Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

PARA AĞACI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY pachira

Bitki hakkında bilgiler – Özellikleri ve ekimi Evimize tazelik getirmenin, pachira , pachira çiçek , pachira mini doğal ve sıcak bir ortam elde etmenin en iyi yollarından biri de iç dekorasyonda bitkilere yer vermektir. Ekonomik bir seçenek olmasının yanı sıra, bize psikolojik faydalar sunabilecek ve olumlu hisler oluşturabilecek farklı türler de var ve bunlardan biri  de “ Para […]

29 Ağustos 2021 - 12:43 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi. A+A-

PARA AĞACI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY pachira

Bitki hakkında bilgiler – Özellikleri ve ekimi

Evimize tazelik getirmenin, pachira , pachira çiçek , pachira mini doğal ve sıcak bir ortam elde etmenin en iyi yollarından biri de iç dekorasyonda bitkilere yer vermektir. Ekonomik bir seçenek olmasının yanı sıra, bize psikolojik faydalar sunabilecek ve olumlu hisler oluşturabilecek farklı türler de var ve bunlardan biri  de “ Para Ağacı ” olarak da bilinen Pachira Aquática .

Nereden geliyor?

Meksika, Kosta Rika, Brezilya ve Peru gibi Orta ve Güney Amerika ülkelerine özgü, bol miktarda geniş, parlak, perdeli yaprakları ve büyüdükçe bükülmeye meyilli bir gövdesi olan, şüphesiz onu karakterize eden bir bitkidir.

Doğal olarak bataklık bölgelerde bulunan Pachira, Bombáceas familyasından ağaçlık bir türdür ve arandığı bölgeye göre birçok isimle anılır. Feng Shui’nin takipçilerine göre, Pachira Aquatica veya para ağacı, refah ve servet çekme kalitesine sahiptir. Neden görelim. Antoryum nasıl yetiştirilir

Neden ona Para Ağacı diyorlar?

Efsaneye göre Tayvanlı fakir bir çiftçi, ailesini geçindirmek için tanrılara bir çözüm için yalvardı. Bir gün arazisinde bir Pachira buldu ve dualarının kabul edildiğini sandı. Onu yeniden üretmeyi ve gövdelerini örerek birçoklarının ilgisini çekmeyi başardı. Satışların yardımıyla çiftçi ilerledi ve zengin oldu, bu nedenle bitki “Para Ağacı” adını aldı.

Bu bitkiye sahip olan ve bu bitkiye özenle bakan kişinin asla evde para sıkıntısı çekmeyeceğini ve her zaman zenginliği çekeceğini gösteren popüler inancın geldiği yer burasıdır.

Feng Shui ustalarına göre Aquatic Pachira’nın örgülü gövdesi Yin ve Yang’ı iç içe ve dengedeyken, beşerli gruplar halinde ve insan eline benzetilmiş bir desende büyüyen yaprakları ise Feng Shui’yi temsil ediyor. 5 element: birlikte pozitif enerji, şans ve sağlık çeken su, ateş, odun, metal ve toprak.

Ayrıca bu Çin tekniğine göre yedi yapraklı dalı olan bir bitkimiz varsa, bu çok daha büyük bir bolluğun temsilidir.

İyi enerjileri harekete geçirin

Para ağacı aracılığıyla doğa ile bağlantı kurmak, çevremize uyum ve dinginlik getirirken, aynı zamanda onlara özgün ve rahatlatıcı bir görünüm kazandıracaktır. Asya kültüründe, temel bir Feng Shui öğesi eksikse bir odayı dengelemenin yollarından biri olarak kullanılır. Spathiphyllum bitkisine nasıl bakıyorsunuz?

Örgülü Pachira hem evde hem de ofislerde refahı ve iyi talihi sembolize eder, bu nedenle yeni işletmeler için, yeni bir ev satın aldıktan sonra ve iç mekanları iyileştirmek için bir düğün hediyesi olarak kullanılır.

Dekorasyon için ideal

Para ağacı, yeterli doğal aydınlatmaya sahip olduğu sürece odaları ve geniş odaları dekore etmek için idealdir, çünkü iç ortamlar için uygundur, ancak dolaylı güneş ışığına ihtiyaç duyar. Açık havada yetiştirildiğinde, güzel sarı-turuncu organlarındaki büyük, kokulu çiçekler üretir.

Odanın köşesini süslemek için büyük bir bitki veya bir masa veya şifoniyer üzerinde küçük bir bitki kullanabiliriz. Büyük yüksekliğinden dolayı yan yana yerleştirirsek iki odayı bölmek veya başka bitkilerle birleştirmek de yararlıdır.

Konumunuz önemli

Aquatic Pachira’mız varsa, pozitif titreşimlerini harekete geçirmek ve bu enerjiyi para şeklinde yansıtmak için onu en iyi yere yerleştirmek esastır. Onu evimize yerleştirirsek, doğu ve güneydoğunun bolluğu çekmek için ideal koordinatlar olduğunu aklımızda tutmalıyız.

Oturma odamızda veya yatak odamızda pencere kenarına direkt güneş ışığı almamasına veya çok soğuk hava akımı olmamasına dikkat ederek bir yer ayırabiliriz. İdeal olarak, sıcaklığı 16 ile 24 °C arasında olan bir yerde olmalıdır.

İşimize bir Pachira yerleştirirsek, onu kırmızı kurdelelerle süsleyerek kasanın yanına yerleştirmemiz tavsiye edildi. Hem evde hem de işte bu bitki genellikle para bulundurduğumuz yerin yanına yerleştirilir.

Büyümesi ve bakımı kolay

Para ağacı, gövdelerinin özel şekli ve canlı rengiyle dikkat çekiyor. Kütüklerin örülmesi ancak bitki çok gençken ve gövdeler hala esnek olduğunda mümkündür. İç mekanlarda 3 ila 5 metre, dış mekanlarda 10 metreye kadar boylanır.

Büyümesi, ekildiği saksının büyüklüğüne ve orta derecede nemli bir toprağa sahip olmasına bağlı olacaktır. Pachira’nın küçük bir ağaç olmasını niyetimiz varsa, orta boy bir saksı kullanmalıyız. Büyümeye devam etmesini istiyorsak, her iki yılda bir daha büyük bir kaba nakledilmesi gerekir.

Genel olarak yetiştirmesi ve bakımı kolay bir bitkidir, sadece yeterli aydınlatmaya sahip bir alana yerleştirmemiz ve 10 ° C’nin altındaki sıcaklıklara tolerans göstermediği için soğuktan korumamız gerekir.

Az su ve iyi drenaj

Para ağacımızın çok fazla suya ihtiyacı yok, bu birçokları için bir rahatlama. Nemli kalması gerektiğinden, yalnızca her yedi ila on günde bir veya toprak dokunulamayacak kadar kuru olduğunda sulamalıyız. Pachira çok dayanıklı bir bitkidir, bu yüzden hasta görünmeye başlarsa, onu çok fazla sulamadığımızdan emin olmalıyız.

Fazla su köklerini çürütebileceğinden, su birikintilerinden kaçınmak için iyi drenaja sahip olması da önemlidir. Bunun yerine, taze tutmak için, doğrudan güneş ışığı almadığı sürece yapraklarını nemlendirmek için haftada bir sprey şişesi kullanabiliriz.

Buda ve şekillendir

Para ağacımızın aşırı büyümesini, yanlara veya yukarıya doğru kaybetmesini önlemek için dallarını düzenli olarak budamalıyız. V oluşturan dallardan 1,5 cm yukarıda ve eğimli olarak budanması tavsiye edilir.

Bu bitkilerin geleneksel budaması yuvarlaktır, ancak çekiciliğini artırmak istiyorsak ona başka bir şekil verebiliriz. Bunu başarmak için ağacı gözlemlemeniz, hayali çizgiler çizmeniz ve bu çizgileri dışarı çıkaran yaprak ve gövdeleri dikkatlice kesmeniz gerekir.

Bahçeye ekersek, sağlıklı büyümesini sağlamak ve hasarlı veya hastalıklı yaprakları sürekli olarak çıkarmak için daha az sıklıkta budamamız gerekir.

gübreleme

Pachira Aquatica hastalığa karşı dirençli olmasına rağmen, sağlıklı kalması için büyüme mevsimi boyunca yılda 3 veya 4 kez iyi bir gübre uygulanması tavsiye edilir. %50 su ile seyreltilmiş sıvı gübre uygulayabiliriz.

Bu bitki, ilkbahar döneminde küçük böceklerin varlığına karşı hassastır. Bu durumda nemli bir bezle temizleyebilir ve böceklerin bulunduğu bölgelere sabunlu su püskürtebiliriz.

Kısacası para ağacı  her türlü dekorasyona dahil etmek için mükemmel bir seçenektir . Yetiştirmesi kolaydır, bakımı azdır, hastalıklara karşı az duyarlıdır ve ayrıca bize refah getirecektir. Bir Pachira Aquatic veya para ağacıyla bağlantı kurmak, evimizin ve işimizin pozitif enerjisinin akmaya başlamasına ve iyi şanslar üretmesine izin verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen soursop , menşei olduğu bölgeler dışında az bilinen tropik meyvelerd...

Guzmania Bitki hakkında bilgiler  Özellikleri Guzmania Bitki hakkında bilgiler Özelli...

GUZMANYA Guzmania güzel bir bitkidir onun için öne çıkmaktadır sizin yoğun gölge . guzmania , guzmanya çiçeği , guzmania çiçek , guzman...

Antoryum nasıl yetiştirilir Antoryum nasıl yetiştirilir

Flamingo çiçeği veya pembe antoryum Flamingo çiçeği, yaprakları pembe olan antoryuma verilen isimdir.  Genel özellikleri Ortak isim:&nb...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ