Sal. Eki 26th, 2021

Evimizde yapılması en zor ev işlerinden biri panjurları temizlemektir. Çok tembeldir ve genellikle hava güzel olduğunda bırakılır, ancak bunu zaman zaman yapmaktan başka seçenek yoktur. plise perde nasıl temizlenir

Çok kirli stor perde nasıl temizlenir

Ne kadar çok bırakırsanız, zebra stor perde nasıl temizlenir o kadar kötü olur, çünkü kir gömülür ve çıtaların rengini değiştiren ve elle çıkarılması daha zor olan sarımsı bir kabuk oluşturur, bu durumda muhtemelen temizlikçi kiralamanız gerekir . evde panjur .

Çok kirli panjurları temizleme adımları basittir: stor zebra perde nasıl temizlenir

 1. Çıtalara yapışan tozu vakumlayın ve kiri yumuşatmak için bir buharlı temizleyici kullanın. Buharlı pişiriciniz yoksa, birkaç kez sıcak suyla ıslatmanız ve yumuşamasını beklemeniz gerekecektir.
 2. Suyu sirke, sabun veya amonyak ile karıştırın ve gerekirse bir bez veya fırça ile parlayana kadar tekrar tekrar ovalayın.

Bu tekniği uyguladıktan sonra lekeler varsa, kimyasal ürünleri ve onları mükemmel bırakan ultrason gibi diğer sistemleri kullanacak bir uzmanı aramaktan başka seçeneğiniz kalmayacaktır.

Dış ve iç panjur temizliği için ürünler

Panjurların yapıldığı malzemeye bağlı olarak, bazı ürünleri veya diğerlerini kullanmalısınız, şimdi her durumda hangisini kullanacağınızı göreceğiz.

Ayrıca, kötü hava koşullarında dışarıda bulunan jaluzilerin kir tutmaya ve bozulmaya daha fazla maruz kaldığını, ancak içlerinde bulunanların çoğunlukla tozlu oldukları için temizlenmesinin çok daha kolay olduğunu da unutmamalısınız. .

 • Ahşap jaluzilerin temizlenmesi (Venedik, Alicante, Majorcan): Normalde ahşaptan yapılmışlarsa içeridedirler, yani bir ahşap temizleme ürünü ve bir bezle sorunsuz bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  Ahşabın suyu emdiği ve çıtaları deforme edebileceği veya şişirebileceği için su kullanmayın, en fazla nemli bir bez.
 • Plastik veya PVC panjurların temizlenmesi (beyaz veya diğer renkler): Evlerin dış pencereleri için en çok takılanlardır.

  Kire bağlı olarak az ya da çok alete ihtiyacınız olacaktır

  Eğer bunlar sıvı temizleme solüsyonu ve mikrofiber bezle hafif kirliyse yaptırdığınız, aksine çok kirliyse sabunlu, sirkeli veya amonyaklı suya ihtiyacınız olacaktır. ovma pedi, fırça ve buharlı elektrikli süpürge (buharlı pişirici).
 • Alüminyum veya metal panjur temizliği : Hem içeride hem de dışarıda bulabilirsiniz, bu yüzden nerede olduğuna bağlı olarak daha önce söylediğimiz ürünleri kullanın.

Stor perdeleri sökmeden dışarıdan nasıl temizlenir

Bazı insanlar için evde panjur temizlemek riskli bir spor haline geldi, şakaya alınmamalı , temizliği yapmak için pencereden yarım elini uzatan ve düşme tehlikesi yaşayan insanlar görüyorsunuz .
Daha basit, daha rahat ve sonucu çok daha iyi olan yöntemler var, İspanya’da en çok apartman ve evlerde kullanılan stor perde temizleme adımlarını göreceğiz:

stor perdeyi çıkarmadan temizleme,
plise perde nasıl temizlenir,
zebra stor perde nasıl temizlenir ,
stor zebra perde nasıl temizlenir,
 1. Perdeyi kaldıran bandı sonuna kadar çekin, ardından içinde bulunduğu çekmecenin kapağını açın. İçeride, sokağa bakan kısmı size bakacak şekilde stor perdeyi göreceksiniz.
 2. Bir kova alın ve sabunla suyu karıştırın (bulaşık makinesi deterjanı uygundur). Sıvıya bir sünger batırın ve körlüğün görünen kısmını ovalamaya başlayın. Kolayca plise perde temizliğinin 7 Yolu
 3. Temizlediğiniz kısım kaybolana kadar perdeyi biraz açın ve bir sonraki raundu temizleyin.
 4. Tüm gölge temiz olana kadar işlemi tekrar tekrar tekrarlayın, bu süre zarfında tamamen açmış olacaksınız.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir