Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Guzmania Bitki hakkında bilgiler Özellikleri

GUZMANYA Guzmania güzel bir bitkidir onun için öne çıkmaktadır sizin yoğun gölge . guzmania , guzmanya çiçeği , guzmania çiçek , guzmanya çiçek , guzmanya fiyat , ailesine aittir ve Güney Amerika’nın tropikal bölgelerinde kendiliğinden doğan 120 tür vardır. Yaprakları merkezden filizlenir ve diş telleri birbiri üzerine bindirilerek su depolamak için kullandıkları 25 ila 40 santimetre yüksekliğinde bir tür koza oluşturur. Prensip […]

29 Ağustos 2021 - 13:06 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi. A+A-

Guzmania Bitki hakkında bilgiler Özellikleri

GUZMANYA

Guzmania güzel bir bitkidir onun için öne çıkmaktadır sizin yoğun gölge . guzmania , guzmanya çiçeği , guzmania çiçek , guzmanya çiçek , guzmanya fiyat , ailesine aittir ve Güney Amerika’nın tropikal bölgelerinde kendiliğinden doğan 120 tür vardır. Yaprakları merkezden filizlenir ve diş telleri birbiri üzerine bindirilerek su depolamak için kullandıkları 25 ila 40 santimetre yüksekliğinde bir tür koza oluşturur. Prensip olarak rengi yeşildir, ancak büyüdükçe çeşide bağlı olarak sarı, kırmızı, turuncu veya mor olur. Yarı ömrü iki ila üç yıldır.

En yaygın olanlarıdır Guzmania lingulata Guzmania monostachia ve Guzmania kan . Broşürlerinin nüansları ile birbirlerinden ayrılırlar, ancak genel olarak aynı özelliklere sahiptirler: bir rozeti andıran düz kenarlı uzun ve sert yapraklar.

GÜNEŞ IŞINLARINDAN UZAK

Guzmania her zaman çiçek açmaz, en azından 24 aydan daha kısa bir sürede. Olduğunda, çiçek birkaç gün içinde düşer ve çalı solarak yeni sürgünlere yol açar. Sağlıklı büyümesi ve en yüksek yüksekliğine ulaşması için aydınlık ve nemli bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir .

Beri Dış kapıya Spaces, onun için uygun değildir doğrudan nüfuz ışınları arasında güneşe yanabilir yapraklarını , böylece satın alma olduğunu veya Guzmania bitki, bu ise ışığın yalnızca miktarını absorbe pencereye yakın bir yere seçmek en bakımı ve çoğaltılması için gereklidir. Antoryum nasıl yetiştirilir

Küçük boyutu ve güzel renkleri nedeniyle Guzmania, ev dekorasyonu için mükemmel bir alternatiftir. Avantajlarından biri, diğer bitkilerin köklerinde, onlara zarar vermeden ve hatta ağaç kabuğu, ahşap ve yosun gibi yüzeylerde çimlenmesini sağlayan epifitik bir bitki olarak durumudur . Ancak saksılar, onu korumak ve tüm ihtişamıyla göstermek için en iyi alternatifler olacaktır.

GUZMANİA BAKIMI

Guzmania’nın bakımı konusunda çok talepkar olmadığı doğru olsa da, ömrünü en iyi koşullarda uzatmaya yardımcı olacak bazı uygulamaları göz önünde bulundurmak önemlidir. l sulama ve abone , örneğin, onun gelişimini sağlamak için izlenmelidir ayrıntıları Guzmania nüansları tarafından baştan edilir bu kişilerin iseniz, bu yüzden vardır o bu önerilerin dikkate almak önemlidir:

 • Guzmania’ya her gün kireçsiz su püskürtün, çiçeklenmeyi uzatır.
 • Yağmur suyu da sulama için idealdir. Yaz aylarında ılık su kullanılmalıdır.
 • Porrón’u her sekiz ila on günde bir suya veya ıslak turba içeren başka bir kaba daldırmak iyi bir tekniktir.
 • Sıcak günlerde haftada 2 veya 3 kez ve kışın bir kez sulayın.
 • Su temiz olmalıdır. Merkezi rozete erişim garanti edilmelidir. Yeni sulama sırasında hala önceki sıvının izlerini içeriyorsa, tencereyi biraz ters çevirerek veya bir şırınga kullanarak ekstrakte edilmelidir.
 • Erken ilkbahardan yaza kadar her 15 günde bir küçük bir kompost yerleştirilmelidir. Yaprak gübresi tercih edilmesi tavsiye edilir, ancak bu süreçte yapraklar sararırsa, gübreyi aralamak ve bir uzmana danışmak tavsiye edilir.
 • Budama, yalnızca hasarlı yapraklar gözlenirse uygundur. Aksi takdirde, orijinal şekline saygı gösterilmesi tavsiye edilir.
 • Enayiler uygun boyuta ulaştıklarında ekilebilir. Çok keskin ve temiz bir ustura ile ayrılabilirler, her zaman kök içerdiğinden emin olarak ve annenin kök sistemini değiştirmekten kaçınırlar. Bu işlemden sonra filiz, eşit miktarda turba, malç ve kum karışımı içeren bir kaba yerleştirilmelidir. Yaprakların başladığı bölgeye gömülmelidir. Daha sonra sulama ve gübreleme ile ilgili önceki önerilere göre sulanmalı ve ılık bir yere yerleştirilmelidir.

GUZMANİA NASIL SEÇİLİR?

Bir Guzmania veya başka bir bitki seçmenin en iyi yolu bir fidanlığı ziyaret etmektir. Ancak o zaman doğru besinleri aldığınızdan emin olabilirsiniz. Aşağıdaki hususlara dikkat ederek, muhtemelen Guzmanias’ın en güzel ve sağlıklı olanını seçeceksiniz:

 • Yaprakların uçlarında kahverengi bir renklenme fark ederseniz atın.
 • Merkezi koza sıkıca kapatılırsa, uygun ışık almamış olabilir ve bu da ileride hasara yol açabilir.
 • En iyi Guzmania, gövdesinde canlı bir renge sahip olmasıdır. Eğer sizde yoksa, muhtemelen aşırı sulanmıştır ve er ya da geç yapraklar çürümeye başlayacaktır.
 • Yaprakların taze, sert veya kuru olmadığından emin olun. Sağlıklıysanız, diş telleri parlak görünecektir.

ZARARLILARA VE HASTALIKLARA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Bitkiler, tüm canlılar gibi, zararlıların, bakterilerin veya çevresel faktörlerin etkisiyle hastalıklara yakalanma riski taşırlar. Bazı sekeller o kadar ciddidir ki, hayatta kalma olasılığı bırakmadan onları sona erdirirler. Bunun iyi yanı, olası durum hakkında ipuçları veren sinyaller de vermeleridir. İşte Guzmania’nın saldırıya uğradığında sunduğu bazı “belirtiler”:

 • Yaprak uçlarındaki kahverengi ton: Nem eksikliğinin göstergesidir. Bu durumda, tencereye her gün püskürtülmeli ve sürahi, pürüzsüz ve parlak görünümüne kavuşuncaya kadar ıslak turba ile doldurulmuş daha büyük bir kaba daldırılmalıdır.
 • Kahverengi veya kuru alt yapraklar: Düşük nemin başka bir işareti. İdeal olan, toprağı ıslak tutmak, ancak sular altında kalmamaktır.
 • Yaprak deformasyonu ve yeşil böceklerin varlığı: Bitkinin pulgomlar tarafından alındığı bir örnek. Yeterli değilse potasyum sabun kullanırlar ve nemi iyileştirmeleri yeterlidir, ancak yapraklar yapışkansa ve çok sayıda hayvan varsa insektisitlere başvurmak gerekir.
 • Siyahımsı renklenme: Buna ek olarak bitki tabanda çürüyorsa bunun nedeni fazla sulanmasıdır. Emici kağıt kullanmak ve sapı sarmak kurumasına yardımcı olur. Ancak bu durumlarda Guzmania’nın yaşam beklentisi çok düşüktür.

Guzmania veya Bromeliad olarak da bilinen Bromliaceae ailesinin güzel bir iç mekan bitkisidir. Bu bitki, diş tellerinin renklerinin yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Kırmızı rengi ve zarif yaprakları bromeliad’ı oturma odanız için mükemmel bir dekoratif unsur haline getirir.

Yaprakları bitkinin merkezinden filizlenir ve bracts, su depoladıkları yerde bir çeşit kaliks oluşturarak üst üste binmiş gibi görünür. Yeşil renkle başlarlar ama büyüdükçe kırmızıya dönerler.

Bu bitkinin 9 ve 13 cm Ø  saksı  ve ayrıca  çeşitli renklerde seçim yapabileceğiniz iki boyutu var  .Kategoriler: İç Mekan Bitkileri , Çiçekli Bitkiler

Guzmania veya Bromeliad olarak da adlandırılan, Bromliaceae ailesinin güzel bir iç mekan bitkisidir. Bu bitki, diş tellerinin renklerinin yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Yoğun renkleri ve zarif yaprakları bromeliad’ı oturma odanız için mükemmel bir dekoratif unsur haline getirir.

Yaprakları bitkinin merkezinden filizlenir ve bracts, su depoladıkları yerde bir çeşit kaliks oluşturarak üst üste binmiş gibi görünür. Yeşil renkle başlarlar, ancak büyüdükçe çeşide bağlı olarak farklı renklerde boyanırlar.

Biz iki boyutları ve bu bitki var çeşitli renklerde  bir seçim için  9 ve 13 cm  Ø pot .

Guzmania bakımı

En sevdiğiniz iç mekan bitkilerinden biri olarak Bromeliad’ın tadını çıkarın. Bir mekanı doğa ile süslemek istiyorsanız ama bitkilerle aranız iyi değilse sizin için ideal bir seçimdir. Büyük veya karmaşık bakım gerektirmez ve çok miktarda suya ihtiyaç duymaz. Toprak ıslak olduğu sürece artık onunla ilgilenmenize gerek yok.

Çoğu tropikal bitki gibi, düşük sıcaklıkları iyi tolere etmez. Direkt güneş ışığı almayan aydınlık bir yere yerleştirmeniz tavsiye edilir, mutlu olmak için daha fazlasına ihtiyacınız yok. Çok fazla güneş ışığı, çiçek ve yapraklarda kahverengi kenarlar ortaya çıkaracak ve çekiciliklerinin bir kısmını kaybedecektir. Bu şekilde bir pencerenin yanında bulunuyorsa bir perde ile ışınlardan korumaya çalışacağız.

Yaz başında sulamaya gelince, bitkinin kendisinde biriktireceğinden biraz daha fazla suya ihtiyacınız olacak. Kadeh içinde zaman zaman biraz su vermelisiniz ama çiçeğin her zaman bir su tabakası olduğundan emin olun. Bu bitkinin ömrü çok kısadır, bu nedenle teslim alınmadıkça nakledilmesi tavsiye edilmez. Çiçeklenme bittiğinde, Guzmania’nın eteklerinde kesimler görünecektir. Anne boyunun yarısına kadar büyümelerine izin verirseniz, onları kökleriyle birlikte dikkatlice çıkarabilir ve muhteşem bir bromeliad ailesine sahip olabilirsiniz.

Geniş İç Mekan Bitkileri kataloğumuzu burada görebilirsiniz  . Ayrıca, herhangi bir bitki sağlığı ürünü, toprak ve gübre veya saksı ve yetiştiriciye ihtiyacınız varsa, hepsini online mağazamızda bulacaksınız. Herhangi bir sorunuz varsa, mağazamızdan veya Facebook  ve  Instagram gibi sosyal ağlarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz  . Size yardımcı olmaktan, bitkileriniz veya bahçeniz hakkında bilgi almaktan memnuniyet duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen soursop , menşei olduğu bölgeler dışında az bilinen tropik meyvelerd...

Antoryum nasıl yetiştirilir Antoryum nasıl yetiştirilir

Flamingo çiçeği veya pembe antoryum Flamingo çiçeği, yaprakları pembe olan antoryuma verilen isimdir.  Genel özellikleri Ortak isim:&nb...

PARA AĞACI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY pachira PARA AĞACI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER...

Bitki hakkında bilgiler – Özellikleri ve ekimi Evimize tazelik getirmenin, pachira , pachira çiçek , pachira mini doğal ve sıcak ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ