Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Baharat değirmeni tavsiye

Yemek yapmak hepimizin yapması gereken bir aktivitedir, baharat değirmeni tavsiye bu aktivitenin başarılı ve keyifli olması için gerekli mutfak eşyalarına sahip olmamız gerekir. Bu yüzden bu sefer öğütücüler hakkında konuşacağız. Piyasada farklı malzeme ve boyutlarda farklı tipte öğütücüler bulunmaktadır. Bu noktada kendinize şu gibi sorular sorabilirsiniz: baharat değirmeni tavsiye Nasıl çalışır, öğütücüye sahip olmak neden tavsiye edilir? Aşağıda […]

17 Haziran 2021 - 6:30 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi. A+A-

Baharat değirmeni tavsiye

Yemek yapmak hepimizin yapması gereken bir aktivitedir, baharat değirmeni tavsiye bu aktivitenin başarılı ve keyifli olması için gerekli mutfak eşyalarına sahip olmamız gerekir. Bu yüzden bu sefer öğütücüler hakkında konuşacağız.

Piyasada farklı malzeme ve boyutlarda farklı tipte öğütücüler bulunmaktadır. Bu noktada kendinize şu gibi sorular sorabilirsiniz: baharat değirmeni tavsiye Nasıl çalışır, öğütücüye sahip olmak neden tavsiye edilir? Aşağıda şüphelerinizi çözeceğiz ve size bu mutfak eşyasının temel özelliklerini anlatacağız. baharat değirmeni tavsiye, elektrikli baharat öğütücü tavsiye, baharat öğütücü tavsiye, karabiber değirmeni tavsiye,

 • Kişisel finans konusunda en iyi tavsiyeleri içeren 1Haftalık Bülten
 • 2Önce ilk şeyler
 • 3Piyasadaki en iyi öğütücüler: önerilerimiz
  • 3.1İnternetteki en iyi dereceli öğütücü
  • 3.2En popüler öğütücü
  • 3.3Kalite ve düşük fiyatı bir araya getiren öğütücü
 • 4Satın Alma Rehberi: Öğütücü hakkında bilmeniz gerekenler
  • 4.1Öğütücü tam olarak nedir?
  • 4.2Manuel veya otomatik öğütücü – Nelere dikkat etmelisiniz?
  • 4.3Öğütücü kullanılması neden tavsiye edilir?
  • 4.4Öğütücü nasıl çalışır?
 • 5Satın alma kriterleri: farklı öğütücü modellerini karşılaştırmanıza ve derecelendirmenize izin veren faktörler
  • 5.1Boyut
  • 5.2Malzeme
  • 5.3Öğütülecek Malzeme

Kişisel finansla ilgili en iyi ipuçlarını içeren haftalık bülten

Ortağımız The Hidden Portal’ın bültenine ÜCRETSİZ abone olun ve kişisel finans alanında uzman olun! E-postalarınızı rahatça e-postanıza alacaksınız. Bu teklif sınırlıdır ve SWEETESTHOME ziyaretçilerine özeldir.Şimdi üye Ol* Aboneliğinizi istediğiniz zaman tek tıkla iptal edebilirsiniz.

Her şey sırayla

 • Öğütücü, işlevi kahve gibi belirli tahıl türlerini veya tuz ve biber gibi baharatları öğütmek olan bir mutfak aletidir. Tanenin aroması ve aroması daha iyi korunduğu ve dolayısıyla yemeğin daha iyi bir tada sahip olduğu için tavsiye edilir. Tahılları ezen mil veya bıçaklar vasıtasıyla çalışırlar.
 • Geleneksel öğütücü ve manuel öğütücü olmak üzere iki tip öğütücü vardır. Otomatik öğütücüler, daha fazla teknolojiye sahip oldukları için daha pahalı ve pratik olma eğilimindedir. Ancak temelde aynı işlevi görürler.
 • Piyasadaki çok çeşitli öğütücüler nedeniyle bunları seramik, paslanmaz çelik veya cam gibi farklı boyutlarda, malzemelerde bulabilirsiniz. Hatta bazı öğütücüler sadece kahve veya baharat öğütmek için tasarlanmıştır, bazı durumlarda tahıllar ve baharatlar için uygundurlar.

Piyasadaki en iyi öğütücüler: önerilerimiz

 • İnternetteki en iyi dereceli öğütücü
 • En popüler öğütücü
 • Kalite ve düşük fiyatı birleştiren öğütücü

Bu kadar çok seçeneğe sahip olmanın bunaltıcı olabileceğini bildiğimiz için, daha kolay karşılaştırabilmeniz için piyasadaki en iyi öğütücüleri ana özelliklerine göre bulacağınız bir liste hazırladık.

İnternetteki en iyi dereceli öğütücü


Beş yıldızlı bu elektrikli öğütücü, 14 fincana eşdeğer kahve öğütme kapasitesine sahiptir. İstediğiniz kahve çekirdeği boyutunu elde etmek için öğütmeyi özelleştirebilirsiniz. Çıkarılabilir ve paslanmaz çelikten üretildiği için temizlenmesi kolaydır. Düğmeye bir kez basmanız yeterlidir, otomatik olarak kapanacaktır.


Limón marka 2’si 1 arada tuz ve karabiber değirmeni paslanmaz çelik ve camdan yapılmıştır, bu nedenle direnci geleneksel olandan daha fazladır. Koyduğunuz yerde kalıntı bırakmasını önleyen bir sızdırmaz kapağı vardır. Minimalist tasarımı, ideal bir hediye olmak veya masanıza şıklık katmak için idealdir.

Kalite ve düşük fiyatı birleştiren öğütücü

Şu anda bahsedilen ürün tedarikçiden temin edilememektedir . Bu yüzden benzer özelliklere sahip bir başkasıyla değiştirdik. Termosifon önerileri


Aradığınız kalite ve uygun fiyat ise bu manuel öğütücü tam size göre. Tuz, karabiber ve diğer baharatlarla birlikte kullanılabilir veya iki çeşni birleştirilebilir. Seramik olması hem dayanıklılığını hem de kolay doldurulmasını sağlar. Ürüne ne kadar kaba veya ince ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak öğütmenizi sağlayacak bir ayar mekanizmasına sahiptir.

Satın Alma Rehberi: Öğütücü hakkında bilmeniz gerekenler

Satın alma kararınızın başarılı olması için bir öğütücünün temel özelliklerini bilmeniz ve beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek modeli seçmeniz gerekir. Ayrıca, kullanıcılar arasında ortaya çıkan en yaygın soruları cevaplayacağız.

Öğütücü tam olarak nedir?

Öğütücü, işlevi kahve, çeşniler veya biber ve tuz gibi baharatlar gibi belirli çekirdek türlerini öğütmek olan bir mutfak aletidir. Paslanmaz çelik bıçak mekanizmasına veya dönerken içeride biriken içeriği öğüten merkezi bir şafta sahiptir.

Her tür baharatla çalışan öğütücüler ve örneğin sadece kahve öğütmek için tasarlanmış öğütücüler vardır. Evlerde giderek daha yaygın hale geliyorlar çünkü onları kullanırken tuz, biber, kahve veya başka herhangi bir baharatın istediğimiz dozu daha kesin.Avantaj

 • Öğütülmüş ürünün aromasını maksimum düzeyde korur
 • Çok çeşitli modeller var
 • Taşlama farklı kalınlıklarda olabilir
 • farklı malzemeler var

Dezavantajları

 • Temizlemesi zor olabilir
 • Onarmak için çok az parça var
 • Seyahat için ideal değiller
 • Çok yönlü bir ürün değil
baharat değirmeni tavsiye, elektrikli baharat öğütücü tavsiye, baharat öğütücü tavsiye, karabiber değirmeni tavsiye,

Manuel veya otomatik öğütücü – nelere dikkat etmelisiniz?

Öğütücülerde en önemli değişken manuel mi yoksa otomatik mi olduğudur. Ardından, hangisini tercih ettiğinize karar verebilmeniz için her iki tip öğütücünün temel özelliklerinin neler olduğunu açıklayacağız.

Manuel öğütücü. Bu geleneksel öğütücü türüdür. İki parçadan oluşur ve baharatların öğütülebilmesi için bir tanesinin çevrilmesi gerekir. Fiyatı otomatik bir öğütücüden daha düşüktür. En yaygın olanları tuz ve karabiber öğütmek için kullanılır.

Otomatik öğütücü. Kullanıcının eforunu azalttığı için bunun en gelişmiş öğütücü türü olduğunu söyleyebiliriz. Güç kaynağına bağlanmayı veya pil kullanmayı gerektirebilir. Fiyatları daha yüksektir ve kahve veya baharat öğütmek için eşit derecede yaygındır.

Manuel öğütücüOtomatik öğütücü
FiyatDaha erişilebilir, yaklaşık 350 MXN500 MXN’yi aşıyor
KonforDaha az, kullanıcı çabasını içerirlerBinbaşı, kullanıcı hiçbir çaba sarf etmez
Farklı tane kalınlığısunmuyori, çeşitli kalınlıklarda öğütebilirsiniz

Neden bir öğütücü kullanılması tavsiye edilir?

Tahıl veya baharat, bir öğütücüde öğütülmeden önce bütün olarak muhafaza edildiğinden, bu, aroma ve aromanın, hali hazırda granüle edilmiş bir ürün durumunda olduğundan daha iyi korunmasına neden olur. Öğütücülerin yapıldığı malzemeler nedeniyle ürün nem ve ısı gibi etkenlerden korunarak en iyi şekilde korunur.Öğütücülerin dört yüz yıldan fazla geçmişi olan bir kap olduğunu biliyor muydunuz?

Bir öğütücü nasıl çalışır?

Otomatik öğütücüler söz konusu olduğunda, ürünü öğütmek için bıçakları çalıştıran bir motora sahiptirler. Ürünü ne kadar ince veya kaba almak istediğinize bağlı olarak farklı seviyelerde öğütücüler vardır. Bu durumda akıma bağlanarak veya pillerle çalışırlar.

Manuel bir taşlama makinesi ise bir mil ile birleştirilen iki parçadan oluşur. Parçalardan biri döndüğünde, dönüş şaftın baharatları öğütmesine neden olur. Miktar ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla dönüş üretilmelidir. Bazı durumlarda, öğütme kalınlığını seçmek için bir mekanizmaları vardır.

Satın alma kriterleri: farklı öğütücü modellerini karşılaştırmanıza ve derecelendirmenize izin veren faktörler

Satın alma işleminizi yaparken bilgili bir şekilde yapmanız önemlidir çünkü bu şekilde ürünü derinlemesine tanımış olursunuz. Öğütücü modellerini karşılaştırabilmeniz ve derecelendirebilmeniz için dikkate alınması gereken ana faktörler şunlardır.

 • Boyut
 • Malzeme
 • Öğütmek için malzeme

Boyut

Öğütücüyü ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, hangi boyutun sizin için en uygun olacağını düşünebilirsiniz. Farklı ebatlarda bulabileceğiniz öğütücüler manuel olanlardır. Bir öğütücü, 20 santimetreden daha az, 50 santimetreye kadar ölçüm yapabilir.

Küçük. Sekiz inçten daha kısa olan küçük bir öğütücü olarak kabul ediyoruz. Çok fazla baharat kullanıyorsanız veya yalnız yaşıyorsanız, tahılın veya baharatın çok uzun süre depoda kalması iyi olmadığı için ideal bir seçenektir.

Orta. Bu en yaygın boyuttur, sekiz ila otuz santimetre arasında değişir. Ortalama bir beden olduğu için kullanımı düzenlidir ancak aşırı değildir. Ürün yakında bitmeyeceği için birkaç kişiyle birlikte yaşıyorsanız idealdir.

Büyük. Büyük bir öğütücü olması durumunda, restoranlarda veya çok pişirirseniz ve bu nedenle çok miktarda baharat veya tahıl gerektiriyorsa kullanılabilir. Bazı durumlarda, 50 santimetreye kadar uzun olabilirler.

Malzeme

Farklı boyutlarda öğütücülere sahip olmanın yanı sıra, bunları yapmak için farklı malzemeler de vardır. Aradığınız malzemeye bağlı olarak, bu, sahip olmanız gereken bakımın yanı sıra bulunabilirliğini ve fiyatını da etkileyebilir.Ne zaman doldurulacağını bilmek kolay

Cam öğütücü. Öğütücülerde en yaygın malzemedir, pratiktir çünkü kaptaki baharat seviyesini gözlemlemek ve ne zaman doldurulacağını bilmek çok kolaydır. Kırılganlığı nedeniyle evde küçük çocuklarınız varsa en iyi seçenek değildir.Bıçaklardan birinden daha az gürültülü ve kenarlarını kaybetmezler

Seramik öğütücü. Bunlar en pahalı öğütücülerdir. Seramik sayesinde korozyona karşı dayanıklıdır, iç mekanizmaları bir bıçaktan daha az ses çıkarır ve kenarlarını kaybetmezler. Özel mutfak gereçleri markaları tarafından üretilmektedir.Son derece dayanıklı ve paslanmayacak

Paslanmaz çelik öğütücü. Bu öğütücüler, aynı zamanda asla paslanmayacak oldukça dayanıklı bir malzemeden yapıldıkları için en pratik olanlardır. Bu özellik onları çok dayanıklı pişirme kapları yapar.

Öğütmek için malzeme

Bu makalenin başında belirttiğimiz gibi, öğütücüler kahve veya taneleri bir kahve çekirdeğinden daha küçük olan baharatlar gibi çekirdeklerdeki malzemeleri öğütmek için kullanılır. Ardından, ana özellikleri açıklıyoru

Kahve öğütücü. Bir kahve değirmeni sunumu, çekirdeğin boyutundan dolayı genellikle daha büyüktür. Manuel ve otomatik öğütücüler vardır. Çoğu modern öğütücüde genellikle bir kahve fincanı göstergesi bulunur.

Baharat değirmeni. Baharat öğütücü birden fazla sunum ve boyutta mevcuttur. Manuel otomatik olabilir. Sadece tuz veya karabiber öğütmek için değil, kimyon, kekik, hardal tohumu, tarçın ve diğerleri gibi baharatlar için de uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, sahibi tarafından tekrarlanan yüklere maruz kalan tek hareketli elemandır. ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaşır makinesindeki hatayı bir skorbord olmadan da belirleyebilirsiniz –...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geliyor? Yiyecekleri dondurmak, yapabileceğiniz en önemli mutfak işlerinden bir...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır makinesinde “4E” hata mesajı görüntüleniyor , “4C”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ