EmZeu
EmZeu

Binance kaldıraçlı işlem nasıl yapılır

Binance Vadeli İşlemler Eğitimi: Alım Satım ve Ücretlerin Açıklaması Daha sonra Binance Futures hakkında konuşacağız , bunun ne olduğunu bilmeyenler için her şeyi açıklamış olacaklar. Her şeyden önce, bir Binance hesabınızın açık olması gerekir , bunun için sizi burada Binance hesabının nasıl oluşturulacağına dair bu öğreticiyi bırakıyoruz . Binance Vadeli İşlemleri, Binance’in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kaldıraç ile takas edebileceğiniz ticaret platformudur . Binance […]

14 Ocak 2022 - 20:55 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi. A+A-

Binance kaldıraçlı işlem nasıl yapılır

Binance Vadeli İşlemler Eğitimi: Alım Satım ve Ücretlerin Açıklaması

Daha sonra Binance Futures hakkında konuşacağız , bunun ne olduğunu bilmeyenler için her şeyi açıklamış olacaklar.

Her şeyden önce, bir Binance hesabınızın açık olması gerekir , bunun için sizi burada Binance hesabının nasıl oluşturulacağına dair bu öğreticiyi bırakıyoruz .

Binance Vadeli İşlemleri, Binance’in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kaldıraç ile takas edebileceğiniz ticaret platformudur .

Binance Vadeli İşlemleri USDⓈ Marjinli ve COIN Marjinli vadeli işlemlerden oluşur ve Bitcoin dışında birçok altcoin çiftine sahiptir .

Bu eğitimde, Binance Vadeli İşlemlerinde işlem yapmaya başlamak için bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz   . Size Binance’de nasıl uzun ve kısa pozisyon açacağınızı ve zararı durdurun nasıl kullanılacağını göstereceğim.

Ayrıca Binance Vadeli İşlem Ücretleri, Ücret Hesaplama, Fonlama Oranı ve Binance Vadeli İşlem Hesaplayıcı hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Vadeli işlem hesabınızı  %  10 + %10 indirim ücreti ile açabilir   ve aşağıdaki adımları takip ederek Binance Vadeli İşlemler üzerinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Henüz bir Binance hesabınız yoksa,  spot piyasalar için %20 ücret indirimi ve vadeli işlemler için %10 ücret indirimi ile Binance hesabınızı açmak için bu bağlantıya tıklayın.

Binance Vadeli İşlemleri Nedir? Binance USDⓈ-M Vadeli İşlemleri

Binance, kullanıcıların Binance Vadeli İşlemlerinde 125 kata kadar kaldıraçla Bitcoin ticareti yapmasına olanak tanır.

USDT Marjı, BUSD Marjı ve Döviz Marjı sözleşmelerini Binance’de kâr elde etmek veya zarardan korunmak için takas edebilirsiniz.

USDT Teminatlı Vadeli İşlemler, Bitcoin ve USDT ticareti yapan ETH, XRP, LINK ve EOS gibi diğer birçok kripto para birimini içerir.

BTC/USDT çifti için kullanabileceğiniz maksimum kaldıraç 125x ve ETH/USDT çifti için 100x’tir. Bu, az miktarda kripto para birimiyle, aksi takdirde imkansız olan çok büyük pozisyonlar açabileceğiniz anlamına gelir.

Binance Vadeli İşlemleri ilk bakışta karmaşık görünebilir. Ancak   , vadeli işlemlerle ilgili terimleri öğrendikten ve alım satım arayüzüne aşina olduktan sonra Binance Vadeli İşlemler üzerinde alım satım yapmak gerçekten oldukça basittir.

Bu adım adım Binance Vadeli İşlemler kılavuzuyla, uzun ve kısa kaldıraçlı pozisyonları nasıl açacağınızı ve Binance vadeli işlemlerine nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsin.

Binance Vadeli İşlemleri nasıl kullanılır? Binance Vadeli İşlemler Ticaret Rehberi

Adım 1: Vadeli hesabınızı %10 + %10 indirim ücreti ile açın

Öncelikle, tarayıcınızdan veya mobil uygulamanızdan Binance hesabınıza giriş yapın ve Türev Ürünler / USDⓈ-M Vadeli İşlemleri’ne tıklayın.  Vadeli işlem hesabınızı açmak için  “ 10indirim ” kodunu kullanın,  vadeli işlem işlem ücretinde %10 indirim kazanın  .

Ayrıca BNB cinsinden ücret ödemek için USDⓈ-M cüzdanınıza bir miktar BNB aktarabilirsiniz. Bunu yaparak,  %10 komisyon indirimi daha alacak  ve   vadeli işlemleriniz için toplamda ~%20 daha az ücret ödeyeceksiniz .

Adım 2 – Spot cüzdanınızdan USDT’yi USDⓈ-M Vadeli İşlemler cüzdanına aktarın

Binance Vadeli İşlemlerinde “aktar” simgesine veya “aktar” düğmesine tıklayın ve USDⓈ-M Vadeli İşlemler cüzdanınıza aktarmak istediğiniz USDT miktarını girin ve aktarımı onaylayın.

Ayrıca cüzdan sayfasındaki “transfer” butonuna tıklayarak cüzdanlarınız arasında kripto transferi yapabilirsiniz.

125x’e kadar kaldıraçla Bitcoin’in nasıl uzun ve kısa yoldan gideceğini göstermek için cüzdanıma 20 USDT aktardım.

Ayrıca BNB cinsinden ücret ödemek için USDⓈ-M cüzdanınıza bir miktar BNB aktarabilirsiniz. Bu şekilde, USDT Teminatlı ve BUSD Teminatlı Vadeli İşlemler piyasalarında ücrette %10 ek indirim alabilir ve işlem ücretlerinden toplamda ~%20 daha az ödeyebilirsiniz.

Adım 3: Binance’de uzun ve kısa kaldıraçlı pozisyonlar nasıl açılır

Önce uzun veya kısa gitmek istediğiniz çifti seçmeli ve kaldıraçınızı ayarlamalısınız. BTC/USDT çifti için mümkün olan en yüksek kaldıraç 125x’tir.

Tabii ki, asla bu kadar yüksek kaldıraç kullanmamalısınız. Yeni başlayan biriyseniz, 5 kattan fazla kaldıraç kullanmak iyi bir fikir olabilir.

USDⓈ-M Vadeli İşlemler sekmesinde işlem yapabileceğiniz birçok çift vardır. Binance, Binance Vadeli İşlemlerinde birçok altcoin listeledi, bu nedenle daha fazla ticaret fırsatı var.

100x veya 125x gibi çok yüksek kaldıraç kullanmamalısınız çünkü pozisyonunuz stoploss emri olmadan kısa sürede likide edilebilir. Ayrıca   Toucan Protokolü (BCT) Token’ı da okuyun. Nedir, nasıl alınır ve fiyatlandırılır?

Örneğin, 100x kaldıraçta, işlem yaptığınız para biriminin fiyatındaki sadece %1’lik bir değişiklik, pozisyonunuzu tasfiye etmek için yeterlidir.

Bunun arkasındaki mantık basittir. Diyelim ki 1 BTC’niz var ve 100x kaldıraçla 100 BTC’lik uzun bir pozisyon açtınız.

Bitcoin fiyatı %1 düşerse 1 BTC kaybedersiniz ve pozisyon boyutunuz 99 BTC olur ancak marjınız sadece 1 BTC olduğu için pozisyonunuz likide edilmiş olacaktır.

Binance Vadeli İşlemler İzole ve Çapraz –  Binance Vadeli İşlem Teminat Modu

İşlem sayfasındaki “çapraz” seçeneğine tıklayarak çapraz ve izole marj modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Çapraz teminat modunda, pozisyonunuz tasfiye riski altındayken, diğer açık pozisyonlarınız ve teminat bakiyeniz, o pozisyonun tasfiyesini önlemek için kullanılabilir.

Çapraz marj moduyla, marj bakiyenizin tamamını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Daha az riskli olacak izole marj moduyla başlayabilirsiniz.

BTC’nin yükseleceğini düşünüyorsanız, uzun/alış pozisyonu açmalısınız. Oldukça düşüşteyseniz ve BTC’nin düşeceğine inanıyorsanız, açığa/satış pozisyonu açarak kar edebilirsiniz. BTC fiyatı düştükçe karınız artacaktır.

Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi izole modda 5x kaldıraç kullanarak uzun pozisyon açacağım. Fiyatın 7530 USDT’nin üzerine çıkmasını bekliyorum.

Marjım (maliyet) 21.08 USDT ve toplam sipariş büyüklüğü 0.014 BTC’dir (105.42 USDT). Satın al/uzun butonunu tıkladıktan sonra siparişim sipariş defterine işlenecektir.

Emir gerçekleştiğinde “pozisyonlarda” görülebilir, aksi halde icra edilene kadar “açık emirlerde” olacaktır.

Marj oranı, pozisyonunuzun likidasyon riskini gösterir. %100’e ulaştığında, pozisyonunuz tasfiye edilir.

NLP, marka fiyatına göre kârınızı gösterir. Bir fiyat girerek ve ‘limit’e tıklayarak veya hemen bir piyasa emri ile pozisyonunuzu kapatabilirsiniz.

Ayrıca, marjınızın yanındaki artı işaretine tıklayarak marj ekleyebilir ve marjınızı pozisyonunuzdan kaldırabilirsiniz, bu da tasfiye fiyatınızı değiştirecektir:

Binance Vadeli İşlemler TP/SL Açıklaması: Kar Al ve Zararı Durdur Emirleri

Platforma eklenen yeni özellik ile artık limit veya piyasa emri verirken kar al fiyatı ve zararı durdur fiyatı belirleyebilirsiniz.

Ancak, belirli bir miktar belirlemenin yanı sıra bir tetik fiyat belirlemek istiyorsanız, TP/SL kullanmak yerine “stop limit” emirleri vermelisiniz.

Binance Vadeli İşlem Riskinden Korunma Modu

Binance Vadeli İşlemlerinde yararlanabileceğiniz bir diğer yeni özellik ise riskten korunma modudur. Konum modunuzu tek yönlü moddan siper moduna değiştirmek için VIP seviyenizin yanındaki simgeye ve ardından “pozisyon modu”na tıklayabilirsiniz.

Riskten korunma modunda aynı anda hem uzun hem de kısa pozisyon açabilirsiniz. Pozisyon modunuzu değiştirmek için öncelikle pozisyonlarınızı kapatmanız veya açık emirlerinizi iptal etmeniz gerekmektedir.

Binance COIN-M Vadeli İşlemleri Açıklandı

USDT teminatlı ve BUSD teminatlı kalıcı sözleşmelere ek olarak, Binance Vadeli İşlemlerinde para birimi teminatlı kalıcı sözleşmelerin ticaretini de yapabilirsiniz.

Aralarındaki fark, COIN-M vadeli işlem çiftleri ticareti yapmak için USDT veya BUSD’ye ihtiyacınız olmamasıdır. Coin, BTC, ETH vb.’nizi COIN-M cüzdanınıza ve açık pozisyonlarınıza kolayca aktarabilirsiniz.

BTC, ETH veya başka bir para birimi ile bir pozisyon açtığınızda, fiyat dalgalandıkça o belirli para birimini kazanır veya kaybedersiniz.

Ayrıca, para birimi teminatlı vadeli işlemler, üretici siparişleri için USDT ve BUSD teminatlı vadeli işlemlerden daha düşük işlem ücretlerine sahiptir.

Örneğin, ETH/USD çiftini takas etmek istiyorsanız, öncelikle ETH’yi spot cüzdanınızdan coin-m’nin vadeli işlem cüzdanına aktarmanız gerekir. Bundan sonra, ETH/USD çiftinde basitçe uzun veya kısa pozisyon açabilirsiniz.

Boğa piyasasında, USDT veya BUSD için kripto para biriminizi satmanıza gerek kalmadan pozisyon açabileceğiniz için, marj üzerinden döviz çiftleri ticareti yapmak daha iyi bir fikir olabilir.

Ancak, bir ayı piyasasında, değer kaybeden kripto para birimleri ile uğraşmak istemeyeceğiniz için USDT/BUSD marj çiftlerini açığa alabilirsiniz.Ayrıca   CryptoPunt (PUN) Token Nedir, nasıl satın alınır ve fiyatlandırılır?

Binance Vadeli İşlemleri Zarar Durdur Açıklaması

Örneğin, Bitcoin’e yalnızca belirli bir fiyat kırıldığında (örneğin 10.000 $) yatırım yapmak istiyorsanız, normal bir limit emri yerine bir stop limit emri açabilirsiniz.

Bu durumda, tetikleyici fiyatı 10.000 ABD Doları ve Bitcoin almak istediğiniz fiyatı 10.000 ABD Dolarına eşit veya daha fazla bir miktarda ayarlamanız gerekir.

Uzun bir pozisyonunuz varsa, fiyatın düşmesi durumunda kaybınızı en aza indirmek için zararı durdur emri verebilirsiniz.

Bunun için fiyat daha düşükse satmak/açığa çıkarmak istediğiniz tetik fiyatı ve tetik fiyatına eşit veya daha düşük bir fiyat girmeniz gerekir.

Kar al emri açmak için bir stop limit emri de kullanabilirsiniz. Örneğin, giriş fiyatı 8.000 USDT olan bir kısa pozisyonunuz varsa.

Tetikleyici fiyatı olan ve giriş fiyatının altındaki bir satın alma durdurma limiti emri, kâr al emri olarak kabul edilir.

Binance Vadeli İşlem Ücretleri Açıklandı

Binance USDⓈ-M Vadeli İşlem Ücretleri

30 günlük işlem hacmi (BTC) ve/veya BNB bakiyesiyapıcıalıcı
<250 BTC veya ≥ 0 BNB0.0200%0.0400%
≥ 250 BTC ve ≥ 50 BNB0.0160%0.0400%
≥ 2.500 BTC ve ≥ 200 BNB%0.01400.0350%
≥ 7.500 BTC ve ≥ 500 BNB0.0120%0.0320%

Vadeli işlem piyasalarında son 30 gündeki işlem hacminiz 250 BTC’nin altındaysa, yapıcı ve alıcı emirleriniz için sırasıyla %0.02 ve %0.04 işlem ücreti ödersiniz.

Son 30 gündeki işlem hacminiz 250 BTC ve üzerine ulaştığında ve günlük ortalama BNB bakiyeniz 50 BNB’nin üzerinde olduğunda, Binance vadeli işlem ücret oranlarınız güncellenecek ve daha düşük ücret oranları ile vadeli işlem yapabileceksiniz.

Vadeli işlem hesabınızı “  10indirim  ” kodu ile açarsanız %10 daha düşük işlem ücreti ödersiniz. Ayrıca, BNB cinsinden ücret ödemek için USDⓈ-M cüzdanınızda Binance Coin (BNB) tutarsanız, işlem ücreti oranı ek %10 oranında azalacaktır.

Binance COIN-M Vadeli İşlemleri  İşlem Ücretleri 

Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz gibi, döviz marjlı vadeli işlemler, USDⓈ-M vadeli işlemlerden farklı bir ücret yapısına ve daha düşük ücretlere sahiptir.

BNB ücret indirimi, döviz marjlı vadeli işlemler için geçerli değildir. Alım satım ücretleri, değiştirdiğiniz para birimi ile ödenir.

30 günlük işlem hacmi (BTC) ve/veya BNB bakiyesiyapıcıalıcı
<250 BTC veya ≥ 0 BNB0.0100%0.0500%
≥ 250 BTC ve ≥ 50 BNB%0,0080%0.0450
≥ 2.500 BTC ve ≥ 200 BNB%0,00500.0400%
≥ 7.500 BTC ve ≥ 500 BNB%0,00300.0300%

Binance Vadeli İşlem Fonlama Hesaplaması

Alım satım ücretlerine ek olarak, uzun veya kısa pozisyonları olan kullanıcılar ayrıca her 8 saatte bir fon ödemesi yapar veya alır.

Finansman doğrudan kullanıcılar arasında değiş tokuş edilir, bu nedenle Binance’e herhangi bir ücret ödenmez. Fonlama oranları her 8 saatte bir hesaplanır ve piyasaya bağlı olarak pozitif veya negatif olabilir.

Fonlama oranı pozitifse, uzun pozisyonlu kullanıcılar fon öder ve kısa pozisyonlu kullanıcılar fon alır.

Ve eğer fonlama oranı negatifse, kısalar uzunları öder. Finansman işlemlerinizi “işlem geçmişi” bölümünde görebilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte 1.000 USDT değerinde uzun bir pozisyonunuz varsa 0.1 USDT finansman (1.000/100 × 0.01) ödeyeceksiniz, aynı büyüklükteki pozisyonunuz kısa ise 0.1 USDT finansman alacaksınız.

Finansmanı hesaplamak için önce USDT cinsinden pozisyon büyüklüğünü hesaplamanız gerekir. Pozisyon boyutunuz 0,5 BTC ise, bunu piyasa fiyatıyla 0,5 × 30.000 (BTC 30.000 USDT’den işlem görüyorsa) çarpın.

Bundan sonra, pozisyon büyüklüğünü (30,000 USDT) 100’e bölün ve ardından onu 0,01 gibi fonlama oranıyla çarpın.

BTC/USD gibi döviz teminatlı çiftlerle işlem yapıyorsanız, fonlamayı hesaplamak için önce elinizdeki sözleşme tutarını sözleşme değeriyle çarpmanız gerekir.

50 BTC/USD sözleşmeniz varsa, bu çiftte her sözleşme 100$’ı temsil ettiği için 50 ile 100’ü çarpmanız gerekir. Bundan sonra, 5.000 doları piyasa fiyatına 5.000 / 30.000 = 0.1666 BTC olarak bölün (BTC 30.000 USDT’den işlem görüyorsa).Ayrıca   ForeverBlast (FEB) Token Nedir, nasıl alınır ve fiyatlandırılır?

Artık 0.1666’yı 100’e bölüp ardından finansman oranı ile çarparak ödeyeceğiniz veya alacağınız finansmanı hesaplayabilirsiniz.

Özellikle büyük bir pozisyon açacaksanız ve piyasa istikrarlıysa Binance fonlama oranlarına özellikle dikkat etmelisiniz.

Binance Vadeli İşlem Ücreti Hesaplama

Diyelim ki 50x kaldıraçla uzun bir pozisyon açmak istiyorsunuz ve marjınız 1.000 USDT. Bu ticarette pozisyon boyutunuz 50.000 USDT olacaktır.

Piyasa emri yerine limit emir verirseniz, ödeyeceğiniz işlem ücretini 50.000’i 100’e bölüp 0.02 ile çarparak (50.000 / 100 × 0.02 = 10 USDT) hesaplayabilirsiniz.

Bu hesaplamada aylık işlem hacminizin 250 BTC ve 50 BNB’den az olduğunu ve ücret indiriminizin olmadığını varsayıyoruz.

Vadeli işlem hesabınızı “10indirim” kodu ile açtıysanız %10 daha az işlem ücreti ödersiniz. Bunun da ötesinde, BNB’de ücret ödemek için USDⓈ-M cüzdanınızda BNB’niz varsa, %10’luk bir ücret indirimi daha alırsınız.

Döviz marjı üzerinden vadeli işlem yapmayı tercih ediyorsanız, ödeyeceğiniz veya alacağınız fonu hesaplamak için öncelikle sahip olduğunuz sözleşme tutarını sözleşme değeri ile çarpmanız gerekir.

300 ETH/USD sözleşmeniz varsa, her sözleşme 10$ değerinde ETH/USD çiftini temsil ettiğinden, 300 ile 10’u çarpmanız gerekir.

Bundan sonra, 3.000 doları Ethereum fiyatına 3.000 / 1.200 = 2.5 ETH olarak bölün ( Ethereum’ın 1.200 dolardan işlem gördüğü varsayılarak).

Şimdi 2,5’i 100’e bölebilir ve ardından ödeyeceğiniz işlem ücretini hesaplamak için bunu döviz teminatlı vadeli işlem ücreti oranıyla (%0,01 / %0,05) çarpabilirsiniz.

Binance Vadeli İşlem Hesaplayıcı

Binance Vadeli İşlemlerinde uzun veya kısa yola çıkmadan önce sayfanın sağ üst köşesinde bulabileceğiniz hesaplayıcıyı kullanarak pozisyonunuzu belirli bir fiyattan kapattığınızda elde edeceğiniz karı hesaplayabilirsiniz.

Binance Vadeli İşlemler Kazanç Hesaplayıcı

Aşağıdaki örnekte, başlangıç ​​marjımız ve giriş fiyatımız 8.000 USDT ve kaldıraç 50x, dolayısıyla sipariş boyutu (tutarı) 50 BTC’dir.

Pozisyon uzun olduğu için BTC fiyatı yükseldikçe kar edeceğiz. Pozisyonu 8.750 USDT’de kapatırsak, kârımız (PNL) 3.750 USDT olacaktır.

Binance Vadeli İşlem Uzlaşma Hesaplayıcısı

Binance Vadeli İşlemler hesaplayıcısını kullanarak uzlaşma fiyatını da hesaplayabilirsiniz. Giriş fiyatınızı ve tutarınızı girmeli, kaldıracı ve diğer değişkenleri ayarlamalısınız.

Binance tarafından belirtildiği gibi, uzlaşma fiyatı hesaplanırken açık pozisyonlarınız da dikkate alınacaktır.

Binance Vadeli İşlemler max açık

Kullanılan kaldıraca bağlı olarak Binance Vadeli İşlemlerinde açılabilecek maksimum pozisyon vardır. Örneğin 5x kaldıraç kullanacaksanız, maksimum 50.000.000 USDT’lik bir pozisyon açabilirsiniz.

Kaldıraç arttıkça, mümkün olan maksimum pozisyon boyutu azalır. Örneğin 75x kaldıraçta açılabilecek maksimum pozisyon 250.000 USDT, 125x kaldıraçta 50.000 USDT’dir.

Dilerseniz yaptığımız iş için bize bağışta bulunabilirsiniz, bunu çok takdir edeceğiz.

Cüzdan Adresleri:

– BTC: 14xsuQRtT3Abek4zgDWZxJXs9VRdwxyPUS 

– USDT: TQmV9FyrcpeaZMro3M1yeEHnNjv7xKZDne 

– BNB: 0x2fdb9034507b6d505d351a6f59d877040d0edb0f

– DOGE:  D5SZesmFQGYVkE5trYYLF8hNPBgXgYcmrx 

Web’deki en son gönderilerden haberdar olmak için bizi sosyal ağlarımızda da takip edebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu...

iPhone’da WiFi  çözümleri deneyin iPhone’unuz WiFi’ye bağlanmıyor mu? Bir işletim sisteminin yeni bir sürümü her yayı...

Huawei p smart 2019 wifi entegresi Huawei p smart 2019 wifi entegresi

HUAWEI P SMART 2019’UN WİFİ ŞİFRESİNİ NASIL GÖREBİLİRİM? Android, giderek daha fazla seçenek ve işlev sunan bir işletim sistemidi...

Mutfak dolapları nasıl temizlenir Mutfak dolapları nasıl temizlenir

Mutfak mobilyaları büyük aşınmaya maruz kalır. Yağ, yemek ve yemek artıkları, toz… Dolaplara, fayanslara ve diğer mobilyalara acım...

Mutfak fayansları nasıl temizlenir Mutfak fayansları nasıl temizlenir

Mutfak fayansları zahmetsizce nasıl temizlenir Fayansları yağdan arındırmakta zorlanıyorsanız ve güzel görünmesi için ne yapacağınızı b...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
iPhone’da WiFi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz iPhone’da WiFi ile ...

iPhone’da WiFi  çözümleri deneyin iPhone’unuz Wi...

Huawei p smart 2019 wifi entegresi Huawei p smart 2019 wifi ...

HUAWEI P SMART 2019’UN WİFİ ŞİFRESİNİ NASIL GÖREBİLİRİ...

Mutfak dolapları nasıl temizlenir Mutfak dolapları nasıl te...

Mutfak mobilyaları büyük aşınmaya maruz kalır. Yağ, yem...

Mutfak fayansları nasıl temizlenir Mutfak fayansları nasıl t...

Mutfak fayansları zahmetsizce nasıl temizlenir Fayansları ya...

Yanmış fırın yağları nasıl temizlenir Yanmış fırın yağları nası...

Fırındaki yağ birkaç dakika içinde nasıl temizlenir  MUTFAK ...

Halılar evde kolayca nasıl silinir Halılar evde kolayca nası...

Halınızın boyutuna ve ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak a...

Binance kaldıraçlı işlem nasıl yapılır Binance kaldıraçlı işlem ...

Binance Vadeli İşlemler Eğitimi: Alım Satım ve Ücretlerin Aç...

Bosch bulaşık makinesi işaretleri anlamı Bosch bulaşık makinesi iş...

Bosch Bulaşık Makinesi Yanıp Sönen Kırmızı Işık Çoğu bulaşık...

Unsuz şekersiz sufle Unsuz şekersiz sufle

Unsuz şekersiz çikolatalı sufle Bu sabah bu çikolatalı sufle...

Birleşik Krallık’ta Posta Kodu Bul ingiltere Birleşik Krallık’ta...

Bu, Birleşik Krallık Posta Kodları için web sitesidir. Bu sa...

Saksılar HABERLERİ