Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Değişik yazı tipleri 2022

2022 İçin En İyi On Yazı Tipi ve Ne Zaman Kullanılacağı Günümüzde kullanılan en iyi yazı tiplerini ve bunların ne zaman ve nerede kullanılacağını bilmek, baskı şirketinize rekabet avantajı sağlayabilir. Gittikçe daha fazla marka, kampanyalarını tasarlarken yazı tipi konusunda bilinçli hale geliyor. Satış döngüsünün başlarında yazı tipi seçimine ilişkin girdilerinizi sağlayabilmek, size uzun vadede kaliteli müşteriler kazandırabilir. […]

23 Ocak 2022 - 17:26 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi. A+A-

Değişik yazı tipleri 2022

2022 İçin En İyi On Yazı Tipi ve Ne Zaman Kullanılacağı

Günümüzde kullanılan en iyi yazı tiplerini ve bunların ne zaman ve nerede kullanılacağını bilmek, baskı şirketinize rekabet avantajı sağlayabilir. Gittikçe daha fazla marka, kampanyalarını tasarlarken yazı tipi konusunda bilinçli hale geliyor. Satış döngüsünün başlarında yazı tipi seçimine ilişkin girdilerinizi sağlayabilmek, size uzun vadede kaliteli müşteriler kazandırabilir.

2020’nin en iyi yazı tiplerinin epeyce farklı listesi var. Google’ın yazı tiplerini herkesin kullanımına açık olduğu ve genel baskı uygulamaları için en uygun oldukları için kullanmayı seçtik.

Diğer listeler size kelime işaretleri, logolar veya bilgi grafikleri tasarlamak için yararlı olan yazı tiplerinden bahsedebilir, ancak Google’ın listesi yayıncıların ve pazarlamacıların her gün bağımlı olduğu yazı tiplerini içerir. Popülerlik sırasına göre görünürler.

1. Helvetik

Helvetica, dünyanın en popüler yazı tipi olmaya devam ediyor. En çok tabelalar ve faturalar veya makbuzlar gibi iş formları tasarlarken bilinir. Büyük x-yüksekliği onu olduğundan daha büyük gösterdiği için okumak zahmetsizdir. Bu, müşterilerin çok ince baskı kullanması gerektiğinde harika bir seçimdir. Helvetica’nın en yaygın eleştirisi karakterden yoksun olmasıdır. Çok tarafsız bir izlenim bırakmak istiyorsanız bu harika, ancak daha belirgin bir yazı tipi kullanmak okuyucularınızdan tepki almanıza yardımcı olabilir.

2. kalibre

Listemizde ikinci sırada da bir sans serif yazı tipi var. Ancak, Helvetica’dan daha fazla karaktere sahiptir. Ayar genişliği daha dar ve harf şekilleri daha yuvarlak ve daha yaratıcı. Microsoft, Calibri’yi tasarladı ve artık Microsoft Office’teki varsayılan yazı tipi. Modern ve “gündelik iş” görünümü, onu çoğu iş belgesi için mükemmel bir seçim haline getirir.

3. Gelecek

Sıradaki örneğimiz başka bir klasik sans serif yazı tipi. Bir trend fark ediyorsanız, yanılmıyorsunuz. Sans serif yazı tipleri günümüzde moda çünkü post-modern çağımızın ruh halini yansıtıyorlar. Futura, günümüzde kullanılan en iyi bilinen geometrik yazı tipidir. Karakterlerinin tümü daire, kare veya üçgenden çizilir. Müşteriniz okuyucuların onu ultramodern veya fütürist olarak görmesini istiyorsa, bu kabul edilen seçimdir.

4. Garamond

Garamond, listemizdeki ilk serif yazı tipidir. Garamond, 17. yüzyıl Fransa’sına kadar uzanan klasik bir yazı tipi stilidir ve seçebileceğiniz en zarif yazı tiplerinden biridir. Garamond, en iyi kitap yayıncılığı için bir yazı tipi olarak bilinir. Klasik bir tat ve incelik duygusu iletmek istediğiniz her an kullanabilirsiniz.

5. Times New Roman

Dünyanın en iyi bilinen serif yazı tipi, son zamanlarda popülerliğini Garamond’un hemen altına düştü. The Times of London yazı tipini 1931’de görevlendirdi. Yazı tipini kırk yıl boyunca kullandı. Okuyucular onu her zaman gazetecilikle ilişkilendirecek ve yayıncılar onu her gün kitaplar ve genel baskı için kullanıyor. Ünü, onu sağlam ve güvenilir bir imaj iletmek isteyen markalar için mükemmel bir yazı tipi yapar.

Ticaret Sırları

Kaliteli restoranlardaki şarap görevlilerinin yemek seçimlerimizle mükemmel şarapları eşleştirme becerilerinden genellikle etkileniyoruz. Bu yeteneğin arkasında bir ticari sır var. Şarap görevlilerinin desteklemek için sınırlı bir menüsü ve mahzenlerinde sınırlı bir envanteri vardır. Mahzenlerini menüye göre stoklarlar ve ev sahibi sizi masanıza göstermeden çok önce eşleştirmelerini ezberlerler. 

Bu on tarzdaki yazı tipini ezberlemek, baskı endüstrisinde hayati bir ticari sır olabilir. Onları bir şarap görevlisi gibi zahmetsizce eşleştirebilmek, işinizi farklılaştıracak ve bilgili tipograflar ve grafik tasarımcılar ile size güvenilirlik sağlayacaktır. Tasarımcıların tüm bu yazı tiplerini nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgiyi fontsinuse.com web sitesinde bulabilirsiniz.

6. Arial

Listedeki altıncı yazı tipimiz bizi sans serif yazı tiplerine geri getiriyor. IBM, Arial’i görevlendirdi. Helvetica’ya o kadar benziyor ki, IBM’in onu yalnızca bir numaralı yazı tipimiz için telif ücreti ödemekten kaçınmak için tasarladığı söylentileri dolaştı. Belli bir yaştaki bizler, onu Windows 3.1 işletim sisteminden hatırlayacaktır. Helvetica gibi, müşterilerinizin tabela, iş formları veya ince baskı için kullanabilecekleri genel amaçlı bir yazı tipidir. Söylentileri boşver, Helvetica’dan daha hafif ve biraz daha az resmi, bu da ona daha fazla karakter ve özgünlük veriyor.

7. Kambriya

Microsoft, Cambria’yı 2004 yılında Windows Vista’da bulunan ClearType yazı tiplerinden biri olarak görevlendirdi. Nispeten yakın zamanda tasarlanmış olmasına rağmen, 19. yüzyılın sonlarından kalma serif yazı tiplerini andırıyor. Bu geçişli serif yazı tipi, Times New Roman’dan daha yoğundur ve Helvetica gibi, sağlam görünümlüdür ve küçük harflerle okunması kolaydır. Microsoft, gövde metni için Cambria’yı tasarladı ve tipograflar bunu genel iş baskısında yaygın olarak kullanıyor.

8. Verdana

Verdana, bu sefer sans serif ailesindeki başka bir Microsoft yazı tipidir. 1996’da Microsoft, bilgisayar ekranlarında daha okunaklı olan Helvetica’ya bir alternatif istedi. Kağıda baskı yapmak için de sağlam bir seçim haline geldi. Helvetica’dan daha büyük bir set genişliğine ve karakter aralığına sahiptir. Bu nitelikler, ince baskı için Helvetica’dan daha okunaklı olmasını sağlar.

9. Rockwell

Rockwell, 1910’a kadar uzanan klasik bir levha serif veya Mısır tarzı yazı tipidir. Tasarımcısı, onu ekranlarla kullanmak için tasarladı, bu nedenle, müşterinizin eski bir görüntü iletmek istediği afişler veya posterler için mükemmel bir seçimdir. Büyük ve cesur, bu da onu tabelalar için talep görüyor. Ayrıca, yerleşik markalar için standart metin uygulamalarında kullanılabilecek kadar çok yönlüdür.

10. Franklin Gotik

Listemizi çok ağır bir “grotesk” ile tamamlıyoruz (bunda çirkin bir şey yok) ilk kez 1904’te ortaya çıkan sans serif yazı tipi. Gotik, sans serif için eski moda bir kelimedir. Franklin Gothic, reklam panoları, afişler ve manşetler için çok popülerdir, ancak çoğu okuyucu, uzun metinler için onu fazla ağır bulmaktadır. Müşterinizin büyük, kalın, kısa bir açıklama yapması gerekiyorsa, bu onlar için yazı tipidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ