Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Güçlü şifre oluşturucu güvenli yeni şifre oluştur

Güçlü bir şifre oluşturun Anında güvenli, rastgele bir şifre oluşturmak için çevrimiçi şifre üreticimizi kullanın. Şifrenizi kişiselleştirin Güçlü ve rastgele şifreler oluşturun Parolalar gerçek bir güvenlik tehdididir. Yakın tarihli bir rapor, hacker saldırılarıyla ilgili güvenlik şifre oluşturucu yeni şifre oluştur, açıklarının %80’inden fazlasının zayıf veya çalınan parolalardan kaynaklandığını ortaya koyuyor. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi ve varlıklarınızı […]

22 Ağustos 2021 - 17:22 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi. A+A-

Güçlü şifre oluşturucu güvenli yeni şifre oluştur

Güçlü bir şifre oluşturun

Anında güvenli, rastgele bir şifre oluşturmak için çevrimiçi şifre üreticimizi kullanın.

Şifrenizi kişiselleştirin

Güçlü ve rastgele şifreler oluşturun

Parolalar gerçek bir güvenlik tehdididir. Yakın tarihli bir rapor, hacker saldırılarıyla ilgili güvenlik şifre oluşturucu yeni şifre oluştur, açıklarının %80’inden fazlasının zayıf veya çalınan parolalardan kaynaklandığını ortaya koyuyor. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi ve varlıklarınızı korumak istiyorsanız, güçlü parolalar oluşturmak harika bir ilk adımdır. İşte o zaman LastPass şifre üreticisi size yardımcı olabilir. Kırılmaz parolalar karmaşıktır ve çeşitli karakterler (sayılar, harfler ve simgeler) içerir. Her web sitesi veya uygulama için farklı bir parola kullanmak, hacker saldırılarına karşı korunmaya da yardımcı olur. Bu parola oluşturma aracı, yerel olarak Windows, Mac veya Linux bilgisayarınızda ve ayrıca iOS veya Android cihazınızda çalışır. Ürettiği şifreler asla internet üzerinden gönderilmez. Güçlü şifre oluşturucu güvenli yeni şifre oluştur

Uzmanlardan En İyi Şifre Önerileri

 1. Oluşturduğunuz her hesap için her zaman benzersiz bir şifre kullanın . Parolaları yeniden kullanmanın tehlikesi, bir web sitesi bir güvenlik sorunuyla karşılaştığında, bilgisayar korsanlarının aynı kullanıcı adı ve parola kombinasyonunu başka web sitelerinde denemelerinin çok kolay olmasıdır.
 2. Parolalarınızda kişisel bilgileri kullanmayın. İsimler, doğum günleri ve posta adresleri kolayca hatırlanabilir, ancak internette de kolayca bulunabilirler ve maksimum güvenliği sağlamak için parola olarak kullanılmalarından her zaman kaçınılmalıdır.
 3. Parolaların en az 12 karakter uzunluğunda olduğundan ve harf, sayı ve özel karakter içerdiğinden emin olun. Bazı insanlar 14 veya 20 karakterlik şifreler oluşturmayı tercih eder.
 4. Hatırlamanız gereken bir ana şifre oluşturuyorsanız , en sevdiğiniz filmden veya şarkıdan cümleler veya şarkı sözleri kullanmayı deneyin. Sadece rastgele karakterler ekleyin, ancak bunları basit kalıplar kullanarak değiştirmeyin.
 5. Şifrelerinizi kaydetmek için LastPass gibi bir şifre üreticisi kullanın. Verilerinizi saldırılara veya casuslara karşı koruma altına alacağız.
 6. asd123, password1 veya Temp ! gibi yaygın olarak kullanılan zayıf parolalardan kaçının . Güçlü parola örnekleri şunları içerir: S & 2x4S12nLS1 *, JANa @ sx3l2 & s $, 49915w5 $ oYmH.
 7. Güvenlik sorularınız için kişisel bilgileri kullanmaktan kaçının; bunun yerine, başka bir “şifre” oluşturmak için LastPass’i kullanın ve bu soruların yanıtı olarak kaydedin. Sebep? Bilgisayar korsanları, büyüdüğünüz sokağın adı veya en sevdiğiniz evcil hayvan gibi bu bilgilerin bir kısmını kolayca bulabilir ve hesaplarınıza erişmek için kaba kuvvet saldırısında kullanabilir.
 8. Yalnızca bir kelimenin veya karakterin değiştiği benzer şifreler kullanmaktan kaçının. Bu uygulama, çeşitli web sitelerindeki hesaplarınızın güvenliğini zayıflatır.
 9. Parolalarınızı herhangi bir nedenle (örneğin, bir web sitesi ihlali sonrasında veya en son güncellemenizin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmişse) biriyle paylaştığınız zaman değiştirin .
 10. Şifrelerinizi asla e-posta veya kısa mesaj yoluyla paylaşmayın. Bunları paylaşmanın güvenli yolu, size gizli bir şifreyi paylaşma ve hatta gerekirse erişimi iptal etme imkanı sunan LastPass gibi bir araç kullanmaktır.

Neden yerleşik bir parola oluşturucuya ihtiyacınız var?

Tarayıcınızda yerleşik olarak bulunan güçlü bir şifre üreticisi veya telefonunuzdaki bir uygulama ile dijital yaşamınızı basitleştirin. LastPass, kaydolduğunuz anda güçlü parolalar oluşturmanıza ve bunları hatırlamanıza olanak tanır.LastPass’in nasıl çalıştığını görün. şifre oluşturucu yeni şifre oluştur,

Her yerde güçlü bir şifre kullanmak yeterli değil

Hesaplarınızın her biri için karmaşık ve benzersiz şifreleri güvenli bir şekilde oluşturmak ve hatırlamak için Dashlane’i bir şifre yöneticisi olarak kullanın.Dashlane’i edinin

Şifre üreticisi nedir?

Şifre oluşturucu, hesaplarınızın her biri için güçlü ve öngörülemeyen şifreler sağlamak için tanımladığınız yönergelere göre otomatik olarak bir şifre oluşturan bir araçtır.

İyi şifre oluşturucular şunları yapar:

 • Yönergeleri, her sitenin benzersiz parola gereksinimlerine uyacak şekilde ayarlarlar.
 • Yerleşik rastgelelik ile güvenlik teknolojisini kullanarak güçlü parolalar oluştururlar.
 • Tüm güçlü şifrelerinizi kolayca oluşturmak, yönetmek ve kullanmak için Dashlane gibi bir şifre yöneticisine entegre olurlar.

Daha fazla bilgi edinin Güçlü şifre oluşturucu güvenli yeni oluştur

Güçlü bir parolayı karakterize eden nedir?

Uzun: Parola ne kadar uzunsa o kadar güvenlidir. Güçlü bir parola en az 12 karakter uzunluğunda olmalıdır.

Rastgele: Güçlü parolalar, sözcüklere veya adlara benzemeyen öngörülemeyen bir karakter dizisi oluşturmak için harfler, sayılar, büyük harfler ve simgelerden oluşan bir kombinasyon kullanır.

Benzersiz: Bilgisayar korsanlığı durumunda güvenlik açığını azaltmak için her hesap için güçlü bir parola benzersiz olmalıdır.

Güçlü parolaları hatırlamak zordur. Dashlane yardımcı olabilir!

Ortalama bir kişinin çevrimiçi olarak yaklaşık 90 hesabı vardır. Dashlane gibi bir şifre yöneticisi, tüm hesaplarınız için benzersiz şifreler oluşturmanın, bunları sizin için çevrimiçi olarak saklamanın ve hatırlamanın tek güvenli yoludur.

https://www.roboform.com/es/password-generator

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ