Sal. Eki 26th, 2021

Okyanus kıyısındaki gelişmelerde yaygın olan cam perdeler de şehrin ortasında çok hoş karşılanıyor. Ne de olsa balkon camları sosyal alanı arttırır, doğal aydınlatma ve hava sirkülasyonu sağlar ve yine de manzarayı net bırakır.

Rüzgar ve yağmurdan korunan alanınız bir gurme balkon, bir Zen köşesi ve hatta bir ofis olabilir. Kullanım amacı ne olursa olsun, piyasada cam perdeler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

İdeal kapatma türünü seçmenize yardımcı olmak için, aşağıda bu dekorasyon trendiyle ilgili eksiksiz bir içerik bulunmaktadır . Okumaya devam edin ve evinizi dönüştürmek için cam perdelerin nasıl kullanılacağını öğrenin.

Cam perdelerin ne olduğunu bilin

Panoramik pencereler veya tam görüş pencereleri olarak da bilinen cam perdeler, korkuluk (veya korkuluk) ile sundurma çatısı arasındaki boşluğu dolduran levhalardan oluşur.

Bu tip kurulumda kullanılan malzeme lamine veya temperli olup, kalınlığı 8 ile 10 mm arasındadır. Böylece yapı darbelere, rüzgarlara ve sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. Cam perde levhaları alüminyum raylar üzerinde kayabilir veya 90 derece dönebilir.

Cam perdeler tamamen şeffaf veya renkli olabilir – sahil şehirlerinde yeşilimsi renk tonu oldukça yaygındır. Diğer binalara çok yakın binalarda, opak, aynalı veya füme camlar daha fazla mahremiyeti garanti eder.

Ayrıntılara karar vermeden önce apartman kurallarına bakın . Sundurmanın camla kapatılması bazen binanın cephesinde bir değişiklik olarak kabul edilir. Bu nedenle, toplantıda daha önce tanımlanmış bir camlama standardına uyulması gerekmektedir.

cam balkon tül perde modelleri , cam balkon stor perde modelleri , balkon tül perde modelleri , balkon kapısına kruvaze perde , cama monte zebra perde , cam balkon zebra perde modelleri , kruvaze perde balkon kapısı , balkon stor perde modelleri , balkon tülü modelleri , balkon stor modelleri , cam balkon stor perde fiyatları , mutfak balkonu perdesi , balkon zebra perde modelleri , cam balkon jaluzi perde fiyatları , balkon için stor perde modelleri , plise mutfak perde modelleri , cam balkon tül modelleri , balkon tül perde çeşitleri , balkon için tül perde modelleri ,

Piyasada bulunan 4 modeli keşfedin

Dairenizdeki balkon tipi ne olursa olsun, ortama tam uyum sağlayan bir cam perde modeli vardır. Her birinin ayrıntılarına göz atın!

1. Avrupa

Evlerde, ofislerde ve işyerlerinde en çok kullanılan modeldir. Merkezi bir pivot ile, yapraklar 90 derece döndüğü ve köşelerden birinde geri çekildiği için cam perdenin açılması tamamlanır.

Avrupa sistemi tüm balkon formatlarına uyum sağlar ve mükemmel hava sirkülasyonunu garanti eder. Bununla birlikte, çatlaklarından geçebilen suya karşı zayıf bir şekilde dayanıklıdır.

2. Stanley

Stanley olarak bilinen cam perde modeli, duş kabinlerine benzer şekilde çalışır: levhalar, bir araya gelinceye kadar raylar üzerinde her iki yönde paralel olarak kayar. Bu nedenle, açıklık geniştir, ancak toplam değildir.

Bu perde türü , sistemi rüzgara ve yağmura karşı daha fazla direnç sağladığı için yüksek katlardaki daireler için daha uygundur . Ek olarak, sakinler kısmi açılışlarını daha iyi kontrol edebilirler.

3. Versatik

Versatik adlı model ise sabit kenarlara sahiptir ve aralarında plakalar tek bir uzun ray boyunca tek yönde ilerler. Sonuç, pencere benzeri bir sistemdir.

Avrupa ve Stanley modelleriyle karşılaştırıldığında, Versatik en küçük açılmaya izin veren modeldir: açıklığın sadece üçte ikisi. Mutfak perdesi seçimi için 7 ipucu

4. Tavan

Cam perdenin bir diğer çok modern seçeneği, genellikle koridorlara, balkonlara ve pergolalara kurulan çatı versiyonudur. Bu sistem daha fazla doğal ışığın girmesine izin verir.

Diğer modellerde olduğu gibi, çatı perdesi de güneş ışığı girişini azaltmak ve odadaki termal konforu korumak için bir kumaş perde ile birleştirilebilir. Ayrıca piyasada otomatik açılıp kapanan seçenekler de mevcuttur .

Cam perdelerin avantajlarını görün

Cam balkonların ana avantajlarından biri, alanın kendisini doğal bir şekilde ve panoramik manzaradan ödün vermeden samimi ortama entegre etmesi nedeniyle estetik sonucudur. Bu, daha da büyük bir oturma odası veya yemek odası garanti eder.

Cam perdeler dairenizi sadece daha güzel kılmakla kalmaz, aynı zamanda daha işlevsel ve ekonomik hale getirir. Çünkü doğal aydınlatmanın artması, gün boyunca ışıkları açık tutma ihtiyacını azaltır ve odaya sıcaklık getirir.

Camlı alanın kullanımı ne olursa olsun, her türlü hava koşulunda yararlanmak anlamına gelen akustik ve ısı yalıtımını yine de garanti edersiniz. Gurme verandanızda özel bir öğle yemeği planladınız, ancak hava değişti mi? Sadece pencereleri kapat ve partiye devam et!

Bir diğer önemli nokta da güvenlikle ilgili: Cam perdeler, düşmelere karşı koruma sağlamalarının yanı sıra, özellikle alçak katlarda, balkona tırmanmaya çalışan yabancıların içeri girmesini zorlaştırıyor.

Bu nedenle, cam perdelerin bir daireyi iyileştirmeye yardımcı olması şaşırtıcı değildir . Emlak piyasası verileri, balkon ve balkon gibi sosyal alanların bir mülkün fiyatında %40’a varan artıştan sorumlu olabileceğini gösteriyor .

Gerekli bakımı kontrol edin

Cam perdelerin tüm avantajlarından yararlanabilmeniz için bazı önlemlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki, balkon camlarının Brezilya Teknik Standartlar Birliği’nin (ABNT) belirli kurallarına uyması gerektiğinden, yapının kurulumunun uzman profesyoneller tarafından yapılmasını sağlamaktır.

Modeli seçip montajı tamamladıktan sonra perdelerin bakım ve temizliğini planlamak gerekir. Normalde her iki yılda bir cam, film ve ray ve yatak gibi aksesuarların durumu değerlendirilmelidir.

Daha güçlü ürünler filmlere zarar verebileceğinden, günlük olarak pencerelerin iç temizliği sadece nemli bir bez ve nötr sabunla yapılmalıdır. Dış temizlik ise cephelerin bakımı ile uğraşan profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Rayları temizlemek için ince uçlu bir elektrikli süpürge kullanın.

Cam perdeler, konut sakinlerinin isteklerine ve hava koşullarına göre açılıp kapatılabildiğinden, bir mülkün iç ortamlarını iyileştirmek için güzel ve çok yönlü bir çözümü temsil eder.

Ayrıca camlı balkonlar, özelleştirirken yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız için mükemmel alanlar haline geliyor. Bu nedenle, o anın dekorasyonundaki ana trendlere mutlaka göz atın ve bu alanı evinizin en sevilen alanına dönüştürmek için ilham alın!

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir