Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının sonunda su pompalanır ve boşaltılır. Ancak çamaşır makinesindeki suyun gitmemesi olabilir, bundan önce çamaşır makinesindeki suyun düzgün şekilde boşalmamasının birkaç nedeni olabilir. Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Çamaşır makinesi dönüyor ama su boşaltmıyor Çamaşır makinesi dönüyor ama suyu tahliye etmiyorsa, çıkışını engelleyen bir şey olabilir: bir giysi, bir madeni […]

17 Şubat 2022 - 9:10 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi. A+A-

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor

Her yıkama programının sonunda su pompalanır ve boşaltılır. Ancak çamaşır makinesindeki suyun gitmemesi olabilir, bundan önce çamaşır makinesindeki suyun düzgün şekilde boşalmamasının birkaç nedeni olabilir. Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Çamaşır makinesi dönüyor ama su boşaltmıyor

Çamaşır makinesi dönüyor ama suyu tahliye etmiyorsa, çıkışını engelleyen bir şey olabilir: bir giysi, bir madeni para, tiftik,… İç ve dış tambur arasındaki tahliyeyi kontrol etmeliyiz. Su çıkışında herhangi bir engel bulursak, çamaşır makinesinin tekrar normal çalışabilmesi için onu çıkarmalıyız.

Bir giysi veya çamaşır makinesini engelleyen bir şey nasıl çıkarılır

Çamaşır makinesinden bir giysiyi veya herhangi bir engeli çıkarmak için lastik contayı, dış tambura bağlı pompayı ve ana erişim panelini çıkarmak gerekir. Ardından engeli çamaşır makinesinden çıkarmaya çalışmak için bir kanca kullanın.

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor veya sıkmıyor

Çamaşır makinesinin hem pompası hem de sıkma devri çalışmıyorsa, muhtemelen pompa arızalıdır veya sorun kayıştan kaynaklanmaktadır.

Pompa çalışıyor, ancak çamaşır makinesi dönmüyor

Yıkayıcı takılı değilken tahliye pompasını kontrol edin. Sıkışır mı? Ayrıca çamaşır makinesinin tahliye borusunun suyun tahliyesi için çok alçak olup olmadığını veya borunun tahliyesinin çamaşır makinesinin kendisinden daha yüksek olup olmadığını kontrol edin.

Arızanın nedenini doğru bir şekilde belirlemeliyiz, çamaşır makinemizde ne olduğundan emin olmadığımızda her zaman uzman bir teknisyene danışmanız tavsiye edilir.

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor mu?

Bir şeyin aniden çalışmayı durdurana kadar çalıştığı zaten biliniyor ve diğer birçok şey gibi cihazlarınızın arızalanmasının da bir gecede ve haber vermeden geldiği biliniyor .

Çamaşır makinesini açtıysanız ve çamaşırları almaya gittiğinizde tamburda hala su varsa , bunun nedeni tam olarak boşalmamasıdır. Ayrıca suyu tahliye etmeyerek çamaşır makinesi de sıkma yapmış olmayacaktır. Ama merak etmeyin! Bu sorunu kendi başınıza çözmeniz çok olasıdır. Çamaşır makinesi tahliye olmadığında ne yapacağınızı bilmeniz için anlatacaklarımıza dikkat edin .

Yapmanız gereken ilk şey , çamaşır makinesini kapatıp fişini çekmek , su girişini kapatmak ve filtre kapağını (sağ altta bulunur) açmaktır. Zeminin ıslanmasını önlemek için bir havlu koyabilirsiniz. Tahliye edilecek çok su varsa, bir tür kap bile.

Bu ilk adımları tamamladığınızda diğerlerini not edin:

  1. Tahliye hortumunun bükülmediğini veya tıkanmadığını kontrol edin; Bunu yapmak için hortumun kapağını sökün ve suyu bir kaba boşaltın. Ardından kapağı tekrar takın ve hortumu normal konumuna getirin.
  2. Filtrenin engellenmediğini kontrol edin; filtreyi çıkana kadar döndürün ve içinde olabilecek tüm tiftik, bozuk para veya diğer nesneleri çıkarın ve kanatçıkların serbestçe hareket ettiğini dikkatlice kontrol edin.

Her şeyi kontrol ettikten sonra , çamaşır makinenizin “tahliye” programı varsa , II gözüne bir litre su dökün ve programı başlatın. Böylece bir sonraki yıkamada deterjanın kullanılmadan boşalmasını önlemiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ