Per. Eki 28th, 2021

En yeni perde modelleri hakkında bilgi edinin En yeni perde modelleri

en kullanışlı perde çeşitleri , en kullanışlı perde modelleri , en kullanışlı mutfak perdeleri,

arasından seçim yapmak , günümüzde modern perde modelleri büyük farklılıklar gösterdiğinden sizin için zor olan şeylerden biri olabilir. Ev perdelerinizin şekillerini seçerken kumaş türü, perdelerin uzunluğu ve rengi gibi birçok şeyi göz önünde bulundurmalısınız. bir apartman dairesinde yaşıyorsanız veya çok büyük pencereli bir eviniz varsa,
en yeni perdelerin fiyatları her zaman yüksek olduğu için yeni ve lüks perde modelleri satın almak büyük bir mali yük olabilir. Bu nedenle, yeni perde türleri arasından seçim yapmak için bazı yararlı ipuçları topladık.
En yeni perde modelleri arasından seçim yapmanın püf noktaları
Eviniz için perde formlarını seçerken ihtiyacınıza uygun perdeler aramalısınız. Odaya güneş ışığının girmesini istiyorsanız, odaya doğal ışığın girmesine izin vereceği için şeffaf kumaşlara sahip perdelere odaklanmalısınız, ancak eğer varsa mahremiyet istiyorsanız veya dış ışığı azaltın, kalın veya koyu perdeler seçmelisiniz.

Ev mutfak perdelerinizin şekilleri yetişkin yatak odası perdelerinden veya çocuk yatak odası perdelerinden farklı olacağından, perdelerin yerleştirileceği oda ile de uygun seçilmesi gerekir.
Renklere gelince, perdelerin renklerinin mobilyalarla uyumlu olması daha iyidir, örneğin meclisler için perde arıyorsanız, renklerinin beyaz, bej veya lacivert gibi nötr olması tercih edilir. , Belediye mobilyalarını değiştirmeye karar verseniz bile yeni panolar için tekrar perde almanıza gerek yok.
En yeni perde modellerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Ölçüler

Doğru perde uzunluğunu seçmek için doğru pencere yüksekliği ölçüleri almalısınız. Yeni perde
çeşitleri alırken ölçüleri doğru almak önemlidir çünkü çeşitleri ve ölçüleri çok farklıdır. Ölçüldüğünde perdelerin boyuna 5-7 cm, genişliğine ise 10-20 cm eklenmesini öneririz, çünkü bu ilave tüm pencereyi çevreleyeceğinden, perdeler kapalıyken istenmeyen ışığın girmesini azaltacaktır.
Odayı daha büyük göstermek istiyorsanız, perdeleri üst pencere pervazından daha uzağa asmanızı, odanın tavanı alçak ise yerden tavana uzanan modern perdeleri asmanızı öneririz. Perdelerin zarar görmesini engellemek istiyorsanız evinizdeki perdelerin yere değmemesi en doğrusudur. en kullanışlı perde çeşitleri , en kullanışlı perde modelleri , en kullanışlı mutfak perdeleri,
Dekorasyon stili

En yeni perde modelleri, farklı dekoratif stiller için uygun olmaları ile karakterize edilir.
Ev odalarınızın dekoruna uygun en güzel ev perde dekorasyonlarını seçmelisiniz. Her odada aynı görünen en güzel ev dekor perdelerini seçerken yaygın bir hata yapmaktan sakının, bunun yerine her odayı kendi dekoratif stiliyle benzersiz, ancak evin geri kalanıyla uyumlu hale getirmeye çalışın. Canlı perdelerle her odaya benzersiz bir dekor kazandırmaya çalışın.

En kullanışlı perde çeşitleri

Eviniz için en güzel perde modellerini seçerken yaratıcı olun ve tek renk veya tek şekil ile sınırlı kalmayın, örneğin ailenin çocuk yatak odalarına nevresim rengine benzer perdeler asabilirsiniz veya renkler ve şekillerle dolu olan odanın tarzıyla orantılıdır.
Renkler

Yatak odası perdelerinin renkleri diğer odaların renklerine göre daha yumuşaktır.
Modern perdelerin en yeni modellerinin renklerini ister genel olarak odanın renklerine uyacak, ister farklı ve göz alıcı olsun diye tercih edebilirsiniz. Perdelerin renklerinin dekorla uyum sağlaması için tercih etmelisiniz. duvarlarla aynı renkte perdeler. Eğer korkak ve farklı perdeler istiyorsanız kırmızı, gök mavisi, pembe, yeşil ve daha fazlası gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Mor, mavi ve açık pembe gibi göze hoş gelen renkleri de seçebilirsiniz. Fon perde modelleri nasıl kullanılır
Desenler ve süslemeler

Evinizi dekore etmek için desen ve süslemeli en yeni perdeleri seçebilirsiniz.
En yeni dekoratif perdeler renkli mobilyalara veya renkli bir dekor stiline de uygundur, ancak evinizin odaları renkten yoksunsa, dekoratif ve renkli perdeler çok uygun olacaktır. Odaya fazla dikkat çekmeden biraz renk katmak istiyorsanız puantiyeli ya da çiçek desenli gibi küçük desenli perdeleri tercih edebilirsiniz.
Uzun vadede pratik kumaşlar

Hafif ve şeffaf perdeler açık plan evlerde idealdir
Çoğu kumaş türü, uzun süre güneşe maruz kaldığında bir miktar yıpranır veya hasar görür, ancak bazı kumaşlar vardır ki, daha dayanıklı oldukları için diğerlerinden daha dayanıklıdır. çabuk bozulmaz ve bunlar en saf kumaşlardır tercih etmenizi tavsiye ederiz.


kumaşı güneş hasarına karşı daha az hassastır ve keten ve kadife gibi diğer kumaşlar özellikle güneşe maruz kalan bir odada daha dayanıklıdır. Bu kumaşların bazıları normal çamaşır makinelerinde temizlenemediğinden temizleme yöntemini de göz önünde bulundurmalısınız. Stor zebra perde jaluzi panjur temizliği
Bununla evinize uygun en yeni perde modelleri arasından seçim yapmanız tavsiyemizi sonlandırıyoruz ancak kişisel zevkinizi tatmin etmeyen yeni ve lüks perde modelleri almanın sizin için sıkıcı olabileceğini unutmayın, bu yüzden zevkinizi göz önünde bulundurun. Bu perdeleri seçerken. Ziyaret ettiğinizde misafirler üzerinde mükemmel bir ilk izlenim bırakmak için evin girişini dekore etmek de 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir