Per. Eki 28th, 2021

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor – ne yapmalı?

Ya çamaşır makinesi açılmazsa? Ana şey kaba kuvvet kullanmaya çalışmamaktır. Bu, sorunu çözmek yerine neredeyse kesinlikle daha da kötüleştirecektir. Arızanın olası nedenlerini anlamalı ve makineye zarar vermeden açmalısınız. Ancak, sorunu kendi başınıza çözmenin garanti kaybıyla dolu olduğunu unutmayın.

nedenler

Kapağı engellemenin olası nedenleri tabloda özetlenmiştir,  ancak soruna bağımsız bir çözümün garanti kaybıyla dolu olduğunu unutmayın.

Durumun açıklamasınedenlerÇözüm
Su tahliye edilmediğinden çamaşır makinesi açılmıyorKanalizasyonda tıkanıklıkYetkili Midea Servis Merkezi ile iletişime geçin. Master suyu tahliye edecek ve tahliye filtresini sökecektir.
Drenaj pompasının arızası
Su seviye sensörünün kırılması
Akıllı modül arızası
Ambar kolu çok özgürce, zahmetsizce hareket ederKol mekanizması aşınmasıKolu değiştirmek için yetkili bir Midea servis merkezi ile iletişime geçin.
Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra çamaşır makinesinin kapağı açılmıyorProgram bittikten sonra elektronikler kapıyı bir süreliğine bloke ederBir kaç dakika bekle
Kilit sistemi açıkMakineyi ağdan ayırın
Kırık kapak kilitleme cihazıCihazı değiştirmek için yetkili bir Midea servis merkezi ile iletişime geçin.
Akıllı modül arızasıModülün yanıp sönmesi veya değiştirilmesi için yetkili bir Midea servis merkezi ile iletişime geçin.

Tablodan da anlaşılacağı gibi, çoğu durumda, kapağın tıkanması, profesyonel onarım gerektiren arızalardan kaynaklanır. Yüksek nitelikli uzmanlar tarafından ortadan kaldırılmalarına izin verin.

Kilitli çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır

Yukarıdaki tabloda bazı durumlarda çamaşır makinesinin fişini prizden çekmenin kapının açılmasına yol açtığı belirtilmektedir. Kilitli kapak, bundan hemen sonra veya 20-30 dakika sonra yeniden çalıştırıldıktan sonra açılabilir.

Elektrik kesintisi yardımcı olmazsa, yıkama programını yeniden başlatmayı deneyin. Çalışmaya başlamadan önce elektronikler kapının kilidini açmalı ve ardından tekrar kilitlemelidir. Kilit açma klik sesini duyduğunuzda, programı hızla durdurun.

Çamaşırları serbest bırakmak için bir sonraki fırsat, kapağın acil açma ipidir. Kasanın ön alt kısmında, dekoratif panelin altına, tahliye filtresinin yanına yerleştirilmiştir. Çekilecek ip sarı veya turuncu renktedir.

Bu sistem tüm çamaşır makinelerinde bulunmaz. Bazı modellerde, acil durum açma, kilitleme cihazının kilidinin açılmasıyla gerçekleştirilir. Ancak bunu yapmak için, yeterli deneyime ve bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından kesinlikle cesaretlendirilmeyen ve ayrıca garanti kaybıyla dolu olan üst paneli çıkarmak gerekir. Bu durumda, ustanın gelişini beklemek daha iyidir.

kırılma nasıl önlenir

  • Kapıyı sarsmadan dikkatlice açın. Bu, tutamak mekanizmasının ömrünü uzatacaktır.
  • Kapak kapatılırken de dikkatli kullanılmalıdır. Kuvvetle çarpmak kabul edilemez: tık sesi gelene kadar hafifçe ileri itin.
  • Akıllı modülün performansı, güç dalgalanmalarından büyük ölçüde etkilenir. Eviniz bu sorundan muzdaripse, ortaya çıkan farklılıkları dengeleyen bir voltaj dengeleyici – bir cihaz kurun.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir