Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Kilitli çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır. Nedenler ve çözümler arçelik ,bosch , vestel , siemens ,çamaşır makinesi kapak açılmıyor Kilitli çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır. Nedenler ve çözümler Çamaşır makinesi kilitli kalıyorsa ve çamaşırları içeriden çıkarmak için açılamıyorsa, bu cihazlarda genel bir sorununuz var demektir. Arızanın birkaç nedeni olabilir. Bu, bu sorun için sunulan en yaygın listedir. Hangisinin açılmamasına neden […]

20 Ağustos 2021 - 21:01 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Kilitli çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır. Nedenler ve çözümler arçelik ,bosch , vestel , siemens ,çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Kilitli çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır. Nedenler ve çözümler

Çamaşır makinesi kilitli kalıyorsa ve çamaşırları içeriden çıkarmak için açılamıyorsa, bu cihazlarda genel bir sorununuz var demektir. Arızanın birkaç nedeni olabilir. Bu, bu sorun için sunulan en yaygın listedir. Hangisinin açılmamasına neden olduğunu belirleyin. Örnekler Bosch, Balay veya Siemens çamaşır makineleri içindir, ancak diğer markalar için de geçerli olabilir. Bir hata kodu veya bir veya daha fazla LED’in yanıp söndüğünü görürseniz , kontrollere başlamadan önce kılavuzu aramak ve hatanın ne anlama geldiğini doğrulamak en iyisidir .

Önlemek nedenleri açma kapağı arasında çamaşır makinesi :

  1. Su boşaltılmamış (yalnızca bazı modellerde)
  2. Kol veya kol kırık
  3. Kapı kilidi veya kapı kilidi kırıldı

su kaldırılamıyor

Bu nedenle güvenlik için çamaşır makinesinin kapısı kilitli tutulur ve cihaz, içinde su olmadığını algılayana kadar açılamaz. Bu durum YALNIZCA otomatik manyetik kapamalı çamaşır makinesi modelleri için geçerlidir . Çamaşır makinenizi çalıştırırken ve yıkamanın sonunda, hemen açılmasını sağlayan “CLACK” tipinde belirgin bir ses duyduysanız, çamaşır makineniz bu tip cihaza karşılık gelir. Öte yandan, yıkama sonunda çamaşır makinesini açmak için 2/3 dakika beklemek gerekirse, bu sizin durumunuz DEĞİLDİR. Genellikle en modern çamaşır makineleri içindir. Eskiler, içinde su olsa bile açılabilir.

Şüpheleri ortadan kaldırmak ve bu durumu kontrol etmek için, doğrudan tahliye veya doğrudan sıkma programını başlatın (önce tahliye olan) ve tahliyeyi engelleyen herhangi bir tıkanıklık veya tıkanıklık olmadığını kontrol edin. Boşalmazsa, basit bir hile filtre kapağını açmak (veya kapağın yanındaki ince hortumu kullanmak) ve tüm suyu çıkarmaktır. Birkaç litre olduğunu unutmayın. Azar azar ve emici bezler ve bir kova ile yapın. Çamaşır makinesini tekrar açıp bir program seçtiğinizde kilidi açılır ve çamaşırları çıkarabilirsiniz.

Çamaşır makinesi tahliye yapamadığının nedenlerini ve çözümlerini anlatan bu makaleye göz atabilirsiniz.

Kol veya kol kırık

Çoğu modelde, bir yıkama programını bitirdikten sonra güvenlik kilidi açılana kadar 2 veya 3 dakika beklemeniz gerekir . Bu sefer beklemeden yanlışlıkla  açmayı zorlarsak kulp kırılabilir ve deliğe sokulan kanca şeklindeki mandal artık çalıştırılamayacağı için açılmayabilir. Kolun hareketinin çok düzgün ve dirençsiz olduğunu fark ederseniz, sanki hiçbir şey çalıştırmıyormuş gibi kırılmış olabilir.

Kilitli çamaşır makinesi açılması için hile kapı ve çamaşır makinesinin şasi arasında dikey bir pozisyonda, bir ince, mutlaka tel veya plastik kayış çalıştırmaktır. Mandala kuvvet uygulayarak serbest kalması için hareket ettirmeye çalışır. Doğrudan çamaşır makinesine bakıldığında, birçok modelde sola kayar, ancak Bosch veya Siemens’in bazılarında sağa kayar. Ayrıca çamaşır makinesinin kapağını da ÖNCE FİŞİNİ ÇIKARIN ve kapı kilidine ulaşmaya çalışın ve küçük bir düz tornavida yardımıyla içeriden serbest bırakın, ancak bu çoğu zaman çok daha zor ve kırabilirsiniz. Dikkatiniz yoksa elektrikli kilit mekanizması.

Bu videoda kapıyı açmanın ve kıyafetleri hızlı bir şekilde çıkarmanın hilesini görebilirsiniz. Kapatma hatasını düzeltmez ama size zaman kazandırır.Bu videoyu görüntülemek için Flash player 8+ ve JavaScript’in etkinleştirilmiş olması gerekir.

Kapı kilidi kırılması veya iç kapı kilidi

Aksine, çamaşır makinesinin kolu kırık değil de iç kapı kilidi ise , mandal hareket eder, ancak iç mandal kaymadan kilitli kalır ve mandalı serbest bırakmaz, kilit kalır. Sadece makineyi kapattıktan ve 2/3 dakika bekledikten sonra, mandal pozisyonunun üzerindeki tutamağın alanına sıkıca vurarak kilidi açmayı deneyebilirsiniz. Genellikle birkaç denemeden sonra çalışır.

Manyetik sistemle gelen en modern Bosch, Balay veya Siemens çamaşır makinelerinde klasik 2 veya 3 dakika beklemeye gerek kalmaz, darbe hilesi çalışmaz. Mıknatıslı ve anında kapanan bu modellerde, etkinleştirildiğinde “Clack” gibi bir ses duyulur. Bu kapı kilidi arızalanırsa, su tahliye filtresi kapağının yanında küçük (genellikle kırmızı) bir plastik bant görünür. Kapı açılana kadar bu bandı çekmelisiniz. Nasıl devam edeceğinizi öğrenmek için çamaşır makinenizin kılavuzuna bakın .


Sonunda sorun kapı kolu veya kapı kilidi kırılmışsa, hangisini satın almanız gerektiğini öğrenmek için bu makaleye başvurabilirsiniz (ürün kodu, fiyat ve değiştirme için resmi seçeneklere alternatif seçenekler)

Beko Çamaşır Makinesi Kilidini Açın

WML serisi (ve benzeri) Beko çamaşır makinesi modellerinin bazılarında bazı blokaj sorunları oluyor (açınca bir anahtar çıkıyor ve kapıyı açmıyor), basit bir şekilde nasıl çözebileceğimize bir bakalım, bu sorunların çoğu.

Beko çamaşır makinesinin kilidini açmak için iki seçenek vardır:

  1. Çamaşır makinesindeki Reset tuşuna 5 saniye basılı tutun (başlat ve beklet tuşu ile aynıdır) ve çalışıp çalışmadığını test etmek için başka bir program seçin.
  2. Güç kablosunu birkaç dakikalığına çıkarın, yeniden takın, programı değiştirin ve yeniden deneyin. Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, kapatma sisteminde bir sorun veya arızalı bir devre olabilir ve bu durumdabir teknisyenden yardım almak için Beko Çamaşır Makinesi Teknik Servisi’ni aramanız gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ