Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası (resmi Samsung web sitesinde görülebileceği gibi), inverter motorunda veya motor pulsatöründe mekanik bir arıza olduğunu gösterir. Samsung çamaşır makinesinde 3E hatasının en sık görülenlerden biri olduğu bilinmektedir . Ancak, bu hata için Samsung kılavuzları tarafından sağlanan açıklama ve çözümler o kadar geneldir ki teknik bilgisi olmayan kişiler için […]

17 Şubat 2022 - 8:57 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi. A+A-

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası (resmi Samsung web sitesinde görülebileceği gibi), inverter motorunda veya motor pulsatöründe mekanik bir arıza olduğunu gösterir. Samsung çamaşır makinesinde 3E hatasının en sık görülenlerden biri olduğu bilinmektedir . Ancak, bu hata için Samsung kılavuzları tarafından sağlanan açıklama ve çözümler o kadar geneldir ki teknik bilgisi olmayan kişiler için hiçbir faydası yoktur. Bu yüzden Samsung çamaşır makinesindeki 3E hata kodu için tüm ayrıntılı çözümleri içeren bu makaleyi yazmaya karar verdik . Bize katılın ve sonunda bu konuda neredeyse uzman olacaksınız.

 düşündüyseniz , bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için en büyük müttefikiniz olacağını unutmayın.  her türlü gayrimenkulün satın alınması, satılması ve kiralanması için bir platform hizmetinize sunuyoruz. , potansiyel satıcılarınızla sohbet etmenizi ve en iyi teklifler hakkında gerçek zamanlı olarak bilgi almanızı kolaylaştıran React teknolojisine (Airbnb, WhatsApp, Netflix veya Instagram’a güç verenle aynı) dayanmaktadır. Web sitesi ayrıca, başkent (Havana) dahil olmak üzere adanın herhangi bir ilinde istediğiniz mülkü sizin için her zaman bulabilecek özel bir arama motoru içerir.

 • Samsung çamaşır makinesi hatası 3E nasıl düzeltilir?
 • 1. Kontrol hatası ve en kolay çözüm: fabrika ayarlarına sıfırlama
  • Samsung çamaşır makinemi nasıl yeniden başlatırım?
 • 2. Yönetim Kurulu sorunları
 • 3. Motor pulsatöründeki sorunlar
 • 4. Motor bağlantı sorunları
 • 5. Hall sensörü (rotor konum sensörü) ile ilgili sorunlar
 • 6. Motor hasar görmüş veya yanmış
 • Busca tu Choza’da sık sorulan sorular
  • Samsung çamaşır makinelerinde EE ne anlama geliyor?
 • Samsung çamaşır makineleriyle ilgili belgelerle ilgili bağlantılar

Samsung çamaşır makinesi hatası 3E nasıl düzeltilir?

Ancak çözümlerden bahsetmeden önce , Samsung çamaşır makinesinde 3e hatası ne anlama geliyor? Başta kısaca söyledik ama şimdi daha detaylı anlatalım. Samsung çamaşır makinesindeki 3E hata kodu, motorda veya çalışmasını kontrol eden sensörler ve elektronik kartlardan birinde bir arıza meydana geldiği anlamına gelir. Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi

Bu, hesaplamada “mantıksal hata” olarak adlandırılan, yani motoru karttan kontrol eden yazılımdaki bir hata veya motorun onarılmasını veya değiştirilmesini gerektiren daha ciddi bir hata olabilir. Her noktaya ayrıntılı olarak bakalım.

Not: Söylediklerimiz, Samsung önden yüklemeli çamaşır makinesindeki 3E hatası durumlarının yanı sıra Samsung WF1702 çamaşır makinesinin 3E hatası verdiği durumlar için tamamen doğrudur .

1. Kontrol hatası ve en kolay çözüm: fabrika ayarlarına sıfırlama

Samsung çamaşır makinesi hatalarının büyük bir kısmı basit bir sıfırlama veya fabrika parametresine sıfırlama ile çözülür. Özellikle 3E hatası, elektronik kart ve motor arasındaki iletişim arızalarından kaynaklanan sorunlardan kaynaklandığında, iyi bir sıfırlama her şeyi çözebilir.

Samsung çamaşır makinemi nasıl yeniden başlatırım?

Birçok hata kodu için joker, genel bir çözüm olduğundan Samsung çamaşır makinesinin nasıl sıfırlanacağını bilmek önemlidir. Basit bir yeniden başlatma, çamaşır makinesini 3E (ve diğer birçok) hatasından kurtarabilir ve normal şekilde çalışmaya devam edebilir. Samsung çamaşır makinesinde normal sıfırlama yapmak için Açma/Kapama düğmesine basmanız ve birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir.

Ancak basit bir yeniden başlatma işe yaramazsa ve Samsung çamaşır makinesini 3E hatasından kurtarmazsa, daha sert prosedürlere başvurmadan önce (örneğin bir teknisyene ödeme yapmadan) her zaman aşağıdaki yeniden başlatma yöntemine başvurabiliriz. Evet, “fabrika ayarlarına sıfırlama”, “fabrika ayarlarına sıfırlama” veya “fabrika ayarlarına sıfırlama” olarak adlandırılan ve (diğer elektrikli ve elektronik cihazlarda olduğu gibi) ekipmanı fabrikadan getirdiği parametrelere geri döndüren başka bir sıfırlama türü daha vardır. .

Bu gelişmiş sıfırlama yöntemi, çamaşır makinesi kilitlendiğinde ve 3E gibi bir hata kodu gösterdiğinde veya Samsung dijital çamaşır makinesinin programlama parametreleriyle uğraşıp neredeyse çalışmaz duruma geldiğimizde çok kullanışlıdır. Bu durumlarda, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama yapılır ve hafıza silindiği ve fabrika parametreleri geri yüklendiği için her şey normale dönebilir.

Samsung çamaşır makinesinde fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bu kadar kolay yapılır:

 1. Çamaşır makinesini kapatın ve uzun süre (1 ila 2 saat) fişini çekin.
 2. Ardından tekrar prize takın ve hatanın giderilip giderilmediğini ve yıkayıcının normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

2. Yönetim Kurulu sorunları

Elektronik kart, çamaşır makinesinin beyni gibidir. Ve motorla ilgili olarak, kart, motorun akıllı çalışmasını kontrol eden, farklı çevrimlerini ve aşamalarını yöneten karttır. Samsung çamaşır makinesinde 3E hatası ile belirtilen kart sorunları olduğunda bu, kart ile motor arasındaki bağlantıları kontrol etmeniz ve kötü bir temas veya kısa devre olup olmadığına bakmanız gerektiği anlamına gelir. Tabii ki teknik bir iş.

3. Motor pulsatöründeki sorunlar

Kılavuzlara göre bunun çözümü, motor pulsatörünün doğru çalıştığını kontrol etmek ve doğrulamak ve gerekirse onu onarmak veya değiştirmektir. Ayrıca bu durumda, Samsung çamaşır makinesindeki 3E hata kodu basit veya fabrika ayarlarına sıfırlanarak giderilebilir.

4. Motor bağlantı sorunları

Bu tür sorunlar ve çözümler de ortak kullanıcının elinden çıkıyor. Samsung çamaşır makinesinde 3E hatası motor kablolama sorunlarından kaynaklanıyorsa çamaşır makinesini arka kapağından motora ulaşana kadar sökmeniz ve kablo bağlantılarını kontrol edip doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. onları yeniden yapmak zorunda. Bu, kablo sürekliliğini kontrol etmeyi ve yanlış kontaklar veya kısa devreleri kontrol etmeyi içerir.

5. Hall sensörü (rotor konum sensörü) ile ilgili sorunlar

Hall Sensörü (RPS), Samsung Dijital Yıkayıcıları harika yapan akıllı bileşenlerden biridir. Hall sensörü, elektronik kartın motorla etkin bir şekilde iletişim kurmasına ve her seferinde buna göre çalışmasını sağlamaya yardımcı olur.

Samsung çamaşır makinesinde 3E hatasının nedenlerinden biri de Hall sensörünün sorunlu olmasıdır. Bu durumlarda, onu bulup kontrol etmeniz gerekir. Samsung çamaşır makinesindeki Hall sensörü nerede? Genellikle bilgisayarın arkasında bulunur. Bulunduktan sonra, kablolarınızı ve bağlantılarınızı iyi kontrol etmeniz ve bir multimetre kullanarak kontrol etmeniz gerekir. Gerekirse değiştirilmelidir.

6. Motor hasar görmüş veya yanmış

Son olarak, elbette, Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatasıyla ilişkili motor sorunları, motorun arızalanması veya yanmasından kaynaklanabilir. Bir motor kısmen arızalanabilir (örneğin sadece rotor) veya daha ciddi sorunları olabilir (örneğin bobin yanabilir). Bu durumlar için çözüm, mümkünse motoru onarmak veya başka seçenek yoksa başka bir motorla değiştirmektir.

Busca tu Choza’da sık sorulan sorular

Bu bölümde Samsung çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından en sık sorulan soruları cevaplayacağız. Göreceğiniz gibi, şu veya bu şekilde makalede ele aldığımız konuyla ilgili bir sorudur, ancak ayrı ayrı cevaplamak için yeterince konu dışıdır.

Samsung çamaşır makinelerinde EE ne anlama geliyor?

Samsung çamaşır makinelerinde EE hatası, makinenin kurutma sıcaklığının çok yüksek olduğunu algıladığını gösterir. Bu hatayı düzeltmek için yapılması gereken, kurutma sıcaklık sensörünü ve ilgili devresini kontrol etmek ve ayrıca ısıtıcı ve kontrol devresini kontrol etmektir. Gerekirse kablolar onarılmalı ve arızalı olabilecek sensör veya ısıtıcı değiştirilmelidir.

Samsung çamaşır makineleriyle ilgili belgelerle ilgili bağlantılar

Samsung markasının İspanyolca resmi web sitesinde 3E hatası ve daha fazlası hakkında kaynaklara başvurabileceğiniz bazı linkler bırakıyoruz. Çok kısa bir bilgi olduğu doğrudur, ancak en azından bir başlangıç ​​referansı olarak hizmet eder.

Ayrıca, her çamaşır makinesinin satış sayfasının sonunda ilgili kılavuzunu “Kılavuz” yazan düğmede bulabileceğiniz için, markanın web sitesinde çamaşır makinesi bölümünün bağlantısını da koyduk. Son olarak, Samsung çamaşır makinesi kılavuzlarını indirebileceğiniz bir web sayfasının bağlantısını da ekliyoruz.

 • 3E hatası hakkında resmi bilgi (kaynak 1)
 • 3E hatası hakkında resmi bilgi (kaynak 2)
 • Resmi Samsung sitesinde çamaşır makineleri (her sayfada kılavuz)
 • Birçok Samsung çamaşır makinesi kılavuzu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ