Sal. Eki 26th, 2021

Sivrisinek ağları özellikle yaz aylarında ev konforunu korumak ve böceklerin taşıdığı olumsuz ve zararlı etkileri önlemek için vazgeçilmez bir unsur haline geliyor akordiyon sineklik fiyatları Her ne kadar sadece bu can sıkıcı yaratıkların girişini engellemekle kalmaz, aynı zamanda toz girişini ve asılı partiküllerin neden olduğu kontaminasyonu da azaltır .

Cibinliğin kumaşı veya ağı neredeyse görünmezdir. Bir yandan küçük böceklere karşı mümkün olan en yüksek korumayı, diğer yandan da en büyük hava sirkülasyonunu ve ışık girişini garanti eder.

Tüm pencere ve kapılar cibinlik yerleştirebilecek kapasitededir, ancak bazı durumlarda o kadar basit veya estetik olmasa da, konforu veya estetiği tartmalıyız. 

Ardından, “açılma sistemlerine” ve “kurulum” yerlerine bağlı olarak en yaygın sineklik türlerini açık bir şekilde açıklayacağız.

2.Sivrisinek ağlarının sınıfları.

2.1. Açılış Sistemine göre.

Açılış sistemini dikkate alarak aşağıdaki sınıflara sahibiz:

1.  Dikey sürgülü, yuvarlanabilir .

Alüminyumdan yapılmış yapıya sahip cibinlik , pencerenin rengi. Cibinlik kumaş dikey olarak sarılır veya açılır , üstteki kutuya girer , burada mükemmel bir şekilde saklanır ve kullanılmadığında olası hasarlardan korunur.

Kıvam, sağlamlık ve uzun kullanım ömrü sağlamak için kumaşın yükselip alçaldığı kenarlara giden kılavuzlara sahiptir.

Bunlar çoğu kendi konfor için kullanılan . Yazın kullanılmasına, kışın toplanmasına izin verirler. Onlar da daha ucuz.

Tek dezavantajı , özellikle rüzgarlı bir alanda, büyük boyutlar için hassas hale gelmeleridir . Ayrıca kapı ise açılma ve kapanma hareketi rahatsız edicidir.

2.  Pileli , yatay kaydırmalı.

Alüminyumdan yapılmış yapıya sahip cibinlik , pencerenin rengi. Bu tip sinekliklerde açılmaları ve kaymaları bir tarafa yataydır, dolayısıyla rahatlık sağlar . 

Kumaş, U-şekilli bir profil içinde saklanarak bir tarafta toplanana kadar katlanır.Yolda hiçbir engel oluşturmayacak şekilde iyi korunacak şekilde tutulduğu yerde.

Fileler Pileli  böyle balkon kapıları veya kapıları gibi büyük boyutlu uzayda için idealdir. akordiyon kapı sineklik

Dezavantajları pileli sineklik taşımaktadır fiyat ve alüminyum yapısı o kapsamlı görünüm olanlardan daha kaplar .

3.  Sürme yatay kayar.

Alüminyumdan yapılmış yapıya sahip cibinlik , pencerenin rengi. Bu tip cibinlik , pencere çerçevesinin profilini sanki pencerenin üçüncü bir kayar yaprağıymış gibi bir ray olarak kullanarak yatay olarak kayan sabit bir yapraktan oluşur .

4. Diğerleri: sabit

Çok basit bir sabit cibinlik örneği, manyetik sabitleme cibinliğidir . Bu cibinlik, pencerenin iç tarafına sabitlenmiştir.

Sabit kalan pencerenin çevresine manyetik bir bant yapıştırılmıştır. Cibinliğin kendisi bu banda kolayca takılır ve çıkarılır.

Maliyet için hızlı bir şey istediğimizde, kendimiz bile kurabileceğimiz alternatif çözümlerdir. Çok estetik veya dayanıklı bir çözüm değildir ancak özel veya acil bir durum için ilgi çekici olabilir.

2.2. Kurulum yerinize göre.

Kurulum yeri ile ilgili olarak, sivrisinek ağlarının en önemli iki kategorisi şunlardır:

1. İç Mekanlar

Panjurun içine girdiği için iç denir . Kör kılavuz ile pencere çerçevesi arasında (şekil 9’da A noktası) daha sonra açıklayacağımız gibi.

2.  Dış Mekanlar .

Pencere panjurunun dışına duvardan duvara yerleştirildiği için dış cephe denir . 

Bu şekilde görüldüğü gibi genişlik maksimumdan (1.800 mm.) fazla olduğu için merkezi bir çift kılavuz ile birleştirilmiş 2 sinekliğe bölünmüştür.

Daha sonra tartışacağımız gibi, deliğin tabanına sığmayan dış sineklikler, aşağıdaki fotoğraftaki gibi panjur kılavuzuna veya pencere çerçevesine sabitlenir.

En yaygın sivrisinek ağları, dikey kaydırmalı Roll-up veya basitçe roll-up’tır .

3.Tercihler.

Kapalı veya açık cibinlik, rulo veya pilili cibinlik ne zaman?

İlk cevap şudur: mümkün olduğunda, daha iyi iç cibinlik.

Ancak bu cevap şartlıdır çünkü pencere ve delikte bulunan boşluğa bağlıdır . Açıklayalım… !!

Aşağıdaki şekli analiz edeceğiz:

Değer A : pencere çerçevesinin dışı ile perde kılavuzunun içi arasındaki derinlik.

Değer B: pencerenin dış açıklığının kenarlarının derinliği, binanın cephesi ile tepe noktasına kadar.

Daha önce açıkladığımız gibi, roll-up sinekliklerin aşağıdaki şekildeki gibi bir kutusu vardır .

Pencere açıklığının farklı derinliklerine uyum sağlamak için 2 kutu ölçüsü vardır (bu ölçüler her üreticiye göre biraz farklılık gösterir, ancak bunlar minimum ölçülerdir).

Kutunun derinliğinin veya kalınlığının ölçümü ( şekil 9’da 33 mm veya 42 mm iç içe sarmalı sineklikler için çok önemlidir . 

İç cibinlikler şekil 8’deki boşluk veya “A” değerine , dıştakiler ise “B” değerine kurulur , bu nedenle bu değerlerin ölçümü belirleyicidir 

Farklı olarak  , pileli sineklikler , açıkladığımız gibi, bir kutuya sahip değildir ve yalnızca yapılarının en az 22 mm olan profil derinliğini belirler .

Bütün bunları açıkladıktan sonra, soruya

Bir rulo cibinlik ne zaman ve ne zaman pileli?

  1. Eğer bir 33 mm bir minimum değere sahiptir , bir iç toplayıcı cibinlik monte edilebilir . 42 mm’den büyükse. 42 mm’lik kutu tercihen kullanılacaktır.
  2. Eğer bir daha az 33 mm’den değeri vardır , ancak 22 mm’den büyük  , biz 2 seçenek olacaktır:
  3. Dış silindir değerinin 33 mm’den büyük olması şartıyla .
  4. İçi pileli uzaya yerleştirilmiş .
  5. Eğer bir 22 mm’den daha az bir değere sahip , elimizdeki en iyi seçenek dış pileli cibinlik , yerleştirilir, uzay B o 22’den fazla mm olduğunu hisseder.
  6. Son olarak s i A ve B 22 mm’den küçüktür . Bu kullanılabilecek haddelenmiş veya pilili ve biz olurdu Halıcılığa düzeltmek vidalama ve doğru olarak mühürleme. Bu durum genellikle sadece teras muhafazalarında meydana gelir .

Cibinlik tipini seçmek için bir diğer önemli karar , pencere veya kapı açıklığının boyutudur .

Silindir sineklik , ister kapalı veya açık havada şeklinde farklılık yoktur . Sahip oldukları maksimum genişlik ve yükseklik ölçümleridir. İçin olduğu gibi genişliği , bu geçmemelidir 1.800 mm Rüzgar koşullarının yüksek olduğu zamanlarda dahi ulaşılmaması tavsiye edilen genişlik . 

Genişlik bu ölçüyü aştığında yapılan şey cibinliği 2 parçaya bölerek merkezi bir kılavuz yerleştirmektir 

Yükseklik olarak ise 45 mm’den büyük kutular için 2,4 metreye kadar yüksekliklerde üretilebilmektedir . Her ne kadar bu tür durumlar içinde o genellikle kullanmak daha tavsiye edilir pileli sineklik için kullanım rahatlığı ve için her şeyden daha fazla dayanıklılık.

Durumunda son derece pileli sineklik ne yapılır 2 yaprakları ile imal etmektir merkezine doğru yakın olduğunu.

4.Ölçüm

Ölçü almak için ve boşlukta olası düzensizliklerde genişlik ve yüksekliğin çeşitli noktalarında ölçüm yapılması ve her iki durumda da en küçük ölçünün tutulması tavsiye edilir. 

Açıkça kritik ölçü genişliktir çünkü çok ileri gidemiyoruz ya da yetersiz kalıyoruz . Yüksekliğe gelince, eğer yuvarlanabilirse, daha fazla hata payımız var.

Ölçülmesi gereken bir diğer önemli değer ise şekil 8’deki derinlik, A ve B değeridir 

Pileli bir cibinliğe karar verirseniz, ölçme şekli aynıdır. Bu durumda hem genişlik hem de yükseklik kritik ölçümlerdir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir