Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Pencere panjur fiyatları 2021 2022

Panjur, Perde ve Perdeler Nasıl Ölçülür? İçindekiler İç Montaj ve Dış Montaj Perdeler ve Panjurlar Nasıl Ölçülür Perdeler Nasıl Ölçülür Doğru Bedeni Almak İçin Bir Uzman Çalışın Farklı Pencere İşlemleri Stilleri Motorlu Pencere Tedavileri Profesyonel Pencere Arıtma Tesisatı Panjurlar , gölgelikler veya perdeler bir odayı eksiksiz hissettirir. Mahremiyet ekledikçe, güneş ışığını engelledikçe ve konforu artırdıkça bir alanı […]

08 Kasım 2021 - 14:41 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi. A+A-

Pencere panjur fiyatları 2021 2022

Panjur, Perde ve Perdeler Nasıl Ölçülür?

İçindekiler

 1. İç Montaj ve Dış Montaj
 2. Perdeler ve Panjurlar Nasıl Ölçülür
 3. Perdeler Nasıl Ölçülür
 4. Doğru Bedeni Almak İçin Bir Uzman Çalışın
 5. Farklı Pencere İşlemleri Stilleri
 6. Motorlu Pencere Tedavileri
 7. Profesyonel Pencere Arıtma Tesisatı

Panjurlar , gölgelikler veya perdeler bir odayı eksiksiz hissettirir. Mahremiyet ekledikçe, güneş ışığını engelledikçe ve konforu artırdıkça bir alanı güzelleştirirler. Her tarza veya amaca uygun ve bir odanın tüm unsurlarını birbirine bağlayan sonsuz çeşitte pencere uygulamaları vardır. Pencere panjur fiyatları 2021 2022

İşlevsel, çekici pencere uygulamaları yaratmanın ilk adımı, perdelerin, panjurların veya gölgeliklerin iyi çalıştığından ve tam olarak hayal ettiğiniz gibi göründüğünden emin olmak için ölçümler yapmaktır. Örneğin, nereden başlayacağınızı ve hem içeriye monte hem de dışarıya monte panjurları nasıl ölçeceğinizi bilmiyorsanız, hangi boyutta panjurlara ihtiyacınız olduğunu belirlemek zor görünebilir. Mükemmel uyumu yakalamanıza yardımcı olmak için buradayız.

Kalem Pencere Başına Maliyet
çıta panjur $11-$215
Stor perdeler $8-$140
Akülü Panjur 12-135 dolar
Dikey Jaluziler 50-115 dolar
Malzemeler için Toplam Maliyet $64-$1.720
Sekiz pencere için işçilik maliyetleri 80-160 dolar
Panjur Toplam Maliyeti 144-1.880 dolar

 

Bu yazıda, temel bilgileri ele alacağız ve ister zarif, minimalist gölgeler ister lüks zemin kaplama perdeleri isteyin, pencerelerinizi nasıl ölçeceğinizi göstereceğiz.

İç Montaj ve Dış Montaj

Herhangi bir ölçüm yapmadan önce, pencere işlemini pencere çerçevesinin içine mi yoksa çerçevenin dışına mı monte edeceğinizi düşünmeniz gerekir. Karar vermenize yardımcı olmak için her iki kurulum stilinin artılarını ve eksilerini bir araya getirdik.

Mount’ın Artıları ve Eksileri

Pencere çerçevesinin içine bir pencere işlemi takmak istiyorsanız, öncelikle pencerenin donanım için yeterli derinliğe sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Genel olarak, pencerenin içine panjur veya perde takmak istiyorsanız, bir pencere kasası yaklaşık üç inç derinliğinde olmalıdır. Bir iç montajı düşünmek için birkaç neden:

 • Temiz, zarif bir görünüm yaratır
 • Pencerenin dışına perde ve pencerenin içine panjur veya stor perde asmanızı sağlar.
 • Muhteşem pencere pervazını veya pervazını vurgular
 • Etraflarında fazla duvar alanı olmayan pencereler için uygundur

İç montajın bir dezavantajı, pencere işleminin pencereye tam olarak oturduğundan emin olmak için hassas ölçümler gerektirmesidir. Ayrıca, pencere kasası iç montaj için derinlikten yoksunsa, pencere işlemi pencereden yansır.

Dış Montaj Artıları ve Eksileri

Pencereniz iç montaj için yeterince derin değilse, diğer seçeneğiniz pencere kaplamasını pencerenin dışına monte etmektir. Dış montajı düşünmek için nedenler şunlardır:

 • Ölçümlerle daha bağışlayıcı ve esnek
 • Bir pencerenin daha büyük görünmesini sağlar
 • Işığı engellemek için mükemmel bir seçenek

Dış montaj seçmenin bir dezavantajı, pencere kenarını gizlemesidir. Güzel pencere çerçeveleri olan eski bir evde yaşıyorsanız, mimari detayları bir pencere işleminin arkasına gizlemek istemeyebilirsiniz.

Perdeler ve Panjurlar Nasıl Ölçülür

Panjurların standart boyutunun ne olduğunu hiç merak ettiyseniz, standart pencere uzunluğu 36 ila 72 inç arasında değişir ve standart genişlik 24 ila 60 inç arasındadır. Bununla birlikte, pencere boyutları ve şekilleri, özellikle eski evlerde veya özel pencereli evlerde büyük ölçüde değişebilir. Eviniz ister modern ister geleneksel tarzlara sahip olsun, doğru boyutta panjur veya gölgelik elde etmek için pencerenizi nasıl ölçeceğinizi göstereceğiz.

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı
PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 135  – 250 TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 160– 200 TL (m2 fiyatı)
AKAPEN PVC SİSTEMLERİ ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 TL (m2 fiyatı)

1. İçeriden Panjur ve Perdeler Nasıl Ölçülür

Pencerenize panjur veya stor perde takmak istiyorsanız, önce aşağıdaki malzemeleri toplayın: ölçüm bandı, ölçümlerinizi yazmak için bir kağıt ve bir kalem ve gerekirse bir merdiven veya basamak. Elinizde aletleriniz varken bu adımları uygulayın .

 • Genişliği ölçün: Pencere kasasının bir tarafından diğer tarafına üst, alt ve ortada ölçün. Tüm ölçüler aynı değilse, panjurlarınız veya gölgelikleriniz için en küçük ölçüyü kullanın.
 • Yüksekliği ölçün : Pervazdan üst kasanın dibine kadar üç yerde ölçün. Hepsi aynı değilse, üç ölçümün en uzununu kullanın.
 • Derinliği ölçün: Bu ölçüm önemlidir çünkü bazı içeriye monte panjurlar, pencerenin içine tam olarak oturması için belirli derinlikler gerektirir. Üst kasanın düz yüzeyinin derinliğini ölçmek isteyeceksiniz. Panjurun mekanik bileşenleri için korkuluğu veya muhafazayı burada takacaksınız.

 

2. Dışa Monte Jaluziler ve Perdeler Nasıl Ölçülür

Pencerenin dışına panjur veya gölgelik takmaya karar verdiyseniz, bu adımları izleyin.

 • Genişliği ölçün : Perdenin veya gölgenin kaplamasını istediğiniz alanı ölçün. Maksimum gizlilik için ölçümü pencerenin her iki yanından üç inç kadar uzatın.
 • Yüksekliği ölçün: En az birkaç santim boyunda olacağını bilerek, korkuluğu nereye yerleştirmek istediğinizi belirleyin. Oradan pencere pervazının dibine veya panjurların asılmasını istediğiniz yere kadar ölçün. Pencere tedavisini ayarlayabileceğiniz için, yeterli uzunluktan daha fazla uzunluk seçmek daha iyidir.

Bir iç montaj veya dış montaj seçmenizden bağımsız olarak, aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

 • Ayak değil inç olarak ölçün.
 • Bir inçin en yakın sekizde birine kadar ölçün.
 • Her pencereyi ölçün ve hepsinin aynı boyutta olduğunu varsaymayın.
 • Önce genişliği, sonra uzunluğu ölçün.

 

3. Perde ve Panjur Çeşitleri

Ölçümlerinizi yaptıktan sonra, eğlenceli kısma hazırsınız  gölgelik veya panjur alışverişi. Perdeler ve gölgelikler, dekorunuzu tamamlamak ve profesyonel bir görünüm yaratmak için çok çeşitli desen, renk ve stillerde mevcuttur.

Panjur Çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli panjur türleri vardır. Dikkate alınması gereken bazı panjurlar aşağıdakileri içerir.

 • Ahşap: Gerçek sert ağaçlardan üretilen jaluziler, mekana sıcaklık, zenginlik ve doğal güzellik katar. Tarzınız ister şık ve modern, ister klasik ve rahat olsun, ahşap jaluziler diğer mobilya parçalarıyla muhteşem bir uyum sağlar.
 • Alüminyum: Çağdaş ve temiz alüminyum jaluziler , mutfak, banyo veya çamaşırhane gibi dayanıklılığa ihtiyaç duyduğunuz yerler için ideal bir seçimdir.
 • Dikey: Dikey jaluziler, yüksek katlı apartmanlarda veya geniş çatı katlarında yaygın olarak bulunan geniş tabandan tavana pencereler için mükemmeldir ve bir dizi çarpıcı renk, desen ve malzemede mevcuttur.

Gölge Çeşitleri

Her tür pencere boyutu için gölgelikler mevcuttur ve ışığı engellemede veya bir odayı daha enerji verimli hale getirmede mükemmeldir. İşte dikkate alınması gereken birkaç gölge türü .

 •  Kesintisiz bir kumaş parçasından yapılan Roma tonları, pamuktan ipeğe kadar çeşitli kumaşlarda olabilir. Sıvandığın zaman, perdelik, lüks yumuşak bir görünüm olabilir ve aşağı çekti, onlar karşı pencere düz yalan.
 • Solar: Güneş tonları güneş gözlüklerine benzer, kumaşın içinden dış dünyayı görmenizi sağlarken yine de ışık kontrolü ve temiz, modern bir görünüm sağlar.
 • Dokuma ahşap: Bambu, çimen ve dokuma ahşap gibi sıcak organik malzemelerle yapılan gölgeler, her odaya dinginlik ve doğallık katar.

Perdeler Nasıl Ölçülür

Perdeler, evinizin iç tasarımını tamamlamanın ve bir alanı rahat ve davetkar hale getirmenin en iyi yollarından biridir . Perde rengi, deseni ve kumaş seçiminde sınırsız seçeneğiniz var. Perdeler, çok yönlülük ve stil ile eksiksiz bir pencere işlemesi için içeriye monte panjurlar veya gölgelikler ile iyi uyum sağlar.

Herhangi bir pencere işleminde olduğu gibi, perde satın almadan önce ölçüm yapmak isteyeceksiniz. Perdeleri pencerenin içine mi yoksa dışına mı monte etmek istediğinize de karar vermek isteyeceksiniz. Perdeleri monte etmenin en yaygın yolu, bunu bir perde çubuğu kullanarak pencere çerçevesinin dışına yapmaktır. İçeriye monte perdeler daha az popülerdir, ancak pencere yeterince derinse ve pencere çevresinde duvar boşluğu yoksa daha iyi bir seçenek olabilir.

Perdeleri ölçmek için bu adımları uygulayın.

 • Çubuk uzunluğunu belirleyin: Genellikle, perde çubukları pencere çerçevesinin iki ila altı inç ötesine uzanır . Bu ekstra uzunluk, bir pencerenin daha büyük görünmesini sağlar ve görünümü genişletir. Nihayetinde size ve perdeleri ne kadar kenara itmek istediğinize bağlı.
 • Genişliği ölçün: Pencerenin dışına perde asıyorsanız, kaplamak istediğiniz alanın genişliğini bir taraftan diğerine ölçün. Pencereyi tamamen kapattığınızdan emin olmak için ölçüme bir inç ekleyin. Perdeleri pencerenin içine monte ediyorsanız, pencere kasasının bir tarafından diğerine ölçün ve sıkı oturmasını sağlamak için genişletilebilir bir perde çubuğu almayı planlayın. Genel bir kural olarak, pencere genişliğinin en az iki katı olan perdeleri seçmek isteyeceksiniz .
 • Uzunluğu ölçün: Perde çubuğundan perdelerin asılmasını istediğiniz yere kadar ölçün. Perdelerin pervazın hemen altında veya zemine kadar sarkmasını isteyebilirsiniz  bu size kalmış. Amaç, perdelerin kaplamasını istediğiniz alanı ölçmektir.

Doğru Bedeni Almak İçin Bir Uzman Çalışın

İstenilen görünümü sağlayan perde, panjur veya gölgelik seçimi, hassas ölçümler gerektirir. Pencere şeklinize, boyutunuza veya tarzınıza bağlı olarak ısmarlama panjur veya perdelere ihtiyacınız olabilir. Doğru ölçüleri almak, özellikle benzersiz şekillere sahip pencereler için bazen zor olabilir. Şüphe duyduğunuzda, bir uzmana ulaşmak en iyisidir.

Allure Pencere Tedavilerinde, benzersiz tarzınızı yansıtan bir alan yaratmak için mükemmel uyumu bulmanıza yardımcı olmaya hazırız. Panjurlarınız, storlarınız ve perdeleriniz için doğru bedeni aldığınızdan emin olmak için bugün ücretsiz ev danışmanlığı için rezervasyon yaptırın .Bir Pencere Tedavisi Uzmanına Sorun

Farklı Pencere İşlemleri Stilleri

Sadece bir renge veya genel görünüme karar vermenin ötesinde, perdelik kumaştan gölgeliklere veya panjurlara ve daha fazlasına kadar bir tedavi türü seçmeniz gerekecek, hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için pencere kaplama kategorilerini nasıl anlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. oda.

1. Perdeler ve Perdeler

Perdelik ve perdeler kumaş pencere kaplamalarıdır ve renk, stil ve fiyat açısından büyük farklılıklar gösterebilir. Özel perdeler evinize gerçek, profesyonel tasarımlı bir görünüm kazandıracaktır. Özel perdeler ve perdeler konusunda uzmanlaşmış bir satıcıyla çalışıyorsanız, odaya uygun stil hakkında profesyonel tavsiyeler alacaksınız. Bu danışmanlık, bitmiş perdelerin hem stil hem de ölçü açısından mükemmel bir uyum sağlamasını ve beklentilerinizi aşmasını sağlar.

Yere kadar uzanan perdeler tipik olarak zeminden yaklaşık bir inç yukarıda durur. Özel perdeler veya perdelerle, pencerelerinizin veya tavanlarınızın boyutundan bağımsız olarak bu standarda uyabilirsiniz; bu, çalışması için mağazadan satın alınan bir perdeyi güçlendirmeniz gerekmediği anlamına gelir. Ayrıca tam olarak aradığınız şey olmayan bir desen veya kumaşla yetinmek zorunda da değilsiniz. Ayrıca, panjur veya güneşlikler monte ederken olabileceğiniz gibi pencere çerçevesinin iç kısmıyla sınırlı değilsiniz, ancak özel perdelerle birlikte kullanılan jaluziler ve gölgelikler genellikle tasarım açısından birbirini tamamlar.

Perdeler ve perdeler de astarlı veya astarsız olabilir. Astarlı perdeler, pencerelerden gelen tüm güneş ışığını engelleyen “karartma” özellikleri sunabilir ve bu da onları genellikle yatak odaları için mükemmel kılar. Astarsız perdeler, genellikle çok fazla gölge alan pencerelerde veya perdelerin arkasında panjur gibi başka bir pencere işleminiz varsa sizin için iyi çalışabilir. Pencereler çok fazla parlak güneş ışığı alıyorsa, astarlı bir perde odaya bakan kumaşın solmasını önler.

2. Şeffaf

Tüller tipik olarak yarı saydam olan ve aynı zamanda güneş ışığına izin verirken biraz mahremiyet sunan bir perde türüdür. Tüller, çok yönlülük ve resmi, klasik bir görünüm için genellikle opak perdelerle eşleştirilir. Kendi başlarına da çok romantik, havadar bir havası vardır ve uzun panellerde kullanıldığında en iyi sonucu verir. Onları perde çubuklarının, mobilyaların etrafına sarabilir veya hatta diğer pencere uygulamalarıyla elde edemeyeceğiniz dramatik bir görünüm için zeminde toplayabilirsiniz.

 sunduğu başka bir şeffaflık türü, . Bu şeffaf perdeler size dikey panjurların işlevselliğini ve mahremiyetini sunar ve odalarınızda filtreli veya tam ışık isteyip istemediğinizi kontrol etmenizi sağlar. Bunun gibi şeffaflar, sürgülü kapılar ve geniş pencere genişlikleri ile iyi çalışır, böylece günün saatine bağlı olarak ne kadar kapsama alanı istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu modern, şık panjurlar hem konut hem de ticari alanlarda iyi çalışır.

3. Yatay Panjur

Yatay jaluziler , mekanınıza genel bir estetik çekicilik katarken işlevsellik sunar.

Geleneksel bir his arıyorsanız, el yapımı ahşap jaluzi veya ahşap benzeri bir bitiş stili tercih edebilirsiniz. Bir alüminyum yatay kör geleneksel ve daha modern evlerde veya boşluk hem de çalışabilir çarpıcı bir görünüme sahip olabilir.

Yatay panjurlar genellikle yatak odalarında ve lavabonun üzerindeki mutfak pencerelerinde iyi çalışır çünkü mahremiyet seviyesini kolayca ayarlayabilirsiniz. Evinizin mimarisi, seçmeniz gereken bitişi, dokuyu, saçakları ve asa eklerini belirleyecektir – pencerelerinizi alanınızda gerçekten hayata geçiren tüm seçenekler.

Bir görünümü tamamlamak için perdeli jaluziler kullanın.

4. Gölgeler

Daha opak bir stil istiyorsanız ve şeffaf veya yatay panjur dışında bir şey arıyorsanız, lgeler çeşitli opaklıklarda gelir ve gizlilik ve ışıktan gölge sunar.

Birkaç farklı renk tonu türü ve stili vardır:

 • Petek: Pileli veya hücresel gölgeler olarak da adlandırılan bu tür gölge aşağı çeker, ancak kumaşın havayı hapseden odaları vardır, bu da daha fazla yalıtım sağlar ve evinizin enerji faturasında olası tasarruf sağlar.
 • Roman: Roma tonlarının kumaşı, onlara daha benzersiz bir görünüm kazandıran zarif büzgülere ve kıvrımlara sahiptir. Kumaştan yapıldıkları için bazı ses sönümleme özellikleri de sunabilirler.
 • Rulo: Bu gölgelikler , pencerenin üst kısmındaki bir saçak tüpüne yerleştirilmiştir ve bir rulo ambalaj kağıdı veya zincirli eski moda bir okul haritası gibi veya uzaktan kumandalı bir motor tarafından aşağı çekilir. Güneş parlamasını ve UV ışınlarını engellerken mahremiyet elde edersiniz, ancak yine de gölgeden dışarıyı görebilirsiniz.
 • Siluet: İşlevsellik açısından yatay panjurları andıran silüet gölgelikler s şeklindedir ve ışık ile hava arasında asılı duran pencerelerinizde yüzüyormuş gibi görünen şeffaf kumaşlardan yapılmıştır. Bu gölgeler, pencerelerinize ve alanınıza sofistike bir his verir.
 • Pirouette: Pencere uygulamalarında tamamen benzersiz bir deneyim olan bu gölgeler , bir piruet gibi yukarı doğru hareket eder ve kıvrılır – şekilleri size tüm güneş ve UV korumalı geleneksel kaplamaların sunduğu zarafet verir. Hem koruma hem de pratik işlev ile keyifli bir tarza sahip olabilirsiniz, bu da bu tonları birçok Philadelphia evinde her tür pencere için arzu edilir kılar.
 • Dokuma: Dokuma gölgeler, tek bir vitrin dekorasyonunda size doğanın sıcak hissini ve gücünü verir. Dokuma tonlar tipik olarak rulo, roma ve perdelik olarak görülür, bu nedenle dışarıdaki dokuları evinize getirdiğinizde seçim sizin.

5. Kepenkler

Mevcut en klasik pencere işleme seçeneklerinden biri olan panjurlar , anında frenleme çekiciliği, katma yeniden satış değeri ve tasarımcı ahşap görünümü ile bir ev için benzersiz bir görünüm sağlar.

Bu tarzla, pencerelerinizin profesyonelce ölçülüp taktırılması, çarpıcı bir sonucu garanti edecektir. Kepenkler uzun ömürlüdür, zamansız bir çekiciliğe sahiptir ve dışarıdan da iyi görünen pencere uygulamalarıdır.

Motorlu Pencere Tedavileri

Günümüzün pencere tedavileri, mahremiyet ve rahatlıkta en üst düzey için teknoloji ile aşılanabilir. Perdelerden panjurlara ve gölgeliklere kadar hemen hemen her tür pencere kaplaması motorlu bir seçenekte bulunabilir . Motorlar küçüktür ve genellikle pencere kaplamasının üst rayına veya çubuğuna uyan bir pil bölmesi veya evinizin elektriğini kullanmak için gizli bir eklenti ile gözden uzaktır.

Ev dekorundaki bu son moda gelişme ile motorlu pencere uygulamaları, bir düğmeye dokunarak perdelerinizi ve panjurlarınızı yükseltmenize veya alçaltmanıza veya perdelerini açıp kapatmanıza olanak tanır. Uzaktan kumanda ile çalıştırılabilir veya bir akıllı telefon veya tablet ile programlanabilirler. Daha yeni modeller ayrıca kendi kendini kontrol etme özelliklerine sahiptir ve güneşin konumuna göre otomatik olarak hareket edebilir veya beğeninize göre ayarlayabileceğiniz önceden ayarlanmış bir program. Zamanınızı diğer daha önemli görevlere harcayın ve tüm perdelerinizi ve panjurlarınızı ayarlamak için daha az zaman harcayın.

Otomatik motorlu pencere uygulamaları birkaç farklı avantaj sunar :

 • Ev hırsızlıklarına karşı daha iyi koruma. Pencere kaplamaları düzenli olarak kendi kendine hareket ettiğinden, siz yokken bile evde biri varmış izlenimi verir. Bu, izinsiz girişlere ve diğer vandalizmlere karşı etkili bir caydırıcı işlevi görür.
 • Kabloyu görsel olarak kesin: Çalıştırmak için karmaşık çekme kabloları olmaması, genel olarak daha şık bir görünüm anlamına gelir ve ayrıca çocuklu veya evcil hayvanlı bazı evlerde güvenliği artırabilir.
 • Pasif olarak enerji tasarrufu yapın: Motorlu pencere uygulamaları, çalışması için az miktarda elektrik kullanmasına rağmen, elektrik faturanızda size daha fazla tasarruf sağlayabilir ve evinizin daha çevre dostu olmasına yardımcı olabilir. Evinize giren ışık akışını otomatik olarak kontrol eden bu pencere uygulamaları, evinizin pasif olarak ısıtılmasına ve soğutulmasına katkıda bulunur ve zahmetsizce büyük enerji tasarrufu sağlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Makinede perde yıkarken kırışmaması için Makinede perde yıkarken kırışmaması için...

Perdeleri çamaşır makinesinde çekmeden yıkamanın püf noktaları Perdeler ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır, ancak temizliği hakkın...

Kırışan perdeyi tekrar yıkamak Kırışan perdeyi tekrar yıkamak

Evde perde nasıl yıkanır? Bu yazımızda, evimizin dekorasyonunda bizden daha sık temizlememiz gereken çok önemli bir kısımdan bahsedeceğ...

Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmadan nasıl yıkanır Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmad...

Mayıs ayı genellikle bahar temizliğini perdeleri yıkamak gibi son rötuşlarla tamamlamak için mükemmel bir aydır. Bu basit rehberde, per...

Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmal...

KIRIŞMAMALARI İÇİN PERDELER NASIL YIKANIR? Perdeleriniz ister elde ister çamaşır makinesinde her yıkamadan sonra ne kadar kırışık olurs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ