Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Runner masa örtüsü modelleri 2022

Runner Modelleri Runner modelleri ile coşkulu ve zarif yemek masaları hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz?… Günümüzde şık bir masanın en iyi tamamlayıcısıdır runner örtü modelleri. Şık bir masa örtüsünün, peçetelerin ve elbette servis elemanlarının da olmazsa olmazıdır… Peki, Runner masa örtüsü nasıl kullanılır daha önce kullanmamış olanlar için bir kez daha hatırlatalım. Masa örtüsü, masa örtülerinin üzerine veya […]

25 Temmuz 2021 - 17:10 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi. A+A-

Runner masa örtüsü modelleri 2022

Runner Modelleri

Runner modelleri ile coşkulu ve zarif yemek masaları hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz?… Günümüzde şık bir masanın en iyi tamamlayıcısıdır runner örtü modelleri. Şık bir masa örtüsünün, peçetelerin ve elbette servis elemanlarının da olmazsa olmazıdır… Peki, Runner masa örtüsü nasıl kullanılır daha önce kullanmamış olanlar için bir kez daha hatırlatalım.

Masa örtüsü, masa örtülerinin üzerine veya çıplak bir masanın üzerine serilmiş dar bir kumaş uzunluğudur. Masa koşucuları çeşitli şekillerde kullanılır:

  • Dekorasyon için masanın ortasını koydu,
  • Oturmayı tanımlamak için masanın üzerine yerleştirilmiş veya
  • Bir temayı yürütmek için kullanılır.

Ortalama yer ayarına uyum sağlamak için masa koşucu yaklaşık 14 ila 17 inç genişliğindedir ve uçlardaki düşüş yaklaşık 15 inç derinliğindedir.

Masa koşucularının bakımı bir masa örtüsünden daha kolaydır ve bir Amerikan servis altlığından biraz daha dekoratiftir.

Runner masa örtüleri, normal masaya serilen masa örtülerinin üzerine serilerek kullanılır ve normal masa örtülerinden daha uzun ayrıca dardır. Runnerlar zarf şeklinde olabileceği gibi dikdörtgen ya da kare şeklinde de olabilir. Kısacası runner masa örtüleri, her zaman masaların daha şık, zarif ve estetik görünmesini sağlar.

Aslına bakacak olursanız birçoğumuz kısa bir zaman öncesine dek runnerların adını bile bilmiyorduk ama şimdilerde masalarımızın vazgeçilmezi olup çıktılar. Dekoratif amaçla kullanılan bu örtüler ince uzun yapılarıyla özellikle de dikdörtgen masaları daha ince ve uzun göstermekteler. Yuvarlak masalarda da masa örtülerinin üzerine X şeklinde serilerek değişik bir görsel oluşturulabiliyorlar.

Birbirinden Farklı Runner Modelleri

Runner örtü modelleri 2 çeşide ayrılıyor. Gündelik anlamda mutfak masasında da kullanabileceğimiz sportif örtüler ya da özel gecelerde konuklarımız için hazırlayacağımız davet sofralarına özel tasarlanan runner modelleri olarak ayrışıyorlar. Bu yüzden eğer salonunuzda kullanacaksanız elbette daha şık, daha gösterişli modelleri tercih edebilirsiniz.

Örneğin muftaklar için pötikareli, sempatik runner modelleri mutfaklara sıcak bir hava katabilir. Öte yandan salonunuzda şık bir ambiyans için deri baskılı, incili, işlemeli, parlak, keten,  pullarla bezeli runner modellerine yönelebilirsiniz. runner örtü , masa örtüsü runner , runner masa örtüsü , koçtaş runner örtü , çuval masa örtüsü , ranır masa örtüsü , ranır masa örtüsü modelleri , keçe masa örtüsü , masa örtüsü runner set,

Runner Nasıl Kullanılır?

Runner modellerini dikdörtgen masalarda tercih edebilirsiniz ya da yuvarlak veya kare masalarda çapraz olarak serebilirsiniz.  Runnerları tek parça halinde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz 2 runnerı masalarınızda çerçeve formunda buluşturarak da kullanabilirsiniz. Elbette iki örtünün renk uyumunun olması şartıyla. Böylelikle masanız daha zengin görünür.
Zira runner modelleri bunun de için var.

Runner Masa Örtüsü Ve Peçete Uyumu

Seçtiğiniz runner, alttaki masa örtüsü desenliyse düz olmalıdır eğer örtü düz ise runner desenli olabilir. Daha açık ifade etmek gerekirse örtü desenliyse runner düz renklerde, alttaki örtü düz renkse runner desenli şekilde olmalıdır. Kısacası runnerler, zemin ilişkisinde uyumlu olmalıdır. Tam bir uyum yakalamak için runner örtüler ve yemek takımınız arasında renk ve model uyumunu yakalamalısınız.

Yine dilerseniz servis peçetelerini de runner ve masa örtünüzle takım halinde alabilirsiniz. Böylelikle ortaya son derece şık ve keyifli masalar çıkacaktır. Bunun dışında beyaz ve dantel runner örnekleri resmi davetlerde kullanılır. Yine siyah ve gümüş renkleri artı beyaz ve dore renk uyumundaki masalar da davetler için uygundur.  Desenli, renkli örtüler ise günlük ve yakın tanıdık, dost sofraları için uygundur.

Runner Örtü İle Zıtlığın Uyumu

Dilerseniz fazla aşırıya kaçmamak ve tehlike riskini göze almamak kaydıyla masalarınızda zıtlıklarla da güzel bir masa hazırlanabilirsiniz. Ama her durumda sofranızdaki her şeyin ahenk içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Günümüzde pamuklu masa örtüleri yerini keten örtülere bırakmış bulunuyor.  Örneğin runnerlarda renk seçimi konusunda kırık beyaz, bej, gri, pastel yeşil – mavi, pudra tonları, çikolata tonları ya da mürdüm renklerini kullanabilirsiniz.

Yine bu güzel görseli farklı peçete örnekleriyle de destekleyebilirsiniz.  Peçeteler özenle katlanarak hazırlanmalıdır. Ayrıca dilerseniz peçete yerine Amerikan servis kullanarak da masaları neşelendirilebilir.  

Runner Örtü Modelleriyle Masalarda Davet Şıklığı

Dilerseniz runner şıklığını astar niteliğindeki parlak saten türevi bir alt örtü ile de zenginleştirebilirsiniz. Yanı sıra masa örtüsü ve runner, yemek takımı ile uyumlu olmalıdır. Eğer yemek takımı hareketli ise sakin örtülerle bu durumu dengeleyebilirsiniz.

Masa örtüsü ve runner seçimlerinizde size rehberlik edecek olan bir diğer öğe ise  mevsimler olabilir. Örneğin öğün saatlerine ve mevsimlere uyumlu renklerin trendine göre uygun olan; kahvaltı, öğle ya da akşam yemeği konseptinde ahenkli olan ürünler seçebilirsiniz.

Masa Ebatları Ve Runner Ölçüleri

modellerini masanın genişliği ve uzunluğuna göre seçmeniz de önemli konulardan. Örneğin enli bir masada incecik bir runner kullanmak yanlış olur. Kısacası Masa örtüsü ve runner boyutları masa ile orantılı olmalıdır. Söz gelimi masa örtüsü, masanın dört tarafından eşit uzunlukta sarkmalıdır. ( uygun sarkma ölçüsü de 15-25 cm. dir)

Runner genişliği ise (tek veya çoklu da kullanılsa) genel olarak masa genişliğinin üçte biri ölçüsünde olmalıdır. Dilerseniz özel ahşap uygulamalara sahip olan ya da cam masalarda direkt masa örtüsü sermeden de runner sererek kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere runner modelleri nden söz ettik.

Masa Örtünüzün Kaymasını Engellemenin 5 Yolu

Aile sofrası, ister kusursuz ve kusursuz olsun, isterse aile yaşamının tahribatıyla işaretlenmiş olsun, bir aşamada bir örtü ile kaplanabilir.

Ve diğer birçok insan gibi, muhtemelen bir masa örtüsünün kaymasını nasıl durduracağınızı bilmek isteyeceksiniz.

İşte göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz beş faydalı fikir:

1 – Masa Örtüsü Ağırlıkları Kullanın

Çözümlerin en basit ve en ucuzu arasında bu sadece sizin hayal gücünüzle sınırlıdır . Ortada güzel duracak büyük vazolar, kaseler ya da süs eşyaları gibi nelere dikkat etmelisiniz? Bazı insanlar taş ve kayalar, seramik kaplar, kütük dilimleri vb. kullanmıştır. Tabii ki yeterince ağır olmasının yanı sıra, dekorunuzun geri kalanını tamamlaması gerekiyor. Bu yöntemi seçerseniz , özellikle yukarıdaki ilk kategoriye giriyorsanız ,  lütfen  nesnenin altına bir tür koruyucu paspas yerleştirmeyi unutmayın!

2 – Kaymaz bir masa koruyucu kullanın

Şimdiye kadarki en iyi çok yönlü çözüm, kaymaz bir masa koruyucusu kullanmaktır . Bu ürün sadece masa örtüsünün sağlam bir şekilde yerinde kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dökülmelere ve ısıya karşı mükemmel koruma sağlar. Çeşitli şekil ve boyutlarda mevcutturlar ve diğer fikirler kadar ucuz olmasalar da, diğer faydaların yanı sıra etkili bir çözüm sunarlar.

3 – Masa örtüsünün köşelerini bağlayın

Bir kez daha, bu yöntemin çok maliyetli olduğu kanıtlanmamalıdır. Köşelere düzgünce bağlanmış küçük bir kaliteli şerit veya kordon, kumaşı yerinde tutmalı ve özel bir dokunuş katabilir. Bununla ilgili sorun, garip görünmeden çok sıkı bağlayamamanızdır, bu da az miktarda ‘oynama’ olabileceği anlamına gelir. Masanız çok cilalıysa, bezinizin hala biraz kayacağı anlamına gelebilir.

Bir çare, masanın kalınlığına ve stiline bağlı olarak, masa ayağının etrafına daha iyi oturmasını sağlamak için kumaşın alt tarafına küçük bir Velcro şerit, şerit veya kordon tutturmak olabilir.

4 – Çift taraflı bant kullanın

Bazı insanlar, kilimleri yerinde tutmak için kullanılanlar gibi iyi bir çift taraflı bandın çok etkili olabileceğini bulmuşlardır. Burada akılda tutulması gereken ilk şey, kumaşın tekrar tekrar çıkarılmasıyla bant yapışkanlığını zamanla kaybedecektir, ancak muhtemelen ve daha da önemlisi yapıştırıcı iz bırakabilir. Belki de masanız bir aile yadigarıysa kaçınılması gereken biri!

5 – Masa Klipslerini Kullanın

Bir dizi stil ve malzemede mevcuttur, bunlar başka bir ucuz çözümdür. Ancak, ne kadar az harcarsanız, o kadar az çekici olma eğilimindedirler. Bazıları tasarımda çok basit, plastikten yapılmış. Diğerleri, genellikle paslanmaz çelikten, çapalar, yapraklar veya eller gibi çeşitli temalarda kumaşı kıstırır. Bunlar  olabilir  oldukça cazip görünüyorsun, ama ihtiyaçlar bazı örnekler diners ayakları üzerinde alıcı onlara tehlikesine yol açan oldukça düşük uzatmak yok gibi aralık verilecek düşündük. runner örtü , masa örtüsü runner , runner masa örtüsü , koçtaş runner örtü , çuval masa örtüsü , ranır masa örtüsü , ranır masa örtüsü modelleri , keçe masa örtüsü , masa örtüsü runner set,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Asma tavan modelleri televizyon ünitesi Asma tavan modelleri televizyon ünitesi

En güzel alcipan tv ünitesi modelleri 2020 Eve güzel bir dokunuş katmak için alcipan tv unitesi modelleri ararken çoğumuzun kafası karı...

Duvara monte mutfak masası Duvara monte mutfak masası

Katlanır mutfak masası Katlanır bir masa, özellikle küçük mutfaklarda her zaman çok kullanışlı bir unsurdur. Katlanır mutfak masasının ...

Sukulent çeşitleri isimleri ve bakımı Sukulent çeşitleri isimleri ve bakımı...

20 Popüler Sukulent Türü Sukulentler artık yaka çiçeğinden asılı saksılara kadar her şeyde görülüyor . Sadece bahçeleri değil, düğün ve...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ