Çar. Eki 27th, 2021

Çamaşır makinem dönmüyor ama suyu döküyor. Ben ne yaparım?

Çamaşır makinesinin evde çok önemli bir ev aleti olduğu konusunda hemfikiriz, ancak muhtemelen ona uygun bakım yapmadığımız ve bir arıza olduğunda nasıl tepki vereceğimizi bilmediğimiz konusunda hemfikiriz. En sık karşılaşılan arızalardan biri olan “çamaşır makinem dönmüyor ama suyu döküyor” gibi bir durumla karşılaştıysanız veya bu sorunu duyduysanız ve yaşamak istemiyorsanız okumaya devam edin çünkü size neler olduğunu anlatıyoruz. bunun olmasının nedenleri. Bunun olmasını önlemek için size bazı ipuçları da bırakıyoruz. Ayrıca, herhangi bir rahatsızlık durumunda web sitemizi ziyaret ettiğinizi ve ev çamaşırhane hizmetimizi kiraladığınızı hatırlatma fırsatını da buluyoruz . Kıyafetlerinizle rekor sürede ilgileneceğiz ve bize belirttiğiniz yere teslim edeceğiz.

Çamaşır makinem su boşaltıyor ama sıkmıyor

Çamaşır makineniz boşalıyor veya boşalıyor ama sıkmıyorsa, ilk yapacağınız şey fişini çekmek (kapatmak yetmez, elektrik akımını kesmeniz gerekir) ve ardından gidere olan bağlantısını kontrol edeceksiniz. doğru yerleştirilmiş. Gerekirse bu hortumu veya boruyu ayarlayın ve sorun devam ederse bir uzmana başvurun.

çamaşır makinesi neden dönmüyor

Çok yaygın olan bu arıza birkaç nedenden dolayı oluşur:

  1. Tahliye veya boşaltma borusu ile ilgili sorunlar : Bir önceki noktada bahsetmiştik, çamaşır makinenizin suyu doğru şekilde sıkması ve boşaltması için en uygun koşullarda bir tahliye borusuna sahip olması gerekir. Eğilmişse, sıkışmışsa veya sadece bozulma gösteriyorsa, diğer alanları etkileyebileceği için değiştirmekten çekinmeyin.
  2. Su pompası kötü durumda : Tüm yıkama işlemi için ama özellikle sıkma için gerekli olan bu parça, kıyafetlerimizde bozuk para ve diğer eşyaları bırakıp yıkamaya koyduğumuzda kolayca zarar görebilir. Her yüke ne koyduğunuzu çok iyi kontrol edin ve en az üç ayda bir bu parçanın durumunu inceleyin.
  3. Hasarlı motor : Motor yandığı veya hasar gördüğü için çamaşır makineniz dönmeyebilir. Bunu tanımak çok kolaydır, çünkü herhangi bir döngüyü etkinleştirirken çıkan koku sizi uyaracaktır. Bu sinyalde fişini çekin ve bir uzmana danışın. Çamaşır makinesi dönmüyor çözüm 
  4. Tambur çok yüklü : çamaşır makinesinin çamaşırlarla tamamen doldurulması tamburun dengesini bozabilir ve sıkma işlemini ve uzun vadede makinenin doğru çalışmasını engelleyebilir . Giysilerin hareket ettirilebilmesi, düzgün şekilde temizlenebilmesi ve tüm kalıntılardan kurtulabilmesi için orta yükler yapmak en iyisidir. Ayakkabı durumunda Onları elde yıkamak ve yatak durumunda daha mı iyi? ️ ve diğer özel parçalar, tüm özel çamaşır çeşitlerini içeren Washrocks servisleri ile iletişime geçebilirsiniz .

eğirme neden önemlidir

Sıkma, nemin azaltıldığı ve suyun büyük bir kısmının giysilerinizden çıkarıldığı yıkama döngüsünün bir parçasıdır. Bu, kuru çıkacağı anlamına gelmez, sadece kurutma işlemini iyileştirmek ve her giysinin kumaşına zarar veren bakterilerin oluşmasını önlemek için fazla suyu azaltır. 

Her çamaşır makinesinin, kumaş cinsine göre belirleyeceğiniz sıkma devri metresi vardır  ; Sentetik bir bluz, pamuklu veya keten bir pantolonu eğmekle kot pantolonu eğmek aynı şey değildir.

Ellerinizi başınızın üzerine koyup “çamaşır makinem dönmüyor ama suyu atıyor” dememenizin anahtarı, bir uzmana götürmeye gerek kalmadan ekipmanın doğru bakımıdır. Aylık olarak parçaları kontrol edebilir, deterjan kutusunu temizleyebilir, filtreyi boşaltabilir, hortum ve kabloların durumunu gözlemleyebilirsiniz. Bununla sadece kullanım ömrünü uzatmakla kalmayacak, zamandan ve paradan da tasarruf edeceksiniz.

Çamaşır makinesi sıkmıyor, neden?

Çamaşır makinesi bizim evde en önemli aletleri biridir. Su faturamızda bize zaman ve para tasarrufu sağlar. Çamaşır makineniz çamaşırlarınızı normalden fazla nemli bıraktıysa yani çamaşır makinesi sıkmıyorsa okumaya devam etmenizi öneririz.

Spin türleri

Çamaşır makinenize ne olduğundan emin değil misiniz? Giysiler neden normalden daha ıslak kalır? At  bu sorunu çözmek böylece size bazı ipuçları vermek.

Çamaşır makinesi neden sıkmıyor sorusunu çözmeye başlamadan önce sıkmanın ne olduğunu bilmeniz önemlidir . Sıkma, çamaşır makinesinin çamaşırların nemini mümkün olduğu kadar azalttığı döngüdür.

Spin şekli çamaşır makinesinde tambur dönüş sayısına bağlı olacak çamaşır makinesi spin içinde 1 dakika .

Ancak sıkma türü, yıkamak istediğiniz kumaş veya giysinin türüne bağlı olacaktır, bu nedenle çamaşır makinenizin programlarını bilmek önemlidir.

Çamaşır makinesinin dönmemesinin nedenleri

Ardından, Hermanos Pérez’deki çamaşır makinelerinde profesyonellerden oluşan ekipten, size çamaşır makinenizin sıkmama nedenlerinden bazılarını anlatacağız.Hazır mısınız? Hiçbir şeyi kaçırmayın ve okumaya devam edin!

Kötü dağıtılmış yük

Yakın zamanda çamaşır makinesinin dönmediğini veya tamburun yavaş hareket ettiğini doğruladıysanız , bunun nedeni yükün iyi dağılmaması veya tamburun çok dolu olması olabilir. Bu sorun nedeniyle, cihazın kendisi bu yükü yerini değiştirerek dengelemeye çalışacaktır.

motor

Çamaşır makinesi dönebilir, ancak optimumdan çok daha düşük bir hızda. O hıza ulaşmıyorsa sebebi motorun kendisi veya fırçalardır . EcoSilence motorlu fırçasız bir yıkayıcı satın almak iyi bir seçim olacaktır . Online mağazamızda hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmayacak ucuz çamaşır makineleri bulacaksınız .

su bombası

Does Çamaşır makinesi sikmayi su pompasıyla? Yıkama programı sona erdiğinde çamaşır makinesini açtığınızda artık su varsa sorun pompadadır. Bu sorunla karşı karşıya kalırsanız satın almış olduğunuz çamaşır makinesinin teknik servisini aramanız en doğrusu olacaktır. Bizim de çevrimiçi ya da fiziksel mağazada bu ve diğer sorularınız için size yardımcı olabilir.

Ya çamaşır makinesi akım olmadığı için dönmezse?

Bir cihazın çalışması için elektrik prizine takılı olması hiç de kolay değil gibi görünebilir. Çamaşır makinesinin prize düzgün takılmamış olması veya evin o bölgesinde elektrik priziyle ilgili sorunlar olabilir. Kontrol et!

En iyi çamaşır makineleri, öneriler

Teknik servis sayesinde çözülebilecek veya çamaşır makinenizde kendi başınıza çözebileceğiniz sorunlar var. Ancak bu cihaz yeterince eskiyse ve her iki-üçte bir sorun çıkarıyorsa, çamaşır makinenizi yenilemeniz en doğrusudur . At Hermanos Pérez biz en iyisini ucuz çamaşır makineleri bu 2021 , biz bu modelleri öneriyoruz.

Siemens çamaşır makinesi, A +++

Bu Siemens modeli, anın en çok satanlarından biridir. 8kg kapasitesi, 1400rpm gücü ve A+++ enerji sınıfı ile kimseyi kayıtsız bırakmayacak. Siemens çamaşır makinesi, mükemmel kalitesi için en çok talep edilenlerden biridir. Sadece bizimle rakipsiz bir fiyata bulacaksınız. Bu Siemens modeli hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın .

Fagor çamaşır makinesi

Bu Fagor çamaşır makinesi ile çamaşır makinesinin tekrar sıkmama endişesi yaşamayacaksınız. 8kg ve 1200rpm kapasiteli bu önden yüklemeli model, kıyafetlerinizin bakımında en büyük yardımcınız olacak. A +++ enerji sınıfı ve inanılmaz bir fiyatla sahip olmaktan vazgeçemeyeceksiniz. Click burada ve satın iyi ucuz çamaşır makinesi .

Balayı çamaşır makinesi

Önden yüklemeli Balay çamaşır makinesi en 2021 İkisi yıkama onun verimliliği için, hem de kalite ve fiyat için bu talep biridir. Bu çamaşır makinesi, zarif ve sofistike paslanmaz çelik tasarımıyla dikkat çekiyor. 2021 yılının en iyi çamaşır makinesi modellerinden biridir. Almak isterseniz buraya tıklayın .

Çamaşır makineniz sıkmıyor mu? Hermanos Pérez’de size yardımcı oluyoruz

Çamaşır makineniz sıkmıyorsa veya başka bir sorunu varsa, çözmenize yardımcı olacağız. Teknik ekibimiz, hem çamaşır makinenizin yenilenmesi hem de teknik sorunların çözümü konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Hermanos Pérez çevrimiçi cihaz mağazasında en ucuz cihazları bulacaksınız . Ucuz bir çamaşır makinesi satın alın ve mükemmel kalitesini kontrol edin.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir