Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Beyaz çamaşırlar hangi programda yıkanır

Beyaz çamaşırlar nasıl yıkanır? Bir uzman gibi yapın! Siz çamaşır makinesi koyduğunuz sürece zaman zaman kendimize sorduğumuz bazı sorular var. Bunlardan biri, örneğin, bu makalenin başlığını oluşturan kişidir: Beyaz çamaşırları nasıl yıkarsınız? doğru mu yapıyorsun Çamaşır suyu gerçekten bu kumaş türü için uygun bir ürün müdür? Kendine daha fazla soru sorma! Bizi takip edin ve tüm cevapları keşfedin. İÇİNDEKİLER Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak Beyaz […]

22 Ağustos 2021 - 12:53 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi. A+A-

Beyaz çamaşırlar hangi programda yıkanır

Beyaz çamaşırlar nasıl yıkanır? Bir uzman gibi yapın!

Siz çamaşır makinesi koyduğunuz sürece zaman zaman kendimize sorduğumuz bazı sorular var. Bunlardan biri, örneğin, bu makalenin başlığını oluşturan kişidir: Beyaz çamaşırları nasıl yıkarsınız? doğru mu yapıyorsun Çamaşır suyu gerçekten bu kumaş türü için uygun bir ürün müdür? Kendine daha fazla soru sorma! Bizi takip edin ve tüm cevapları keşfedin.

İÇİNDEKİLER

  • Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak
  • Beyaz giysiler zamanla nasıl muhafaza edilir?
  • Beyaz giysilerden sarı ter lekesi nasıl çıkar?
  • Beyaz giysilerdeki inatçı lekeler nasıl çıkar?

Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak

Birçoğunun aklına ilk gelen şey beyaz çamaşırlar için çamaşır suyu kullanmaktır fakat klor giderek bozulduğu için kıyafetlerinizi uzun süre saklamak istiyorsanız tam olarak önereceğimiz ürün değildir. Ancak bazı durumlarda belirli sonuçlar elde etmek için su ile seyreltilebilir.

Beyaz çamaşırları yıkamak için en uygun çamaşır makinesi programları

Bazı efsaneleri çürütmeye devam ediyoruz: gerçekten, beyaz giysiler için belirli bir çamaşır makinesi programı yoktur , çünkü her giysi türü farklı bakım ve tedavi gerektirir. Bu nedenle anahtar, giysilerin bileşimine göre doğru programı seçmektir. Her yıkama için doğru olanı seçmek için, çamaşır makinesi programları ile ilgili bu makaleye bakmanız yeterlidir .

Beyaz çamaşırlar çamaşır makinesinde hangi sıcaklıkta yıkanmalıdır?

Cevaplaması çok basit: Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak için gereken sıcaklık, tam olarak kendi etiketinin gösterdiği sıcaklıktır . Ne fazla ne az. Bu nedenle, her zaman üstün sonuçlar elde etmek için Balay’da giysileri önce giysi türüne, sonra renge ve son olarak da kir derecesine göre ayırmanızı tavsiye ederiz. Kısacası aynı sıcaklığa dayanıklı beyaz (veya açık renkli) giysilerle bir hav yapın ve bu şekilde sonuç homojen olacaktır.

Çamaşır deterjanı: özel bir tane var mı?

Tabii ki, beyaz çamaşır deterjanı var . Aynı şey koyu renkli kumaş çamaşırları için özel ürünler için de geçerlidir. Örneğin, bileşiminde ağartıcı içerebilen tek toz deterjan olduğunu dikkate alın. Ve onun hakkında sana daha önce söylediklerimizi hatırla.

Başka bir temel anahtar, kumaşın cinsine ötesinde, doğru doz: kesinlikle üreticinin talimatlarına uyun , daha iyisi, tröst veya Öz ile Balay çamaşır makineleri Doz olan otomatik programlar tipine göre deterjan ve yumuşatıcı gerekli miktarını ayarlamak, kumaş veya kirlilik derecesi.

Beyaz giysiler zamanla nasıl muhafaza edilir?

Bu tür giysiler için bir ürün olarak ağartıcının işlevine körü körüne güvendiyseniz, muhtemelen bazı planları bozmuşuzdur. Yani bir sonraki soru neredeyse zorunlu ve o zaman kıyafetlerinizi nasıl beyaz tutuyorsunuz? Balay’da özellikle ev yapımı hileler önermekten hoşlanmıyoruz, ancak bir istisna yapacağız: çamaşır suyu yerine beyaz çamaşırlarınızı orijinal renklerine döndürmek istiyorsanız, bir fincan kabartma tozu seyreltebilirsiniz. 4 litre su ve giysiyi birkaç saat tamamen daldırın. Sonrasında yapmanız gereken tek şey doğru çamaşır makinesi programı ile yıkamak olacaktır.

Beyaz giysilerden sarı ter lekesi nasıl çıkar?

Beyaz giysilerinizdeki sarı lekeleri çıkarmak için size iki ipucu veriyoruz:

  • Giysi etiketi bu konuda hiçbir şey söylemiyorsa, 10 ml çamaşır suyunu bir litre suda seyreltin ve batırın.
  • Ayrıca edebilirsiniz kabartma tozu ile beyaz giysiler ağartmak . Biraz limon suyuyla karıştırın ve etkilenen bölgeye sürün. Ardından, normal yıkama zamanı.

Beyaz giysilerdeki inatçı lekeler nasıl çıkar?

Giysilerden şarap lekelerini çıkarın

Beyaz giysilerden şarap lekesini çıkarmak için gerçekten önemli olan şey, hiçbir koşulda lekeyi ovmamak ve bir an önce çözüme başlamaktır. Her şeyden önce, mümkün olduğunca fazla sıvı emmeleri için kağıt peçeteler kullanın. Daha sonra, oldukça etkili bir çözüm, lekeyi bol miktarda tuzla kaplayıp soğuk su ve her zamanki deterjanınızla yıkamaktır.

Giysilerdeki pas lekelerini çıkarın

Beyaz giysilerden pas lekelerini çıkarma görevinin karmaşık olduğu konusunda sizi daha önce uyarmıştık. Pes etmeden ve giysiyi atmak zorunda kalmadan önce limon ve kabartma tozunu deneyebilir ve yarım saat etki etmesini sağlayabilirsiniz. Küçük bir kaşık deterjanla bile. Her şeyden önce ve bir kez daha lekeyi ovmayın.

Giysilerden çikolata lekelerini çıkarın

İnatçı lekeleri çıkarmanın anahtarı her zaman hızdır. Çikolata lekeli çamaşırlarınız varsa, köpüklü su kullanabilirsiniz : etkilenen kumaşa uygulayın, 30 dakika bekleyin ve normal şekilde yıkayın.

Şüphelerden kurtulduk mu yoksa beyaz çamaşırların nasıl yıkanacağına dair tüm tavsiyelere zaten mükemmel bir şekilde hakim olanlardan mısınız? Her iki durumda da mutluyuz! Yazının sonuna gelmiş olmamızın da avantajını kullanarak, 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ