Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Evimiz için sukulent saksısı

Bugün evimiz için sukulent saksısına çevirebilir veya hediye edebiliriz . Kapatıldığında bir şişe varmış gibi görünecek, ancak bir kez açıldığında sürpriz şu: Kompozisyon tüm dikenli güzelliğiyle ortaya çıkacak. Kutunun içindeki vazo İlk adım, bitkiler için bir saksı görevi görecek ve ıslatma suyunun serbestçe yayılmasına ve tahta kutuya zarar vermesine izin vermeyecek şekilde kutunun içine yerleştirilecek doğru boyutta bir kap bulmaktır . Sulu meyveler, tam olarak çok sınırlı su […]

29 Ağustos 2021 - 11:41 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi. A+A-

Evimiz için sukulent saksısı

Bugün evimiz için sukulent saksısına çevirebilir veya hediye edebiliriz . Kapatıldığında bir şişe varmış gibi görünecek, ancak bir kez açıldığında sürpriz şu: Kompozisyon tüm dikenli güzelliğiyle ortaya çıkacak.

Kutunun içindeki vazo

İlk adım, bitkiler için bir saksı görevi görecek ve ıslatma suyunun serbestçe yayılmasına ve tahta kutuya zarar vermesine izin vermeyecek şekilde kutunun içine yerleştirilecek doğru boyutta bir kap bulmaktır . Sulu meyveler, tam olarak çok sınırlı su gereksinimlerine sahip oldukları için bu tür yapılar için en uygun olanlardır. Bir ölçüm kabı bulmakta zorluk   çekenler, sızdırmazlığı sağlamak için silikonla kesilmiş ve birbirine kaynaklanmış iki plastik tepsi kullanarak veya sağlam bir karton kutu oluşturup su geçirmez hale getirmek için sürekli bir plastik levha ile kaplayabilir . Daha deneyimli olanlar onu inşa edebilecek
kontrplak artıkları, her zaman içeride su geçirmez olmalıdır . Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksılar

Hediye olarak: kapalı teslim edilir

Kutuyu hediye olarak kullanmayı ve sonra sanki gerçekten bir magnum şişesiymiş gibi kapalı teslim etmeyi düşünen kişi, çok derin olmayan bir “vazo” yapmalıdır çünkü aksi takdirde kapağı kapatmak imkansız olurdu. Yaklaşık 9 cm’lik bir derinlik yapabilir : bu nedenle bitkilerde bile (16 cm yüksekliğe kadar) kutuyu zarar görmeden kapatabilmelidir.
Kulplar
Yine bu durumda, vazonun kısa kenarlarına iki renkli şerit takılmalıdır , kulp kullanın : bunlar vazoyu tahta kutudan çıkarmak ve iki veya daha fazla şim kullanarak doğru yüksekliğe yerleştirmek için kullanılacaktır. altına koymak için.. Bu şekilde bitkiler kutunun altına gömülmeyecek, ancak açıkça görülebilecektir.
Kordon
Son olarak tahta kutumuzun kapağını geriye düşmeden yukarıda tutmamızı sağlayan kordon sayesinde blok yerleştiriyoruz . Daha deneyimli olanlar, derinlik efekti yaratmak için bir ayna yerleştirebilir veya kompozisyonumuzu barındırması amaçlanan odanın rengini hatırlatan veya onunla kontrast oluşturan bir renkte büyük fırça darbeleriyle boyayabilir.

Bitkileri seç ve yerleştir

Sulu bitkilerin su ihtiyacı, nem, yüksek drenaj kapasitesine sahip alt tabaka , fosfor ve potasyum lehine dengesiz besin kaynakları gibi ortak ihtiyaçları vardır . Özellikle dikey olarak büyüme hızı ve ışık kıtlığı varlığında dönme yeteneği, düşünülen tür ve türe göre çok farklı olabilir. Bu nedenle , boyut olarak çok farklı olmayan , yaklaşık 10-12 cm boyunda, şekil ve renk bakımından farklı olan, biraz hareket ve kontrast oluşturmak için bu iki unsur üzerinde oynayan bitkileri seçiyoruz . Ahşap saksıda sukulent yapımı

Düşük masraf

Seçeneklerimiz , büyük ölçekli dağıtımda satın alınan tesislere düştü Bugün, yapı marketlerinde genellikle mobilyalara ek olarak, makul fiyatlarla alışveriş yapmanın mümkün olduğu büyük bir bitki sektörü vardır. 10 cm çapında saksı bitkileri için her biri 3 Euro, daha küçük çaplı saksılar için sadece 2 Euro harcadık.
Lapillus veya çakıl maliyeti, geri dönüştürülmüş malzemeniz yoksa yaklaşık 2,00 Euro’dur.

Kompozisyonda kullandığımız bitkiler:

A- Senecio Kleinia
Geçmişte başlı başına bir tür olarak kabul edilen bu senecio, zamanla yoğun bir şekilde dallanma eğilimi gösteren etli bir gövdeye sahiptir . Saksıda sukulent olarak kullanılan bu bitki aslında ergin bitkilerin üç metre boyunda yaprak döken yapraklardan rozetler taşıyabilecekleri sıcacık bahçeler için uygun bir bitkidir . Aşırı nemden korkar ve diğer sulu meyvelerden daha az ıslatmak daha iyidir. Yapraklar yumuşak olduğundan ve toparlanamayacakları ezilme korkusundan dolayı kullanırken dikkatli olun.

B- Lemaireocereus marginatus Saksıda
yetiştirilirse yavaş büyüyen sütunlu bir kaktüstür . Kusursuz geometrik olmasa da tanımlanmış şekliyle sevilir, çünkü kaburga sayısı bir konudan diğerine beşten sekize kadar değişir . Genellikle üç farklı yükseklikten oluşan gruplar halinde büyürler, asla tam olarak dikey değildirler. Kaburgalar boyunca kısa ve çok sayıda dikenli birçok küçük areol vardır, bunlar birbirine o kadar yakındır ki bir bant oluştururlar, bu nedenle marginata adı verilir. Sapın rengi yeşil, koyu ve parlaktır. Yaz aylarında yetişkin bitkiler beyaz çiçek açar.

C- Sansevieria variegata sarı ve yeşil.

D- Echinocactus grusonii albispina jüvenil formda, küçük dikenli, terminal kısmın daha açık rengini gösterdiği için ışık eksikliğinden dolayı uzamış bir şekil almış .

E – Cotyledon undulata Geniş ve dalgalı yapraklı
kaktüs , Afrika’nın yarı kurak bölgelerine özgü bir bitkidir. Gövde etli ve diktir. Bu ayılar bir zengin kenarları dalgalıdır büyük yelpaze şeklinde yaprakları . Açık yeşil arka plan rengi, bitkilere gümüşi gri bir renk veren kalın pruinoz kaplama ile kaplanmıştır. İyi muhafaza edildiğinde , sağlam bir bitki çok hassas hale gelir , bir süredir acı çekiyorsa yapraklarını en ufak bir darbede kaybedebilir.

F- Haworthia fasciata
Kökeni aynı tür olan , yükselen ve sivri yapraklı agav formundaki bu sukulentin dış sayfasında koyu yeşil arka planı güçlendiren değerli beyaz bir tırtıl vardır . Canlı bir bitkidir, ancak dikensiz yaprak uçlarını kırmamaya özen gösterilmelidir ve büyüdükçe budanmış bir şekil ve kuru bir kenar gösterecektir. Bu oluşturma eğilimindedir çocuk sayıda tabanında edilebilir bölünmüş yaklaşık üç santimetre yüksekliğe ulaşır.

G- Mamillaria Mamillariaların
sınıflandırılması son derece karmaşıktır ve bu cinsin yeni hibrit formlar üretmedeki güçlü yeteneği nedeniyle yavaş yavaş karmaşıklaşır. Yapı subspherical kaktüs klasik biri benzer yükseklik ve genişlik gelişimi ile. Bunu tanımlamak için , beyaz kıllara ve hoş bir kontrasta sahip her bir areoladan kaynaklanan ince, koyu ve parlak dikenlerdir . Seçilen form, sıklıkla olduğu gibi, tabanda diğer bireylerin büyük bir çoğalmasını sunmaz, çünkü her tür ve çeşitlilik için agamik çoğalmanın başlangıcı, belirli bir yaş ve / veya büyüklüğe ulaşmaya bağlıdır.

H- Peperomia , pembemsi gövdeler boyunca dört ila beş birimlik turlar halinde taşınan yapraklarla
“ çalılıklı ” şeklindedir .

Sulu meyveler için kutunun gerçekleştirilmesinde nasıl devam edilir

Vazo görevi görecek kutuyu, boyutuna göre kesilmiş plastik bir levha ile su geçirmez hale getiriyoruz. Sonra bitkileri uçlardan başlayarak yerleştiririz: sağ tarafa peperomia ve sol tarafa senecio’yu yerleştirin. Kompozisyonun oluşturulacağı bir çerçeve oluşturan en uzun ve en gür bitkilerdir. Arka plan çizgisi, uzun zümrüt yeşili Echinocatus’un orta kısımda gri Cotiledon ve Lematreocereus’un koyu yeşili ile yan yana yerleştirilmesiyle oluşturulmuştur; yanlarda peperomia ve senecio.

Ön tarafa şekil ve renk kontrastı oluşturmak için Haworthia, mamillaria ve sansevieria ekledik. İsteyen, ayarı tamamlamak için boş bırakılan boşluklara bir mineral veya küçük bir taş ekleyebilir.

En küçük tencereye bile aynı hizaya gelecek şekilde lapilli veya tercih edilen agregayı istenilen yüksekliğe kadar döktük. Bu şekilde tüm damarlar üst kenarda birbiriyle hizalanır.
Lapillus ile doldurma tamamlanır, zamanla küresel elemanların hareketinden kaynaklanan boşluklar kalmayacak şekilde yerleşmeye çalışılır. Kum, ince çakıl bile bu sorunu oluşturmaz. Son bir kat ile saksıların kenarlarını gizledik, böylece bitkilerimiz tek bir toprak parçasına kök salmış gibi lapilden çıkıyor.Boyutları ve boyutları arasındaki oranlar bakımından diğerlerinden çok farklı olmadığı sürece herhangi bir bitki belirtilebilir. Ayrıca eski bitkilerin tabanında oluşan küçük agavları veya kök salmış calancola, iyi büyüklükte bir sempervivum , sedum acre gibi dikey olarak gelişen bir sedum kullanabilirsiniz.

Neden saksılarda tutuyoruz?

Bunları saksılarda tutmamızın nedeni ise oldukça basit. Alt tabaka, verimli drenaj sağlamak için çoğunlukla kumdan oluşur. Onları genişleterek, tüm toprağın parçalanıp kökleri ince ve ince, açık ve serbest bırakmasını, ekimlerini ve kök salmalarını her zaman kolay yapmama riskini alıyoruz .
Bu durumda vazo bir koruma ama aynı zamanda bir sınırı temsil eder. Biz zaman ıslak bitkiler bunu yapmak gerekir , hedefli bir şekilde her zaman az miktarda ve bir ile küçük bir jet emin konteyner içinde dolaşan bu olacak şekilde bir baz yönlendirilebilir.

Işık ve su: ayırt edici faktörler

İç mekanda tutulan etli bitkiler , kendilerini sağlıklı, renkli tutmak ve eksiksiz ve uyumlu bir şekilde büyümek için her zaman mümkün olan tüm ışığı almalıdır .
Tavsiye, bir müdahale ile diğeri arasında çok fazla zaman geçirmeden onları biraz ıslatmaktır . Sulu meyvelerin unutulması gerektiği doğru değil, iki haftada bir her saksı için bir kahve fincanının hemen altına koyarak ıslatın .
Su çok fazla görünebilir, ancak kumlu büyüyen substrat neredeyse anında drenaja izin verecektir. Kutunun dibinde birkaç milimetre kalacak olan su, lapilin gözenekli yapısı onu tutmadığı için kısa sürede buharlaşacaktır.

Evde, bir veranda altında veya bahçede, bir bitki kompozisyonu her zaman bir sahne dekorudur , ancak birçok çeşidin sürekli bakıma ihtiyacı vardır veya belki de hızla büyürler, bizi sürekli ve sıkıcı bir bakıma zorlarlar, bizim için ve belki de onlar için zararlıdır.

Bunun yerine  sukulent ahşap saksı  tercih ederek çok daha az bakım gerektiren hızlı bir etki elde etmiş olacağız ama yine de görmek güzel olacak. İşte size ilham alabileceğiniz 8 fikir : Tercihen doğal çatlaklar ve oyuklar olan gövdeler bulabilirseniz , onları bunun gibi çok doğal kompozisyonların destekleri haline getirebilirsiniz!

1. Senecio rowleyanus (veya Tespih bitkisi) ve echeveria: Küçük bir gövdede aynı zamanda bir merkez parçası olarak da iyidir

2. Geometrik şekillere sahip Echeverie: Eşsiz bir süs de olabilir

3. Eğik bir basketbol fikri

4. Bu bir duvara monte edilebilir

5. Dış mekan masasında ve oturma odasında ideal

6. Daha güzel bir renk efekti için farklı renk ve şekillerde bitkiler seçin

7. Bir çiçek tarhını doldurmak istiyor ama belki diğer bitkilerin köklerini bozmadan daha fazla kazamıyorsak, böyle bir çözüm güzel ve tamamen doğal görünüyor.

8. Kökleri için çok fazla toprağa ihtiyaç duymazlarsa, uzun bitkiler de bu kompozisyonlarda yer bulur.

Resim çerçeveli sukulent ahşap saksı Nasıl Yapılır

Doğaya ve bahçıvanlığa karşı güçlü bir tutkusu olan herkes , bitkilerden başlayarak ne kadar çok obje ve dekoratif unsur yapılabileceğini bilir; En sevdiğimiz türlerin yetiştirilmesi için asılı saksıların veya orijinal kapların kullanılması yerine genellikle basit çiçek tarhlarının yaratılması, benzersiz ve son derece düşündürücü ortamların yaratılmasına büyük ölçüde katkıda bulunur .

“Yeşil” olarak adlandırılan dekorasyonlar , iç mekanlara zarafet ve tazelik dokunuşu vermek veya bahçe , veranda veya terasın çekici olmayan bir köşesini geliştirmek için mükemmeldir ; bu anlamda sukulentler , kendilerine has özellikleri sayesinde, fantastik ve büyüleyici dikey kompozisyonların yaratılmasına çok elverişlidir.

 oluşturulmuş bir tablo , dışarıya, bahçenin dinlenme alanına veya balkona yerleştirilmek yerine, orijinal bir dekoratif unsur olarak iç mekan mobilyalarına yerleştirilebilir; bu gerçekten büyüleyici oluşturma değil, aynı zamanda bir basit yapı , yaşamak isteyenler için mükemmel mutlak kahramanları olarak bitkileri kullanarak el yaratıcı yeteneklerini.

Öyleyse, birkaç basit adımda sulu meyvelerle nasıl “yeşil” bir tablo oluşturulacağını görelim .

Neye ihtiyacımız var:

  • Ahşap bir çerçeve
  • Ahşap tahtalar
  • Çiviler veya vidalar
  • Zamk
  • Bahçe kumaşı
  • Boya
  • üst toprak
  • Makas
  • Kalem
  • Yağ bitkileri

Nasıl yapılır

1.

Öncelikle “yeşil çerçeve”nin hangi boyutlara sahip olması gerektiğine karar vermek gerekiyor; örnekte orta boy seçilmiştir, ancak isterseniz çok sayıda küçük kareler veya çok sayıda çeşidi barındırabilecek büyük bir resim oluşturabilirsiniz.

2.

Panolar, satın aldığımız ana çerçevenin arkasına sabitlenecek olan ikinci bir çerçeve oluşturacak şekilde kesilecektir .

Buradaki fikir, bitkilerle doldurulacak çerçevenin derinliğini arttırmak, doğru miktarda substrat yerleştirebilmek ve böylece farklı çeşitlerin yetiştirileceği alanı elde etmektir .

3.

Elde edilen çerçeve ve ahşap plakalar ile elde edilenler arasında bahçecilikten fissat veya doku olacaktır . Çerçeveyi ve kumaşı sabitlemek için biraz yapıştırıcı kullanacağız ve her şeyi çivi veya vidalarla güçlendireceğiz .

4.

Yapı oluşturulduktan sonra, toprak ekleme ve levhalarla oluşturulan çerçeveyi kapatma zamanı gelecektir (bu, duvara karşı gidecek kısımdır); çerçeveyi kapatmak için başka bir malzeme yerine bir geri dönüştürülmüş ahşap levha kullanabiliriz.

5.

Çerçeveyi istediğiniz renge boyayın ve tamamen kurumasını bekleyin.

6.

Şimdi sukulentleri dikme zamanı ; bir kalem veya çubuk kullanarak her bir bitkinin çerçeveye yerleştirilmesi için delikler hazırlayacağız ; bitkinin bir kökünü veya çok kalın bir sap varsa, kumaş olabilir kesilmiş olan makas .

7.

Gördüğünüz gibi görüntüde o uygundur köşe ile başlayan çerçevenin ve yaratma resminin içine doğru devam kompozisyon istediğimiz .

Mümkündür ven bir hale kağıt üzerinde taslak daha iyi bir genel bakış elde etmek; Gerçekten özgün bir sanatsal kompozisyon yaratmak için farklı çeşitlerin renkleri ve şekli ile oynayabilirsiniz.

8.

Sukulentler çok az bakıma ve az suya ihtiyaç duysalar da, yetişecekleri alt tabaka miktarının az olması nedeniyle özellikle yaz aylarında daha fazla sulanmaları gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul ingiltere Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul...

Bu, Birleşik Krallık Posta Kodları için web sitesidir. Bu sayfada şu içerikler bulunmaktadır: Örnek Zarf, Posta Kodu Formatı, Adres For...

Sukulentlerin çoğaltılması ne kadar sürer? Sukulentlerin çoğaltılması ne kadar süre...

Kaktüslerinizi ve Sukulentler nasıl çoğaltacağınızı öğrenin Kaktüslerinizi veya sukulentlerinizi çoğaltmak hiç de zor değil. Bu ya...

Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksılar Kaktüs veya Sukulent  için Ahşap Saksıla...

Tüm kaktüsler suludur, ancak tüm Sukulent  kaktüs değildir. Ancak konu tahta kaktüs saksı almak olduğunda, sukulent almakla hemen hemen...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ