Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

Apartman dış cephe boya örnekleri

Dış cephe boya renklerini seçmek için ipuçları Yenilemek için en iyi yollarından biri evinizi ve çekiciliği dışarıdan resim ve zor olabilir bir dış boya rengi seçerek, ancak bu konuda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları vardır geliştirmek: apartman dış cephe boya modelleri 1- Geçmişi vurgulamak: Hiç şüphe yok ki, geçmişin ev boyası renklerinin özel bir yanı vardı. Örneğin, arzı veya diğerleri gibi […]

30 Ağustos 2021 - 14:13 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi. A+A-

Apartman dış cephe boya örnekleri


Dış cephe boya renklerini seçmek için ipuçları

Yenilemek için en iyi yollarından biri evinizi ve çekiciliği dışarıdan resim ve zor olabilir bir dış boya rengi seçerek, ancak bu konuda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları vardır geliştirmek: apartman dış cephe boya modelleri

1- Geçmişi vurgulamak:


Hiç şüphe yok ki, geçmişin ev boyası renklerinin özel bir yanı vardı. Örneğin, arzı veya diğerleri gibi eski bir mimari tarzda bir eviniz varsa, dış cephe boya örnekleri apartman o zaman yeterince şanslısınız çünkü sizin için kolay olacak. bu tarzın ayırt edici renkleri için ilham alın ve boya alanında bir profesyonel kiralıyorsanız, evin yapıldığı dönemden sizin için örnekler bulmasını istemelisiniz.

2- Komşu evlerin renkleri dikkate alınmalıdır:


Elbette evinizin boyasının rengi size kalmış ama bölgenizin şeklini düşünmeniz ya da diğer bir deyişle resme bir bütün olarak bakmanız ve yaşadığınız mahalleyi bir bütün olarak düşünmeniz gerekiyor. kumaş ve eviniz bu kumaşın bir parçasıdır ve bu nedenle mahallenin genel şekline uygun renkleri seçmelisiniz, Eviniz için benzersiz ama mahallenin ortasında tuhaf bir genel görünüm yaratan bir renk seçebilirsiniz. .

3- Evin geri kalanıyla uyum:
Bütün mahalleyi düşünmeyin ve evinizi göz ardı etmeyin , dış cephe boyasının rengini seçerken  evinizi düşünmelisiniz, boyanın rengi evin yüzeyine uygun olmalıdır. ve yapıldığı malzeme ve dış cephe boyasının rengi evin çatısının rengiyle uyuşmamalı ama olmalı Renklerde orantı olmalı ve hesaba katmanız gereken başka bir unsur var ki evi çevreleyen doğal unsurlar mı, örneğin bir göle veya bahçeye yakınsanız bunu göz önünde bulundurmalısınız.

4- İç dış cepheyi etkiler:
Örneğin evinizde farklı bir çini parçasına sahipseniz, dış cephe boyasının rengini belirlemek için renklerinden ilham almaktan çekinmeyin.

5- Beyaz: geleneksel boya rengi:


Beyaz saray cumhurbaşkanları için uygunsa size de kesinlikle yakışacaktır ve pencereleri boyamak veya kapıları süslemek gibi bazı tamamlayıcı dokunuşlar eklerseniz ve harika bir dış cephe boyası elde ederseniz, beyazı beyaz renk olarak düşünmeyin. son çare, bu renk lüks ve her zaman özel bir çekiciliği var, bunun dışında evi olduğundan daha büyük gösteriyor.

6- Koyu boya ile detayları ana hatlarıyla belirtin:


Koyu renkler evin mimari detaylarını tanımlamak için harika bir seçenektir. Bu fırsatı kaçırmayın. Evin etrafında çerçeveler varsa veya öne çıkarmak istediğiniz mimari detaylar varsa koyu renkler kullanın. Ayrıca boyama yalıtımı için de harika bir seçenektir. paneller, ancak evin daha küçük görünmesini sağlarlar .

7- Bir dizi renge bakın:


Klasik bir evin yakınında yaşıyorsanız, onu boyamak için kullanılan renk sayısına bakın.Bazen sekize kadar çıkabilir, ancak genel kural, renk sayısının evin tasarımının ne kadar basit veya karmaşık olduğuna bağlı olmasıdır. Sizinkine benzer bir mimari tasarıma sahip evler arayın ve kaç tane renk kullanıldığını düşünün ve ev 10 renk içerebilir, ancak bu işin bu işi doğru bir şekilde yapması için profesyonel bir tasarımcı gerekir.

8- Renk araçlarından yararlanın:
Renk tekerleği adı verilen manuel bir boyama aracına ihtiyacınız olacak, bu nedenle uygun renkleri 

Dairede duvarlar ve tavan için boya. Dairedeki duvarları doğru ve güzel bir şekilde ne ve nasıl boyayabilirsiniz?

Duvarları boyamak, onları dekore etmek için en popüler seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Ancak, onu tercih ederek, dairedeki duvarlar için seçilen boyanın, tamamlanmış onarımın ve lahitinin eşit derecede vurgulanabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden bu seçenek ciddiye alınmalıdır.

Boya seçerken temel kurallar

Bugün, süpermarketler inşa ederken, çeşitli efektlerle bile hemen hemen her renk ve tonda duvarlarda boya seçebilirsiniz: taş ve ahşabın taklitinden mermer ve altın tonlarına kadar. Böyle bir çeşitlilikte, kafanın karışması ve ihtiyaç duyulanı hiç seçmemesi kolaydır.

Evin içini içeriden boyamak bir şey, evin cephesini boyamak başka. Beton veya taş duvarları boyamak için tasarlanan boyanın ahşap bir evi güzel ve doğru bir şekilde boyaması pek olası değildir. Ve evin içinde, oturma odası veya çocuk odasında duvarları boyamak için kullanılan malzemeler banyo duvarlarını boyamak için uygun değildir.

Tüm bu nüansların bilinmesi ve dikkate alınması gerekir. Bu nedenle, duvarları boyamadan önce, ana detayları belirlemek için bir çalışma planı hazırlamak gerekir: oda tipi (mutfak, banyo, tuvalet, koridor, çocuk odası vb.), Toplam alan. boyama için duvarlar, duvarların malzemesi ve bitişi. ve her odanın renkleri ve özellikleri ile boyaya harcamayı düşündüğünüz tahmini toplam tutar. Sadece elinizde böyle bir plan varsa, malzeme için alışverişe gidebilirsiniz.

https://mozilpa.com/granit-tezgah-metrekare-fiyatlari-2020-2021

Boya seçerken kurtaramayacağınız en önemli şey, satın alınan malzemelerin güvenliği, çünkü siz ve sevdikleriniz iç mekanlarda çok zaman geçireceksiniz. Bu nedenle, daha pahalı olsalar bile yalnızca yüksek kaliteli ürünleri seçtiğinizden emin olun.

Dış cephe için ayrı, iç işler için ayrı ayrı tasarlanmış boyalar vardır. Her iki resim türüne de uygun olanlar var. Ancak bir apartmanda veya apartmanda duvarları niteliksel olarak boyamak istiyorsanız, malzemeyi ayrı olarak satın almak daha iyidir.

İç mekan çalışmaları için tasarlanan kaplama daha çevre dostu, cephe çalışmaları için dış etkenlere (yüksek ve düşük sıcaklıklar, nem vb.) daha dayanıklıdır. Bu direnç, her zaman çevre dostu olmayan çeşitli bileşenlerin eklenmesiyle elde edilir. Kombine formülasyonlarda bu katkı maddeleri de sadece daha az miktarda mevcuttur, bu nedenle özel preparatlara kıyasla çevresel saflık ve dayanıklılık daha düşük olacaktır.

Ayrıca, bu iş için duvarlar için özel bir boya seçerseniz, dairedeki duvarları boyamak daha iyi olacaktır. Gerçek şu ki, bu boyanın bileşimi özel olarak seçilmiştir, bu nedenle yanlışlıkla duvara dokunduklarında çamaşırları lekelemez ve kendileri çok daha fazla zarar görürler, ayrıca nemli bir bezle sık sık temizlemekten korkmazlar ve Ara sıra fırça ve sabunla yıkansa bile.

Oturma odaları için boya seçerken: yatak odası, oturma odası, çocuk odası – sadece geçirgen malzemeler seçmelisiniz, çünkü bu odalarda doğal hava sirkülasyonu rahat ve dinlendirici bir konaklama için çok önemli bir koşuldur.

Renkli bileşimlerin, kaplamanın kalitesini doğrudan etkilemeyen, ancak onarımın, kararmanın ve solmanın kendisinin maliyetini önemli ölçüde hızlandırabilen ve azaltabilen başka özellikleri de vardır. İlk gösterge, 1 metrekare başına boya tüketimini karakterize eder, ikincisi – bileşimin mekanik stres altında viskoziteyi azaltma yeteneği. Basitçe söylemek gerekirse, bu boyalar bankada kalmaz, fırçadan akmaz ve uygulandığında leke oluşturmaz. Bu yüzden kullanımı en uygun olarak kabul edilir.

Duvar boyası çeşitleri

Çeşitli renkler arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için hepsi birkaç türe ayrılmıştır:

 • su emülsiyonu
 • akrilik.
 • lateks;
 • sıvı yağ;
 • silikon.
 • Alkid emaye.

Su bazlı (veya suda çözünür) boyalar, oradaki en ekonomik boya türüdür. Bu tür boyalarda, sıradan su bir çözücü görevi görür, bu nedenle pratikte kokusu yoktur ve kurumasını tamamlamak için kısa bir süresi vardır. Poli, lateks ve akrilik reçineler temelinde yapılırlar. Tüm su bazlı boyalar, buhar geçirgen malzemeleri ifade eder. Bu tür boyalar pratik olarak kiri emmez ve bunları yüzeyden yıkamak kolaydır. Ancak yüksek nemli odalarda su bazlı boya kullanmak imkansızdır: suyla sürekli temas, uygulanan boya tabakasının yapısını bozar, bu nedenle bu odalarda onarımların çok daha sık yapılması gerekecektir.

Akrilik boyalar çabuk kurur, hoş olmayan bir kokusu yoktur. Renkli bir yüzeyde kurutulduklarında neme ve aşınmaya dayanıklı sert mat bir film oluştururlar, bu nedenle ahşap evlerin yanı sıra banyodaki duvarları boyamaları daha iyidir. Akrilik boyalar gölgelere uygundur ve sadece özel merkezlerde değil, kendi elleriyle de renklendirilebilirler.

Lateks boyaların ana avantajı – aşınmaya karşı artan direnç. Boyalı yüzeyde, yüzeyin tüm çıkıntılarını ve çöküntülerini eşit olarak kaplayan ince ama dayanıklı bir film oluştururlar. Lateks boyalar çok ince bir tabaka ile uygulandığı için sarfiyat minimum olacaktır. Dokulu sıva kaplamak için çok uygundurlar. Renklerini güncellemeye veya değiştirmeye ihtiyaç varsa, genellikle dokunmamış duvar kağıdını yeniden boyarlar.

Silikon kaplamaların ana avantajları, yüksek buhar geçirgenliği ve boyalı yüzeyde su itici bir film oluşmasıdır. Özellikle ahşap bir evi güzel ve doğru bir şekilde boyamanız gerekiyorsa, çoğunlukla dış işler için kullanılırlar.

Yağlı boyalar “dün” olarak kabul edilir. İçinde çözünmüş doğal veya sentetik vernik ve pigmentlerden oluşur. Daha önce, hem dış hem de iç işler için yaygın olarak kullanılıyorlardı, dayanıklı, dayanıklı ve çeşitli yüzeylerde kullanılabilirler. Ancak yağlı boyalar uzun süre kurur, havanın geçmesine izin vermez ve ayrıca karakteristik keskin ve hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Bu nedenle günümüzde bir evi boyamak diğer boya türleriyle çok daha kolay ve hızlıdır.

Benzer nedenlerle, bir apartman dairesinde veya apartmanda duvarların alkid emaye ile boyanması önerilmez. Yağ gibi, buhar geçirmezdirler ve belirli kalıcı bir kokuya sahiptirler. Kurutma işleminde diğer boya türlerinden farklıdırlar. Hava ile temas ettiğinde, içlerinde bir oksidasyon işlemi meydana gelirken, çözücünün buharlaşması nedeniyle diğer boya türleri kurur.

duvarlar nasıl boyanır

Yüksek kaliteli bir sonuç için hangi tür boyayı seçerseniz seçin, duvarlarınızı kaliteli boyaya hazırlamak çok önemlidir. Ana koşul, duvar yüzeyinin kir ve tozdan arındırılmış olması ve kaplama malzemelerinin (varsa) ana yüzeye güçlü bir şekilde yapışması gerektiğidir.

Duvarların yüksek kalitede boyanması için sadece yüksek kaliteli boya değil, aynı zamanda özellikle listeleri çok kısa olduğu için yüksek kaliteli araçlar da önemlidir:

 • boya fırçası;
 • rulman.
 • kompresör.

Alet seçimi, boyalı duvarın alanına ve kabartmasına bağlıdır. Örneğin, geniş bir alanın düz bir yüzeyini boyamanız gereken durumlarda boyama için bir kompresör kullanılması tavsiye edilir. Rölyef yüzeyini boyamanız gerekiyorsa, bu durumda fırça seçmekten başka alternatif yoktur. Sizin için kaplamanın hızı değil, kalitesi daha önemliyse, bir rulo kullanmak daha iyidir.

Bu nedenle, yüzeyin nasıl düzgün bir şekilde boyanacağı sorusu her zaman bireysel bir çözüm gerektirir.

Örneğin, su bazlı boya kullanırken, sentetik rulolara izin verilmez. En yaygın köpük kauçuk. Tüm bu maddeler, kaplamanın uygulanan tabakasında güvenliğini azaltacak ve kaliteyi düşürecek olan hava kabarcıkları bırakacaktır. Bu nedenle, bir rulo doğal kürk veya mümkünse boyama için bir kompresör satın almanız gerekir. Kullanmak bir rulodan çok daha hızlı olacaktır.

Bir angarya gibi görünen duvarları boyamak, bireyselliğinizi göstermenize ve çok fazla hayal gücü vermenize izin veren ilginç ve yaratıcı bir şeydir.

Dairede duvarlar için en iyi boya nedir? Bu konuda daha fazlasını okuyun ve ayrıca iç mekanların benzersiz fotoğraflarını bulun!

Bugün bir apartman dairesinde duvarları boyamak tekrar popüler hale geldi, piyasada dayanıklılık, dayanıklılık ve en iyi dekoratif özellikler ile ayırt edilen birçok yüksek kaliteli boya ortaya çıktı. Onların yardımıyla modern ve klasik tarzda çarpıcı bir iç mekan yaratabilirsiniz. Ek olarak, duvarları ve tavanları boyamak, duvar kağıtlarını yapıştırmaktan çok daha kolaydır (“” makalemizi okuyun). Sadece görevinizin ne kadar basit olduğunu hayal edin, sorunlu alanları tamamlarken – kemerler, eklemler vb. – bir fırça veya rulo ile birkaç kez yürümek yeterli olacaktır!

Modern boyaların yelpazesi o kadar geniştir ki, “Bir apartman dairesinde duvarlar ve tavanlar için boya nasıl seçilir?” Avantajları ve dezavantajları ile en popüler boya türlerine bakalım.

2016 yılında piyasadaki orijinal Queen, duvarlar ve tavanlar için su bazlı boyaydı. Su bazlı boyanın avantajları:

 • Uygulaması kolay
 • Çabuk kurur.
 • Koku yok
 • yüzeye derinlemesine nüfuz eder.
 • elastikiyete ve çatlamaya karşı dirence sahiptir;
 • Zamanla sararma olmadan rengi korur.
 • Toksik elementler yaymaz.

Bütün bunlarla, doğrudan duvarlara uygulama süreci ile ilgili bazı dezavantajları vardır. Bu nedenle, bir daireyi su bazlı boya ile boyamak, dikkatli bir yüzey hazırlığı gerektirir, aksi takdirde en ufak kusurları gösterecektir.

Su bazlı duvar boyasının da en ünlüleri akrilik ve silikon boyalar olan kendi çeşitleri olduğunu belirtmekte fayda var.

Duvarlar ve tavanlar için su bazlı akrilik boya

Akrilik boya, su bazlı boyaların su geçirmezliğini yağlı boyaların mükemmel dayanıklılığı ile birleştirir. Tüm yüzeylere kolayca yapışır (tabii ki iyi hazırlanmışsa): ahşap, plastik, metal ve hatta tuğla. Yüksek elastikiyet, çatlama olmadan genişlemesini ve büzülmesini sağlar. Akrilik boyanın diğer avantajları arasında:

 • nemden şişmez ve küf oluşumuna karşı dayanıklıdır;
 • Güneş ışınlarından korkmazlar, parlaklıklarını uzun süre korurlar ve renk haslığına sahiptirler.
 • çabuk kurur (birkaç saat içinde);
 • Neredeyse kokusuz.

Aynı zamanda, duvarlar ve tavanlar için akrilik boyanın birkaç dezavantajı vardır. Öncelikle akışkanlığı yüksek değildir ve uygulandığında lekeler görülebilir. Bu etkiyi azaltmak için boyaya ek yumuşatıcılar ve emayeler eklenir. İkincisi, bu boya da dikkatli bir yüzey hazırlığı gerektirir ve eski boyaya uygulanamaz. Son olarak, yüksek kaliteli akrilik boyalar oldukça pahalıdır, ancak dayanıklılıkları ve dayanıklılıkları bu fiyatı tamamen haklı çıkarır.

Ayrıca okuyun:

Dairede duvarları boyamak için silikon boya

Bir başka popüler sulu boya türü. Bileşimindeki silikon içeriği nedeniyle, banyo veya mutfak gibi yüksek nemli yerlerde uygulama için idealdir. Diğer su bazlı boyalara göre başlıca avantajları, buhar geçirgenliği ve 1 ila 3 mm arasında değişen çatlaklar ve çizikler gibi duvarlardaki küçük kusurları maskeleme yeteneğidir. Ancak iyi kalite için iyi ödemek zorundasınız: silikon boyalar piyasadaki en pahalılar arasındadır.

Duvarlar ve tavanlar için lateks boya içerir

Lateks boyalar, bakımı çok kolay olduğu için dikkate değerdir. Bazen duvarları ve tavanı sıradan sabun ve suyla yıkamak yeterlidir. Tüm su bazlı boyalar gibi rengini uzun süre korur ve küf oluşumuna karşı dayanıklıdır. Bir sabitleme aracı olarak, kural olarak, kaplamaya özel bir mukavemet ve esneklik kazandıran akrilik kullanılır. Ayrıca dairedeki duvarlar ve tavanlar için lateks boya zamanla kırılgan hale gelmez, soyulmaz ve şişmez.

Dairedeki duvarlar için orijinal dekoratif boya

Dekoratif kaplamanın altında hem basit mat ve parlak kaplama hem de sıra dışı bir dokuya sahip özel kompozisyonlar düşünülebilir. Bugün duvarlar için dekoratif boya, 20.000’den fazla heyecan verici renk ve dokuya sahiptir – dairenizin tasarımı için açtığınız olanakları hayal edin!

2016’nın en popüler ve modaya uygun yenilikleri arasında: manyetik özelliklere sahip, kara tahta efektli, taş ve metal taklitli, floresan özelliklere sahip dekoratif kaplamalar ve diğerleri. ve diğerleri

Dairede duvarları boyamak – 27 fotoğraf örneği

Dairedeki duvarları boyamak için şık ve modern seçeneklerle ilgileniyor musunuz? Burada boyalı duvarları ve tavanı olan 27 adet iç mekan fotoğrafı topladık. Güzel tasarımın tadını çıkaralım

Renkleri odanın tarzına, aydınlatmasına ve boyutuna bağlı olarak seçilen dairedeki duvarlar için boyalar. Çok fazla boya var, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, ancak farklı kompozisyonlar var ve bunu önceden düşünmemiz gerekiyor.

Her şeyi kendi elinizle yaparsanız, nihai fiyat fazla olmayacaktır, ancak her şeyi yeniden yapmanıza gerek kalmaması için doğru malzemeyi seçmeniz gerekir. Bugün dairedeki duvarlar ve tavan için doğru boyayı seçeceğiz.

Pigment paleti oldukça geniştir, ancak duvarları ve tavanı ayırmamalısınız, çünkü bunlar tasarım konusunda tamamen birbirine bağlıdır. Bunlar odanın tasarımını belirleyen çok büyük uçaklardır. Duvarları veya tavanları süslemek için boyayı nasıl seçeceğimizi anlayacağız.

su emülsiyon boya

Piyasada popüler bir ürün.

 • Renklendirme bileşimindeki düşük maliyet ve kalite nedeniyle geniş talep görmektedir.
 • Boya, bileşimi pigmentlerin eklendiği sudan olduğu için su dispersiyonu olarak da adlandırılır.
 • Avantajlar arasında ana nokta, malzeme boyalı bir yüzeye düştüğünde, kolayca yıkanması ve bileşimin yapısına girmemesidir.
 • Su bazlı bir emülsiyondaki temel fark, viskoziteye hizmet eden polimerlerdir: PVA tutkalı, akrilik bileşenler, lateks polimerler.

PVA su emülsiyonu bileşimi

Bu boyalar ucuz ve pratik değildir. Ayrıca pürüzsüz bir film oluşturur ve küçük çatlakları doldurur.

 • Çoğu, kolayca kirlendiği için tavanları bitirmek için kullanılır.
 • Bileşimlerin bir özelliği buhar geçirgenliğidir. Bu pozitif kalite, yüzeyin orijinal görünümünü kaybetmemesine yardımcı olur.

DİKKAT: Hiçbir durumda yüksek nemli odalarda kullanılamaz.

akrilik emülsiyon boyalar

Bu renklendirme bileşimi, yüksek nemli halka açık yerlerde duvarları boyamak için uygundur.

 • Çalışma sırasında boyanmış yüzey neredeyse temel görünümü değiştirmez.
 • Duvarlara kolayca uygulanır, çabuk kurur ve her türlü nem göstergesinden korur.
 • Yapılandırmanın diğerlerine göre bazı avantajları vardır. Çok iyi yangın geciktirici niteliklere sahiptir, uzun kullanım ömrü ile yıpranmaz. Boyama işlemi sırasında, yüzeyi mükemmel bir şekilde kaplayan ve pratik olarak solmayan ve zamanla gölgeyi değiştirmeyen minimum boya tüketimi vardır.
 • Boyalı duvarların havalandırmasını etkilemediği için ahşap elemanların işlenmesi için uygundur. İşlemin yağmurlu havalarda yapılması gerekiyorsa, dışarıda ve en kötü havalarda bile çalışmaya uygun panik akrilik bileşimine düşmeye değmez. Boya iki saat içinde kurur, bu da renklendirmeyi hızlandırır.
 • Boyamadan sonra akrilik bitiş yüzeyinin rengi değişmez. Kompozisyon tamamen kuruduğunda, duvarlarda çatlak görünmeyecektir.
 • Fırça veya ruloyu temizlemek için sade su yeterli olacaktır. Ek çözücüler ve ıslatma araçları satın almaya gerek yok.
 • Boya aniden gereksiz yere düşerse kolayca silinir ve kalıntı bırakmaz. Akrilik karışım, yağ bileşimine kıyasla ucuzdur, su geçirmezdir.
 • Mutfak ve banyo için en iyi boya bulunamadı, çünkü büyük bir nem göstergesi ile karakterizedir.
 • Yüksek dayanıklılığı nedeniyle atmosferik etkilere karşı dayanıklıdır ve karışım binaların duvarlarını ve cephelerini süslemek için kullanılır. Ve yağmur yüzeyi ıslatsa bile, boya çabuk kurur, mükemmel durumda kalır ve kullanım için tamamen restore edilir.

Dikkat: Ana kriter, bu boyanın tamamen çevre dostu olması ve vücuda zararlı maddeler yaymamasıdır. Boyama işi yapan kişi koruyucu maske takamaz.

Lateks polimerler ile sulu emülsiyon karışımı

Akrilik boyalarla karşılaştırıldığında, bu bileşik mekanik etkilere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle, onlarla birlikte yüzey hem apartmanlarda hem de çok sayıda insanın toplandığı yerlerde boyanabilir.

 • Lateks boyalar farklı boyalardır: mat ve parlak. Kalıcıdırlar ve uygulama sonrası silinmeye karşı dayanıklıdırlar. Çoğu durumda, yüksek kalite, uzun hizmet ömrü ve temizlik kolaylığı gereksinimlerine dayanmak için binaları boyamak için kullanılır.
 • Bu malzemedeki uçucu olmayan maddeler %50’dir ve kaplamadaki yansıtma – %60’a ulaşır. Söz konusu dispersiyon malzemeleri yüksek kaliteli boyama için kullanılmaktadır. Temel olarak – stiren akrilik kopolimerleridir. Lateks boyadaki çeşitli boyaların ve ek bileşenlerin bileşimi küçüktür.
 • Bu bileşim ile kaplanmış yüzeyler kire dayanıklıdır ve yapışmaz. Son katın birkaç kat halinde uygulanması gerekiyorsa, boya çabuk kuruduğu için bu sadece birkaç saat içinde yapılabilir. Lateks su geçirmezlik özelliklerine sahiptir.
 • Kaplamadan sonra yüzeydeki üst top havanın geçmesine izin vererek soyulmayı önler. Çalışma sırasında duvarlarda lekeler veya lekeler varsa, bir bez ve normal su ile kolayca yıkanabilirler. Daha önce keşfedildiği gibi, boya yapışmaz ve çevreden gelen böceklerin ve tozun trim yüzeyine yapışmaması iyidir.

alkid boyalar

Ayrıca emaye denir. Özelliklerine göre sulu lateks emülsiyonlarına çok benzerler.

Uyarı: Aralarındaki fark, alkidin suyun buharlaşmasıyla değil, havaya girdiğinde oksidasyonla kurumasıdır.

 • Bu kimyasal reaksiyon nedeniyle malzeme çabuk kurur. Esas olarak dış cephe elemanlarını bitirmek için kullanılırlar, çünkü uygulandıklarında keskin ve hoş olmayan bir koku yayarlar.
 •   uygulamadan sonra yüzeyde ince bir tabaka halinde kalırlar; Mekanik etki altında bozulmaz ve nem girişine karşı mükemmel koruma sağlar. Bu özellik, emayenin metalin görünümünü boyamasını sağlayarak pas ve korozyon kusurlarının ortaya çıkmasını engelledi.

Yağ karışımları

Yağ malzemeleri doğal yağlardan oluşur. Suda çözünen su bazlı boyalardan farkı budur.

لذلك:

 • Bu ayırt edici özellik, yağ bileşiminin uzun süre kurumasını ve ardından belirli bir koku yaymasını etkiledi. Bir süre tutar ve ondan kurtulmak imkansızdır. Son zamanlarda, bu özellik tüketicilerin popülaritesini etkilemiyor. Kısa bir süre önce, insanların belirli bir seçeneği yoktu, bu yüzden yağlı boyaları sadece dış kaplama için değil, aynı zamanda duvarların ve metal elemanların iç boyaması için de kullandılar.
 • Yapı marketlerinde boya ürün yelpazesi çok geniştir ve insanlar iç dekorasyon için yağlı boya kullanmayı bırakmışlardır.
 • Bu tür bileşimlerin avantajı, aşınma direncidir ve maliyeti küçüktür. Yüzey daha önce boyanmışsa, kısa süre sonra tekrar işlem yapmanız gerekmeyecektir.
 • Ana dezavantaj, malzemenin havanın geçmesine izin vermemesi ve sömürüye maruz kaldığında cilanın üst tabakasının soyulabilmesidir.

silikon boyalar

Bu karışım inşaat endüstrisindeki modern teknolojilerden biri olarak kabul edilir.

Farklı su bazlı boya türlerinin tüm avantajlarını birleştirir:

 • Direnç giyin, ovalamayın ve solmaz.
 • Buhar geçirgenliği ve daha az önemli olmayan üçüncü – çeşitli nem göstergelerine karşı direnç.

Silikon boyalar olumlu özelliklerinden dolayı binaların dış cephelerinin boyanmasında ve iç mekan tasarımında kullanılmaktadır.

Silikon malzemenin avantajları:

 • Boyama sırasında boyaya giren reçineler, sürekli bir film oluşmasına izin vermez ve gözenekli yapı, havanın malzeme katmanlarına nüfuz etmesine yardımcı olur.
 • Silikon karışımının kaplanmış yüzeyi su penetrasyonuna karşı dayanıklıdır.
 • Kaplama sadece su geçirmez değil, aynı zamanda doğrudan güneş ışığına karşı dayanıklıdır ve solmaz.
 • Çalışma sırasında ve dış panel yüzeyi atmosferik etkilerden koruduğunda dayanıklıdır.
 • Akrilik polimerlere kıyasla silikon malzemeler, farklı sıcaklıkların etkisi altında yumuşamaz. Ve su itici özelliğe sahip bu kalite, boyalı yüzeye yardımcı olacak, çalışma sırasında kirlenmeyecektir.
 • Esnek silikon kaplamanın mükemmel kalitesi sayesinde, boyutu 2 mm olan tüm boşlukları gizlemek mümkündür. Akrilik boya malzemeleri, iyi alkalinite ile silikondan farklıdır.
 • Genellikle alkali bazlar sulu karışımlarla renklendirilmeden önce yaklaşık bir ay geçmesi gerekir;

Silikon karışımı kusurları

Bu boyada çok fazla eksi yok. Diğer malzemelerden en önemli ve önemli fark, yüksek maliyettir.

 • Bu faktör, özellikle oda büyükse, tüketiciler arasında küçük kullanımı etkilemiştir. Ancak tüm bunlar, yeni teknolojilerin hızlı gelişiminde bu son boya tabakasının her konuda mükemmel olduğu gerçeğiyle açıklanabilir. Performans özellikleri, birkaç olasılığı gerçekleştirmenize izin verir.
 • Silikon kaplama, herhangi bir iç mekanın dekoratif unsurlarının dekorasyonuyla kolayca başa çıkacaktır. Malzemenin fiyatı, uzun hizmet ömrü ve değişmeyen temel sunum ile tamamen telafi edilir.

eko boya

Bu tip son kat kaplamanın maliyeti yüksektir, ancak çevre dostudur.

 • Boya endüstrisindeki üreticiler, insan vücudunu herhangi bir şekilde etkileyen tüm standart altı maddeleri bileşimden hariç tutar. Ve elbette, yüzeyi bitirdikten sonra hoş olmayan bir koku yaymadığından emin oldular. Çoğu durumda, doğal boyaların üretimi için doğal malzemeler alınır.
 • Üretim süreci, renklendirme malzemelerinin bazı özelliklerini etkiler. Birkaç bileşenin kullanılmasıyla boya yavaş kurur. Ancak ekolojik bileşimin güvenli olduğu gerçeğini hesaba katarsak, o zaman tamamen telafi edilir. Çocuğu korumak için yüzeyi onlarla çocuk odalarında dekore etmek daha iyidir.

Kaliteli bir duvar kaplaması seçmek için ipuçları

Böylece, şeyler hakkında dikkatlice düşünmeniz ve odaklanmanız gereken o önemli an geldi. Duvarlar için boya seçin ve yanlış hesaplamayın – bu çok önemlidir. Çünkü gelecekte dekorasyon, odanın dekorasyonu olarak hizmet edecek ve yüzeyi çeşitli hasarlardan koruyacaktır. Daha önce tartışıldığı gibi, kaplamalar farklıdır ve özellikleri bileşime bağlıdır.

Ve boyamadan sonra çekici bir görünüm elde etmek ve mümkün olduğunca uzun süre hizmet etmek için bazı parametreleri dikkate almanız gerekir:

 • Kaplama malzemeleri çevre dostu olmalıdır.  Özellikle iç tasarım için kullanılacaksa.
 • Herhangi bir kaplama, çevresel etkilere ve mekanik hasara yenik düşmemelidir. . Çalışma sırasında malzeme kirlenir ve zaman zaman deterjanlarla temizlenmelidir, bu nedenle boyalar özel temizleme bileşenlerinden korkmamalıdır. Herhangi bir karışım orijinal formunda kalmalı ve doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında solmamalıdır. Maddeyi yüzeye uyguladıktan sonra eğer kaliteliyse çabuk kurur.
 • Modern inşaat pazarları, çok çeşitli kaplama malzemelerini temsil eder. . Hata yapmak istemiyorsanız, satın alırken kutunun üzerindeki bilgileri dikkatlice incelemeniz gerekir. Yukarıdaki parametrelere bağlılık, satıcıların danışmasına yardımcı olacaktır.
 • Son kaplamanın birkaç türe ayrıldığını unutmayın. . suya dayalı. alkid bileşenleri üzerinde. Su bazlı karışımlar çabuk kurur, insanlar için güvenlidir ve belirli kokular yaymazlar. Boyama sürecinde, kaplamanın çatlamamasına yardımcı olan oldukça güçlü bir film oluşur. Buna karşılık, yüzeyi mantar ve küf görünümünden korur.
 • Bu tip son kat kaplama her türlü dış cephe için kullanılır. . Ayrıca, bir bez ve sade su ile kontaminasyondan temizlenmesi kolaydır. Bileşiminde yaygın olarak kullanılan alkid bileşenleri olan boyalar. Ancak maliyetleri yüksektir, uzun süre kururlar, uygulandığında belirli bir keskin koku yayarlar.
 • Alkid boyalar güvenli değildir, yanıcıdırlar. Yangın tehlikesi olan yerlerde uygulanmasına izin verilmez. Özelliği, uygulamadan sonra fırça veya rulo izi kalmamasıdır.

Kaplama malzemesinin parlaklığına özellikle dikkat edilmelidir. Mat, yarı parlak ve parlak vardır.

Bir çeşit mat kaplamaParlama yapmaz, bu kalite ile küçük olmayan tüm yüzey kusurlarını gizlemeye yardımcı olur.
Yarı mat duvar boyasıSık temizlik yapılan alanlarda kullanın.
parlak duvar boyasıEn iyi boyanmış öğeleri vurgulamak için kullanın.

Özetle, belirli sonuç, insanların yaşadığı odalar için PVA tutkalına dayalı boya, akrilik ve lateks malzemelerle boyamanın daha iyi olduğunu vurgulamaya değer. Mükemmel görünüyor ve duvarlar nefes alıyor.

Doğru tavan boyalarını seçme kriterleri

Duvar kaplamasından farklıdır. Dolayısıyla bu işlemlerde başka bazı kurallara da uymanız gerekmektedir.

Odada minimalist bir tarzı korumak için tavan beyaz su dispersiyonlu boya ile boyanmıştır. Çeşitli nem göstergelerine karşı dayanıklıdır ve mekanik temizlik sırasında soyulmaz.

Lateks ve alkid malzemeler tavanlar için uygundur. Tavan doğal ahşaptan yapılmışsa, silikon karışımları ile işlemek daha iyidir. Ateşe dayanıklıdırlar ve tutuşmaları zordur.

Tavanda çıkıntılar veya başka küçük kusurlar varsa, bunları parlak veya mat boya ile boyamak daha iyidir.

Yüzey tamamen pürüzsüz olduğunda, cilalama için parlak bir yüzey uygun olacaktır. Ancak istatistiklere göre, bu tür bir görünüm oldukça karmaşıktır ve mat boya kullanmak daha iyidir.

Dikkat: ve unutmayın ki çatı tavanı sadece bir dekorasyon görevi görmez, aynı zamanda nem seviyelerine karşı koruma sağlar. Mantar görünümünü önleyen bileşenlerle boyadığınızdan emin olun.

Doğru rengi seçmenize yardımcı olacak birkaç adım.

Bu makaledeki videoda ve fotoğraflarda, farklı tipteki odalar için hazır çözümler görebilirsiniz. Sonuçta, sadece malzemeyi değil, aynı zamanda odanın kendisini de çeşitli özellikleri dikkate alır. Bu sorulara örneklerle bakalım.

İlk aşama: genel bir ruh hali yaratmak

Dikkate alınması gereken ilk şey genel atmosferdir. Bazı insanlar rahatlık ve sıcaklık ister, bazıları aydınlık bir yaz ister, bazıları ise güçlü bir kış ister. Fantezilerinin somutlaşmasına katılmak için kendi arzularını ve yalnızca temellerini dikkate aldığınızdan emin olun.

İkinci aşama: ana gölgeyi seçmek

Bu nedenle, genel atmosferin havası belirlenir, ardından tasarımcının fikrini mükemmel bir şekilde karakterize eden gölge seçilir. Odanın pencereleri güneye bakıyorsa soğuk renkler daha uygun olacaktır. Sıcak mevsimlerde, bu tür odalar rahat olacaktır.

Nötr renkler tüm iç mekanlar için uygundur. Fidanlıktaki pencere açıklıkları kuzeye bakıyorsa ve odada çok az gün ışığı varsa, duvarları açık tonlarda boyamak daha iyidir. Bu, çocuğun boğucu karanlık atmosferden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Çalışma alanının düzenlenmesi böyle bir odada planlanıyorsa, evi tasarlarken İngiliz tarzına uymalısınız.

Üçüncü aşama: beyazın yüz tonu

Herhangi bir rengin renk paleti çok çeşitlidir. Bu adımda oda için bir renk seçmeniz gerekiyor.

Yeşilin tonunu seviyorsanız nane, limon ve zeytin renkleri dekorasyon için uygundur.

Ayrıca beyaz tonları ile modern bir iç mekan yapabilirsiniz. Böyle bir fikir harika bir çözüm olacaktır. Ancak beyaz renk şemasının geniş bir renk yelpazesine sahip olduğunu unutmamalıyız. Krem, bej, badem ve yine de çok olabilir. Tüm renkler sıcak ve soğuk olarak ayrılır. Odada somutlaştırmak istediğiniz atmosferi etkilerler.

Yardım için uzmanlara dönen bir kişi, evi için ilginç bir tasarım seçeneğini hızla bulabilir. Seçim sürecini kolaylaştırmak için resimlerde örnekler gösterecekler.

Dördüncü aşama: numuneyi seçilen gölgede yapın

Tüm yüzeyleri belirtilen malzemelerle hemen boyamaya kalkışmayın. Ve gölgenin tercih edilmesinde herhangi bir tutarsızlık olmasa bile, hem duvarlarda hem de tavanda yer alacaktır. Her şey aydınlatma ile ilgili, çünkü tek bir ışıkta sunulan bir tablo satın aldığınızda, tüm oda farklı şekilde aydınlatılacak ve bu yüzden farklı olacaktır. Pazarlarda küçük boya probları satın alabilirsiniz.

Kavanozlarda 200 gr. Malzemeler, bir astar ile ön işlemden geçirilmiş alçıpan ile boyanır ve her biri gölgenin tam adı için imzalanır.

Beşinci aşama: hazırlanan numunelerin kontrol edilmesi

Boyalı kağıtlar tamamen kuruduğunda, farklı aydınlatma koşullarında boyanın yüzeylerde nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Numuneler duvara getirilir, böylece diğer tarafta açılan bir pencere vardır, duvarın bir pencere ile yanına ve gölgelerin nasıl değişebileceğini görebilirsiniz. Boyaların alanı azaltan ve görsel olarak artıran özelliklere sahip olduğunu hatırlamak çok önemlidir.

Burada, örneğin, banyonun sıkışmaması ve daha geniş görünmesi için bunun için mavi tonları seçilmiştir. Odadaki gün ışığı eksikliğinin değiştirilmesine yardımcı olacaktır.

Renklendirme malzemelerinin tüm özelliklerini bilerek bir şey söyleyebiliriz: seçim her zaman kişiye ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Bir apartman dairesinde veya evde oda seçmek için kendi başınıza ilginç tonlar bulamadıysanız, tasarımcılar yardımcı olacaktır.

Dairede duvarları boyamak için herhangi bir boya, dilediğiniz sürece seçilebilir ve odayı hayatla doldurur, konfor yaratmaya katkıda bulunur. Talimatlar, bu sorunları doğru bir şekilde çözmenize yardımcı olacaktır.

Moda trendleri kesinlikle yasalarını belirler ve bu sadece giyim değil, aynı zamanda tasarımla da ilgilidir. Yani, son zamanlarda duvar kağıdı, astarın ana konusu oldu, ancak bugün duvarları boyamanın önceliği. Ürün, her biri kendine özgü özelliklere, bileşime ve operasyonel özelliklere sahip çeşitli şekillerde sunulmaktadır. Farklı boya türleri arasındaki farkı anlamak için özelliklerini ayrıntılı olarak incelemek gerekir.

tür farklılıkları

Çok sayıda teklif arasında, iç duvar dekorasyonu için en çok talep edilen üç tip boya vardır:

 • su emülsiyonu
 • akrilik.
 • dekoratif.

Bileşiminde kokusuz duvarlar için hızlı kuruyan su bazlı emülsiyon boya pigment, polimer bileşenler ve su içerir. Ayrıca akrilik veya silikon reçineler yaygın değildir. Karışımın yapısını değiştirmek için özel çözücüler kullanılır. Su bazlı serinin avantajları aşağıdaki faktörleri içerir:

 • çevre dostu olma, güvenlik, toksik safsızlıkların olmaması;
 • Basit fırça veya rulo uygulaması.
 • boya kullanarak renk değiştirme yeteneği;
 • makul fiyat.

Akrilik kontrast, yüksek nemli odalar için mükemmeldir, çünkü bileşim, malzemeyi neme ve mekanik strese karşı dayanıklı kılan özel bileşenler içerir. Daha doygun bir renk elde etmek için ürünün birkaç kat uygulanması önerilir.

Dekoratif boyalara gelince, benzersiz bir özelliğe sahiptirler – sadece istenen gölgeyi değil aynı zamanda dokuyu da verme yeteneği. Bölmelerin yüzeyi ipek, kadife, taş veya okul tahtasının etkisiyle yapılabilir, ikinci versiyonun tebeşirle çizilmesine izin verilir. Bu kaplamalar aydınlatmaya bağlı olarak renk değiştirebilir. Güneş ışığına maruz kaldıklarında solmazlar, mekanik stres ve küften korkmazlar. Kaplama toz toplamaz.

En iyi yıkanabilir duvar boyası

Esas olarak, yoğuşmanın biriktiği banyolar ve duvarlarda yağ ve kurumun biriktiği mutfaklar için seçilirler. Ve aslında ve başka bir durumda, tüm tortu kolayca yıkanır, kaplamaya zarar verme riski olmadan deterjan ve deterjan kullanabilirsiniz. Alçıpan ve gözenekli karolar da dahil olmak üzere hemen hemen her türlü kaplamaya eşit olarak düşmesi ve aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı bir seviye oluşturması dikkat çekicidir.

Bu boya, farklı renklerde mevcut olan ve yıkanması kolay olan Fin üretimi bir boyadır. Yıkanabilir yüzey, tebeşir veya kurşun kalemle üzerine yazı yazmanıza ve kumaşa zarar vermeden silmenize olanak tanır. Akrilik boyanın bileşimi, ıslak ve açık alanlar için çok önemli olan küf önleyici bileşenler içerir.

Genellikle, böyle bir renk tonu, odadaki belirli bir alanı vurgulamak için kullanılır, bölümün bir veya bir kısmını çizer. “Çalışma” alanını daha ilginç hale getirmek için boyamadan önce manyetik bir astar uygulamasına izin verilecektir. Ortalama tüketim 8 metrekare başına 1 litredir. Gerekirse su ile seyreltin. + 17 °C … + 23 °C sıcaklıkta 6 saat kuruma süresi, ardından ikinci katı uygulayabilirsiniz. 7-8 gün içinde tam kuruma.

0,9 litre kapasite fiyatı – 1550 ruble.

Duvarlar için Dulux su dispersiyon boyası kullanıma hazır bir görünüme sahiptir ve ilave boyama gerektirmez. Malzeme yüzeye iyi oturur, damlama oluşturmaz, çabuk kurur ve belirgin bir kokusu yoktur.

Orta derecede nemli odalar için idealdir. Katlar arası tavsiye edilen aralık 2 saat ve tam kuruma 4-5 saattir. 1 litre tüketim ortalama 10-12 metrekaredir. Sonuç, parlak su geçirmez bir yüzeydir.

Nesnel olarak – önerilen en iyi seçenekler. Bir yandan mat yüzey, oturma odaları için uygun olan kadife yanılsamasını yaratır. Öte yandan, kondensat, nem ve kimyasal reaktiflere karşı tamamen bağışıktır. Mutfak için – mükemmel seçenek, çünkü metal bir havluyla bile yıkanabilir. Kuruduktan sonra kaplama, yoğunluk ve kalite bakımından seramiklere çok benzer, aslında sıvı bir karodur.

Su bazlı lateks bileşimi. Beton, sıva, ahşap paneller, sıva, elyaf, duvar kağıdı, plastik ve diğer yüzeylerde iyi durur. Koku önemsizdir, hızla kaybolur. Diğer lateks esaslı PVA boyalarla karşılaştırıldığında, katman daha homojendir, 2 kat daha hızlı kurur ve mutfakta sararmaz. 9 litre fiyatı 7500 ruble.

Kokusuz duvarlar için en iyi boya

Kullanırken keskin bir koku hissederseniz, bu organik çözücülerin dahil olduğu anlamına gelir. Bu çocuklar ve yatak odaları için kabul edilemez, her durumda kokunun geçmesi için bir hafta beklemeniz gerekir. Yerleşim alanlarındaki boya için modern gereksinimler, içinde toksik bileşenlerin olmaması gereken net bir kompozisyon gerektirir.

Malzeme, yalnızca iç işler için kullanılır ve duvarlarda benzersiz bir inci gölgesi yaratır. Her kat arası 2 saatten az olmayacak şekilde iki kat halinde uygulanır. Ve tam kuruma için yapı malzemeleri 6 saat gerektirir.

Duvarlar için yıkanabilir sedef karışımı kolayca nemli bir ortam yaratır, ancak üretici sadece oturma odalarında kullanılmasını önerir. 1 litrelik kürek uygularken ortalama 5-6 metrekare yeterlidir. 1 litre kapasite yaklaşık 1300 rubleye mal oluyor.

Bu, nispeten ekonomik bir tüketime sahip olan Alman üreticinin yapısal duvar boyasıdır – pürüzsüz bir tabana uygulanması şartıyla 2 metrekare başına 1 litre. Renklendirici ürünün ana rengi beyazdır, ancak boyalarla boyanabilir.

Yüksek yoğunluklu malzemeler söz konusu olduğunda, gerekli miktarda su ile seyreltilmesine izin verilir. Ürünü rulo veya mala ile uygulayınız. Uygularken, boya kuruyana kadar orijinal rölyefi yapmak için bir Alpina-Bürste fırçası, mala veya başka bir bileşim kullanabilirsiniz. Sadece bunun hızlı ve tek adımda yapılması gerektiğini unutmayın, böylece görünür damlalar ve kaplamalar olmaz.

Astarın maliyeti, kabın hacmine bağlı olarak değişir, örneğin, duvarlar için 5 litre dokulu boya için tahmini fiyat 2.400 ruble.

Farklı odalar ve amaçlar için tasarlanan serinin tamamı, bileşiminde kesinlikle hiçbir organik çözücü ve kokuya sahip değildir.

Çoğu zaman, tasarımcılar bu türleri seçer:

 • Siro Mat – Kuruduktan sonra neme ve çizilmelere karşı dayanıklı mat bir görünüme kavuşur.
 • Taika – altın ve gümüş paletinde ışıltı efekti.
 • Manyetik renk koyu gridir ve genellikle tek tek alanları vurgular
 • Joker – çocuk odaları ve oyunlar için en parlak tahta.

Ortalama tüketim 8 metrekare başına 1 litredir. Gerekirse su ile seyreltin. + 17 °C … + 23 °C sıcaklıkta 6 saat kuruma süresi, ardından ikinci katı uygulayabilirsiniz. 7-8 gün içinde tam kuruma. Kutuların fiyatı 2.7 litre – 650 ruble.

Faiz! Tikkurila Joker’in bileşimi ve formülü, Finlandiya Alerji ve Astım Derneği ile işbirliği içinde geliştirildi.

En hızlı kuruyan duvar boyası

Eşit özelliklere sahip kullanıcılar genellikle çabuk kuruyan seçeneği seçer. Tabii ki, kaplamanın kendisi için daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli. Aksi takdirde, bileşim, hijyen ve sürdürülebilirlik için tüm gereksinimler diğer kaplama türlerine benzer.

Suda dağılmış yapı malzemeleri, 14 kg ürün maliyeti 900 ruble olduğundan güvenilir ve nispeten ekonomik bir kapsama alanı oluşturur. Minimum neme sahip odalarda bölme ve tavan kaplaması için kullanılır.

Beton ve tuğla bir yüzeye uygulanır. Kuruma aralığı 1 saattir, ancak çift kat durumunda 2 saate kadardır. Metrekare başına yaklaşık 6-8 litre karışım gereklidir. Su ile seyreltin, rulo, fırça veya sprey ile uygulayın.

Ürün çeşitli yüzeylere yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Malzeme, iç bölümlerin küçük kusurlarını, düzensizliklerini gizleyebilir. Deterjan kullanmadan yıkamaya karşı yüksek dirence sahiptir.

İç dekorasyon için dekoratif boya, yüzeye püskürtülmeden ve şüpheli çizgiler olmadan kolayca uygulanır. Ürün çabuk kurur ve güçlü bir kokusu yoktur. 9 litrelik paketler 900-1200 ruble değerinde.

Duvarlar için en iyi boya nedir ve ne gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz?

Dairedeki duvarlar için en iyi boyanın ne olabileceğini anlayın, ancak her seçeneğin eksilerini sökerseniz:

Eşsiz bir yüzey dokusu elde etmek istiyorsanız, en iyi seçenek pahalı bir dekoratif unsur olacaktır. Bir banyo veya tuvalet odası için akrilik bir kaplama kullanılması tavsiye edilir ve dairedeki duvarlar için su bazlı boya ekonomik onarımlar için uygun olacaktır.

Geleneksel türlerin eksileri zaten dile getirildiğinden, birçok alt tür olduğu için dekoratif kaplamayı daha ayrıntılı incelemenizi öneririz.

ipek efektli boyalar

Boya “İpek”, iç bölümlerin kusurlarını gizleyebilecekleri, vurgulayabilecekleri ve vurgulayabilecekleri benzersiz bir dokuya sahiptir. Olayların ikinci versiyonundan kaçınmak için, çok zor olan ürünü uygulamak için doğru yöntemi seçmeniz gerekir. Ayrıca, malzeme, tabanın dikkatli bir şekilde hazırlanmasını gerektirir.

Güçlü

Bu ürün kategorisi, çeşitli desenler ve düzensizlikler ile benzersiz bir yüzey dokusu oluşturabilen tüm son kat kaplamaları içerir. Bu malzeme duvarların kusurlarını mükemmel bir şekilde gizler, ancak yanlış aydınlatma ile vurgulanabilir. Ayrıca yıkanamayan bir ürünü tercih ederseniz, yapısında toz birikmesi sorunu olacaktır.

kayrak

Bu malzeme, evin sahibinin veya çocuklarının duvarları tam anlamıyla boyamasını sağlayacaktır. Bu, mutfakta bir çalışma alanı veya çocuk odasında bir oyun alanı düzenlemek için harika bir fikirdir. Buradaki dezavantaj, tebeşir parçacıklarından boyanın mükemmel şekilde sızmasının karmaşıklığıdır.

Video: Duvarları boyadıktan sonra mükemmel şekilde pürüzsüz hale getirme

Güncelleme: 05/11/2018 14:35:23

Dehşete kapılmış deneyimli ev sahipleri, bu tür duvar ve tavan dekorasyonunu badana olarak hatırlar. Bir yandan, güzel bir beyaz yüzey ve diğer yandan – birçok sorun. Zamanla, boya ve vernik üreticileri alternatif boya türleri geliştirdiler. Onların yardımıyla tavanı ve duvarları süper beyaz olarak düzenleyebilir ve çok renkli bir kaplama şeklinde vurgulayabilirsiniz. Antika badanadan ve boyalı yüzeyin bakımından olumlu bir şekilde farklıdır. Çoğu durumda, suya zayıf alkali deterjanlar ekleyerek tavanları ve duvarları dikkatsizce yıkayabilirsiniz. Doğru boyayı seçerken uzmanlar birkaç noktaya dikkat etmenizi tavsiye ediyor.

Tavan ve duvarlar için boya seçme kriterleri

İncelememiz tavan ve duvarlar için en iyi boyaları içerir. Derecelendirmeyi derlerken, aşağıdaki kriterler dikkate alınmıştır:

Tavanlar ve duvarlar için en iyi boyaların değerlendirmesi

  kesin   Yer   Ürün adı   fiyat
   Duvarlar ve tavanlar için en iyi silikon su emülsiyonu mürekkebi1   500 1 ₽
2   2 900 ₽
3
4   2 890 ₽
   Duvarlar ve tavanlar için en iyi su bazlı silikat boya1   885 dolar
2   5 947 ₽
3   37 dolar
   En iyi akrilik su bazlı boya1   1 750 ₽
2   1 550 ₽
3   582 ₽
   Duvarlar ve tavanlar için lateks boyalar1   2 950 ₽
2   440 ₽
3   3 600 ₽
4   999 ₽

  Duvarlar ve tavanlar için en iyi silikon su emülsiyonu mürekkebi

Tavan ve duvarlar için en güvenilir boyalardan biri, silikon reçine bazlı su bazlı ürünlerdir. Uzmanlar, bu boyaların avantajlarına aşınma direnci ve su iticilik bağlıyor. Bu nedenle agresif bir ortama sahip odalarda kullanılabilirler. Uzmanlar birkaç kaliteli model seçti.

Finli şirket TİKKURILA’nın üretimi, iç dekorasyon alanında kalite ile eş anlamlıdır. Derecelendirmemizde kazanan, TİKKURILA Euro Extra 20 boyasıydı. Modern silikon boyanın tüm ana avantajlarını topladı. Bu saf renk ve UV direnci, çevre dostu olma ve mükemmel performanstır. Tüm bu harika özellikler bu Tikuriel’in doğasında var. Rusya’daki ürün her zaman ünlü markaya uymuyor.

Profesyoneller, işyerinde koku yokluğunu, suya ve ev deterjanlarına karşı nötr bir tutumu vurgular. Sıradan tüketicilerden olumsuz yorumlar bulmak zor. Tek dezavantajı yüksek fiyattır, ancak mükemmel kalite, harcanan paraya değer.

itibar

saraylar

 • yüksek fiyat.

Caparol CapaSilan silikonlu su bazlı boya yüksek opaklığa sahiptir. Uzmanlar, bir kerede bile, işi büyük ölçüde basitleştiren duvarları ve tavanları boyamayı başarır. Caparol’ün, silikon bazlı boya ve vernik üretiminde uzmanlaşmış birkaç şirkete atıfta bulunduğuna dikkat edilmelidir. Uzmanlar bu kaplamaya başka bir yer verdiler çünkü boya yaparken 2 mm genişliğe kadar çatlakları kapatmak mümkün.

Su ve toz itici etkisi sayesinde boyalı yüzey pratik olarak kirlenmez. Ev deterjanları ilavesiyle suyla yıkamak zor değil. Caparol ÇapaSilan boya galibi yüksek fiyatlar nedeniyle başarısız oldu.

itibar

saraylar

 • yüksek fiyat.

LITOKOL LITOTHERM PAINT SIL yüksek performans özelliklerine sahiptir. Uzmanlar, yüzeyin nem ve kirden güvenilir şekilde korunmasına, oluşturulan tabakanın ultraviyole radyasyona karşı direncine dikkat çekiyor. Genel olarak, kaplama farklı malzeme özelliklerine sahiptir. Bu boyanın avantajları arasında zengin bir renk gamı ​​bulunur. Boyalı yüzey, zorlu iklim koşullarında bile uzun süre mükemmel durumda kalabilir.

Ancak bu boya, şirketin sıva, macun kullanımına izin veren politikası ve LİTOKOL markası nedeniyle üçüncü sırada yer aldı. Aksi takdirde, son kaplamanın kalitesi önemli ölçüde azalır.

itibar

saraylar

 • LİTOKOL YÜZEY HAZIRLIK MALZEMELERİNE İHTİYAÇ.

Almanya’dan tanınmış bir üretici ALPINA EXPERT boyasını ülkemizde üretmiştir. İçinde olumlu ve olumsuz anlar var. Uzmanlara göre, bu silikon kaplama kalitesi ilk üçe göre daha düşük. Bu nedenle kuvvetli sıcaklık farklarının olmadığı ve nem indeksinin düşük olduğu odalarda uygulanması tavsiye edilir. Aynı zamanda, malzeme en düşük fiyat ve ekonomik tüketime sahiptir. Ortalama 1 kare başına 140 ml boyadır. m yüzeyi hazırladı.

Birçok kullanıcı ALPINA EXPERT boyasının özellikleri konusunda özgürdür. Kullanılabilirliği ve iyi performansı ile ev sahiplerini kendine çekiyor.

itibar

saraylar

  Tavanlar ve duvarlar için en iyi su bazlı silikat boya

Boya ve vernik üretiminde sıvı cam kullanılması boyalı yüzeyi çeşitli olumsuz etkenlere karşı dayanıklı hale getirmiştir. Silikat boya hem iç hem de dış işler için kullanılabilir. Ancak birçok üretici, alıcılara makul bir fiyat sunmayı başardı. Malzemenin çevre dostu olması nedeniyle çocuk odaları, mutfaklar ve yatak odaları tasarımı için harika bir seçenek haline geldi.

Silikat boya TIKKURILA FINNGARD SILIKAATTIMAALI, tek bileşenli bir derin paspas malzemesidir. Her zamanki yüksek performansın yanı sıra, uzmanlar geniş bir sıcaklık aralığını vurgulamıştır. Boyalı yüzey, don ve tropikal sıcaklık + 60 ° C üzerinde 50 ° C’lik bir sıcaklığı yeterince korur. Ancak, sadece bu özellik için boya, derecelendirmemizde kazanan olmadı. Katman buhar geçirgenliği, kir tutmama özelliği gibi faktörlerin de etkisi vardır. Malzeme tüketimi, özellikle en yakın rakiplerin arka planına karşı iyi görünüyor.

Kaplama sadece inşaatçılar tarafından sevilmedi. Finli üreticinin yüksek kalite seviyesini bir kez daha doğrulayan tatlı su ve deniz araçları sahipleri tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

itibar

saraylar

 • Algılanmadı.

BAUMIT SILIKAT COLOR REPRO boya uzmanları elit yapı malzemelerine atıfta bulunur. Avusturya silikat ürünlerinin kalite özellikleri en üst düzeydedir. Özellikle not, sıvı potas cam olan güvenilir bir bağlantıdır. Boya ve vernik, yanmazlık, ultraviyole radyasyona karşı direnç, kire dayanıklılık özellikleri ve buhar geçirgenliği bakımından farklılık gösterir. Düşük fiyatlara rağmen, bu boya reytingde ilk sırayı alamadı.

Her şeyden önce, uzmanlar ve genel halk, 1 metrekarede 500 gr’a ulaşan tüketimden memnun değil. İkinci olumsuz faktör, düşük sıcaklık uygulama aralığıdır. Boya ve kaplama tabakası özelliklerini sadece +8 ° üzerindeki hava sıcaklıklarında korur.

itibar

saraylar

  Ceresit “ST 54”

Ceresit boya ürünlerinin pek çok çeşidi dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır. Bunlara su bazlı silikat boya Ceresit “ST 54” dahildir. Ancak bu, dahili çalışma için uygun olmadığı anlamına gelmez. Ev yapımcıları ve profesyonel ev sahipleri, boyanın derecelendirmemizin ilk üçünde olduğu konusunda hemfikirdir. Uzmanlar, güçlü yönlere iyi bir örtme gücü atfeder ve bu mükemmel bir sonuçtur. Malzeme, antifungal niteliklere ve çevre dostu özelliklere sahiptir. Ayrıca, kaplama uygun fiyatlı ve ekonomiktir.

Tüm avantajlarla birlikte, uzmanların profesyonel görüşleri dezavantajlarından kaçmadı. Boyama, mükemmel bir yüzey hazırlığı gerektirir ve mineral sıva kullanmak daha iyidir.

itibar

saraylar

 • Mükemmel temel hazırlığı gereklidir.

  Duvarlar ve tavanlar için en iyi akrilik su bazlı boya

Akrilik boyalar şu anda en popüler olanlardır. Uygun bir fiyatı vardır, uygulaması kolaydır ve dayanıklıdır. Silikon ve silikat bileşimlerinden biraz daha düşük olmasına rağmen, iç işler için mükemmeldir. Aşağıdaki ürünler uzman takdirini kazanmıştır.

Türkçe DULUX MASTER LUX AQUA 40 akrilik boya, ahşap tavanları ve duvarları boyamak için en iyi seçimdir. Aynı zamanda estetik ve radyatör tasarımı için de kullanılabilir. Malzemenin ayırt edici bir özelliği mükemmel ışık emilimidir. Bu özelliğinden dolayı kaplama tabakası küçük yüzey hatalarını maskeler. Uzmanların takdiri ve kaplamanın şeffaflığı. Duvarda veya tavanda görünüm mükemmeldi, iki kat uygulamak yeterli. Kabul edilebilir tüketim, çevre dostu olması ve çalışma sırasında koku olmaması göz önüne alındığında, kaplamanın yüksek fiyatı çok pahalı değildir.

ALPINA RENOVA akrilik boya birkaç yıldır farklı incelemelerde bulunuyor. Uzmanlarımız ikinci sıraya koydu. Malzeme uzmanlarının avantajları, orijinal beyazlığın 5-7 yıl korunmasını içerir. Ve beyaz tabana herhangi bir renk (ALPINA firması) eklerseniz bir sonraki tamire kadar eskime olmaz. Aynı zamanda, yüzeyin ayrılması kolaydır ve yıkamadan büyümez. Bitirici bayanlar, iyi yapışması ve orta viskozitesi için onu övüyor. Boyalı yüzey, sıcaklık dalgalanmalarına ve ayrıca tabanın yüksek nemine dayanabilir.

Birçoğu, 1 kilometrekare başına yaklaşık 200 gram olan yüksek boya tüketimi getiriyor. Sır. Bu gösterge büyük ölçüde tavan veya duvarların hazırlanma kalitesine bağlı olmasına rağmen.

itibar

saraylar

 • yüksek tüketim.

Bütçe ve duvar akrilik boyaları doğrultusunda, uzmanlar FARBITEX PROFI serisini cezbetti. Eşsiz su iticiliği nedeniyle özel övgüyü ve derecelendirmede üçüncülüğü hak ediyor. Bu nedenle tüketiciler bu kaplamayı sadece oturma odalarında değil, mutfak veya banyoda da kullanırlar. Ressamlar bu malzemeyi severler çünkü boyamadan önce tabanın mükemmel şekilde düzleştirilmesini gerektirmez. Düşük yüzey nemine izin verilir, ancak toz ve kir, düzgün görünümü bozar. Bilge sahipleri FARBITEX PROFI’yi sadece uygun fiyatı için değil, aynı zamanda ekonomisi için de övüyor (1 m² başına 90 g’dan başlayan tüketim).

İşlem sırasında, kullanıcılar bazı zayıflıklar fark ettiler. Böylece boyalı yüzey kirlenir ve bakım sırasında yıkanır.

  Lateks üzerine boyalar

Lateks boyalar maksimum dayanıklılığa sahip olabilir. Daha önce kauçuk temelinde yapılmışlarsa, bugün polimerlerin kullanımı fiyatı düşürür. Aynı zamanda, lateks bileşiklerinin teknik özellikleri sadece silikon ürünlerinden daha düşüktür. İşte bazı yüksek kaliteli polimer boyalar.

Lateks boya derecelendirmenin ilk satırında görmek birçok uzman ve usta için tahmin edilebilir. Bu malzeme ile herhangi bir modern kaide tavanını ve duvarını dekore edebilirsiniz. Seri, beton yüzeylerle başlar ve yonga levhalarla biter. Boyanın yüksek nemli odalarda uygulanmasına izin verilir. Profesyonellerin malzemelerin kalitesi hakkında herhangi bir yorumu yoktur. Kuruduktan sonra boyalı yüzey ev tipi deterjanlarla yıkanabilir.

Ustanın cevaplarında uygulama kolaylığını gösterir. Boya, uygulama yöntemine göre %5-10 oranında su ile inceltilebilir. Hazırlanan yüzeyi kaplarken ortalama malzeme tüketimi metrekare başına 100 ml’dir. NS.

itibar

saraylar

 • Algılanmadı.

Alman şirketi Dufa tarafından üretilen geniş bir renk yelpazesi. Bir dizi lateks malzeme Perakende Eurolatex 3, bu üreticinin yüksek kalitesinin bir onayıdır. Rusya’daki üretimi ayarladıktan sonra şirket, ürünlerinin fiyatlarını düşürmeyi başardı. Aynı zamanda, teknik standartlar yüksek kaldı. Hangi uzmanlar onurlu ikinci sırada boya verdi. Birçok uzman, lateks ürünlerinin şirketin en büyük başarısı olduğunu iddia ediyor.

Malzemenin ayırt edici bir özelliği, hazırlık çalışmalarını basitleştirmeye ve boya tüketimini azaltmaya izin veren yüksek bir kaplama kabiliyetidir. Boyalı yüzey uzun ömürlüdür ve alkaliliği yüksek güçlü deterjanlarla yıkanabilir.

itibar

saraylar

 • Renkli boya kuruduktan sonra koyulaşır.

Lateks boya DULUX Bindo 7 BW mat, yüksek fiyatından da anlaşılacağı gibi profesyonel malzemeleri ifade eder. Mükemmel örtme kabiliyetinde farklılık gösterir, boyarken leke veya leke oluşturmaz ve rulo kullanırken sıçrama olmaz. Sıhhi sertifikalar, ürünün çevredeki güvenliğini teyit eder ve bu nedenle çocuk odalarında veya mutfakta kullanılabilir. Diğer kaplamalar, yapısal duvar kağıdı yaparken önemli olan yüzeyin rahatlamasını mükemmel bir şekilde vurgular. Kaliteli boya için iki kat uygulamak gerekir.

Uzmanlar, malzemeyi üçüncü sıraya koyuyor çünkü birkaç nedenden dolayı kullanılabilir. Boyalı yüzey, aşındırıcı maddeler içermeyen yumuşak ev ürünleri ile yıkanabilir.

itibar

saraylar

 • yüksek fiyat.

  Newton Gökyüzü

Süper beyaz tavan ve duvar hayranları, uzmanlar NewTone Sky lateks boyasına bir göz atmanızı tavsiye ediyor. Doğal neme sahip ısıtmalı odalarda tavanları süslemek için tasarlanmıştır. Malzeme tuğla, beton, kuru ve sıvalı yüzeyler gibi mineral temellere mükemmel şekilde uygulanır. Süper beyaz renk, iki katmanlı işleme ile elde edilebilir. Diğer renk severler, beyaz tabana ek olarak renkleri kullanabilir.

Uygun fiyatlara ve çevre dostu olmasına rağmen, yerli boya ilk üçe giremedi. Uzmanlar, yüksek malzeme tüketimine (katman başına 160-180 g / m²) dikkat çekiyor ve incelemelerde kullanıcılar zayıf opaklığa dikkat çekiyor.

itibar

saraylar

  Uyarı! Bu değerlendirme özneldir, reklamı yapılmaz ve satın alma kılavuzu olarak kullanılmaz. Satın almadan önce bir uzmana danışmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kum beji duvar boyası ve uygulama Kum beji duvar boyası ve uygulama

İç mekanda bej rengi: kombinasyon ve uygulama içerik İç mekanda hangi renkler bej ile birleştirilir? kum beji rengi , kum beji renk, ku...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ