Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

En yeni teknik ile çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Düzenli kullanım, havalandırma eksikliği ve bakım eksikliği ile çamaşır makinemizin hoş olmayan bir koku yaymaya başlaması çok normaldir .  kendinizi çok fazla karmaşıklaştırmadan çamaşır makinesindeki kötü kokuyu nasıl gidereceğinizi keşfetmeniz için bazı basit ipuçlarıyla size yardımcı oluyoruz .Şunlar da ilginizi çekebilir: Çamaşır makinesi neden kötü kokar? Alışkanlık haline getirmeniz gereken ilk adım, her yıkamadan sonra günün geri kalanında çamaşır makinesinin kapısını açık bırakmaktır, bu şekilde nemin uygun şekilde buharlaşmasını ve ortamın havalandırılmasını […]

17 Ağustos 2021 - 20:17 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi. A+A-

En yeni teknik ile çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Düzenli kullanım, havalandırma eksikliği ve bakım eksikliği ile çamaşır makinemizin hoş olmayan bir koku yaymaya başlaması çok normaldir .  kendinizi çok fazla karmaşıklaştırmadan çamaşır makinesindeki kötü kokuyu nasıl gidereceğinizi keşfetmeniz için bazı basit ipuçlarıyla size yardımcı oluyoruz .Şunlar da ilginizi çekebilir: Çamaşır makinesi neden kötü kokar?

Alışkanlık haline getirmeniz gereken ilk adım, her yıkamadan sonra günün geri kalanında çamaşır makinesinin kapısını açık bırakmaktır, bu şekilde nemin uygun şekilde buharlaşmasını ve ortamın havalandırılmasını sağlarsınız,2

Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir

Islak yüzeyleri temizlemek için özel bir bez (cam olanlar idealdir) alın ve yıkadıktan sonra çamaşır makinenizin tamburundan geçirin, bu şekilde bazen bu bölgede kalan fazla suyu emecek, bakteri biriktirecek ve kötü bir kokuya neden olacaktır. koku..3

Normalde tablet olarak gelen çamaşır makinelerini temizlemek için yılda en az iki kez özel ürünler kullanmanız önemlidir, bu sayede derinlemesine bir temizlik yapmış olursunuz ve biriken bakterileri yok etmiş olursunuz.4

Ara sıra beyaz çamaşırları temizlerken 90 derecede yıkayabilirsiniz, bu şekilde sıcak su tamburu iyice temizleyerek kötü kokuya neden olan kirleri ortadan kaldırır.5

Giysilerimizin ceplerinden çıkabilecek ve kötü kokuya neden olabilecek tiftik, kağıt artıkları ve diğer her şeyi temizlemek için filtreyi periyodik olarak temizlemeyi unutmayın .

çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir

Şimdi, bir kez kurulduktan sonra ne yapmalı? To çamaşır makinesinin kötü koku ortadan yapabilirsiniz:

 • Sadece yarım litre beyaz sirke kullanarak 30 ºC’nin üzerinde kısa bir yıkama yapın. Bu bileşen, çamaşır makinenizde bulunan bakterileri tamamen öldürme ve tekrar güzel kokmasını sağlama yeteneğine sahiptir.
 • Bakterileri öldürmek için de etkili olan bir ağartıcı yıkama yapın. Ancak ürün kalıntısı nedeniyle leke oluşmasını önlemek için bir sonraki yıkamanın beyaz çamaşırlarla yapılması tavsiye edilir.
 • Ayrıca, bu iki yıkamadan birini yaptıktan sonra, çamaşır makinesinde kabartma tozu dolu bir kap bırakabilirsiniz. Kabartma tozu kötü kokuyu emmeye yardımcı olacak ve çamaşır makinenizi tamamen taze bırakacaktır. çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Çamaşır makinesindeki kötü koku nasıl giderilir benzeri makaleleri daha fazla okumak istiyorsanız , Evde Bakım ve güvenlik kategorimize girmenizi öneririz 

Çamaşır makinesindeki kötü koku nasıl giderilir

Ev havalandırılıyor, buzdolabında son kullanma tarihi geçmiş hiçbir şey yok, evcil hayvanımız yok… O tuhaf ve kalıcı küf kokusu geliyor… Çamaşır makinesi kötü kokuyor!

Hatta hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çamaşır makinesinin kokusu gelebilir ve en kötüsü de bu kokunun giysilere de bulaşabilmesidir. Bu nedenle , çamaşır makinesindeki kötü kokuyu gidermek ve çamaşır makinenizin olması gerektiği gibi kokmasını sağlamak için size çok basit ama etkili öneriler vereceğiz : temiz.

İÇİNDEKİLER

 • Çamaşır makinesinde kötü kokunun nedenleri
 • Kötü kokulara karşı iyi alışkanlıklar
 • Çamaşır makinesinin içini nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz?
 • Çamaşır makinesinin kokusunu temiz bir şekilde ortadan kaldırın

Çamaşır makinesinde kötü kokunun nedenleri

Çamaşır makinesinin içinde bazen elimizden kaçan şeyler oluyor ama bu kötü koku problemimizin anahtarı olabilir. Olası nedenleri inceleyelim:

 • Kapı lastiğinde kir var mı? Çamaşır makinesinin içini temizlemek genellikle önceliklerimiz arasında olmadığı için çoğu zaman çamaşır makinesinin lastiğinde kir birikir ve eğer temizlemezsek zamanla kötü kokar.
 • Hep soğuk suyla mı yıkıyorsun? Bu, hassas çamaşırlar için iyi olabilir, ancak çamaşır makinesi için pek iyi değildir. 40º veya daha fazla su döngüsü, çamaşır makinesinin içinde biriken bakterilerin neden olduğu kötü kokuyu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Eliniz deterjanla mı gidiyor? Belki de çok temiz olmak isteyerek tam tersi bir etki elde ediyorsunuz. Fazla sabun, tankta birikerek ayrışır ve sorunlara neden olur. Ayrıca, sıkma fazla deterjanı temizleyemediği için giysiler için de iyi değildir; Akıllı çamaşır makinelerinin, su akışını yalnızca her yıkama için gerekli olan miktarı kullanarak kontrol ettiğini unutmayın; bu nedenle, fazla deterjan çamaşırlarda hoş olmayan kokulara ve kalıntılara neden olabilir.
 • Çamaşır makinesini her yıkamadan sonra kapatıyor musunuz? Bu gelenek kalıcı bir küf kokusuna neden olabilir. Çamaşır makinenizin çok çalıştığını ve ayrıca nefes alması gerektiğini unutmayın.
 • Çamaşır makineniz mükemmel durumda mı? Herhangi bir teknik sorun varsa (dönme, drenaj vb.) profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır . ulaşabilirsiniz.

Kötü kokulara karşı iyi alışkanlıklar

Tavsiyemizin bir kısmını önlemeye ayırmayı seviyoruz, çünkü sorunları öngörerek ve bunlardan kaçınarak çamaşır makinenizin ömrünü uzatacaksınız . Burada, çamaşır makinesinin içini nasıl temizleyeceğinize ve kötü kokuları nasıl uzak tutacağınıza dair bir dizi iyi alışkanlığı derliyoruz:

 • Kirli çamaşırları tamburda saklarsanız, çamaşır makinesi kötü kokabilir. Yıkamaya hazır olana kadar bir sepet içinde saklayın.
 • Küçük eşyaların yanlışlıkla lastik kapı üzerinde bırakılmasını önlemek için ağ torbaları kullanın .
 • Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi çamaşır makinenizin nefes alması, havalandırması, zaman zaman dünyaya açılması, içinde nem birikmemesi ve küflerin çoğalmasını engellemesi gerekir. İdeal olarak, her yıkamadan sonra kapıyı birkaç saat açık veya aralık bırakmalısınız.
 • Çamaşırlarınızdaki küf kokusunu gidermek zorunda kalmamanız için çamaşır makinesi programı biter bitmez sermenizi öneririz . Evde boş zamanlarını döngünün bitmesini bekleyerek geçirmek alışılagelmiş bir durum olmadığı için, zaman kontrolü sağlayan çamaşır makinelerinin sayısı her geçen gün artıyor; Böylece çamaşırlarınız ancak siz onu çıkarmaya hazır olduğunuzda kullanıma hazır hale gelir. Çocukları alırken, raporu bitirirken veya son tur sipariş ederken çamaşırların tambur içinde beklemesini önlemek için yıkamanın sonunu (24 saate kadar bir süre içinde) programlama imkanı sunan modeller de vardır. …
 • Tüm giysileri çıkardıktan sonra kapıdaki lastiğin üzerine emici bir bez sürün. Bu, kötü bir kokuya neden olabilecek fazla suyu ortadan kaldırır ve tesadüfen kauçukta çatlakları önler.
 • Ürün kalıntılarını gidermek için çamaşır makinesinin deterjan kutusunu ayda en az bir kez yıkayın .
 • Çamaşır makinesini periyodik olarak temizlemek için ürünler kullanabilirsiniz . Toz temizleyici, deterjan kalıntıları gibi organik kalıntıların giderilmesine yardımcı olarak hoş olmayan kokuların oluşmasını engeller; Ve aynı zamanda bulaşık makinesi için de çalışıyor. Suyun sert olduğu bölgelerde, kireç kalıntılarını gidermek ve cihazın ömrünü uzatmak için düzenli olarak kireç çözücü bir ürün kullanılması tavsiye edilir.

Çamaşır makinesinin içini nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz?

 • Zaman zaman yapmanızı öneririz . Tambur temizleme programını kullanabilir ve hatta 90ºC’de yıkadığınızda tambur da iyice temizlendiğinden beyaz çamaşırların yıkanmasından yararlanabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi filtresi mevcuttur . Ve tiftiklerden, kağıt parçalarından ve elbiselerimizin ceplerinde unuttuğumuz ve parlak olduğu kadar paramparça olan her şeyden kurtulmak için temizlenmesi gerekiyor. Çamaşır makinesinin filtresinin temizlenmesi genellikle sadece birkaç dakika sürecek çok basit bir işlemdir.
 • Son bir önlem olarak, çamaşır makinesini bir süre kullanmayacaksanız (örneğin tatilde), sızıntıları önlemek için vanayı kapatın .

Çamaşır makinesinin kokusunu temiz bir şekilde ortadan kaldırın

Çamaşır makinesinin kötü kokusunun ortaya çıkmasını önlemek için önleme şarttır . Ama şimdi burada olduğuna göre onu kaldırmak için ne yapacağız?

İnsanlar bize çamaşır makinesinin içini nasıl temizleyeceğinizi sorduğunda , Balay’da her zaman boş bir tamburla, deterjansız ve 90º’de suyla yıkamanızı öneririz. Sıcak su, çamaşır makinesindeki bakterileri ve dolayısıyla ürettikleri kötü kokuyu yok eder.

Çamaşır makinesinin bizim şımarık çocuğumuz olduğunu zaten biliyorsunuz, çünkü ilk olarak 1950’lerden beri yapıyoruz ve ikincisi, çalıştırma ve kullanım için bazı temel ipuçlarını uygulayarak, çamaşır makinesi herhangi bir ailenin en büyük müttefiklerinden biridir. Taze ve temiz tutmak size daha da yardımcı olacaktır: su, deterjan, yumuşatıcı, zaman ve emekten tasarruf edeceksiniz. Ve her zaman harika kokacak. Ve yine de daha fazlasını elde etmek istiyorsanız,  kaydolabilir , promosyonlara, indirimlere ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik bilgilere erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ