Per. Eki 28th, 2021

Çamaşır makinesi programları ne kadar sürer?

Hangi çamaşırları koyarsanız koyun, tam olarak bir süre alan ve gömlekler için olduğu kadar çarşaflar için de aynı miktarda tüketen çamaşır makinelerini hatırlıyorsunuzdur. Hâlâ bunu yapan modeller olsa da teknoloji sayesinde bu durum değişti: Artık  çamaşır makinenizin programlarının büyük çoğunluğu yıkamak istediğiniz çamaşırlara göre uyarlanmış durumda . Ve her yıkama bir öncekinden farklı olabileceğinden, programlarımızın da ayarlanması gerekiyor. Yaklaşık sürelerini ve bunları değiştirmek için neler olabileceğini bilmek istiyorsanız, bu makaleyi okumaya devam edin.

Balay çamaşır makinesi programlarının süresi

Bu tabloda çamaşır makinelerimizin ana programları ile yaklaşık yıkama sürelerini görebilirsiniz :

Aradığınız şey, kıyafetlerinizi hazırlamak için en hızlı seçeneklerse, şu ikisinden birini tercih edebilirsiniz:

  • Biraz daha fazla enerji tüketmesine rağmen yıkama programını yarıdan fazla kısaltan (yünlü ve 15 dakika hariç) “daha hızlı” fonksiyonunu kullanın .
  • “Süper hızlı 15/30 dakika” programı olan bir çamaşır makinesinde kısa programı . 3,5 kg’a kadar az kirli çamaşırları etkili bir şekilde yıkar.

Çamaşır makinesi programlarının süresi neden değişebilir?

Çamaşır makinenizde bulunan programlardan herhangi birini seçtiğinizde, ekranda her zaman bir saatin işaretlendiğini fark ediyorsunuz, ancak bazı durumlarda çamaşırlar ilerledikçe bu sürenin değiştiğini de görebilirsiniz .

Bunun olmasının ana nedenleri şunlardır:

  • By Balay pullar 3G dengesizlik sensörü bu bir yük uyuşmazlığı varsa algılar yenilikçi bir teknolojidir. Varsa motoru durdurur, yükü ayarlar ve tekrar çalışır. Bu şekilde program süresini biraz uzatabilirsiniz, ancak sıkma sırasında sorun yaşamanızı ve dolayısıyla kazanın zarar görmesini önleyebilirsiniz.
  • Deterjan doz aşımı : Bu süreyi uzatabilir çünkü gereğinden fazla eklemek çok fazla köpük oluşturur ve bu da normalden daha fazla durulamaya neden olur. Gelen bu makalede biz de bu ürünü doz için ne kadar önemli hakkında konuşmak.
  • Yük miktarına göre : Balay çamaşır makinelerinin yük sensörleri ne kadar çamaşır koyduğunuzu analiz edebilir. Sadece 1 kg çamaşır koyduğunuzu algılarsa, 5 kg koyduğunuz kadar su ve aynı zamanda kullanmaz .

Kısacası Balay çamaşır makineleri, çamaşır yıkama süresinin yeterli ve gerekli olması için mümkün olan tüm teknolojiyi kullanır, böylece çok fazla harcamadan kusursuz bir çamaşıra sahip olursunuz.

Buraya kadar geldiyseniz, çamaşırlarınızı hazır hale getirmenin ne kadar süreceğini zaten keşfetmişsinizdir. yıkayıcıların çoğunun , gerçekten ihtiyacınız olan zamanda bitmeleri için gecikmeli bir zamanlama özelliğine sahip olduğunu unutmayın . Başka şüphen mi var? Onlara yorumlarda sormanız yeterli!

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir