizin için çok çarpıcı olacak diğerleri şık harfler , yani günümüz sosyal ağlarında ve uygulamalarında alışılmış olanlardan farklıdırlar.

Bu harf dönüştürücü, normal alfabeye benzer bir dizi sembolle daha muhafazakar yazı tiplerini ve daha az bilinen diğer alfabe ve sembolleri kullanan daha şaşırtıcı yazı tiplerini gösterir .

Harf dönüştürücünün sonunda “Daha fazla yazı tipi göster” düğmesine tıklarsanız neredeyse sonsuz kombinasyon görebilirsiniz. Bu eylemle, 100’den fazla farklı harf yazı tipi varyasyonunu görebileceksiniz .

Bu kaynaklar nereden geliyor?

Bu harf değiştirici , UNICODE olarak da adlandırılan birçok ” benzersiz kod karakteri ” kullanan birçok farklı yazı tipi stili gösterir .

Yani, teknik olarak yazı tipi oluşturmuyorsunuz , ancak mevcut Unicode sembollerini oluşturuyor ve bunları bir araya getiriyorsunuz . Bunlar TikTok , YouTube , Tumblr , Pinterest , Onlyfans ile uyumludur ..

Unicode sembolleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ? Okumaya devam et….

Unicode sembollü harf üreteci

Bilgisayarlar verilerini ikili biçimde , yani sıfırlar ve birler biçiminde depolar . Yani şu anda okuduğunuz her harf bu sunucuda bir dizi sıfır ve bir (0011010) olarak saklanıyor.

İlk bilgisayarlarda ve bilgisayarlarda, herkesin hangi ikili kodların hangi metinsel karakterlere atıfta bulunması gerektiği konusunda kendi fikirleri vardı ( 0110001 = a , 0110010 = b, vb. diyen evrensel bir standart yoktu ).

Ancak bu, 1980’lerde Unicode’un oluşumuyla değişti. Unicode, metin karakterlerinin evrensel bir spesifikasyonuna yönelik çalışan uluslararası bir standartlar kuruluşudur .

Bu nedenle, farklı programcılardan veya kuruluşlardan iki program birbiriyle “konuşmak” zorunda kaldığında,  hangi kodların hangi metinsel karakterlere atıfta bulunduğunu anlamak için bir çevirmen oluşturmaları gerekiyordu .

Ancak, başlangıçta Unicode, tüm sistemlerini bu yeni spesifikasyona uymak için değiştirmek istemeyen farklı kuruluşlar tarafından reddedildi .

Bu nedenle, Unicode, eski sistemleri desteklemek için birçok farklı sembol seti sunmak zorunda kaldı. Zamanla, sembollerin sayısı on binlere ulaştı.

Bugün yüzbinlere doğru gidiyoruz. Emojiler de metin sembolleridir , bu nedenle Unicode çalışma grubundan her zaman ortaya çıkan yeni emojiler çıkıyor.

Bu, çok büyük, tuhaf ve eğlenceli bir semboller dizisi olan Unicode’un hikayesidir. İşte bu yüzden buradasınız, çünkü tüm bu sembolleri bir araya getirdik ve tüm bu Unicode sembolleri seti ile sizin için yazı tiplerini oluşturduk .

Yazı Tipleri / Yazı Tipleri

ASCII karakterleri ilk 128 Unicode sembolüdür ve bunlar şu anda okuduğunuz harfler ve sayılardır. Ancak Unicode’da 128’den çok sembol var!

Latin alfabesine , yani İspanyol alfabesine benzeyen epeyce karakter ve sembol var . Harf değiştiricide gördüğünüz ” sahte alfabeler “den yararlanmak ve oluşturmak için yaptığımız şey budur .

Bunlar , alıştığımız ASCII metnine benzer, ancak bazı farklılıkları vardır : daha kalın  veya italik olmak gibi , hatta bazıları tam tersi !

Bu ” alfabeler ” mükemmel değildir ve bu amaçla yapılmamıştır. Bunlar temel olarak Unicode’un sahip olduğu 100.000 sembolün farklı kümelerindeki sembollerden yararlanan “ Unicode hileleridir ” .

” Yazı tipi ” terimi aslında Unicode gliflerinin bazılarına veya tümüne karşılık gelen bir dizi grafik anlamına gelir . Muhtemelen yazı karakterleri olan “Comic Sans” ve “Arial” kelimelerini duymuşsunuzdur.

Yukarıda kopyalayıp yapıştırdığınız şey aslında her yazı tipinde bulunan sembollerdir . Yani italik harfler ve diğer harf türleri aslında ayrı karakterlerdir , tıpkı “a” ve “b” gibi.

Kopyalayıp yapıştırmak için harfler

Ve tüm bunların ne önemi var? İster inanın ister inanmayın, birçok insan yapar! Çünkü size açıklamasaydık , bunun güvenilir olmadığını ve muhtemelen ne sizin ne de bir başkasının kullanmayacağını düşünebilirsiniz .

Bu harf oluşturucunun büyüsü bile, Unicode kodları olduğundan, bunları kopyalayıp yapıştırabilmenizdir! Nereye istersen! Çünkü tüm cihazlar ve uygulamalar bu Unicode sembollerini anlar .

Yazı tipi olsaydı, kopyalayıp yapıştıramazsınız . Kopyalayacağınız semboller sadece normal ASCII karakterleri olacaktır. Ama tüm bu tip yazı tiplerini bu harf dönüştürücüde oluşturduğumuz evet dönüştürücü .

Onlar Çünkü diğer web görüntülenebilir anlamına gelmez bir web sitesinde görüntülenen aynı yazı tipi ile (web sitesi sahibi karar verir yazı kendi web sitesinde görüntülenebilir).

Ancak, eğer sen Unicode karakter kümesidir belirli bir stil ile , el yazısıyla , harfler kalın , baskı için büyük harflerle vb bunları, yalnızca bu ” yazı tiplerini” kopyalayıp yapıştırarak diğer web sitelerinde çalışacak bir yazı tipini taklit etmek için kullanabiliriz .

Artık arkadaşlarınıza uygulamalar için şirin bir mektup dönüştürücü bulduğunuzu söyleyebilirsiniz . Ve en iyi yanı, o kadar basit ki, sadece ifadenizi koyarak havalı ve sevimli harfleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz .

APP’ler ve Sosyal Ağlar için uyumlu şarkı sözleri

Sosyal ağlarda veya uygulamalarda bu harflerden bazılarını takma ad ( nicks for free fire ..) veya biyografi için koyuyorsanız , bazı yazı tiplerinin çalışmadığını fark edebilirsiniz . Ne yazık ki bazıları burada açığa çıkan bu harfleri ve sembolleri filtreliyor.

Muhtemelen bu sosyal ağlar veya uygulamalar , insanların belirli Unicode sembollerini kötüye kullanmasını istemiyor ve varsayılan olarak gelmelerine rağmen, Unicode listesinin bir kısmını engelliyorlar.

Bu yüzden uygun olan, Web, iOS ve Android sürümünde , seçtiğiniz tüm harf türlerinin görüntülenip görüntülenmediğini kontrol etmeniz veya her yerde görünen başka bir harf kullanmanızdır.

Yazı tipi nasıl değiştirilir?

  1. Değiştirilecek ifadeleri üstteki kutuya yazın.
  2. Sonsuz farklı yazı tipleri ve yazı tipleri otomatik olarak altında görüntülenir.
  3. Ekranı aşağı kaydırın ve en çok beğendiğiniz yazı tipini seçin.
  4. Seçilen yazı tipine tıklayın ve anında sisteminizin panosuna kopyalanır.
  5. Ardından mesajı yapıştırmak istediğiniz APP’ye veya Sosyal Ağa gidin. Ve hazır!

– –

Şimdilik bu kadar millet! Tüm bu harf yazı tiplerinin size yardımcı olacağını umuyoruz . Biliyorsunuz ki “Daha fazlasını göster” butonuna tıkladığınızda farklı alfabedeki semboller rastgele ve sonsuz olarak gösterilmeye devam edecek.

Yarattığınız başka güzel mektuplarınız varsa veya bu sayfada olan bir şey hakkında yorum yapmak istiyorsanız lütfen bizimle paylaşın. Başka bir metin oluşturucu veya harf yazı tipi oluşturma fikriniz varsa, bize de bildirin.

Şekilli Nick Yazma Aracı – Şekilli Harfler ve Semboller

yazı stilleri
yazı fontları
instagram yazı tipi
instagram yazı stilleri
instagramda yazi tipleri
instagramda yazi tipi


^^^^^^^^^^^^

https://www.letrasyfuentes.com/

By admin

One thought on “Yazı tipleri kopyala değişik yazı tipleri kopyala”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir