Sal. Eki 26th, 2021

Az parayla evinizi yenilemek için 7 ipucu ev tadilat fikirleri

Evinize yeni bir hava katmak istiyor ancak çok fazla bütçeniz mi yok? Küçük ve ucuz değişikliklerle evinizi nasıl yenileyebileceğinizi anlatıyoruz.

Uzun bir süre sonra zihninizin sizden evinizde hava değişikliği istemesi ve onu bambaşka bir yer gibi göstermek istemeniz normaldir. ev yenileme fikirleri  Bütçenizin bunu yapmanıza engel olmasına izin vermeyin, bu ipuçlarını takip edin ve çok para harcamadan basit değişikliklerle evinizde köklü bir değişiklik elde edin.

Evimi az parayla nasıl yenileyebilirim?

  • Derin temizlik yapın
  • pinta
  • Dağıtımı değiştir
  • Duvar kağıdını kullan
  • Mobilyaları geri dönüştürün
  • Perdeleri değiştir
  • Bitkilerle süsleyin

Derin temizlik yapın

Bir evi yenilemek için temel bilgilerle başlamanız, iyice temizlemeniz gerekir. Bununla sadece evinizin genel ve alışılmış temizliğini yapmak değil, ihtiyacınız olmayan ve sadece yer kaplayan her şeyi ortadan kaldırmak ve eşyalarınızı yeniden düzenlemek istiyoruz. Böyle basit bir değişiklik evinizde büyük bir fark yaratacak, daha net, ferah, düzenli ve daha net görünecek. Ve en iyi yanı, bunun için paraya ihtiyacınız yok.

pinta

Duvarların rengini değiştirmek, bir ev tadilatı üzerindeki en büyük etkidir ve bunun için bir servete ihtiyacınız yoktur. İstemiyorsanız tüm evi boyamanıza gerek yok, evinize tamamen farklı bir görünüm kazandırmak için tek bir duvarı boyamanız yeterli.

Ayrıca kapıları, mobilyaları, pencere çerçevelerini veya farklı bir dokunuşa ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz her şeyi farklı bir renge boyayabilirsiniz. Mutfağınızdaki rafların rengini değiştirerek tam bir yenilenme elde edeceksiniz.

Dağıtımı değiştir

Alanınızı farklı göstermenin bir başka ücretsiz yolu da mobilyalarınızı hareket ettirmektir. Duvarınızı ve/veya mobilyalarınızı boyadıktan sonra bunların aranjmanı ile oynamaya çalışın. Ayrıca dekorasyonlarınızı yeniden dağıtın ve aynı mobilya ve nesnelerle tamamen farklı bir ev gibi görünmesini sağlayın.

Duvar kağıdını kullan

Bahsettiğimiz gibi, tek bir duvarın görünümünü değiştirmek büyük bir etki yaratıyor. Bunun için boya kullanımına ek olarak desenli duvar kağıtları da kullanabilir ve evinize daha modern bir hava katabilirsiniz. Bu, ucuz olmasının yanı sıra, yerleştirilmesi kolaydır ve alanınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır.

Mobilyaları geri dönüştürün

Artık sevmediğiniz eski mobilyalarınız varsa, yenilemeyi ve ikinci bir şans vermeyi düşünün. Sadece onları farklı renklere boyayarak tamamen yeni bir mobilya parçası olma etkisini verebilirsiniz. Yeni şeyler satın almak için harcamak yerine, sahip olduklarınızı kullanmaya ve dönüştürmeye çalışın.

Perdeleri değiştir

İster inanın ister inanmayın, perdeler evinizin atmosferi üzerinde büyük bir etki yaratır ve evin aydınlatması da onlara bağlıdır. Perdelerinizi ister yenisini alarak ister elinizdeki perdeleri kullanarak değiştirebilir, bununla farklı ve yenilenmiş bir görünüm elde edebilirsiniz. Işığın geçmesine izin vermek ve ferahlık etkisi elde etmek için hafif kumaşlardan yapılmış perdeler kullanmanız tavsiye edilir.

Bitkilerle süsleyin

Bitkileri ev dekorasyonunda kullanmak, ona taze ve neşeli bir dokunuş vermek için her zaman iyi bir seçenek olacaktır. Bitkilerle süslemek en ucuzu ve mekanınıza en çok hayat veren şeydir. Dekorasyonunuzda bitkiler yoksa, onları eklemek evinizi yenilemek için çok iyi bir fikirdir.

Gördüğünüz gibi, evinizde büyük değişiklikler yapmak için çok para gerekmiyor, sadece yapmak istiyorsunuz ve bunu yapmak için yaratıcılık. Evinizi az parayla yenilemek için  de kullanabilirsiniz !

Artık evinizi az parayla nasıl yenileyeceğinizi bildiğinize göre, bu ipuçlarını takip edin ve mekanınıza yeni bir görünüm ve nefes verin. ev tadilat fikirleri , ev yenileme fikirleri , eski ev yenileme fikirleri , ucuz ev tadilat fikirleri , banyo tadilat fikirleri ,

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir