Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Stor perde temizleme ilacı için ipuçları

Ev perdelerinin bakımı, Stor perde nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü, mobilya veya zemin bakımı kadar önemlidir. Doğru ipuçlarıyla onları iyi durumda tutmayı öğrenmek çok kolay, aşağıda size perdelerinizin ömrünü nasıl uzatacağınızı anlatıyoruz, böylece alanlarınızı ve dekorasyonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ev perdelerinizin ömrünü uzatmak için ipuçları  Perdeler evdeki en önemli dekoratif aksesuarlardan biridir çünkü uyum sağlamanın […]

30 Haziran 2021 - 12:50 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi. A+A-

Stor perde temizleme ilacı için ipuçları

Ev perdelerinin bakımı, Stor perde nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü, mobilya veya zemin bakımı kadar önemlidir. Doğru ipuçlarıyla onları iyi durumda tutmayı öğrenmek çok kolay, aşağıda size perdelerinizin ömrünü nasıl uzatacağınızı anlatıyoruz, böylece alanlarınızı ve dekorasyonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Ev perdelerinizin ömrünü uzatmak için ipuçları 

Perdeler evdeki en önemli dekoratif aksesuarlardan biridir çünkü uyum sağlamanın yanı sıra odalara koruma sağlar, bu yüzden onlara bakmak çok önemlidir. 

Kusursuz bir dekorasyon elde etmek için perdelerinizin iyi durumda, temiz ve herhangi bir yıpranma ve yıpranma olmaması gerekir. Bunu başarmak için, bu pratik ipuçlarını izleyerek elde edebileceğiniz iyi bir bakım gereklidir. 

Temizlik devam ediyor

Hunter Douglas ev perdelerinizi zaten satın aldıysanız , bakımlarının sık ama basit temizlik gerektirdiğini bilmelisiniz. Elektrik süpürgesi kullanmak, düşük emiş gücü ile kullanmak daha iyidir, günler içinde biriken tozları yok etmek için. Bu temizlik çok pratiktir ve az zaman gerektirir.

Kumaşa kötü muamele yapmamak için yumuşak ve hassas hareketlerle bir silgi de kullanabilirsiniz. Stor perdelerde ise nemli bir bez kullanarak toz, leke ve kiri temizleyebilirsiniz. Stor perde nasıl temizlenir ipuçları

Bir öneri ve en iyi sonuç için perdelerinizin her iki tarafını da her hafta temizleyin ki her zaman zarif, temiz görünsünler ve uzun süre iyi durumda kalsınlar.

çözücüler kullanmayın

Ev perdelerinizin bir numaralı düşmanı kimyasal çözümlerdir. Kumaşlar renklerini ve dokularını kaybedebileceğinden herhangi bir solvent kullanmaktan kaçının. 

Bu ürünler ilk bakışta hızlı bir çözüm gibi görünse de zamanla kumaşların ömrünü kısaltan aldatıcı ürünlerdir. Bu tür hasarlara karşı dikkatli olun çünkü genellikle garantiler bu hasarlar için geçerli değildir. Her kumaşın farklı olduğunu ve bu nedenle bakımının da farklı olduğunu unutmayın.

Onları uygun şekilde kullanın

Perdelerinizin her birinin kullanışlılığını göz önünde bulundurun çünkü iyi bakımları buna bağlıdır. Bir perde satın alırken, tüm özelliklerini ve bakımını okuyun.

Perdelerinizi yapıldıkları şey için ve dışarıdaki her pencere veya kapı için doğru boyutta kullanın. Bir hata, perdeleri pencerelerden çok daha büyük yerleştirmektir, çünkü zemine veya diğer elemanlara sürtünmek onları çabucak yıpratabilir.

Onları uzun süre katlamış gibi düz tutmaya çalışın, toz toplayabilir ve kıvrımların bozulmasına neden olabilirler. Kısacası, onlara doğru kullanımı verin.
Lekelerden kaçının

Perdelerin lekelenmesinin en büyük nedenlerinden biri, elle tutuluyor olmalarıdır. Bunu önlemek için her perdenin tahrikini doğru şekilde kullanın.

Hunter Douglas ev perdelerinin olağanüstü bir avantajı, onları bir düğme, bir uzaktan kumanda, Akıllı Telefon veya Tablet ile çalıştırma seçeneği ile motorlu olarak satın alabilmenizdir, bu sayede daha hızlı kirlenmelerini önler ve dolayısıyla kullanım sürelerini uzatır. hayat.

En güçlü ev perdeleri nelerdir?

 Tüm Hunter Douglas perdeleri yüksek kaliteli kumaşlardan üretilmiştir, bakımı kolay, fonksiyonelliği yüksek, güneşe, gürültüye ve diğer çevresel etkenlere karşı dayanıklı perdeler arıyorsanız aşağıdaki ev perdeleri ilginizi çekebilir .

  • Siluet

Siluet perdeler, evinizi UV ışınlarından korumak için onları özel kılan son teknoloji bir işlemle %100 polyester kumaşlardan yapılmıştır.

Bu tür ev perdeleri , dışarıya mükemmel görünürlük ve aynı zamanda boşlukların içinde mahremiyet sağlayan yarı saydam kumaşlara sahiptir.

Kumaşlarının dokunuşa yumuşak dokusuna ek olarak, tozu iten ve dolayısıyla bakımlarını kolaylaştıran, ömrünü uzatan antistatik bir işleme sahiptir. Stor perde nasıl silinir püf noktaları 

İşlevsellik ve avangart bir tasarım arıyorsanız Silhouette doğru seçimdir.

  • düet

Duette, işlevsellik açısından birçok avantajı olan yenilikçi bir perdedir. Termal ve akustik özellikler sunan %100 polyester kumaşlarla petek hücre yapısına sahiptir.

Bu, mekanları hem sıcaktan hem de soğuktan izole ettiği ve gürültüsüz rahat ortamlar yaratmanıza olanak tanıdığı anlamına gelir.

Yapısının özellikleri ve kumaşları sayesinde evinize çok şey katabilecek bakımı kolay bir perdedir. İlham veren ferah mekanlar için mükemmel bir alternatif.

STOR PERDE NASIL TEMİZLENİR?

Rulo tonları kalmak için burada. Evinizi, konferans odanızı ve çalışma alanlarınızı en çok zenginleştiren ve farklılık ve güzel bir tat katanlardır ve tam da bu nedenle, her zaman kusursuz görünebilmelidirler. Stor perde montajı hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, 

Gerçek şu ki, diğer kumaşlar gibi her zaman olmuyor, sürekli kullanımda toz, örümcek ağı ve hatta leke biriktirebiliyorlar ve işte o zaman soluyorlar, yıpranıyorlar ve göz anında algılıyor. Bir çözüm var mı? Evet ve gerçekleştirmesi oldukça basit ve pratik. Bu nedenle, bugün blogda size, doğuştan gelen kalitelerini koruyarak estetik olarak her zaman mükemmel görünmeleri için stor perdelerin nasıl temizleneceğini ayrıntılı olarak gösteriyoruz.

En özel avantajlarını vurgulayarak başlayalım, stor perdeler, Karartma ve Güneş Koruyucu formatlarında ve en iyi tarzdaki stor perdeler, ışık, ısı ve böylece girişini tamamen engellemeden tamamen durma veya filtrelemeden sorumludur. Çalışma ortamı ve ayrıca güneşli saatlerde ev için çok elverişli bir iklim yaratmayı başarır, üretkenliği, rahatlamayı ve eğlenceyi motive eder . Diğerleri gibi, yüksek düzeyde samimiyet ve sıcaklık nedeniyle geleneksel, modası geçmiş kumaş perdelerden önemli ölçüde farklıdırlar ve bakım ve temizlik kolaylığı onları daha da geliştirir.

Tüm dünyada dekorasyon ve iç tasarımın gözdesi, çünkü ister ofis, ister iş, ister ev olsun, her pencereye bir kişilik ve stil kazandırırken, bakımı çok pratik hale geliyor. Biri için kıskanılacak bir iki.

Stor perdeler yerinde nasıl temizlenir

Özellikle cam elyafından yapılanlarda en pratik hijyen türlerinden biridir, kirlendikleri zaman genellikle sağladıkları güzellik ve işlevselliği geri kazandırmak için onları temizlemek gerekir. İşte patenlerinizi yeniden parlatır ve onları pencereden indirmenize gerek kalmadan daha uzun süre sterilize edilmiş ve akarlardan arınmış kalmasını sağlayacak adımlar.

– Tozu temizlemek için: yalnızca kuru bir bez veya düşük güçte elde tutulan bir elektrikli süpürge kullanın. Bir başka olası seçenek de bir fırça veya silgi ile temizlemektir.

– Lekeleri çıkarmak için: Lekeler çok eski olmadığında en etkili yöntem, bulaşıklar için kullanılan deterjanla ıslak bir mikrofiber silmektir. Asla ağartıcı veya kimyasal kullanmayın, çünkü kumaş ve renk bozulur ve kalıcı olarak değişir. Aynı pozisyonda kurumaya bırakın.

Stor perde yıkama adımları

Yine de, lekeler bazen çok belirgin olduğundan ve bunları çıkarmak için başka bir temizleme yöntemi gerektirdiğinden yeterli olmayabilir. Stor perde nasıl yıkanır? Aşağıda, onları minimum yardımla yeni satın aldıklarına geri döndürmenin en iyi yöntemini açıklıyoruz.

Her zaman önce yıkanabilir bir malzeme olduğundan, etiketlerinde kolayca doğrulanabileceğinden emin olarak ve Roller Design perdelerimizde önce yukarıda saydığımız numarayı takip ederek tozu temizlemeye devam etmelisiniz, daha sonra:

1. Rulo sisteminin perdesini indirin ve düz bir zemine yerleştirin, fayanslı ise aynı zemin olabilir.

2. Perdenin rahatça oturduğu bir lavabo veya küvette, yarısına kadar suyla ve az miktarda aşındırıcı olmayan bir deterjan yardımıyla yaklaşık otuz dakika boyunca etkisi ile temizlemesini sağlayınız.

3. Tamamen temiz olduğunu ve lekelerin çıktığını fark edene kadar bir süngerle çok nazikçe ovalayın.

4. Ardından havuzdaki suyu boşaltın ve bir duş çiçeği ile tüm parçayı durulayın.

4. Son olarak, havalandırmanın en iyi yolu, ışık almadan uzatılmış halde bırakmaktır.

Dokuları ve şekilleri etkileneceği için asla çamaşır makinelerine veya kurutuculara yerleştirilmemelidir: lifler kırılır ve bu da sağladıkları ana işlevi bozar.

Son bir ipucu olarak, panjurlarınızda aşındırıcı veya yağ çözücü kullanmayın. Bunun yerine izleri gidermek için suyla seyreltilmiş ev yapımı bir sirke solüsyonu kullanabilirsiniz. Ve her zaman düz bir şekilde kurumaya bırakılmalıdır ki başka bir şekil almasın veya sıkışmasın. İdeal olarak, kuru veya tam temizlemeye geçmeden önce daima bir test yapmalısınız. Kumaşın bu hareketi kabul edip etmediğini veya tam tersine sarı veya aşınmış olduğunu anlamanın yolu budur.

Yıkanamayanlar için nokta kuru temizleme

Suya daldırmak için tavsiye edilmeyen stor perdeler söz konusu olduğunda, sadece işaretlerin vurgulandığı alanlara odaklanarak hijyen de kazanabilirler.

1. Stor perdeyi yerinden çıkarın ve içinde kalmış olabilecek tozları temizlemeye devam edin.

2. Ayrıca, çok sıcak olmayan giysilerden ve sudan bir çamaşır tozu çözeltisi yapın, ayrıca sıvı deterjan ile değiştirilebilir.

3. Sarı tarafı yumuşak kıllı bir fırça veya sünger ile kumaşı fazla ıslatmadan kirli kısımları kalanlarla devam edebilecek şekilde dezenfekte edin.

4. Bitirmek için saf ılık suyla hassas bir durulama yapın.

5-. Uzatılmış kurumaya bırakın

Gördüğümüz gibi, stor perdelerinizi periyodik olarak temizlemek çok mümkün, basit ve ucuzdur ve servise başvurmanın gerekli olduğu silinmez bir tip gibi çok önemli bir leke olmadığı sürece yanıt olağanüstü olabilir. . ekstra.

Basitçe, onları sterilize etmek için, yukarıda incelediğimiz ve dokuya ve renklere zarar vermemeye yarayan bu kılavuz adımları takip etmek gerekir.

Mevcut stor perde seçenekleri ve bunların temizliği veya montajı hakkında daha fazla bilgi edinmek veya ofisinize, konferans odanıza, işyerinize veya evinize farklı ve çok kişisel bir dokunuş katmayı planlıyorsanız, bize ulaşmaktan çekinmeyin. aradığınız cevabı size vermekten mutluluk duyacaktır. Arjantin’den stor perdelerde harika seçiminiz biziz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Makinede perde yıkarken kırışmaması için Makinede perde yıkarken kırışmaması için...

Perdeleri çamaşır makinesinde çekmeden yıkamanın püf noktaları Perdeler ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır, ancak temizliği hakkın...

Kırışan perdeyi tekrar yıkamak Kırışan perdeyi tekrar yıkamak

Evde perde nasıl yıkanır? Bu yazımızda, evimizin dekorasyonunda bizden daha sık temizlememiz gereken çok önemli bir kısımdan bahsedeceğ...

Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmadan nasıl yıkanır Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmad...

Mayıs ayı genellikle bahar temizliğini perdeleri yıkamak gibi son rötuşlarla tamamlamak için mükemmel bir aydır. Bu basit rehberde, per...

Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmal...

KIRIŞMAMALARI İÇİN PERDELER NASIL YIKANIR? Perdeleriniz ister elde ister çamaşır makinesinde her yıkamadan sonra ne kadar kırışık olurs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ