Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Fon perde kumaşı nasıl olmalı modelleri

Perdenize uygun 10 çeşit perdelik kumaş Hangi perde kumaşları seçilir? Kaç çeşit lif vardır? Bu yazımızda perdelik kumaşlarınızı doğru bir şekilde almanız için size her şeyi anlatacağız. ¿ Evimi dekore ederken ne tür perdelik kumaşlar seçmeliyim ? Çoklu lifler ve çoklu kombinasyonlar olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Bu yazıda , evinizi perdeler, panjurlar veya Japon petekleriyle dekore etmeye gittiğinizde ne seçeceğiniz konusunda daha kesin […]

30 Haziran 2021 - 9:03 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi. A+A-

Fon perde kumaşı nasıl olmalı modelleri

Perdenize uygun 10 çeşit perdelik kumaş

Hangi perde kumaşları seçilir? Kaç çeşit lif vardır? Bu yazımızda perdelik kumaşlarınızı doğru bir şekilde almanız için size her şeyi anlatacağız.

¿ Evimi dekore ederken ne tür perdelik kumaşlar seçmeliyim ? Çoklu lifler ve çoklu kombinasyonlar olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Bu yazıda , evinizi perdeler, panjurlar veya Japon petekleriyle dekore etmeye gittiğinizde ne seçeceğiniz konusunda daha kesin bir vizyona sahip olmanız için piyasada bulunan farklı perde kumaş türlerini açıklayacağız . Hadi başlayalım:

1. Polyester perde kumaşları

Yüzde yüz polyesterden üretilen perde kumaşlarının birçok avantajı vardır. Öncelikle polyesterin suni bir elyaf olduğunu söylemek isteriz ama muhtemelen tekstil sektöründe ve Japon perde , panjur ve panel imalatında en çok kullanılanlardan biridir .

Polyester ile mükemmel yüzeyler elde edilir ve çok sayıda şekil ve renk bulabilirsiniz çünkü bu elyaf boyama işlemlerinde çok iyi davranır. Zamanın geçişine çok iyi direnen çok hafif bir malzemedir . En dayanıklı elyaftan önce olabiliriz. Yapay oldukları için fiyatlarının daha uygun olma eğiliminde olduğu da doğrudur.

2. Pamuklu perde kumaşları

Kimyasal içermeyen doğal bir elyaftır . Öyle çok nefes hava sirkülasyonu oluşturmasını mantar önleyen olanak sağlayan. Ayrıca nemi çok iyi emer.

Pamuk doğal bitkilerden elde edilir ama neden kırılgan bir lif olduğunu düşünmeyin. Aksine çok dayanıklıdır . Üreticinin talimatlarını izleyerek bile çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Tabii ki, mükemmel bir örtüye sahip ve dokunuşa çok yumuşak, harika bir rahatlık hissi veriyor.

3. Keten perdelik kumaşlar

Keten, herhangi bir odada size çok fazla şıklık kazandıracak harika perdelik kumaşlardan bir diğeridir. Pamuk gibi, keten bitkisinden elde edilen doğal bir liftir . Dokunmak için çok yumuşaktır ve size mükemmel bir örtü sağlar, ancak yüzde yüz keten ile yapılmış perdeleri bulmanın çok zor olduğu doğrudur, çünkü kesinlikle fiyatları fırlayacaktır.

4. Polyester ve pamuklu perdelik kumaşlar

Perdelik kumaş yapımında ve aslında tüm giysi ve ev tekstili süreçlerinde üç ana elyafa zaten baktık. Şimdi kombinasyonlara odaklanacağız. En çok kullanılan polyester ve pamuktur . Bu tip perde kumaşlarına sahip olmak, hem birinin hem de diğerinin avantajlarını birleştirir.

Bir yanda polyesterin direncinden faydalanacak, diğer yanda pamuk ve yumuşaklık hissinin tadını çıkaracaksınız. Bu tür kombinasyonlar size çok fazla direnç sunar. Bakımı da çok kolaydır ve perdeleri veya jaluzileri bu elyaf kombinasyonuyla yıkamak çocuk oyuncağıdır.

5. Polyester, Pamuk ve Keten Perde Kumaşları

Daha da iyi perdeler ve daha fazla yumuşaklık sunan bu çok kullanılan polyester ve pamuk kombinasyonuna keten eklenebilir. En mantıklı şey, daha yüksek oranda pamuk ve polyester ve daha düşük miktarda keten olmasıdır , bu da keten en pahalı doğal elyaf olduğu için ürünü daha ucuz hale getirir. Tabii ki, harika sonuçlar sunan bir kombinasyon.

6. Viskon perdelik kumaşlar

Viskon, daha sonra rejenere edilen bir selüloz elyafıdır. Diğer doğal liflerle aynı özelliklere sahiptir ve bazen perdelik kumaşların pamuklu, yünlü, keten veya viskoz olup olmadığını fark etmezsiniz. Tekstil sektöründe de oldukça beğenilmektedir çünkü boyama proseslerini de çok iyi destekler, bu da çok ve çeşitli tasarımların oluşturulmasına imkan verir . Sıcak ve rahat alanlar için genellikle viskon önerilir. Rayon da denir.

7. Polyester ve viskon perdelik kumaşlar

Bu lif kombinasyonuna sahip perdelik kumaşları da bulabilirsiniz. Perde dünyasında en yaygın olanı değildir, ancak onları iyi dekoratif efektler yaratarak da elde edebilirsiniz.

8. Yün lifleri ile

Bazı perdelerde, doku ve yumuşaklık kazanması için yün liflerinin yerleştirildiğini de görebilirsiniz. Yün, tekstil sektöründeki en büyük doğal elyaflardan bir diğeridir.

9. PVC

Tekstil sektörü gelişiyor ve özellikle hem katlanır hem de stor perdelerde PVC perde kumaşları bulmak giderek yaygınlaşıyor. PVC’nin avantajları, bu malzeme ile yapılan perdelerin tamamen sızdırmaz olması ve doğal liflerin yanı sıra çok dayanıklı olmasıdır. PVC’li jaluzileri seçerseniz, yıkanmasının çok kolay olduğunu ve çok çeşitli renklerin emrinizde olacağını da bilmelisiniz.

10. Polyester ve PVC perdelik kumaşlar

Perde kumaşı üreticileri de ürünlerini yapmak için bu kumaş kombinasyonunu kullanır.

Açılma derecesi: şeffaf veya opak

Japon perdeleri, panjurları ve panelleri yapmak için var olan farklı liflerden bahsettik. Ancak ürününüzü seçmeye gittiğinizde açıklık derecesini de hesaba katmanız gerekecek . Yani perdenizin güneş ışığını geçirmesini istiyorsanız veya tam tersini istiyorsanız. İlk durumda tül gibi çok hafif perdelik kumaşlar kullanmalısınız . İkincisinde ise opak kumaşları tercih etmelisiniz . Bunlar meraklı gözlerden kaçınmak ve her şeyden önce sizin ve ailenizin dinlenmesini sağlamak için belirtilmiştir.

Ve tabi ki. Ayrıca odalarınız için en uygun renkleri seçmelisiniz . Bu, evinizde sahip olduğunuz dekoratif stile bağlı olacaktır. Düz renkler veya desenli perdeler. Pürüzsüz olanlar harika bir ferahlık hissi sunar. Baskılarla perdeleriniz dikkat çekecek, ancak evinizde sahip olduğunuz diğer unsurlardan uzaklaşabilirler.

Bu yazıda Japon perde, panjur ve panel yapımında bazı kumaşları ve en çok kullanılan kombinasyonlarını inceledik. Mükemmel doğal liflerden suni olanlara ve PVC ile bitenlere kadar. Ayrıca ihtiyacınız olan açıklık derecesi ve perde seçimi konusunda da size bazı tavsiyelerde bulunduk.

Parti odalarını dekore edecek kumaşların adı.

Dekorasyon yaptırmak isteyen kişilerin bize sorduğu temel sorulardan biri de parti odalarını süsleyecek kumaşların isimleridir.

Ve gerçekte, soru çok geçerlidir, çünkü her kumaş türü farklı şeyler için uygulanır veya kullanılır, tüm kumaşlar her tür düzenleme için kullanılmaz, tüm kumaşlar tavan düzenlemeleri veya perdeler için kullanılmaz , vb.

Dekorasyonda en çok kullanılan kumaşlar nelerdir?

Bakalım dekorasyon için en çok kullanılan kumaşlar hangileri , listenin dışında kalarak, bazı kumaşlar çok pahalı olduğu için her türlü insan için bir şekilde ulaşılmaz hale geliyor, bu yüzden elimizden geldiğince bir kumaş listesini tercih ediyoruz. Bir partiyi dekore etmemiz gerekiyorsa al .

Oda dekorasyon yaşayan kullanılan başlıca kumaşlar şu şunlardır:

  • Organze
  • Tül
  • Vual
  • Saten
  • döngü
  • İpek
  • Panama
  • Kazak
  • kalıcı
  • Kazık

Partilerde her kumaş türü nasıl kullanılır?

Bu kumaşların her birinin belirli bir kullanımı olduğu ve yalnızca bir tür düzenleme için özel olabileceği belirtilmelidir.

Örneğin saten dekorasyonları renklendirmek için çok kullanılır ancak bu kadar kolay işlenebilecek bir kumaş değildir ve ayrıca kumaş panellerde kullanılabilecek kadar zarif değildir.

Panama’yı örneğin masa örtüleri ve perdeler için kullanabilirsiniz çünkü sağlam bir kumaştır ve dökümü iyidir, ancak kolayca katlayabileceğiniz bir kumaş değildir, bu nedenle dekorasyon kumaşları olan yapılar için veya asmak için uygun değildir. tavanlar. Kullanışlı ev perdelerini nasıl seçerim

Ancak menekşe ve tül, yaptığınız kıvrımları tutan hafif, esnek kumaşlar olduğu için tavana asmak için idealdir , ancak örneğin masa örtüleri için uygun değildir.

Jarse, modal ve daraba, çoğu dekorasyonda genellikle pasta alanının arkasında gördüğümüz kumaş paneller için mükemmel kumaşlardır , çünkü pileli olduklarında çok şık şekiller alırlar veya pim, zımba ve diğer mutfak eşyaları yardımıyla kalıplanabilirler ve elde edilirler. vermek istediğiniz şekiller.

Oda dekorasyonu için isimlendirdiğimiz bunlardan daha da güzel kumaşlar olduğunu bilmeniz çok önemli ve aslında zengin sınıfların olaylarının dekorasyonunda kullanılanlar, hatta bizim kullandığımız kumaşlardan bile daha çok kullanılanlardır. bahsettik, ancak fiyatı çok yüksek olduğu için buraya dahil etmiyoruz, bu yüzden onlar seçkin bir çekirdeğe aitler ve çoğu dekorasyonda genellikle kullandığımız ve gördüğümüz şey bu değil.

fon perde kumaşı nasıl olmalı fon perde kumaşı

,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Makinede perde yıkarken kırışmaması için Makinede perde yıkarken kırışmaması için...

Perdeleri çamaşır makinesinde çekmeden yıkamanın püf noktaları Perdeler ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır, ancak temizliği hakkın...

Kırışan perdeyi tekrar yıkamak Kırışan perdeyi tekrar yıkamak

Evde perde nasıl yıkanır? Bu yazımızda, evimizin dekorasyonunda bizden daha sık temizlememiz gereken çok önemli bir kısımdan bahsedeceğ...

Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmadan nasıl yıkanır Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmad...

Mayıs ayı genellikle bahar temizliğini perdeleri yıkamak gibi son rötuşlarla tamamlamak için mükemmel bir aydır. Bu basit rehberde, per...

Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmal...

KIRIŞMAMALARI İÇİN PERDELER NASIL YIKANIR? Perdeleriniz ister elde ister çamaşır makinesinde her yıkamadan sonra ne kadar kırışık olurs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ