Sal. Eki 26th, 2021

Sukulent ahşap saksı kendine özgü özelliklerinden, çok yönlülüklerinden ve onları hem en deneyimli bahçıvanlar hem de tomurcuklanan bahçıvanlar için mükemmel kılan yetiştirme ve bakım kolaylığından sık sık bahsettik .

Arasında birçok mevcut çeşitlerin biz seçebilir aralarında, büyük bitkiler ziyade mini atölyeler parlak tonları ve hatta çok küçük alanlar için idealdir, ayrıca yeşil veya çiçekli nitelikleri egzotik görünüm tüm uygun türler bulmak için de, bu zor olmayacak elemanların yaratılması için, birazdan göreceğimiz gibi dekoratif. Evimiz için sukulent saksısı 

Sulu meyveler çok sayıda gerçekleştirilmesi çok iyi uyum ödünç dekoratif unsurların yerine bahçe görünümünü, iyileştirilmesi amacıyla oluşturulabilir balkonlar bu açık alanlarda daha yapım ve teraslar zarif ve özgün amacıyla değil, aynı zamanda evimizin odalarını tarzla donatmak, eve biraz doğa getirmek. ahşap saksıda sukulent

Bu sulu gövde , örneğin hem evde hem de bahçenin dinlenme alanında bir merkez parçası olarak mükemmeldir , ancak teras veya çimlerin herhangi bir alanı yerine araba yolunu süslemek için bir saksı yerine de kullanılabilir. .

Kontrast eski ve yıpranmış ahşap ve, yeşil ve çiçekli bereketli etli bitkiler arasında son derece dekoratif olduğu; bagajın boyutuna bağlı olarak, büyük bir dekoratif unsur yerine, göze çarpabilecek ve bahçenin dış alanının estetik odak noktası haline gelebilecek mini bir dekorasyon oluşturabiliriz .

Bu kompozisyonu yapmak için herhangi bir ağaç türü ve herhangi bir şekil kullanmak mümkündür ; söz konusu gövde, aynı zamanda büyük bir dal, bir ormanda veya doğrudan bahçemizde değil, bir fırtınadan sonra bir kumsalda, bir nehir kıyısında kurtarılabilir.

Öyleyse adım adım etli gövdeyi nasıl yapacağımızı görelim .

İhtiyaç duyulan şey

  • Bir gövde veya dal
  • Bir matkap
  • sfagnum
  • Sıcak yapıştırıcı tabancası
  • üst toprak
  • Yeşil yosun
  • Fırça
  • Sprey şişesi
  • Yağ bitkileri

Nasıl yapılır

1.

İlk yapmak , e gelmiş düzgün odun temizlenmiş , kullanan bir fırça veya eğer evin içinde var bir kompresör d ‘ havayı, gövde veya dal üzerinde zamanla biriken edilebilir tüm kirleri ve tortuları çıkarmak için.

Dekorasyonu bir merkez parçası olarak kullanmak istiyorsanız, ahşabı daha iyi sterilize etmek için sabunlu ve kaynar suyla temizleyebilirsiniz .

2.

Dairesel uçlu bir matkap kullanarak bitkilerin yerleştirileceği delikleri delin ; böyle konutlara gerek yok çok derin i .

3.

Kullanılması sıcak tutkal , bazı düzeltmek Sphagnum için altındaki delikleri .

4.

Delikleri alt tabaka ile doldurun . Biz olabilir tencere herhangi toprağı veya belirli bir toprak kullanmak için kaktüsler ve sulu meyveler.

5.

Bitki tohumları içinde açılmış deliklere ve doğal çatlakların içinde ahşap biz yeterli büyüklüğe sahip olduğunu.

Bu adım sırasında Tudia King , mümkün olan en iyi estetik etkiyi elde etmek için bitkilerin dağılımını iyi yapmalıdır .

6.

Son olarak, kaldırma C boyunca bir fırça ile ilgili toprak ahşap düşmüş ekim sırasında, Ric OprI kral substrat yüzey yeşil yosun ve irrigate su püskürtülerek bir sprey şişesi ile.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir