Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Sukulentlerin çoğaltılması ne kadar sürer?

Kaktüslerinizi ve Sukulentler nasıl çoğaltacağınızı öğrenin Kaktüslerinizi veya sukulentlerinizi çoğaltmak hiç de zor değil. Bu yazıda, bunu doğru bir şekilde yapmanız için size ipuçları veriyoruz. Bu sevilen bitkilerin erdemlerinden biri, üreme ve çoğalma konusundaki büyük yetenekleridir . Yaza merhaba demek için, koleksiyonunuzu çoğaltabilmeniz için size bazı bilgiler vereceğiz, farkında olmadan etrafınız bunlarla çevrili olacak! Bu zamanda bunu yapmanın en güzel […]

29 Ağustos 2021 - 12:06 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi. A+A-

Sukulentlerin çoğaltılması ne kadar sürer?

Kaktüslerinizi ve Sukulentler nasıl çoğaltacağınızı öğrenin

Kaktüslerinizi veya sukulentlerinizi çoğaltmak hiç de zor değil. Bu yazıda, bunu doğru bir şekilde yapmanız için size ipuçları veriyoruz.

Bu sevilen bitkilerin erdemlerinden biri, üreme ve çoğalma konusundaki büyük yetenekleridir . Yaza merhaba demek için, koleksiyonunuzu çoğaltabilmeniz için size bazı bilgiler vereceğiz, farkında olmadan etrafınız bunlarla çevrili olacak!

Bu zamanda bunu yapmanın en güzel yanı, bitkilerimizin ışıktaki değişimi fark etmesi ve her zamankinden daha mutlu olmaları, ayrıca aşırı sıcak mevsimine girmediğimiz için zengin bahar havasından yararlanmak için iyi bir aktivite. .

İlk şey, etli türüne bağlı olacak olan bitkinin kesilmesidir, Sedums veya Echeverias durumunda genellikle yapraklardan, örneğin Aeoniums durumunda kesim gövdeden yapılır. Kesim türüne göre yayılımı adım adım inceleyelim: Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksılar

1. sayfaya göre kesin

Sağlıklı bir yaprak seçin, alın ve dikkatlice bükün, çoğu zaman kendi başlarına ayrılırlar veya gövdeden hafifçe ayrılırlar. Önemli olan, bir kısmını kesmek değil, tüm sayfayı çıkarmaktır.

Gerekli yaprakları aldıktan sonra kurumaya bırakın, en az 3 gün bekleyin, çünkü onları daha önce ıslatırsak çürüyebilirler. Taze kesilmiş bitki için de aynı özeni göstermelisiniz. Çıkardığınız yapraklardaki yarayı kurumaya bırakın.

Yapraklar zaten kuruyken onları yere koyun, gömmeyin, sadece her yaprak arasında biraz mesafe bırakarak yere koyun, kökler yere doğru yolunu bulacaktır.

2. Saptan veya keserek kesin

Bazı türlerde gövde kesimi tercih edilir, ancak etli bir bitkinin daha büyük bir bölümünü çoğaltmak istiyorsanız, bunu da bu şekilde yapmanız önerilir. Etli bir dal alın ve gövdeden kesin, budama makası veya bahçe bıçağı ile kesimi mümkün olduğunca temiz yapmaya çalışın, temiz bir kesim bitkinin daha kolay iyileşmesine yardımcı olur ve başarılı bir yayılma şansımız daha yüksektir.

Sapı kestikten sonra, kesime en yakın olan yaprakları çıkarın ve gömmek için mükemmel bir gövdeye sahip olmamızı sağlayın.

3-5 gün kurumaya bırakın ve topraklı bir tencereye gömün.

Sulama

Çoğaltmada bir diğer önemli konu da sudur, toprak kuruduğunda sulanmalıdır, ancak miktarı aşmamaya dikkat ederek birçok uzman, yeni bitkilerin fazla sudan ölmesini önlemek için toprağa ilaçlama yapılmasını önerir. Kontrol etmenin en iyi yolu, parmağınızı kire batırıp ne kadar kuru olduğunu görmektir.

Köklerin gözle görülür şekilde büyümesi yaklaşık bir ay sürer, her şey iklime ve maruz kaldıkları ışığa bağlı olacaktır, unutmayın Sukulentler ışığı sever, ancak her zaman çok güçlü veya uzun saatler boyunca olmamasına dikkat edin.

Yeni bitkilerinizi bizimle paylaşın! Yeni tesislerinizdeki ilerlemeyi görmek isteriz!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul ingiltere Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul...

Bu, Birleşik Krallık Posta Kodları için web sitesidir. Bu sayfada şu içerikler bulunmaktadır: Örnek Zarf, Posta Kodu Formatı, Adres For...

Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksılar Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksıla...

Tüm kaktüsler suludur, ancak tüm Sukulent  kaktüs değildir. Ancak konu tahta kaktüs saksı almak olduğunda, sukulent almakla hemen hemen...

Evimiz için sukulent saksısı Evimiz için sukulent saksısı

Bugün evimiz için sukulent saksısına çevirebilir veya hediye edebiliriz . Kapatıldığında bir şişe varmış gibi görünecek, ancak bir kez ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ