Reklamı kapat
Reklamı kapat
EmZeu Tıkla Hemen 2022
EmZeu Tıkla Hemen 2022

2021 en yeni mutfak dolap kapakları

Hayallerinizdeki mutfağı yaratmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış geniş mutfak dolabı kapakları, mutfak kapıları ve yedek mutfak kapakları yelpazemizi keşfedin. İster modern bir hava katmak isteyin, ister çekicilik ile daha rustik bir dokunuş tercih edin, mutfak kapıları mutfağınızın tarzının başlangıcıdır. Mutfak mobilyaları için kapılar: tasarımlar ve malzemeler Mutfak mobilyaları, evin odalarının içinde, çalışması mükemmel olacak şekilde tasarlanmalıdır, […]

25 Temmuz 2021 - 14:46 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi. A+A-

2021 en yeni mutfak dolap kapakları

Hayallerinizdeki mutfağı yaratmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış geniş mutfak dolabı kapakları, mutfak kapıları ve yedek mutfak kapakları yelpazemizi keşfedin. İster modern bir hava katmak isteyin, ister çekicilik ile daha rustik bir dokunuş tercih edin, mutfak kapıları mutfağınızın tarzının başlangıcıdır.

Mutfak mobilyaları için kapılar: tasarımlar ve malzemeler

Mutfak mobilyaları, evin odalarının içinde, çalışması mükemmel olacak şekilde tasarlanmalıdır, çünkü mutfak en yoğun ve neredeyse tüm gün çalıştığınız yerdir. Sabahtan geceye.

mutfak dolap kapakları , membran kapak , balon kapak , akrilik kapak , membran kapak modelleri , dolap kapak modelleri , lake kapak modelleri , membran mutfak dolabı , membran dolap , mutfak dolabı kapak modelleri , mutfak kapak modelleri ,

Mutfak mobilyası tasarlamak için sadece mutfak dolaplarının kapasitesini, tezgah altındaki çekmeceleri, tezgahın yüksekliğini ve üst mutfak dolapları ile tezgah arasındaki mesafeyi düşünmemelisiniz. Ama aynı zamanda mutfak mobilyalarının ergonomik önlemlere uyması gerekir, mutfakta bunu yapan kişinin vücudu acı çekmeden çalışabilmesi.

Ve mutfak kapısı tasarımları nasıl bir rol oynuyor?

Mutfak dolaplarının, mutfak dolaplarının ve genel olarak mutfak kapılarının kapakları, açıldıklarında diğer mobilya ve mutfak ekipmanlarına takılmamaları için doğru ölçülerde olmalıdır. Ayrıca mutfak kapıları tasarlanırken küçük veya büyük fark etmeksizin dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Ardından, farklı mutfakları gezeceğiz ve nasıl inşa edildiğini göreceğiz. Ayrıca mutfak kapılarının tasarımı, malzemeleri, stilleri, avantajları ve dezavantajları için bazı fikirleri tartışacağız.

Mutfak kapıları için malzemeler.

Mutfak mobilyalarında kullanılan malzemelerin genel olarak bir sınırlaması vardır ve bu da fiyattır. O mobilyanın bütçesi size ulaşırsa o mobilyada her şey yapılabilir. Bu yüzden yapılacak ilk şey aşağıdakileri iyi analiz etmektir:

 1. Mutfak mobilyalarına yatırım için bütçe.
 2. Mutfak kapılarının malzemesini mobilyanın kendisi dışında tanımlayın. Bunun nedeni, mutfak dolabının betonla inşa edilip seramikle kaplanabilmesi veya açıkta kalan çimentoyla, iyi cilalanmış ve iyi bir gözenek kapatıcı ile bırakılabilmesidir.
 • Ahşap katı: bu olduğunu mutfak büyükse ve kapıların metrekare yeterli olup olmadığını daha pahalı. Ama iyi bir şey.
 • Aglomeratlar : Bu malzeme tipleri arasında sağlamlık ve mukavemet MDF, maliyet masif ahşap çok daha düşüktür. Ek olarak, neme dayanıklı bir yüzey için melamin ile kaplanabilir.
 • Kaplamalar: Bunlar birbirine yapıştırılmış, büyük direnç sağlayan ince ahşap katmanlarıdır. Masif ahşaptan daha dayanıklı ve daha ucuzdurlar.
 • Akrilik : mutfak dolapları şeffaf veya yarı saydam kapı, endişe verici kırılabilir olmadan. Belli bir kalınlıkta, akrilikten yapılmış bir levhadır, cam veya cam kapı gibi dayanıklıdır ve kırılmaz. Akrilik, bir renk dokunuşu veya buzlu cam kaplama ekleyen yapışkan bir vinil kaplama ile kaplanabilir.
 • Coroplast , oluklu mukavva, polipropilen gibi maddeler – çekici renk paleti saydam katılar ile dayalı, yüksek seviyede dayanıklı plastikten. İyi bir bitiş, iyi bir sunum ve iyi bir fiyat ile oldukça ucuz bir malzemedir.
 • Temperli cam : Bu malzeme, çok güvenli, güçlü bunu temizlemek zorunda yoksa yalnızca saydam olması buzlu, ancak bakım menteşeleri ve çerçeveler mutfak kapılarının tasarımı ile alınmalıdır, böylece pahalı ve akrilik ağırdır.

Mutfak kapı açma sistemleri:

Mutfak dolabı ve dolap kapaklarının bir diğer tasarım noktası ise açılma şeklidir. Bir mutfak kapısının açma sistemleri şunlar olabilir:

 1. Katlanır: En yaygın mutfak kapısı açma sistemidir.
 2. Sürme : Mobilya içerisinde bulunan raylar üzerinde kayar ve yanındaki kapıya açılır. Bu tip mutfak kapısı dar alanlarda kullanılabilir.
 3. Pistonlarla Yukarı Açılır : Bu sistem mutfak dolaplarının üst kısmında veya üst kısmında bulunan mutfak kapıları için oldukça kullanışlıdır.
 4. Yukarıya doğru açılan açılı menteşeli mutfak kapıları : Kapının yukarı doğru açılmasını sağlayan ve stop takıldığında açık kalan menteşedir. Pistondan daha basit bir sistemdir, ancak benzer bir sonuçla.

Mutfak kapılarında iyi bir tasarımın önemi

 • Mutfak dolabı kapakları geniştir ve iç tasarımlarında kavanoz veya çeşni koymak için dar raflar gibi bazı saklama alanları olabilir .
 • Mutfak dolabı kapıları alt alt ve üst olmak üzere ikiye ayrılabilir. Bu, dolap görevi gören mutfak dolabının iç tasarımının bir parçası olmalıdır.

Mutfak mobilya kapılarının tarzı

Mutfak kapıları, o odadaki diğer mobilyalarla aynı stil, tasarım ve renge sahip olmalıdır. Örneğin:

 • Rustik kapılar: doğal ahşap.
 • Modern: parlak, düz renklerle tamamlandı.
 • Minimalist kapılar: kulpsuz ve nötr renkler.
 • Endüstriyel : metalik kaplamalı.

Mutfak kapılarındaki boyanın rengi ve cinsi

Mutfak kapılarını renklendirmek için birkaç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

 1. Lakeleme – Bu, profesyonellerle yapılması gereken bir işlemdir.
 2. Emaye ile boyanmış: Evde yapabilirsiniz ancak iyi bir havalandırma olmasına özen gösterin ve zehirlenme veya solunum problemlerini önlemek için gerekli önlemleri alın.
 3. Kaplamalar: melamin veya diğer uygun malzemelerle kaplamak gibi .

Mutfak mobilyaları … kapısız

Kapısız mutfak dolapları tasarlayabilir misiniz? Kapısız bazı mutfak dolapları şunlar olabilir:

 1. Hemen yerleştirmek için raflar, yüksek kullanım ve genellikle uzun dolaplar ve tezgah arasındaki duvar boşluğunda bulunur.
 2. Şarap Rafları: Şarap şişelerini uygun eğimde tutmak ve mantarın kurumaması için bilerek tasarlanmış ızgara.

Mutfak mobilya kapıları ve mutfak çekmeceleri: uyum içinde ve aynı tarzda

Her iki mutfak mobilyası parçası, mutfak dolaplarının kapakları ve çekmeceleri de aynı stil, tasarım ve renkte, aynı kulp tasarımında açılmalıdır.

Aletleri saklayan mutfak dolaplarının kapıları:

Elektrikli ev aletlerinin depolandığı mutfak kapıları nasıl olmalıdır?

 • Fırın, buzdolabı, mikrodalga fırın, bulaşık makinesinin kapıları mutfak mobilyalarının kapıları ile uyumlu olmalı, aynı stil, renk ve mümkünse malzemeyi bulmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Köşe ankastre mutfak modelleri 2021 Köşe ankastre mutfak modelleri 2021

2021’den ilham alınacak köşe ankastre mutfak modeli Planlanan mutfak: bu nedir? Planlanan köşeli mutfak zaten mutfak alanı için k...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bosch bulaşık makinesi kapı tamiri Bulaşık makinesi kapağı, ...

Samsung bulaşık makinesi lc ,le hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde LE, LE1, E9 hatası Samsung çamaş...

Arçelik buz dolabı ünlem işareti Arçelik buz dolabı ünlem ...

Buzdolabının üzerindeki ünlem arçelik işareti ne anlama geli...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

Samsung çamaşır makinesinde 4E, 4C, E1 hataları Çamaşır maki...

Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor Bosch çamaşır makinesi su...

Çamaşır makinesi tahliye yapmıyor Her yıkama programının son...

Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi Hata D3 Samsung Çamaşır M...

Samsung çamaşır makinesindeki 3E hatası için tüm çözümler Sa...

Samsung çamaşır makinesinde U6 Samsung çamaşır makinesin...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE ANA HATA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ ...

Soursop Soursop

Soursop yaprağı ne işe yarar? Graviola olarak da bilinen&nbs...

Yatmadan önce elma sirkesi içmek zayıflatırmı Yatmadan önce elma sirkes...

Yatmadan önce elma sirkesi nasıl içilir? Kimin evinde elma s...

Elma hangi vitamin Elma hangi vitamin

elma hangi vitaminleri içerir Elma, tüketebileceğiniz en eks...

Saksılar HABERLERİ