Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Bosch buzdolabı alarm resetleme hata kodları

Bosch buzdolabı hata kodları: nasıl düzeltilir Bosch ev aletleri kullanıcılar arasında popülerdir, bosch buzdolabı alarm kapatma ancak hiçbir cihaz bozulmaya karşı bağışık değildir. Bu nedenle, Bosch buzdolabında bir hata kodu görüntüleniyorsa, onu deşifre etmeniz gerekir. Değeri sizi başarısız olan öğeye yönlendirecektir. Böylece parçayı teşhis edebilir ve onarabilirsiniz. Bosch buzdolabı hata kodları Buzdolabını her zamanki gibi kullanıyorsunuz ve aniden […]

17 Ağustos 2021 - 20:56 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi. A+A-

Bosch buzdolabı alarm resetleme hata kodları

Bosch buzdolabı hata kodları: nasıl düzeltilir

Bosch ev aletleri kullanıcılar arasında popülerdir, bosch buzdolabı alarm kapatma ancak hiçbir cihaz bozulmaya karşı bağışık değildir. Bu nedenle, Bosch buzdolabında bir hata kodu görüntüleniyorsa, onu deşifre etmeniz gerekir. Değeri sizi başarısız olan öğeye yönlendirecektir. Böylece parçayı teşhis edebilir ve onarabilirsiniz.

Bosch buzdolabı hata kodları

Buzdolabını her zamanki gibi kullanıyorsunuz ve aniden ekranda semboller fark ediyorsunuz. Bazı modellerde göstergeler yanıp sönebilir veya bip sesi çıkarabilir. Bir arıza aramaya başlamadan önce, bir sistem arızasını hariç tutun. Bunun için:

 • Buzdolabının fişini prizden çekin.
 • 10-15 dakika bekleyin.
 • Tekrar başlatın.

Ekrana bak. Kod kaybolursa, bunun nedeni bir sistem arızasıdır. Değilse, talimatlarda veya tablomuzda şifre çözmeyi arayın.

Arıza koduNedirSorunu kendiniz nasıl çözersiniz
E1 / r1Soğutucu bölmesindeki sıcaklık sensörü arızalı.Sensörü, kontaklarını ve kablolarını kontrol edin. Bağlantıları sıkın, şeridi veya parçayı değiştirin.
E2Soğutucu bölmesindeki evaporatör sensörü arızalı.Bu durumda, odadaki sıcaklık yükselebilir ve duvarlarda buz ve kar oluşacaktır. Tanılamayı çalıştırın ve yeni bir sensör takın.
E3 / F1Dondurucudaki sıcaklık sensörü sinyal vermiyor.Sensör, kontrol panosuna haznedeki sıcaklık hakkında bilgi verir ve ardından kompresör kapatılır. Bu nedenle, bir arıza durumunda, eleman acilen değiştirilmelidir.
E 4Hata E4, dondurucudaki kondenser sensörünün bozulduğunu bildirir.Bağlantıların kontrolü ve fonksiyonel kontrol. Tamirat.
RTElektronik modül düzgün çalışmıyor. Öğelerinden biri arızalı.Modül teşhisine, multimetre ile parça aramasına ihtiyacınız var. Görsel bir inceleme, yanıkların nerede olduğunu belirlemeye yardımcı olacaktır. Onarımı bir uzmana emanet etmek daha iyidir.
d1Kaburga üzerindeki sensör arızalı.Kontrol Ünitesinin test edilmesi ve sensörün değiştirilmesi.
Dr.Kapı açık sensörü tetiklendi. Aşağıdaki nedenler muhtemeldir:Hücre kapısı düzgün kapatılmamış.Kapı menteşeleri sarkmış ve kapı dolaba tam oturmuyor.Lastik conta aşınmış veya kirli.Ne yapılabilir:Kapıyı daha sıkı kapatın.Menteşe bağlantı elemanlarını sıkın.Sızdırmazlık lastiğini temizleyin veya değiştirin.
dFDondurucu kapısı açma/kapama düğmesi çalışmıyor.Kapıyı tekrar açıp kapatın. Anahtar bağlantılarını kontrol edin, yeni parça takın.Uzun süreli kullanımda anahtar yuvaya batar veya takılır. Bu nedenle modül kapının açık olup olmadığını belirleyemez.
EFAkış sensörü veya solenoid valf çalışmıyor.Arızayı teşhis edin ve onarın.
etYatay anahtar çalışmıyor.Anahtarın değiştirilmesi gereklidir.
ABAçma/kapama tuşu sıkışmış.Anahtarı inceleyin. Yanmış veya sıkışmışsa, yeni bir eleman takın.
ESBuz/su değiştirme kolu çalışmıyor.Kontakların, kabloların ve kolun kendisinin teşhisi.
adetDondurucu bölme motoru çalışmıyor.Performans için motoru kontrol etmeniz gerekir. “Yaşam” belirtilerinin yokluğunda, bir değiştirme yapılır.
ÖrneğinGiriş valfi çalışmıyor.Bu muhtemelen buz yapıcıya su sağlayan bir vanadır. Modelinizde ikincisi mevcutsa, valfi inceleyin.
bosch buzdolabı alarm ışığı kırmızı yanıyor

Bosch soğutma ekipmanında bir arızaya işaret eden veya bir arıza olduğunu gösteren işaretler:

 • Kompresör ara vermeden sürekli çalışır. Bölmedeki sıcaklık normlara ulaşmıyor, duvarlarda buz ve kar oluşabilir. Lastik contayı, termostatın konumunu kontrol edin. Sıcaklık çok düşük ayarlanmış olabilir.

Unutmayın, oda sıcak olsa bile röleyi maksimuma ayarlamanız gerekmez. Cihaz doğru seçilirse, yükle başa çıkacaktır. Süper Dondurmanın açık olup olmadığına bakın. Mekanik modellerde manuel olarak kapatılır: kapatmayı unutmuş olabilirsiniz.

 • Kompresör çalışmıyor ve bölmede, şebeke voltajının varlığını gösteren bir ışık yanıyor. Ek olarak, tıklamalar duyulabilir. Bu, marş rölesinin motoru çalıştırmaya çalıştığı anlamına gelir. Açılabilir, ancak hemen kapanır. Sonuç: kompresör aşınması. Acil değiştirme.
 • Ünitenin çalışması sırasında, daha önce böyle olmamasına rağmen, gürültü duyulur. Buzdolabının çalışması sırasında yabancı sesler duyuluyorsa nedeni motor aşınması olabilir. Ayrıca, bağlantı elemanları gevşeyebilir, bu yüzden onları sıkmanız gerekir. No Frost’lu modellerde, kanatlar buzla kaplıysa fan ses çıkarabilir. Daha sonra en az 10 saat buz çözme gereklidir. Bosch buzdolabı alarm resetleme kesin 
 • Bölümün duvarlarında kar büyüyor. Bunun birçok nedeni olabilir: conta kırılmış, termostat kırılmış, evaporatör veya parçaları ile ilgili sorunlar var. Tam teşhis gerekli.
 • Haznedeki sıcaklık optimaldir, ancak kompresör çalışmaya devam eder. Termostat kırılmış, soğutucu sızmış veya kılcal boru tıkanmış olabilir. En zor şey elektronik modülün bozulmasıdır.

Bosch buzdolabınızda bir sorun olduğuna dair işaretler fark ettiniz mi? Onarımı kendiniz yapmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Ardından servis merkezine başvurun. Sonuçta, küçük onarımlar yeni ekipman satın almaktan daha ucuza mal olacak.

Bosch alarmlı buzdolabı yanıp söner ve bip sesi çıkarır – Bosch KGS39Z25 buzdolabı bip sesi verir ve dondurucu lambası yanıp söner. Dondurucunun kompresörü, buzdolabının kompresörü çalışırken çalışmıyor. Ne olabilir?

İçerik

 • Buzdolabı bip sesi çıkarıyor ve yanıp sönüyor mu? Ne yapacağımızı biliyoruz!
  • Kapı kapandığında buzdolabı neden bip sesi çıkarır?
   •  Buzdolabı bip sesi çıkarır ve yanıp sönerse ne olur?
   • Buzdolabı bip sesi çıkarırsa ve Alarm düğmesi açıksa hangi onarımlar gerekecektir?
 • Kapı kapandığında buzdolabı bip sesi çıkarıyor, ne yapmalıyım? Usta C
  • Buzdolabı bip sesi çıkarıyor, ne yapmalıyım?
   • Kapı kapatıldığında buzdolabı bip sesi çıkarır
    • Buzdolabının sürekli bip sesi çıkardığı olası arızalar
    • ustayı evde aramak
 • Bosch buzdolabının sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor
  • Bosch buzdolabı, dondurucu sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor – nasıl sıfırlanır?
  • Bosch buzdolabı, buzdolabı bölmesinin sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor
  • Bosch buzdolabında yanıp sönen ışık neyi gösteriyor?
  • Video
 • Bosch buzdolabındaki dondurucu sıcaklık göstergesi neden yanıp sönüyor?
  • Ürün neden bip sesi çıkarıyor?
  • Sıcaklık rejimi ihlal edildi
  • İlk aç
  • Kapı sorunları
  • Soğutma sistemi
  • kompresör arızası
  • Kontrol Paneli
 • Bosch buzdolabı neden bip sesi çıkarıyor (Bosch)
 • Bip sesi, hata yanıp sönüyor BOSCH buzdolabı

Buzdolabı bip sesi çıkarıyor ve yanıp sönüyor mu? Ne yapacağımızı biliyoruz!

Buzdolabınız bip sesi çıkarırsa, doğrudan bir sorunu olduğunu “söyler”. Bu mutlaka kritik bir arıza değil – nedenlerin neler olabileceğini ve bu sesi nasıl kapatacağımızı anlayalım?

Kapı kapandığında buzdolabı neden bip sesi çıkarır?

İlk önce şunu hatırlamanız gerekir: ilk kez açtığınızda, yeni buzdolabı, odaların içindeki hava tamamen soğuyana kadar bip sesi çıkarır. Bu normdur ve bu durumda panik yapmamalısınız.

Ses sinyali yalnızca arızalardan değil, aynı zamanda güçlü bir aşırı ürün yüklemesinden de kaynaklanabilir. Odanın çok miktarda sıcak yiyeceği soğutmak için zamanı yoktur ve bundan içerideki sıcaklık normlara uymuyor. Bu nedenle, kontrol paneli bip sesi çıkarır ve yanıp söner (Alarm düğmesi yanar).

Buzdolabının bip sesi çıkarmasının ana nedenleri:

 1. Sıcaklık rejiminin ihlali.
 2. Kontrol sisteminde arıza.
 3. Soğutma sistemi cihazlarının buzlanması.
 4. Kompresör arızası.

Yukarıdaki nedenlerden hiçbiri çakışmadıysa, dikkatinizi kompresörün çalışmasına çevirin. İdeal olarak kompresör her zaman çalışmaz, periyodik olarak kapatılır. İşinin süresine dikkat edin. Kompresörün durmadan çalıştığını fark ederseniz, büyük olasılıkla sistemdeki sorunun nedeni budur.
Kompresörü kontrol etmek ve arızalı parçaları değiştirmek, ardından soğutma sistemine freon eklemek gerekir. Kendiniz tamir etmeye çalışmayın, servis merkezinden deneyimli tamircilere emanet edin.

 Buzdolabı bip sesi çıkarır ve yanıp sönerse ne olur?

 • Contayı kontrol edin;
 • Kompresörün çalışmasını gözlemleyin;
 • Gerekirse buzunu çözün;
 • Kontrol panelinde ayarlanan sıcaklıkları kontrol edin;
 • Gerekirse paneli kirden temizleyin.

Buzdolabı bip sesi çıkarırsa ve Alarm düğmesi açıksa hangi onarımlar gerekecektir?

Kendiniz yapamayacağınız ana iş:

 • Kapıdaki contayı değiştirin;
 • Kompresörü onarın veya değiştirin.

Önemli: Yalnızca hizmet sağlamak için gerekli tüm lisanslara sahip güvenilir hizmetlerle iletişim kurun. Hizmet resmi olmalı, şirket kayıtlı. Belirtilen gereksinimleri karşıladığımızı ve Moskova bölgesinde çalıştığımızı güvenle söyleyebiliriz.

Arkadaşlarınıza bizden bahsedin ve %5 indirim kazanın!

Kapı kapandığında buzdolabı bip sesi çıkarıyor, ne yapmalıyım? Usta C

“Modern bir buzdolabı neden sürekli bip sesi çıkarır? Sesi nasıl kapatabilirim? Hangi arızalar sesli alarma neden olabilir? Can sıkıcı bir gıcırtı eşlik edebilecek en yaygın sorunları ele alalım. “

Farklı üreticilerin modern buzdolapları, açık bir kapının sesli bildirimi seçeneği ile donatılmıştır. Görünüşe göre bu çok uygun, ancak bazen bu gıcırtı kullanıcıya rahatsızlık verir, çünkü bir arıza durumunda, bir saatten fazla sürekli sinyal verebilir. Bu yazıda size buzdolabının neden bip sesi çıkardığını ve buna hangi faktörlerin neden olabileceğini anlatacağız .

Buzdolabı bip sesi çıkarıyor, ne yapmalıyım?

Akıllı bir ev aletinin verdiği tüm işaretler ve sinyaller hiçbir durumda göz ardı edilmemelidir, çünkü basit bir elektronik arızası değil, bir uzmanın müdahalesini gerektiren daha ciddi arızalar olabilir. Buzdolabından bip sesi geliyorsa, bunun bir nedeni vardır.

Bu nedenle, aşağıdakilere özellikle dikkat edin:

 1. Yeni bir buzdolabını yeni açtıysanız, ses sinyali sorun değil. Odalarda gerekli sıcaklığa ulaşıldığında durmalıdır. Bazı modeller birkaç saat boyunca bip sesi çıkarabilir. Sesi kapatmak için kontrol panelindeki ilgili düğmeye tıklayın (Alarm, hoparlör simgesi veya Sessiz, vb.) Farklı üreticiler bu düğmeyi kendi yöntemleriyle, ancak sezgisel olarak belirler.
 2. Bölme kapısının sıkıca kapalı olup olmadığını kontrol edin. Tamamen kapanmamışsa veya lastik conta deforme olmuşsa, ses sinyali size kapalı olmayan kapı hakkında bilgi verecektir. Lastik manşonun sıcak havayı dışarıda tuttuğundan emin olmak için kalın bir kağıt parçası alın ve kapı ile dolap arasına sıkıştırın. Kağıt, kapıların tüm çevresi boyunca biraz çaba sarf ederek çekilmelidir. Eğer öyleyse, sesli alarmın suçlusu mühür değildir.

Kapı kapatıldığında buzdolabı bip sesi çıkarır

Durumda kapı kapandığında buzdolabı bip , tek bir birimin ya da sistemin bir arıza olduğundan şüpheleniyorsanız edebilirsiniz. Çoğunlukla, bu problemler kolayca çözülür ve kasanın tamamen sökülmesini gerektirmez. Bu tür buzdolabı tamiri çok pahalı değildir ve evde yapılır. Sadece evde bir uzmanı aramak yeterlidir. Ve ustanın müdahalesini gerektirmeyen başka nedenler de var. Kendiniz ne yapabilirsiniz ve can sıkıcı gıcırtıdan nasıl kurtulabilirsiniz?

 • Pişirme bölmesine aynı anda et gibi oda sıcaklığında çok miktarda yiyecek koyarsanız sesli alarm tetiklenebilir. Sıcaklık sensörü, sıcaklık rejiminde keskin bir artış algılar, modüle karşılık gelen bir sinyal gönderir ve kompresörle birlikte sensör, bölme kapısının 5 dakikadan fazla açık olduğunu “düşünerek” bip sesi çıkarmaya başlar. Paniğe gerek yok – sıcaklık belirli bir değere düştüğünde ses kapanacaktır.
 • Dondurucuda aşırı buzlanma alarmı tetikleyebilir. Sensör göstergeleri yanlış okur, bu nedenle bir ses ve ışık sinyali verilir – kontrol panelindeki ilgili gösterge yanar.
 • Yoğun dondurma modunda uzun süre mi kaldınız? Akıllı teknoloji size bunu anlatacak! Atlant , Samsung, Liebherr veya diğer marka buzdolabı bip sesi çıkarırsa, “Süper Dondur” seçeneğini kapatmanız yeterlidir.
 • Hücre kapısında kalan tabaklar veya yiyecekler, kapının sıkıca kapanmasını engeller. Bu durumda, tüm kapların, rafların, kutuların konumunu, hiçbir şeyin kapanmayı engellememesi için düzeltmek yeterlidir.
Buzdolabının sürekli bip sesi çıkardığı olası arızalar

Sesi ortadan kaldırmak için tüm yolları denediyseniz, her şeyi doğru yaptığınızdan eminsiniz, ancak ses yine de kaybolmuyorsa, duruma teknik açıdan bakmak gerekir. Çok sık olarak, cihazın içinde arızalar olduğunda veya elektronikler arızalandığında bir bip sesi duyulur. Her durumda, hoş olmayan sonuçlardan kaçınmak için bir ustanın yardımına ihtiyacınız olacak.

Olası arızalarkarakteristik işaretler
Hasarlı borular veya aşındırıcı işlemler nedeniyle freon sızıntısı. Sızıntı köpük kısımda da gizlenebilir, bu da evde buzdolabının onarımını zorlaştırabilir .Sesli alarma ek olarak, buzdolabında soğutma yok veya odalardan biri sıcaklık kazanmayı durdurdu.Bu durumda, kompresör normalden daha sık bir büyüklük mertebesinde çalışmaya başlar ve haznelerdeki soğukluğu telafi etmek için kısa molalarla çalışır.Bununla birlikte, bazı modeller bu durumda sadece gıcırtı yapmakla kalmaz, aynı zamanda acil durum modu göstergesini kullanarak bir arıza sinyali verir. Kırmızı yanar.Çoğu model, hatayı ekranda görüntüleyerek bildirir.
 Sıcaklık sensöründe hasar. Haznedeki sıcaklık artışı nedeniyle sesli bir sinyal tetiklenir ve bu sensörün arızalanması nedeniyle kompresör açılmaz. Sürekli gıcırtıya ek olarak, motorun hiç açılmadığını veya kesintisiz çalıştığını fark edebilirsiniz.Bu durumda kameralardan biri veya ikisi birden çalışmayabilir.Kontrol panelindeki kırmızı ışık yanabilir (acil durum göstergesi).
 Arızalı motor kompresörü Buzdolabı bip sesi çıkarıyor , kompresör aralıklı çalışıyor. Başladıktan hemen sonra kapanabilir, kesintisiz çalışabilir veya hiç açılmayabilir.Aynı zamanda, buzdolabında ve derin dondurucuda oda sıcaklığı vardır, motorun kendisi aşırı ısınabilir, bu acil bir durum olarak kabul edilir, bu nedenle kapı kapatıldığında buzdolabı bip sesi çıkarır .Aynı şekilde, ses sinyaline kırmızı renkte parlayan bir gösterge eşlik edebilir.Bu tür arızalar özellikle uzun hizmet ömrüne sahip buzdolaplarında yaygındır.
 Elektronik ünitenin veya elemanlarının bozulması. İşlemi geri yüklemek için kontrol modülünü değiştirmeniz veya flaş yapmanız gerekecektir. Çoğu zaman, ani voltaj dalgalanmaları ve rayların yanması nedeniyle modül bozulur.Karakteristik bir özellik, bölmelerden birinde veya her ikisinde soğutma olmamasıdır. Bu durumda, aydınlatma düzgün çalışabilir.Acil durum lambası yanıp sönüyor veya kırmızı renkte yanıyor.
 Otomatik buz çözme sistemi ve elemanları (buz çözücü, zamanlayıcı, sigorta, ısıtma elemanı) arızalıdır. No Frost modellerinde, sıcaklık artışı nedeniyle sesli alarm tetiklendi . Whirlpool buzdolabı bip sesi çıkarır ve yanıp söner .Buz çözme sisteminin arızalanması nedeniyle arka duvarda buz oluşabilir ve ardından haznede suyu eritebilir. Evaporatörde bir buz kabuğu var.Bu durumda, bir arızayı gösteren bazı göstergeler yanabilir.
 Soğuk hava damperi sıkışmış. Buzlanma veya mekanik hasar nedeniyle, kanat bazen sıkışır ve hazneye soğuk hava pompalandığında açılması gerekir.Bunun bir sonucu olarak, soğuk hava hazneye hiç girmez, haznede sıcaklık yükselir ve buzdolabı bip sesi çıkarmaya başlar.Buzdolabının buzunu en az 12 saat boyunca tamamen çözerek sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz. Bu prosedür, yalnızca amortisörün buzlanması ve kar örtüsünün açılmasını / kapanmasını engellemesi durumunda yardımcı olacaktır.Arıza mekanik nitelikteyse, sesi ortadan kaldırmak için damperin değiştirilmesi veya mekanizmalarının onarımı gerekecektir.
ustayı evde aramak

Bip sesinden bıktıysanız, nasıl kapatacağınızı ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız – size yardım etmesi için kalifiye bir uzmanı davet edin. Bunun için 8 (495) 162-06-44 ve 8 (926) 743-21-17 numaralı telefonlardan “Master S” şirketini arayın ve hizmetlerimizi sipariş edin. Sadece sizin için çalışıyoruz, bu nedenle ustayı sizin için uygun olan haftanın herhangi bir saatinde ve gününde göndereceğiz. Onarım, garanti şartıyla mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilir.

100makterov.ru

Bosch buzdolabının sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor

Elektronik kontrol üniteli Bosch buzdolapları kendi kendine teşhis işlevine sahiptir. Programdan herhangi bir sapma bir hata olarak kabul edilir. Sistem sorunlu alanı tanır ve bilgileri kodlanmış bir biçimde görüntüler. Talimatlar, bir transkript ve kullanıcı için bir eylem algoritması içerir. Bosch buzdolabı gerekli soğukluğa sahip değilse, sıcaklık göstergesi yanıp söner.

Bosch buzdolabı, dondurucu sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor – nasıl sıfırlanır?

Yeni bir Bosch buzdolabında, kurulumdan ve açıldıktan sonra dondurucu sıcaklık göstergesi yanıp sönmeye başlar. Aynı zamanda sesli bir alarm tetiklenir. Hücreler soğuyana kadar elektronik sistemin arızayı sahibine bildireceği anlaşılmalıdır.

Uyarı, çalışan buzdolabında değişiklikler olduğunda da tetiklenir:

 • aynı zamanda dondurulması gereken çok sayıda ürün hazneye yüklenir;
 • hücre kapısı uzun süre açık kalır ve soğuğu serbest bırakır;
 • kompresör kapasitesinin verilen koşullarda sağlayamadığı modların ayarı seçilir;
 • kontrol paneli yağ ve toz birikintilerinden temizlenmelidir – düğme sıkışmış.

Sıcaklık artışının nedeni belirlenirse – ışık uzun süre kapalıysa veya haznelere yeni ürünler yüklenmişse, sinyal kapatılabilir. Bunu yapmak için “m” düğmesini birkaç saniye basılı tutun, bazı Bosch buzdolaplarında üstü çizili hoparlör şeklinde bir simge vardır. Bu anda, ekran sinyalin açıldığı sıcaklığı gösterecektir. Alarm kapatıldıktan sonra, o an ile ilgili bilgilerle değiştirilecektir.

Nedenini bulamıyor ama Bosch buzdolabındaki dondurucu sıcaklık göstergesi tekrar yanıp sönüyor mu? İç kırılma. Dondurucuda çekmecelerin altında buz varsa, kapının sıkılığını kontrol etmeniz gerekir. Kapının kapalı olduğunu kontrol ünitesine bildiren sensörün çalışmaması mümkündür.

Bir arıza bulamadık ve Bosch buzdolabında dondurucu sıcaklığı hala yanıp sönüyor – sihirbazı arayın. Kazayı en baştan ortadan kaldırmak daha kolaydır.

Bosch buzdolabı, buzdolabı bölmesinin sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor

Hepsinden önemlisi, pozitif odadaki bir arızada Bosch buzdolabının sıcaklık göstergesi yanıp söner. Kapı sık sık açılır, yemekli yeni yemekler eklenir, bazen sıcak yemekli tencereler kurulur. Kauçuk kapı contasının aşınmasının kaydedildiği yer burasıdır. Sürekli temiz hava beslemesinin bir sonucu olarak, evaporatör donar ve Bosh buzdolabındaki sıcaklık yanıp söner. 6-7 yıldan fazla süredir hiçbir açıklama yapılmadan çalışan bir buzdolabı için sebep, soğuk devrenin performansında bir kayıp olabilir:

 • soğutucu sızıntıları;
 • tıkanmış kılcal boru;
 • kompresörün piston sistemindeki gelişme.

No Frost sistemli bir Bosch buzdolabında soğuk, damperli bir hava kanalından girer. Hava akışı zayıfsa ve sıcaklık yükselmeye başlarsa, soğutucu bölme sıcaklık göstergesi yanıp söner. Sadece bir uzman, karmaşık bir elektrik ve elektronik devresi olan bir buzdolabının iç problemlerini anlayabilir.

Bosch buzdolabında yanıp sönen ışık neyi gösteriyor?

Bosch iki bölmeli buzdolabı herhangi bir bölmede ısınırsa sıcaklık göstergesi yanıp söner. Nedeni bir freon sızıntısı veya elektronik aksamın arızası olabilir – teşhis gereklidir. Tek kompresörlü bir Bosch iki bölmeli buzdolabında dondurucu bölmesindeki sıcaklık yanıp sönüyorsa, ancak buzdolabında yanıp sönmüyorsa, manyetik soğutucu akışkan anahtarının evaporatörlerde sıkışmış olması mümkündür. Kılcal boru tıkandığında hemen hemen aynı sistem reaksiyonu meydana gelir.

Video

Bosch buzdolabının niteliksiz onarımının sonuçları hakkında bir video izlemenizi öneriyoruz.

https://youtube.com/watch?v=AV4RiL5cDZ0%3Ffeature%3Doembed

crio.pro

Bosch buzdolabındaki dondurucu sıcaklık göstergesi neden yanıp sönüyor?

Bosch ürünleri, güvenilirlikleri ve benzersiz kaliteleri nedeniyle birçok kullanıcı tarafından övülmektedir. Ancak zaman zaman böyle bir durum var: yeni açılmış ve benzer ev ürünlerinden oluşan bir süpermarkette satın alınan Bosch buzdolabının ağına bağlı, dondurucunun sıcaklık göstergesi yanıp sönüyor. Bu sorunun nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Ürün neden bip sesi çıkarıyor?

Tüm modern BOSCH modelleri çeşitli işlevlerle donatılmıştır ve bir elektronik kontrol ünitesi tarafından kontrol edilir . Bir kusur oluştuğunda, ekranda hata bilgisi görüntülenir, gösterge yanıp söner ve bir bip sesi duyulur. Yanıp sönen bir gösterge ve bir ses sinyalinin gıcırtısı, kullanıcıyı buzdolabında ürünün normal çalışmasına müdahale eden bir tür arıza olduğu konusunda uyarır:

 • soğutma sisteminde nötr gazın buharlaştığı bir çatlak görünebilir  kusuru ortadan kaldırmak ve ekipmanı freon ile doldurmak gerekir;
 • donma odasında bir don tabakası veya kar belirdi – cihazın buzunu çözmeniz ve duvarları temiz, yumuşak bir bezle silmeniz gerekir;
 • kapı sıkıca kapanmıyor – kontrol ünitesine kapının kapalı olduğunu bildiren büyük bir tava müdahale ediyor veya bir sensör kırılmış olabilir;
 • buz çözme sisteminde belirli arızalar var – teşhis yapmak ve kullanılamayan parçaları değiştirmek gerekiyor;
 • uzun süre yaşamak için yerleşik programlara sahip özel bir pano – yeni bir parça takmak için bir uzmana ihtiyaç vardır;
 • termostat arızası nedeniyle bir alarm üretilir , haznelerdeki nominal sıcaklığa ulaşılmaz – sensör değiştirilmelidir.

Ses sinyali bip sesi çıkaracak ve gösterge yanıp sönecektir – ürün anormal bir durumdan bu şekilde şikayet eder ve bazen daha önemli dahili sorunları bildirmeye çalışır. Buzdolabını çalıştırmak için ekli talimatlarda , üreticiler hata kodlarını ve kod çözmelerini ayrıntılı olarak açıklar ve Bosch marka ürünler gibi güvenilir ekipmanın bile arızalanmasının olası nedenlerini ayrıntılı olarak analiz edeceğiz.

Sıcaklık rejimi ihlal edildi

Bosch iki bölmeli bir buzdolabı, bölmelerdeki sıcaklık yükseldiğinde ses ve ışık sinyalleri verebilir . Bu tür haberlerle, kullanıcı derhal dondurucuda normalden daha fazla ısındığından emin olmalı, ardından böyle bir artışın nedenini bulmak gerekir.

Buzdolabının kapısını uzun süre açık tutarsanız tüm modern ürünler sinyal vermeye başlar – örneğin, çarşıdan gelip raflara yiyecek koyarsınız. Odadan soğuk hava sızıntısı nedeniyle, cihaz bir arıza hakkında bip sesi çıkarmaya başlar: kapıları bu kadar uzun süredir kapatmayan siz olduğunuzu göremez.

Benzer bir durum, dondurulması gereken çok sayıda taze satın alınmış gıdanın dondurucuya yüklenmesi durumunda ortaya çıkabilir: bu şekilde sistem sizi sıcaklıktaki bir artış hakkında bilgilendirir ve buzdolabının önceki sıcaklığı geri kazanması belirli bir zaman alır.

Bu durumda kapının kilitli olduğu modeller vardır: cihaz yiyecekleri dondururken kullanıcı dondurucuyu açamaz.

İlk aç

Yeni satın aldığınız bir Bosch buzdolabını prize taktığınızda ışıklı ve sesli bir sinyal tetiklenir ancak bu bir arıza olduğu anlamına gelmez. Korkmayın ve ürünü acilen kapatmayın – odalarda nominal sıcaklığa henüz ulaşılmadı , bu nedenle vicdani bir teknisyen, sıcaklık rejiminin ihlalini bildirmek için acele ediyor.

Göstergenin yanıp sönmesi ve bir gıcırtı, ev aletlerinin amaçlarına uygun olarak uzun bir süre kullanılmamasından sonra görünebilir. Bu konseri kapatabilirsiniz, sadece sinyal düğmesini bulmanız, düğmesine basarak kapatmanız yeterlidir – bir süre sonra her şey duracaktır.

Kapı sorunları

Genellikle ürün, hatalı bir kapı nedeniyle soğuk hava kaçağı olduğunu bildirir, birkaç seçenek olabilir.

 1. Kapı sıkıca kapatılmamış – ürün tarafından hemen bildirilen yuvalardan soğuk hava sızıyor. Contanın kauçuğunun tüm çevre boyunca dikkatlice incelenmesi gerekir, belki de sorun kauçuktaki bir kusurdan kaynaklanmaktadır. Raflardaki kapların düzenini kontrol edin – çıkıntılı bir tutamağın kapağa müdahale etmesi mümkündür.
 2. Bazı durumlarda, lastik contanın doğrudan hatası – zamanla elastikiyetini kaybeder, buzdolabı gövdesine baskı noktasında deformasyon meydana gelir. Lastik contayı değiştirmemiz gerekecek.
 3. Kapanırken kapı kapatma sensörünün düğmesine basılmıyor veya arızalı. Düğmenin uzun süre kullanımı batmayabilir, bu nedenle sistem her türlü alarmı açar ve sızıntı olmaz – temas yoktur. Burada iki seçenek vardır: arızalı sensörü değiştirin veya sabit temas sağlamak için temas noktasına küçük bir lastik parçası yapıştırın.

Küçük kusurları ancak garanti sona erdikten sonra kendi başınıza ortadan kaldırmak mümkündür, aksi takdirde servisi arayın, sorunu hızlı bir şekilde çözecek, kırılan parçaları değiştirecek bir sihirbaz gönderirler.

Soğutma sistemi

Odada don veya kar örtüsü büyümeye başlarsa, ışıklı ve sesli alarmlar devreye girer . Can sıkıcı gıcırtıyı ortadan kaldırmak için tüm yiyecekleri buzdolabından çıkarmanız ve fişini çekmeniz gerekir.

Bosch buzdolaplarının birçok modeli , ürünün 7 aya kadar buz çözmeden çalışmasına izin veren No Frost sistemi ile donatılmıştır . Donma devam ederse, sıcaklık göstergesinin maksimumda olmadığından emin olun, öyleyse orta modu açın. Dondurmanın kalitesi çok fazla değişmeyecek, ses ve ışık sinyali artık sizi rahatsız etmeyecek. Bu tür manipülasyonlardan sonra sinyaller gider ve kürk manto belirirse, soğutma sistemini teşhis etmek için acilen sihirbazı arayın.

Soğutma sistemi teşhisi

kompresör arızası

Teknolojinin kalbi, düzgün çalışmasını sağlamak için periyodik olarak açılan kompresördür. Çok sık açılmaya ve neredeyse sabit modda çalışmaya başlarsa, kararlı çalışmasında, gösterge ve bir ses sinyali tarafından hemen bildirilecek olan bazı sorunlar vardır.

Cihazı dikkatlice inceleyin: bir freon sızıntısı olabilir , her durumda, arızayı kendiniz düzeltmemelisiniz, bu konuyu bir profesyonele emanet etmek daha iyidir. Yaptığınız hareketlerle, buzdolabının bu çok önemli, çok pahalı parçasını değiştirmek zorunda kalarak zarar verebilirsiniz.

Kontrol Paneli

Gösterge, paneldeki küçük bir arıza nedeniyle yanıp sönebilir – sıcaklık göstergesinin konumunu kontrol edin, tüm modun ayarları buna bağlıdır. Çok sık olarak, panelde yağ ve nem birikintileri oluşur , düğmeler sıkışır ve her zamanki gibi çalışmaz. Paneli dikkatlice incelemek, yağ birikintilerini ve kiri temizlemek, ancak eylemlerinizden zarar görmemek için fanatizm olmadan çok dikkatli olmak gerekir.

Her kullanıcının hatırlaması gerekir: buzdolabının çok karmaşık bir cihazı vardır, elektrik devresini veya elektronik sistemi kendi başına gidermeye gerek yoktur, bunun için soğutma ekipmanı uzmanları vardır.

Bosch buzdolabı neden bip sesi çıkarıyor (Bosch)

Daha yeni soğutma ekipmanı modelleri, yalnızca cihazın özelliklerini genişletmekle kalmayıp aynı zamanda onu erken hasarlardan koruyan birçok farklı işlev ve koruma sistemiyle donatılmıştır.Bu yeniliklerden biri de ses sinyalidir, ancak böyle bir şey duyduysanız, her zaman arızayı düşünmemeli ve teknisyeni şu soruyla aramamalısınız: “Bosch buzdolabı neden bipliyor?”Bu üreticinin buzdolapları üç durumda bir sinyal verir:Yeni bir buzdolabı satın aldıysanız, kurduysanız ve bip sesi çıkarmaya başladıysa – endişelenmeyin, alarm düğmesini nazikçe kapatın, sıcaklık parametrelerini ayarlayın ve hoş olmayan ses kaybolacaktır.Cihaz kapağını çok uzun süre açık tutarsanız veya kapı güvenli bir şekilde kapatılmazsa. Bazı modellerde, sinyale ek olarak, bir işlev daha bulunur – haznede gerekli sıcaklık geri gelene kadar kapı kilidi. Başka bir deyişle, kapıyı açık “fazla maruz bırakırsanız” (bu, çok fazla soğuğun gittiği anlamına gelir), buzdolabı belirli bir sıcaklığa donuncaya kadar tekrar açamazsınız. Bu durumda sinyal, buzdolabını kapatma zamanının geldiğinin bir tür işaretidir, aksi takdirde ona zarar verebilirsiniz.Bosch buzdolabı zaman zaman bip sesi çıkarıyor. Sadece bu durumda ustayı aramayı düşünmeye değer. Görünür bir sebep olmaksızın bir sinyal vermek, sahibini parçalardan birinin olması gerektiği gibi çalışmadığı konusunda uyarmak için verildiğinden. Yani, bu yakında bir arıza olabileceğinin bir işaretidir.İstenmeyen hasarlardan kaçınmanıza yardımcı olduğu için bu çok kullanışlı bir özelliktir. Garip bir ses duyar duymaz, sihirbazı mümkün olan en kısa sürede teşhis için getirin, sorunu giderin ve cihazı sakince kullanmaya devam edin.Gördüğünüz gibi, buzdolabı sadece üç nedenden dolayı bip sesi çıkarabilir ve bunlardan ikisi hiç arıza ile ilgili değildir . Buzdolabınızın verdiği sinyalin üçüncü bir nedenden kaynaklanmaması için – cihazın bakımını doğru yapmayı unutmayın. Bu, birçok sorunu önlemek için kanıtlanmış tek yöntemdir.Ancak, Bosch buzdolabı kendi kendine bip sesi çıkarırsa, ustanın ziyaret etme zamanı geldiğini unutmayın. Bununla zaman kaybetmeyin ve onarımlar için para harcamanıza gerek kalmayacak.

remont-bosch.kiev.ua

Bip sesi, hata yanıp sönüyor BOSCH buzdolabı

Bosch üreticisinin en yeni buzdolapları, çalışmasından elektronik kontrol ünitesinin sorumlu olduğu çok sayıda fonksiyonla donatılmıştır. Kusurlar tespit edildiğinde, buzdolabı ekranında alfasayısal bir hata kodu yanıp söner ve genellikle bip sesi çıkarır. Yanıp sönen ışıklar ve gıcırdayarak cihazınız çok çeşitli arızaları bildirebilir:

 • Buz çözme mekanizmasında bir arıza var. Çözüm, arızalı mekanizmayı belirlemek ve değiştirmektir.
 • Soğutucunun kılcal ağında, çalışma maddesinin sızdığı bir çatlak oluşmuştur. Çözüm, sistemi onarmak ve ekipmanı soğutucu ile yeniden doldurmaktır.
 • Buz buz dondurucuda donar, cihazın buzunu tamamen çözmek gerekir.
 • Kapı tam olarak kilitli değil. Tencerenin sapı veya büyük bir kase muhtemelen son oturmayı engelliyor. Kapı kapatma sensörünün de arızalanmış olması muhtemeldir.
 • Elektronik kart arızalı.
 • Sıcaklık sensörü arızalandığı ve buzdolabındaki sıcaklık yükseldiği için bir alarm duyulur. Çıkış yolu, kırık sensörü değiştirmektir.

Buzdolabı bip sesi çıkarırsa, cihazın bir şey hakkında “şikayet ettiği” anlamına gelir ve bu çok önemli arızalara işaret edebilir. BOSH buzdolaplarının model yelpazesi , kodları aşağıdaki tabloda açıklanan arızalarla karakterize edilir:

E1Soğutma odası hava sıcaklık sensörü arızasıSıcaklık sensörünün değiştirilmesi
E2Buzdolabı evaporatör sensörü hatasıkontrol panosu tamiri
E3Dondurucudaki sıcaklık sensörünün arızasıSıcaklık sensörünün değiştirilmesi
E 4Dondurucu kondenser sıcaklık sensörü arızasıDondurucu Kondenser Sensörünün Değiştirilmesi

Çok daha karmaşık kusurların ortaya çıkmasını önlemek için, teknisyenin yardım için “ağlamasını” görmezden

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ