Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Başlangıç ​​için en iyi paten ve kaykay hangisidir?

İçerdekiler Bir kaykayın temelleri Başlangıç ​​için iyi bir tahtanın özellikleri Kaykayınız için aksesuar seçimi En iyi patenlerin karşılaştırılması en iyi paten OxeloDelta PatenlerDeltaVoit PatenlerVoitDynamic PatenlerDynamicAltis PatenlerAltisCosfer PatenlerCosferHattrick PatenlerHattrickFlying Eagle PatenlerFlying EagleRollerblade PatenlerRollerbladeTempish PatenlerTempishBusso PatenlerBussoPowerslide PatenlerPowerslideRoces Patenler Paten ÇeşitleriEn iyi paten markası hangisidirPaten Fiyatları3 Tekerlekli PatenDecathlon Paten4 Tekerlekli Paten PATEN MARKALARI Sadece ürün satmaktan daha fazlasını yapan […]

19 Haziran 2021 - 14:17 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi. A+A-

Başlangıç ​​için en iyi paten ve kaykay hangisidir?

İçerdekiler

 • Bir kaykayın temelleri
 • Başlangıç ​​için iyi bir tahtanın özellikleri
 • Kaykayınız için aksesuar seçimi
 • En iyi patenlerin karşılaştırılması
en iyi paten
Oxelo
Delta Patenler
Delta
Voit Patenler
Voit
Dynamic Patenler
Dynamic
Altis Patenler
Altis
Cosfer Patenler
Cosfer
Hattrick Patenler
Hattrick
Flying Eagle Patenler
Flying Eagle
Rollerblade Patenler
Rollerblade
Tempish Patenler
Tempish
Busso Patenler
Busso
Powerslide Patenler
Powerslide
Roces Patenler
Paten Çeşitleri
En iyi paten markası hangisidir
Paten Fiyatları
3 Tekerlekli Paten
Decathlon Paten
4 Tekerlekli Paten

PATEN MARKALARI

Sadece ürün satmaktan daha fazlasını yapan gerçek Skate Brands şirketleri olarak görüyoruz .Kültüre katılırlar ve yaşam tarzımızın deneyimler ve fırsatlar açısından giderek daha zengin olmasına katkıda bulunurlar.

Kaykay yapmayı teşvik etmenin birçok yolu vardır:

 • Destek ve Sponsor Kaykaycılar
 • Etkinlikleri tanıtın (şampiyonluklar gibi)
 • Sanat ve medya projelerinde (videolar, dergiler vb.)
 • Sosyal projeleri destekleyin
 • İzler oluşturun ve koruyun vb.

TÜM PATEN MARKALARI

Markanın geçmişini anlamak ve arkadaşlarla paten kaymanın zevkini anlamalarını sağlamak için bir seçim sürecimiz var ..

90’lardan beri yaşadığımız deneyimi çocuklarımızın ve torunlarımızın da yaşamasını istiyoruz, bu nedenle  alışveriş yaparak paten kültürünün ve pazarının canlı kalmasına yardımcı oluyorsunuz.

Bu nedenlerle, ve dünyadaki en iyi paten markalarından her gün haber ve ürünleri hedef kitlemize ulaştırmayı taahhüt ediyoruz

İşte bu kadar, büyük gün geldi, kaykay macerasına atlamak ister misiniz?

Şehrinizde yokuşları tırmanmaya, basamakları ve bankları atlamaya, direkler arasında slalom yapmaya, arkadaşlarınızla birlikte kaykay parkında eğlenmeye hazır mısınız?

Harika bir fikir ama hangi kaykayı seçeceğinizi biliyor musunuz ?

Farklı kaykay boyutları var mı? İyi bir kaykayın özellikleri nelerdir? Kaykay öğrenmek için kişisel bir antrenöre ihtiyacım var mı?

Bir kaykayın temelleri

Kaymaya başladığınızda ancak pek bir şey bilmiyorsanız, çok çeşitli olanaklar göz önüne alındığında, ilk kaykay seçmek her zaman kolay değildir.

Peki ya aksesuarlar? Hepsini satın almak zorunda mısın? Nasıl seçilir?

kaykay anatomisi

En baştan başlayalım, sanki bir kaykay sınıfındaymışız, yani kaykayın neyden yapıldığını öğreneceğiz .

Tahtanın kendisi (bazıları buna plaka diyor), bir çift kamyon, rulmanlar, rulmanlara ve akslara takılan tekerlekler ve kaykayın üst kısmını kaplayan zımpara kağıdı gibi birkaç unsur var.

Tablo türleri

Açıkçası -çok kolay olmayacaksa-, tek bir kaykay türü yoktur, birkaç tane vardır, ne istediğinize ve sizi neyin ilgilendirdiğine bağlıdır.

Kaybolursanız, özel bir kaykay mağazasının satıcısına sorabilir, tavsiye için deneyimli bir kaykaycıya veya kaykay sınıfına katılıyorsanız öğretmeninize danışabilirsiniz. Bedeninize ve vermek istediğiniz kullanıma göre seçiminizde size rehberlik edebileceklerdir.

Özetle, 4 çeşit kaykay olduğunu düşünüyoruz:

uzun tahta

Longboard’lı işlemek için daha kolay olan yeni başlayanlar için ve seyahat uzun mesafelere mükemmel kartıdır.

Buna karşılık, bu tür tahtalar, akrobasi gösterilerine ve klipler gibi diğer zıplama figürlerine hiç uygun değildir. Bu, kaykay tarihinin kökenindeki Kaliforniyalı “patenci amcaların” kaykayıdır.

klasik masa

Klasik tahta onun ince ve sivri ucu ile tanınabilir teklifler olduğunu squat ve figürler yapma imkanı.

Bu tahta da çok iyi işliyor ve başlangıçta dengenizi bulmak için kendinizi eğitmeniz gerekse bile hızlı hareket etmenizi sağlıyor. “Yarım boru” üzerinde paten kaymayı denemek isteyenler için ideal kaykaydır.

kruvazör

Açık kruvazör , tahta biraz daha kısadır ve daha dar bir daha LongBoard daha taşınabilir ve hafif olduğu gibi, şehir etrafında yürüyüş için onu ideal kılar.

Ancak en göze çarpan fark, tümsekleri ve sıçramaları daha iyi idare eden tekerleklerde . Klasik bir kaykay üzerindeki tekerlekler küçük ve sert olup düz ve sert yüzeylere gitmek için tasarlanırken, cruiserların tekerlekleri daha yumuşak ve biraz daha büyüktür (55 ila 65 mm çapında) ve yüzeyleri daha düzensiz hareket ettirebilir.

Bu off-road board ile mesafeleri çok daha keyifli bir şekilde kat edebileceksiniz!

kuruş tahtası

Bir kuruş kaykay bir kruvazör gibidir , çünkü tahtanın uzunluğu bir longboard’dan daha kısadır , ancak temel fark, plastikten yapılmış olmaları, ucuz ve hafif olmaları ve parlak renklerle retro veya vintage bir tasarıma sahip olmalarıdır .

Plastikten yapılmış olan bu tahtalar sadece hareket için tasarlanmıştır ve atlamalar, hileler ve piruetler için değil.

Penny’nin aslında onları popüler yapan markanın adı olduğunu biliyor muydunuz ? Tasarımı o kadar popüler ki, benzer özelliklere sahip birçok model var ve buna kuruş tahtası denir . Meraklı, ha?

Sonra , genellikle kullanıcı tarafından birkaç ayrı parçadan tasarlanan özel tablo var . Tekerlekleri, kamyonları, tahtanın kendisini ve hatta yatakları kişiselleştirmekten çekinmedikleri için bunları kullanan deneyimli patencilerdir.

Valensiya’da yaşıyorsanız ve antrenmana başlamak istiyorsanız, Valencia kişisel antrenörü bulmak için ilanlara bakmaktan çekinmeyin .

Başlangıç ​​için iyi bir tahtanın özellikleri

Parmaklarınızın ucundaki çok çeşitli kaykaylar göz önüne alındığında, yeni başlayanlar için iyi bir tahtanın bazı ipuçları ve özellikleri burada .

Her şeyi kapsayan bu listeden en az 3 veya 4 puan almayı başarırsanız, elinizde ilk adımlarınızı (veya isteğinize göre ilk sıçramalarınızı) atmanızı sağlayacak kaliteli bir ürüne sahip olacaksınız.

 • Pateniniz her şeye hizmet etmelidir, yani başlangıçta çok özel olması gerekmez.

Başlangıçta uzun bir board, ne de bir “Cruiser” veya “Penyy” almayın, çünkü bu boardlar standart değildir ve kaykay derslerine devam etseniz bile paten yaparken kötü alışkanlıklar edinebilirsiniz.
Geleneksel bir tahta, kullanım, esneklik ve direnç arasında mükemmel bir uzlaşma sunan bir tahtadır.

 • Kaykayınız uygun fiyatlı olmalıdır: Marka bir kaykay veya pahalı aksesuarlar satın alarak kendinizi mahvetmenize gerek yoktur.

Yeni başlayan biri olarak, ihtiyaçlarınızı nasıl belirleyeceğinizi henüz bilmiyorsunuz ve üst düzey bir malzemenin özelliklerini nasıl değerlendireceğinizi de bilmiyorsunuz.
Aynı zamanda, özellikle geniş bir yüzeyde en ucuz kaykay almayın, çünkü aynısı iyi çalışmıyor, düz gitmiyor, çok yumuşak veya tutuşu yok.

 • Kaykayınız homojen olmalıdır : bu, kavrama kötü durumdaysa veya tahta kalitesizse, süper rulmanlara veya harika kamyonlara sahip olmanın faydası olmadığı anlamına gelir. Her şeyin tutarlı olduğundan emin olun.
 • Kaykayınız sağlam ve hafif olmalıdır : aslında başlangıçta onunla hareket etmeyi öğrenecek olsanız bile, kısa sürede adım atlamalar, engeller, arka tekerleklerle yarım dönüşler gibi ilk rakamlara geçeceksiniz, vb.

Tahtanızın mümkün olduğunca yönetilebilir olması, yani çok büyük olmaması, küçük akslar ve orta boy tekerlekler ile olması önemlidir.

Unutmayın, başlamak için iki ayağınızı da koyacak yeriniz olmalı. İlk başta mini bir kaykay almak işe yaramaz!

 • Son olarak, kaykayınızın bedeninize uygun olması gerekir: bir gitar veya keman gibi, yüksekliğe göre bir kaykay boyutu vardır, daha uzun boylu olanlar için olduğu gibi küçük bir boy için tasarlanmış bir tahtada kayamazsınız.

Boyut inç cinsindendir. Bir kaykay güvertesinin genişliği 8,25 inç ile 7,5 inç arasında değişir. Tablonun uzunluğuna gelince, boyutlar 29 ile 33 inç arasında değişmektedir.
Arkadaşlarınızla paten kaymak istiyorsanız, 8,25 inçlik bir tahta fazlasıyla yeterli. Kaykay parkına gitmek isteyenler için 8 ile 8.25 inç arası bir board uygundur. Sokak pateni yapmak isteyenler için 7,25 ile 8 inç arasında bir tahta en iyisidir.
Bu boyutların tümü daha çok gençlere ve yetişkinlere yöneliktir.

Kaykayınız için aksesuar seçimi

Bunu görmüştük, kaykay sadece kavrama kaplı bir kaykay değil.

Hareketlerinizi ne olursa olsun optimize etmek için eksiksiz bir rulman, kamyon ve tekerlek sistemi de vardır.

kamyonlar

Kamyonlar, tekerlekleri kaykaya bağlayan tahtanın altındaki 2 metal parçadır. Patencilerin tahtayı daha iyi yönlendirmesine veya “Grind” tipinde figürler veya püf noktaları yapmasına izin verir. Bu, kaykay kursuna giderken direksiyon hakimiyetini kolaylaştırmak için gerçek bir avantaj olabilir.

Özellikle başlangıçta hangi kamyonları seçmeli? Kaykayınızın ideal olması için tahtanın boyutuna göre kamyon seçmeniz önerilir. Genişliği kaykayın genişliğine karşılık gelir.

Daha fazla stabilite için oldukça geniş kamyonları tercih edin, ancak hafiflik istiyorsanız kamyonların daha küçük olması gerekir.

3 kamyon yüksekliği vardır: Akustik veya elektro gitar önerileri 

 • “Alçak” kamyonlar: harika bir denge sundukları için sokak kaykayına yöneliktir.
 • “Orta” kamyonlar: Hem kaykay parkı hem de sokak için her şey için kullanılan kamyonlar.
 • Kamyonlar “yüksek”: sürüşleri desteklemek ve virajları kolaylaştırmak için kamyonların büyük yüksekliği. Kaykay derslerine gidiyorsanız size en uygun kamyonlar bunlar.

Katalonya’da yaşıyorsanız ve bir barcelona kişisel antrenörü bulmak istiyorsanız , üyelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Rulmanlar

Rulman, daha iyi dönüş ve minimum sürtünme sunan bilyelerden oluşan küçük bir mekanik sistemdir.

Bu rulmanlar tekerleklere takılır ve kamyon aksı yatağın merkezine entegre edilir.

Kaykay üzerinde her tekerlek için 2 dingil olduğu için rulmanlar 8’li lot olarak satılmaktadır.

Genel bir kural olarak, kaykayınız ne olursa olsun, yatakların boyutları genellikle aynıdır: 7 mm genişlik, 22 mm çap ve 8 mm merkez çap.

Alanında uzmansanız ve en baştan en iyi kaliteyi istiyorsanız, ABEC indeksi yüksek, en az 3 ile 5 arasında olan rulmanları seçin.

Kaykay tekerlekleri

Son olarak, tekerlekler kaykayın siniridir çünkü onlarsız figürlerinizi yapmak veya sokaklarda dolaşmak imkansızdır.

Tekerleklerin boyutu genellikle 49 ile 56 mm arasındadır.

Kaykayınızı nasıl kullanacağınıza bağlı olarak, kaykay derslerine gidiyorsanız ya da bir an önce bir kaykay parkına başlamak için motive oluyorsanız, tekerleklerin boyutu önemli olabilir.

Sokak için, kendinizi kaykay parkına adayacaksanız, 52 veya 53 mm ve daha ziyade 54 mm jantları tercih etmeniz önerilir.

Aynı şekilde, tekerleklerin sertliği de dikkate alınmalıdır.

Sertlik genellikle bir sayı ve ardından A veya B olarak gösterilen bir indeks ile temsil edilir.

Sayı ne kadar yüksek olursa, tekerlek o kadar sert olur, bu da caddeden aşağı inerseniz mükemmeldir.

Kaykayın üst kısmını kaplayan zımpara kağıdını çağrıştırmadık ama “Jessup” gibi bir marka çok işe yarıyor.

En iyi patenlerin karşılaştırılması

Size bazı örnekler vereceğiz ve en çok ilginizi çekeni seçebilmeniz için en iyi patenlerin bir karşılaştırmasını yapacağız !

En iyi longboard’lar

Apollo serbest stil uzun tahta

Amazon Değerlendirmesi: 4.5 / 5

Artıları:

 • Uzun mesafeler ve yeni başlayan patenciler veya çok para harcamak istemeyenler için idealdir .
 • Daha kararlılık ve daha az çaba ayağınla kürek veya sayesinde frenleme yoluyla damla tarzı (kendi eksenleri kurulu geçmesi).
 • 65 mm çapında ve 78A sertlikte yumuşak ve pürüzsüz tekerlekleri sayesinde asfaltta mükemmel tutuş.

Eksileri:

 • Sadece yeni başlayanlar için önerilir.

ABEC-11 Rulmanlı Enkeeo Longboard Kaykay

Amazon Değerlendirmesi: 4.2 / 5

Artıları:

 • 9 katlı akçaağaç ağacından yapıldığı için esnek ve kalıplanabilir . Kaymaz yüzeyi 40 “uzun x 9” genişliğindedir.
 • Yer değiştirme yumuşak, hafif ve yüksek hızda dönüşü destekleyen ABEC 11 rulmanlı tekerleklerle donatılması kolaydır .

Eksileri:

 • Bu kaykay , hızlı hareket etmek ve sokakta hile yapmamak için tasarlanmıştır , bu nedenle raylarda ve merdivenlerde hile yapmak istiyorsanız tavsiye etmiyoruz.

Jucker Hawaii Longboard Hoku

Amazon derecelendirmesi: 4.6 / 5 (ancak çok az görüş var)

Artıları:

 • Masanın tabanını oluşturan malzemeler (39 x 8,75 inç) sayesinde dayanıklılık ve esneklik : akçaağaç, bambu ve fiberglas.
 • ABEC 9 rulmanlarla donatıldıkları için rahat ve kolay hareketler.
 • Ürün zaten monte edildi , bu yüzden bunun için endişelenmenize gerek yok, sadece keyfini çıkarın!

Eksileri:

 • Bu paten , diğer modellerle karşılaştırıldığında, ağırlığa karşı biraz daha sınırlı bir dirence sahip olduğunu unutmamalısınız .
 • Bu sahiptir düşük bir tasarıma o daireye kullanmak biraz zordur ve ancak böyle azalan olarak geziler için tavsiye edilir, böylece.

107 cm’ye kadar Maxofit Deluxe Longboard Cruiser longboard’lar

Amazon Değerlendirmesi: 4.4 / 5

Artıları:

 • Rulmanları yüksek kalitededir.
 • Sen olabilir kolayca ve basitçe sürücü dinamizm, hız ve kararlılık ve aynı zamanda çok çekici tasarımı, sayesinde.
 • İhtiyacınız olduğunda kullanmak için bir yedek parça bulacaksınız.
 • Beklenmedik kazalara karşı büyük güvenlik sağlayan 9 akçaağaç katmanı ve tutuşu sayesinde kaymaya karşı yüksek direnç .

Eksileri:

 • Ağırlık kullanmak zorlaştırabilir.
 • Bazı incelemeler, bunun para için düşük bir değer olduğunu gösteriyor .

En iyi kruvazörler

Jucker Hawaii Woody KAPUA Tekme

Amazon Değerlendirmesi: 4.7 / 5

Artıları:

 • Boyutları (55 cm uzunluk ve 15 genişlik) sırt çantasında saklamayı çok kolaylaştırır ve hafifliği yüksek hızlarda hareket etmenizi sağlar .
 • İyi bir ağırlık yükünü destekler ve ABEC-9 yatakları hareket ederken büyük hassasiyet sağlar.
 • Yapı malzemesi sayesinde iyi kalite, sağlamlık ve dayanıklılık : Kanada akçaağaç ahşabı.
 • Çok çekici Hawaii tasarımı. 5 farklı tip.

Eksileri:

 • Tekerleklerin dönüşü geliştirilebilir.

Ridge Kaykaylar Akçaağaç Mini Koyu Boya

Amazon Değerlendirmesi: 4.2 / 5

Artıları:

 • 55 cm uzunluğunda, taşıması ve saklaması kolay kompakt model .
 • 7 kat Kanada akçaağaç ahşabı sayesinde güç ve dayanıklılık. Tahta zamanla bükülmez . 90 kg yük direncine sahiptir.
 • Büyük tekerlekleri çok fazla denge sağlar .
 • 12 farklı tekerlek renginde minimalist tasarım.

Eksileri:

 • Rulmanlar geliştirilebilir.
 • Çocuklardan çok yetişkinler için önerilir.

SportPlus Ezy Mini Kruvazör

Amazon Değerlendirmesi: 4.5 / 5

Artıları:

 • Mükemmel para için değer o 7 katlı akçaağaç ahşaptan yapılmıştır olarak.
 • Sürüşü kolay ve viraj almak ve hile yapmak için harika manevra kabiliyeti.
 • Rahat ve hafif taşıma ve iyi kavrama .
 • 59 mm lastik tekerlekleri sayesinde yumuşak hareket ve ABEC-7 paslanmaz çelik yatakları sayesinde yüksek hızlarda sürüş sırasında hassasiyet .

Eksileri:

 • Sadece yeni başlayanlar için.

Ridge Maple Mini Retro Kruvazör

Amazon Değerlendirmesi: 4.2 / 5

Artıları:

 • 7 kat akçaağaç ağacı ve 80 kg’dan fazla yük desteği sayesinde dayanıklılık.
 • Tahtanın kırılması konusunda endişelenmeden hileler yapmak için sertlik ve esneklik .
 • 59 mm yumuşak kauçuk tekerlekleri sayesinde sorunsuz hareketler yapmak için iyi kaymaz tutuş ve stabilite ve yumuşak hareket.
 • 22 inçlik kompakt boyut, taşımayı ve saklamayı kolaylaştırır.
 • Tekerleklerde 12 renk kombinasyonu ile çekici tasarım .

Eksileri:

 • Geliştirilebilir rulmanlar.

En iyi kuruş tahtaları

Gonex Kaykay Kaykaylar

Bu, Amazon’un en çok satan ve en yüksek puanlı kuruş tahtasıdır .

Amazon Değerlendirmesi: 4.4 / 5

Artıları:

 • PP plastikten yapılmış güçlü ve hafif platform .
 • 6 mm PU tekerlekleri ve kaymaz yüzeyi sayesinde stabilite ve titreşim emilimi .
 • 22 inçlik kompakt boyut , taşımayı ve saklamayı kolaylaştırır
 • Çocuklar (3 yaşından itibaren) ve yetişkinler için idealdir.
 • ABEC-7 yatakları sayesinde yüksek hızlarda kolay ve rahat kaydırma ve tahta kontrolü.
 • 1,63 kg’lık hafif ağırlık , yüksek seyir hızlarında gitmek için ve 90 kg’lık yük desteği.
 • Çok çeşitli tasarımlar ve renkler.

Eksileri:

 • Geliştirilebilir rulmanlar.

WeSkate Mini Cruiser Kaykay

Amazon Değerlendirmesi: 4.1 / 5

Artıları:

 • 58 mm ve 78A sertlikte tekerlekler sayesinde mükemmel hareket.
 • Piyasadaki en iyi ABEC-9 rulmanları sayesinde yüksek hızlarda hassasiyet .
 • 300 kiloya kadar yük desteği ile direnç ve dayanıklılık .
 • Kompakt 22 inç boyutu , taşımayı ve saklamayı kolaylaştırır.
 • Hem çocuklar (5 yaşından büyük) hem de yetişkinler için idealdir.
 • Tekerleklerdeki LED ışıklarla çekici tasarım .

Eksileri:

 • Tekerleklerdeki ışıklar piruetler tarafından kırılabilir.

Sırt Retro 27 Kaykay

Amazon Değerlendirmesi: 4.6 / 5

Artıları:

 • Uzun yürüyüşler yapmak veya yüksek hızlarda seyahat etmek isteyen yeni başlayanlar için idealdir .
 • Boyut biraz daha büyük : 27 inç ve orijinalinden 4 cm daha geniş olması için Ridge yapısı daha hassas ve daha rahat.
 • Yapıldığı yüksek dirençli plastik sayesinde dayanıklılık ve esneklik ve direnç . Kaymaz yüzey.
 • Masanızı tarzınıza göre kişiselleştirmek için çok çeşitli renkler ve 1500’e kadar kombinasyon ile 70’lerden retro tasarım .
 • 59mm 78A sertlikte PU kauçuk tekerlekleri sayesinde yumuşak sürüş ve iyi denge .
 • Bu kuruş tahtasının yüksek hızlarda iyi kontrolünü sağlayan ABEC-7 yatakları sayesinde güvenlik ve sorunsuz sürüş .

Eksileri:

 • Sınırlı stok.

WeSkate Cruiser – Komple Kaykay

Amazon Değerlendirmesi: 4.2 / 5

Artıları:

 • Karanlıkta çok parlayan led ışık detayları ile çok çarpıcı tasarım , bu nedenle çocuğunuz için ideal bir hediye olabilir. 9 farklı ışık rengi vardır.
 • Çocukların güvenliğini garanti eden platformun plastik kaplaması sayesinde direnç ve kaymazlık
 • Garantili dayanıklılık ve 100 kg yük desteği.
 • 50 mm poliüretan tekerlekleri sayesinde stabilite.
 • Tekerleklerinin 78A sertliği ve ABEC-7 yatakları sayesinde çocukların yüksek hızlara çıkmaması için yumuşak ama orta düzeyde deplasman .
 • Güvenlik ve huzur sağlayan manevralarda hassasiyet.

Eksileri:

 • Sadece çocuklar.
 • Işıkların şarj süresi çok daha iyi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ