Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

KANEPENIZI KABARTMA TOZU ILE TEMIZLEMENIN 10 YOLU

Kabartma tozu, çok yönlü bir ev temizleyicisidir. Hemen hemen tüm yüzeyleri yıkar ve temizlerler. Soda sağlık için güvenlidir, alerjiye neden olmaz, koku bırakmaz, ucuzdur ve çok çeşitli kirleticileri mükemmel şekilde temizler. Bu nedenle, örneğin küçük çocukların veya ev kimyasallarına duyarlı kişilerin bulunduğu bir evde mobilya ve halı temizliği için kullanılması uygundur. Evde bir kanepeyi kabartma tozu ile nasıl güvenli […]

23 Ocak 2022 - 20:18 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi. A+A-

KANEPENIZI KABARTMA TOZU ILE TEMIZLEMENIN 10 YOLU

Kabartma tozu, çok yönlü bir ev temizleyicisidir. Hemen hemen tüm yüzeyleri yıkar ve temizlerler. Soda sağlık için güvenlidir, alerjiye neden olmaz, koku bırakmaz, ucuzdur ve çok çeşitli kirleticileri mükemmel şekilde temizler. Bu nedenle, örneğin küçük çocukların veya ev kimyasallarına duyarlı kişilerin bulunduğu bir evde mobilya ve halı temizliği için kullanılması uygundur. Evde bir kanepeyi kabartma tozu ile nasıl güvenli ve verimli bir şekilde temizleyeceğiniz konusunda kanıtlanmış 10 tarif ve uzman tavsiyesi sunuyoruz.

Temizlik için önlemler ve temel kurallar

Kabartma tozu nazik davranır ve nazik bir temizleyici olarak kabul edilebilir. Ancak bu, her türlü koltuk döşemesi için her zaman güvenli olduğu anlamına gelmez. Uzmanlar uyarıyor: Herhangi bir halk tarifi, onlarca yıldır test edilmiş olsa bile, kanepenin göze çarpmayan bir alanında test edilmelidir. Deri döşemeler ile ipek, keten, pamuk, yün elyaflı kumaşlar için artan bir risk vardır. Başarısız temizlemeden sonra yapıyı veya rengi değiştirebilirler.

Bu nedenle, tüm koltuk döşemesini kabartma tozu ile temizlemeden önce, mobilyanın köşesinde veya arkasında bir yerde bir deneme prosedürü gerçekleştirin. Temizleme ve kurutmadan sonra malzemenin sertleşmediğinden, yığının “tırmanmaya” başlamadığından ve renklerin değişmediğinden emin olun. Ancak o zaman seçilen tarif koltuk ve sırtlığın görünen kısımlarında kullanılabilir. 2022 karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü

Ayrıca kanepeyi kabartma tozu ile temizlemek için aşağıdaki kurallara uymaya çalışın:

  • Tedaviye başlamadan önce kanepeyi iyice süpürdüğünüzden emin olun (deri döşemedeki tozu yumuşak, kuru bir bezle temizleyin). Bu, temizleme kalitesini artıracak ve çirkin kirli lekelerin ortaya çıkmasını önleyecektir.
  • Islak temizlemeyi seçtiyseniz, kanepeyi fazla ıslatmayın. Dolgu maddesine giren nem küf oluşumuna neden olur – mantar daha ilk gün ıslak mobilyalara yerleşir. Herhangi bir tarifteki “döşemeyi durulayın” ifadesi, kumaşın suyla doldurulmaması ve nemli bir süngerle nazikçe silinmesi gerektiği anlamına gelir. Sünger temiz suyla sık sık durulanmalı ve iyice sıkılmalıdır. Bu iş çok zaman ve çaba gerektirir, ancak ancak bu şekilde kanepeniz temizlenir ve temizlik işlemi sırasında zarar görmez.
  • Durulayarak veya vakumlayarak kabartma tozunu döşemeden mümkün olduğunca çıkarın. Ürün kanepede bırakılırsa, ona veya size zarar vermesi olası değildir. Ancak zamanla soda havadaki nemi emmeye başlayacak, yapışkan hale gelecek ve tozu “çekecektir”. Kanepe çok çabuk kirleniyor.
  • Islak temizlemeden sonra mobilyaları daima iyice kurulayın. Pamuklu bir bezle silinebilir, kağıt havlularla lekelenebilir, vantilatör veya saç kurutma makinesi ile kurutulabilir. Ancak döşemeyi asla ütü ve sıcak hava ile kurutmayın. Ayrıca kanepeyi güneşte kurumaya bırakmayın – döşemelik kumaşın renkleri çok çabuk solabilir.
  • Nemi sevmeyen (ipek, goblen) veya çok çabuk ıslanan (keten, pamuk) döşemeler için minimum su ile temizlemeyi seçmek daha iyidir.
  • Birçok döşeme de aşırı sürtünmeyi sevmez (sürü, şönil, kadife, kadife, ipek kumaşlar). Yumuşak bir fırça veya pazen ile çok nazikçe temizlenmeleri ve kılsız bir başlık ile vakumlanmaları gerekir.

Sonraki – kanepeyi genel kir ve bireysel lekelerden temizlemek için sodayı nasıl kullanabileceğinize dair on seçenek. Mobilyanıza uygun yöntemi seçin.

Evde soda ile kanepeyi temizlemek için halk tarifleri

Temizleme tipitemizleme işlemi
1. Kuru temizleme.Hafif kirleri ve hoş olmayan kokuları (idrar, bira) çıkarmak, açık renkli bir kanepeyi veya nemi sevmeyen hassas döşemeyi temizlemek içinKanepenin kirli alanına veya tüm döşemeye kalın bir şekilde kuru soda serpin.Yaklaşık bir saat bekletin.Bir elektrikli süpürge ile kabartma tozu çıkarın.Koku kalırsa, işlemi tekrarlamanız gerekir.
2. Islak işleme.Yağlılığı gidermek, rengi tazelemek, tüm kanepeyi veya tek tek parçalarını işlemek, çay, kahve, kir, boya, tükenmez kalemden lekeleri çıkarmak içinTemiz bir süngeri suyla nemlendirin ve döşemeyi bununla silin. Kumaş nemli hale gelmelidir.Kanepeyi kuru kabartma tozu ile cömertçe serpin.Her şeyi yarım saat bırakın.Döşemeyi yumuşak bir mobilya fırçası veya kuru bir bezle ovun. En kirli alanlara özellikle dikkat edin.Kanepenin tamamen kurumasını bekleyin (bu iki saat kadar sürer).Kumaşı iyice vakumlayın.Kalan kabartma tozunu çıkarmak için döşemeyi silmek için nemli bir sünger veya bez kullanın. Süngeri sık sık temiz suyla durulayın.Temiz kanepeyi kurutun.
3. Soda lapası ile temizlikBu yöntem aynı zamanda yağ, çay, kahve ve kir lekelerinin giderilmesine de yardımcı olur. Daha verimlidir, ancak uygulanması öncekinden daha zordur.Kabartma tozunu suyla (1:1) karıştırın.Elde edilen bulamaç, kanepenin yüzeyine eşit olarak dağıtılır.Ürünü yumuşak, kısa tüylü bir fırça ile döşemeye sürün.Her şeyi bir saatliğine bırakın. Bu süre zarfında kanepe tamamen kuru olmalıdır.Vakum döşeme. Gerekirse soda kalıntılarını gidermek için nemli bir bezle silin.
4. Soda çözeltisi ile temizlikYöntem, kanepeyi hafif kirlerden soda ile hızlı bir şekilde temizlemek için uygundur. Sadece nemden korkmayan döşemeler için uygundur.Bir temizleme solüsyonu hazırlayın – 2 yemek kaşığı. litre su başına litre soda.Bir sprey şişesine dökün ve kanepenin döşemesine püskürtün.Daha fazla kirlenmiş yerler daha güçlü bir solüsyonla nemlendirilebilir ve bir fırça ile ovulabilir. Ardından fazla nemi temiz bir süngerle alın.Döşemenin tamamen kurumasını bekleyin ve vakumlayın.
5. Kabartma tozu ve deterjanla genel temizlik.Ağır kirleri, inatçı lekeleri, idrar izlerini çıkarmak için.Bir leğende bir litre su, 2 yemek kaşığı karıştırın. ben. soda ve 2 yemek kaşığı. ben. bulaşık deterjanları, örneğin “Peri”. Deterjan yerine çamaşır sabunu veya renksiz şampuan kullanabilirsiniz.Çözeltiyi bir sünger veya elinizle köpürtün.Koltuk döşemesine köpük uygulayın.Her şeyi 5-10 dakika bekletin.Temizlik maddelerini bir sünger ve temiz su ile iyice durulayın.
6. Soda, sirke ve Peri ile kanepenin güçlü temizliği.En zorlu lekeleri çıkarmak için daha da güçlü bir genel temizleyici1 çay kaşığı karıştırmanız gerekir. Peri, yaklaşık 150 ml sirke (%9) ve yarım litre sıcak su.Çözeltiyi bir sprey şişesine dökmek daha uygundur, ancak bir leğende de hazırlayabilirsiniz.Son olarak 1 yemek kaşığı ekleyin. ben. soda. Karışım köpürecektir.Kanepeyi bir sprey şişesinden bir solüsyonla püskürtün veya bir süngerle nemlendirin.Tüm döşemeyi veya en kirli alanları bir fırça ile ovalayın.Kirli çözeltiyi temiz suyla yıkayın.
7. Soda ve sirke ile ferahlatıcı temizlik.Hafif kirleri gidermek, kokuları gidermek, rengi eski haline getirmek ve döşeme tüylerini yumuşatmak içinBir soda çözeltisi hazırlayın – 1 yemek kaşığı. ben. litre su başına.Bir sprey şişesiyle döşemeye püskürtün ve kurumaya bırakın.Kanepeyi vakumlayın.Sirke çözeltisi yapın – 1 yemek kaşığı. ben. litre su başına sofra sirkesi.Ayrıca döşemeye püskürtün ve kurumaya bırakın. Sirke kokusunun bir an önce kaybolması için odayı iyi havalandırmalısınız.
8. Kanepenin alkol ve soda ile temizlenmesi.Taze yağ lekelerini çıkarmak içinLeke üzerine kalın bir kabartma tozu tabakası serpin.Bir veya iki saat bekleyin. Çok fazla yağ varsa, soda doymuş olur olmaz çıkarmalı ve taze dökmelisiniz.Kirli sodayı bir fırça veya elektrikli süpürge ile çıkarın.Kalan lekeyi alkole batırılmış bir pamuklu ped ile silin.
9. Kanepenin soda ve peroksit ile temizlenmesi.Meyveler, meyveler, meyve suları, “renkli” sebzeler, şarap, çay ve kahveden lekeleri çıkarmak içinSoda ve hidrojen peroksiti (%3) 1: 2 oranında karıştırın.Çözeltiyi lekeye uygulayın ve renginin solmasını bekleyin. Peroksit kumaşın kendi boyalarının rengini de bozabileceğinden dikkatli olun.Ürünü nemli bir süngerle döşemeden çıkarın.Kumaşı durulayın ve kanepeyi kurutun.
10. Deri bir kanepenin temizlenmesi.Deri, eko-deri ve suni deriden parlak lekeleri çıkarmak içinBir sabun-soda çözeltisi hazırlayın (litre ılık su başına 1 yemek kaşığı rendelenmiş çamaşır sabunu ve kabartma tozu).Bir süngeri veya yumuşak pazeni temizleme solüsyonuna batırın, sıkın ve kiri nazikçe silin.Tedavi edilen alanları temiz suyla nemlendirilmiş bir bezle ve ardından kuru bir havluyla silin.Temizledikten sonra cilt bakımı için kanepeye mutlaka koruyucu bir madde (saç kremi) sürün.

Artık bir kanepeyi karbonatla nasıl ucuza ve etkili bir şekilde temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Kir ev temizliğine uygun değilse, profesyonellerle iletişime geçin. En İyi Kuru Temizleme şirketinin ustaları, evinizdeki, Moskova’nın veya Moskova bölgesinin herhangi bir yerindeki kanepeyi niteliksel ve dikkatli bir şekilde temizleyecektir. Sadece bizi arayın ve uzmanların gelmesi için uygun bir zaman söyleyin. Güvenli “kimya” kullanıyoruz ve döşemeden tamamen çıkarıyoruz, böylece kanepeniz tamamen temiz olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ