Pts. Eki 25th, 2021

Güzel bir görsel eşliğinde güzel bir yazı Instagram için nasıl yazılır?

İyi bir görüntünün metinlere ihtiyaç duymadığını söylüyorlar ve bence çok mantıklı ama sosyal ağlarda belirli bir mesajı iletmek için kelimelerin kullanılması esastır. Sanatla ilgili değil, instagram yazı stilleri yazı tipi yazi stili iletişimle ilgili olduğu için, harflerin alaka düzeyi markanız için temel bir rol oynar İnstagram Yazı Tipleri ve Fontları Nasıl Değiştirilir Stili

Bugün Instagram’da görsellere eşlik eden yazılardan bahsedeceğiz, fotoğraf, tasarım, bumerang ya da video fark etmez, katkıları aynıdır.

Belki de yazmak için daha uygun başka kanallar olduğunu düşünüyor olmalısınız ve kesinlikle Twitter veya Facebook’u düşündünüz  , ama bunların hiçbiri yok. Instagram’da resimlerinize iyi bir kopya ile eşlik etmenin önemini size göstereceğiz .

İster inanın ister inanmayın, Instagram farkını metinler aracılığıyla da yaratır, çünkü müşteriniz veya hedef kitleniz yayınınızı küçük bir kırmızı kalple boyamanın ötesinde ne sunduğunuzu burada öğrenir.

Ağ, haftalık katılımınıza yansıtılabilecek olumlu bir etki yaratmayı amaçlamaktadır.

Bunları filtre olmadan uygulamak için bu ipuçlarını izleyin, kesinlikle kusura bakmayın

1. Görüntüyle dikkati çekin ve metinle baştan çıkarın

İlk ipucu genellikle en önemlisidir ve kesinlikle Instagram’da şaşmaz bir yasa olarak geçerlidir.

Kullandığınız görselin takipçilerinizin dikkatini çekeceği doğrudur ancak bağlantı oluşturacak an, onların altbilginizi okudukları andır, işte sihir burada.

Kullanıcı ilgilendiyse, kesinlikle daha fazla yayına bakacak, sizi takip edecek ve web sitenizi ziyaret edecek, aksi takdirde kaydırmaya devam edecektir.

2. Önce en önemli şeyi söyleyin

Bir yayında kullanabileceğiniz maksimum karakter 2.200’dür, neye ihtiyacımız olduğunu söyleyebilmek için yeterli görünse de, birçok marka o kadar genişler ki somut bir şey anlatmıyorlar, bu yüzden kısa ve öz olun.

Çoğu zaman daha azı daha fazladır, ana metinde neyin en önemli olduğunu söyleyin ve hashtag’leri sona saklayın.

3. Bir harekete geçirici mesaj veya harekete geçirici mesaj oluşturun

Katılımı  ve satışları artırmanın en iyi yolu  , bir tür harekete geçirici mesaj eklemektir.

Kullanıcıları markanızla etkileşime geçmeye teşvik eden fiiller kullanın.

Gibi ifadeler:

  • “İsterseniz iki kez tıklayın”
  • “Bunun başına gelen bir arkadaşınızdan bahsedin”
  • “Aklınıza gelen ilk kişiyi söyleyin”
  • “Daha fazlasını görmek istiyorsanız, www …”
  • “Ve sen, bunu nasıl yapıyorsun?”

Bunlar, bu kanalda alaka düzeyine neden olan bazı harekete geçirici mesajlardır.

4.     Hashtag kullanın, ancak tanımlanmış bir stratejiyle

HT, moda oldukları için veya hoş oldukları için KULLANILMAMALIDIR  , mesajımızı desteklemek için ağın sunduğu avantajlardır.

Kampanyanıza daha fazla erişim sağlamaya yardımcı olmak için kendi HT’lerinizden bir veya en fazla ikisini oluşturmanızı öneririz. instagram yazı stilleri yazı tipi yazi stili

Aşağıdaki kampanya ile genel bir marka adı oluşturabilir ve yeni HT’ler oluşturabilirsiniz. Başka bir şey, HT için ifadeler kullanmayın, çok fazla uzatırlar ve insanlar onları unutmaya eğilimlidir, burada yine daha azının daha uygun olduğu mesajıdır.

5.     Onları web sitenize götürün

Normal yayınlar, bağlantıyı web sitenize eklemenize izin vermez, bu nedenle, izin verdiği için onu profil biyografisine gömülü olarak bırakmak en iyisidir.

Belirli bir aktivite yapacaksanız, bağlantıyı değiştirebilir ve başlıkta bu yeni bağlantıdan bahseden bir gönderi veya video yayınlayabilirsiniz.

URL’leri kısaltma konusunda uzmanlaşmış web siteleri var, yapın, çünkü çok uzunsa bağlantınıza daha iyi bir varlık verecektir, ayrıca trafiklerini görmenize yardımcı olacak istatistikleri de vardır.

Kötüye kullanılan bir URL örneği:

6.     Eğlenceli olmaya çalışın

Ne tür bir markaya sahip olursanız olun, hangi sektörde olursa olsun, her zaman kişiliğiyle, size izin verildiğini düşündüğünüz yere kadar, eğlenceyi ve mizahı bir eğlence kapsülü olarak kullanmakla ilgilenir.

Instagram’daki en iyi gönderiler   genellikle markaların insani, karmaşık olmayan ve özgün yanını gösteren neşeli bir tona sahiptir.

Şahsen ben bu deyimi mesleğimde sıklıkla kullanırım ” bilgisayarlarla değil insanlarla konuşuruz “, dokunmanın anahtar olduğuna inanıyorum.

7.     Komik emojileri kullanın

Uygulamanın bize izin verdiği 100’den fazla farklı neden, ihtiyacımız olanı çok daha eğlenceli bir şekilde söylememize yardımcı olacak kazanan bir araçtır, ayrıca her bir başlığa bir kişilik dokunuşu vermenize yardımcı olacaktır, olmayın. geride bıraktık, dünyanın önde gelen birçok markası zaten yapıyor.

Emojileri binlerce farklı şekilde kullanabilirsiniz, işte bazı örnekler.

Eh, bu ipuçlarıyla, bundan sonra tüm yayınlarınıza eşlik edecek kopyalardan nasıl yararlanacağınızı kesinlikle öğreneceksiniz.

Her birini takip etmeyi unutmayın, böylece ne tür metinleri ve eşlik eden HT veya emojileri diğerlerinden daha çok beğendiğini anlarsınız, URL’leri de izlemeli ve etkilerinin ne kadar yüksek olduğunu görmelisiniz.

Önemli bir tavsiyeyi kaçırdığımızı mı düşünüyorsunuz? Dünyaya bir yorumda söyleyin, biz ve tüm takipçilerimiz onları görmek istiyoruz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir